info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czerwcówka – Skalne Miasta! [Polska+Czechy – bez przejazdów nocnych]

0
Cena
630 zł
Cena
630 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

733

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend)
Termin : 11-14.06.2020
Skalne Miasta
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Formy skalne malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę, monumentalne skalne ściany, skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro oraz przepiękne czeskie zamki wraz z niezwykle urokliwymi miasteczkami. To tylko część atrakcji, jaka na nas czeka podczas długiego weekendu czerwcowego. Zapraszamy po raz kolejny na unikalny wyjazd po skalnych miastach i okolicznych atrakcjach w Czechach i Polsce!

UWAGA – 4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!     Brak przejazdów nocnych!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłych skalnych formacji, labiryntów, jak również niezwykle ciekawych czeskich zamków! Nie wymagana jest duża kondycja, aczkolwiek warto wziąć pod uwagę, że będziemy trochę chodzić 🙂

4 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Ruszamy w czwartek rano, a wracamy w niedzielę około północy. Czwartek-Boże Ciało jest ustawowo dniem wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć wolne w piątek, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Wyjeżdżamy w czwartek 11.06.2020 o godzinie 5:45 z Placu Defilad w Warszawie i wracamy w niedzielę 14.06.2020 przed północą.

Na wyjeździe spędzamy trzy noce w przytulnym pensjonacie na terenie Ziemi Kłodzkiej w malowniczym zakątku u podnóża Gór Stołowych, w pokojach 2 oraz 3-osobowych (4-osobowe na życzenie) z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Wyjdziemy na szlak w Broumovskich Stěnach, gdzie zobaczymy Sępie Gniazdo oraz Skalny Teatr!
 • Zwiedzimy Adrszpasko - Teplickie Skalne Miasto – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie!
 • Odkryjemy uroki jednych z najciekawszych zamków w Czechach - w Nachodzie i Nowym Mieście nad Metują!
 • Udamy się do Błędnych Skał i zdobędziemy Szczeliniec!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Nocujemy w przytulnym pensjonacie na terenie Ziemi Kłodzkiej w malowniczym zakątku u podnóża Gór Stołowych, w pokojach 2 oraz 3-osobowych (4-osobowe na życzenie) z łazienkami. W cenie zagwarantowane są również trzy śniadania oraz obiadokolacje.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Warszawa – Broumowskie Steny

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek o godzinie 5:45, i w zależności od sytuacji na drodze około godziny 9:00 rano zatrzymamy się na postój śniadaniowy, a około 13:00 wyjdziemy na szlak po Broumovské stěnach, czyli po naszemu Broumowskich Ścianach. Te monumentalne, pojedyncze skały i towarzyszące im kompleksy formują niezwykłe pejzaże skalnej krainy górskiej. Zobaczymy szereg punktów widokowych, m.in. Kamienne Grzyby, czy niezwykłe Sępie Gniazdo, czyli najwyższe spiętrzenie w środkowej części Broumovskich Sten, zajęte przez piaskowcową grupę skalną kilkunastometrowej wysokości. Na szczycie skał znajduje się udostępniona ciągiem kamiennych stopni platforma widokowa, z której rozciąga się przepiękny widok na Kotliny Broumowską i Kłodzką, a także Góry Kamienne, Sowie i Stołowe. Po zachwytach z „gniazda” udamy się dalej urokliwym szlakiem, aż dotrzemy do Skalnego Teatru. Gdy dojdziemy na miejsce, a dojście zajmie nam dosłownie chwilę, będziemy mogli podziwiać Skalny Teatr z tarasu widokowego, znajdującego się na skałach. Warto też obejrzeć Skalny Teatr od wewnątrz, wysoko zadzierając głowę do góry, bo ściany teatru są ogromne, sięgające kilkudziesięciu metrów. Po zachwytach nad ogromnymi skalnymi blokami udamy się na postój w Hvezdie – chacie/schronisku. Po odpoczynku ruszymy w dół do autokaru, który zawiezie nas do noclegu na obiadokolację, po której oczywiście czekać na będzie wieczorna integracja.

Trasa spaceru: ok. 9 km, czas ok. 3 godziny + przerwy, 309 m podejść, 403 m zejść.

Dzień 2Skały Adrszpaskie

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas Adrszpach – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie! Czekać na nas będzie szmaragdowe jeziorko, przy którym można by wypoczywać godzinami, kanion, czyli drewniany mostek między olbrzymimi, kilkudziesięciometrowymi skałami, Wielki Wodospad i okolice, aż po niezwykłe formy skalne, budzące najróżniejsze skojarzenia oraz wykutą w bramie skałę – jedno z najpiękniejszych miejsc Skalnego Miasta 🙂 Całodzienny spacer zakończymy czasem wolnym w Teplicach, jednym z najstarszych uzdrowisk w Czechach. Późnym popołudniem przejedziemy do pensjonatu na obiadokolację i wieczorną integrację.

Trasa spaceru: ok. 10 km, czas ok. 3,5 godziny + przerwy, 444 m podejść, 476 m zejść.

Dzień 3Zamek - Nachod oraz Nowe Miasto nad Metują

Trzeci dzień rozpoczniemy zwyczajowo śniadaniem, a następnie przejedziemy autokarem, aby odkryć uroki dwóch najciekawszych zamków w Czechach! Pierwszy zamek odwiedzimy w miejscowości Nachod, gdzie zobaczymy twierdzę, której historia sięga pierwszej połowy XIII wieku. Dotrzeć do niego można którąś z malowniczych ścieżek wijących się po zboczach zamkowego wzgórza. Oficjalna droga jest znacznie dłuższa. Po sforsowaniu stoku dochodzimy do budowli albo przez most nad wybiegiem niedźwiedzi, albo obok głównej bramy. Zresztą te karkołomne trasy mają swój walor widokowy. Zamek ze swoimi pięcioma dziedzińcami naprawdę jest imponujący. Po zwiedzaniu tej ogromnej budowli przejdziemy na urokliwy ryneczek miasteczka, gdzie zaplanowaliśmy przerwę na posiłek i czas wolny. Następnie przejedziemy do Nowego Miasta nad Metują, perły architektury renesansowej w Czechach. Zwiedzimy tam Zamek w Nowym Mieście nad Metują będący częścią miejskiego parku kulturowego znajdującego się w zachodniej części rynku. Wzniesiony był wraz z miastem, pierwotnie jako gród późnogotycki, którego celem była ochrona miasta. Znajdziemy również czas na przerwę w urokliwym czeskim miasteczku, zaraz po niej udamy się na obiadokolację do pensjonatu.

Dzień 4Błędne Skały - Szczeliniec - Warszawa

W czwartym dniu zaraz po wcześniejszym śniadaniu opuścimy pensjonat i udamy się do Błędnych Skał. To przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna — miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Przejście labiryntu zajmuje około 35 minut, no chyba, że ktoś musi się dłużej przeciskać 🙂 Jak już wszyscy dotrzemy do autokaru około południa dojedziemy pod Szczeliniec i udamy się na spacer. To najwyższy szczyt Gór Stołowych, niesamowicie ukształtowany, z długimi przepastnymi szczelinami, z tarasami widokowymi, z największym w Polsce skupiskiem oryginalnie uformowanych skał. W międzyczasie znajdziemy znajdziemy jeszcze czas na samodzielne pozwiedzanie i posiłek. Przed 17 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około północy.

Trasa spaceru:
Błędne Skały: ok. 1,5 km, czas ok. 1 godzina + przerwy, 53 m podejść, 53 m zejść.
Szczeliniec: ok. 3,5 km, czas ok. 1,5 godzina + przerwy, 208 m podejść, 208 m zejść.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszej ostatniej wyprawy po Skalnych Miastach!

Wyjazd był super. Zarówno pod względem organizacyjnym, logistycznym, jak i cały program krajoznawczy spełnił moje oczekiwania. Pilotka Ania — uśmiechnięta, służącą pomocą i dbająca o wszystkich. Przewodnik Marcin najwyższa klasa, skarbnica wiedzy i dobry duch gór. Dla mnie było wspaniale i wróciłam usatysfakcjonowana w 100%. I już się szykuję na kolejną górską wyprawę 🙂

Edyta K.

Wyjazd pod kątem atrakcyjności tego co zobaczyliśmy był świetnie zorganizowany 🙂 Miałem okazję po raz pierwszy wziąć udział w wyjeździe, gdzie Ania była pilotką i jestem na prawdę pod wrażeniem. Cały czas tryskała energią, uśmiechem i pozytywnym nastawieniem, gdzie ja nie raz odczuwałem już zmęczenie. Znakomicie radziła sobie z organizacją, również nieprzewidzianych wypadków 🙂 Marcin jest super przewodnikiem, Potrafił bardzo ciekawie opowiadać i również jest bardzo pozytywną osobą. Bardzo dziękuję za super wyjazd!

Jacek G.
Koszty
Cena: 630 zł

płatna w 2. ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
430 zł do 8.05.2020 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na całej trasie oraz przejazdy lokalne
 • 3 noclegi w pensjonacie w Górach Stołowych w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami (pokoje 4-osobowe na życzenie)
 • Trzy śniadania
 • Trzy obiadokolacje
 • Kawa i herbata bez limitu dostępna w kuchni w pensjonacie.
 • Opłaty za parkingi
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika z uprawnieniami na Czechy oraz Polskę (Sudety) z płynną znajomością języka czeskiego
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do odwiedzanych miejsc (ok. 400 CZK + ok. 20 PLN - Adrszpasko-Teplickie Skalne Miasto, Zamek w Nachodzie, Zamek w Nowym Mieście nad Metują, Błędne Skały, Szczeliniec)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czerwcówka – Skalne Miasta! [Polska+Czechy – bez przejazdów nocnych] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.