kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czerwcówka – Budapeszt, Eger, Balaton i Tokaj!

0
Cena
1 499 zł
Cena
1 499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3393

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend)
Termin : 29.05-3.06.2024
Węgry
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy na długi weekend na przełomie maja oraz czerwca w niezwykłym mieście położonym na zielonych wzgórzach z pięknymi alejkami, ze wspaniałymi kawiarniami i różnorodnością architektoniczną! Spędź weekend w jednej z najpiękniejszych stolic Europy, nazywanej nie bez powodu „Perłą Dunaju” i dwukrotnie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO! To miejsce, gdzie poza zwiedzaniem będzie można umilić sobie czas w źródłach termalnych, a także wybrać się w wieczorny rejs po Dunaju. Budapeszt, bo to o nim mowa, będzie naszym kolejnym niezwykłym miastem, do którego Was zapraszamy!

To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ podczas wyjazdu odwiedzimy dwa winiarskie regiony Węgier – Eger i Tokaj! Czeka nas nie tylko zwiedzanie tych przepięknych, ale oczywiście wizyta w winnicy i degustacja lokalnych specjałów. Nie tylko enoturyści, ale i fani historii będą zadowoleni, ponieważ w trakcie wyjazdu będziemy w Veszprem, jednym z najstarszych węgierskich miast! Miłośnicy pięknych widoków i szukający perfekcyjnych kadrów ucieszą się z odwiedzin na Półwyspie Tihany, a na wszystkich czeka także czas na relaks nad jeziorem Balaton. Odkryj Węgry razem z nami już na przełomie maja i czerwca!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków najciekawszych miast Węgier. Podczas wyjazdu odwiedzimy dwa winiarskie regiony Węgier – Eger i Tokaj, będziemy również w Budapeszcie oraz w Veszprem, jednym z najstarszych węgierskich miast. Będziemy zwiedzać z lokalnymi przewodnikami, ale także znajdzie się czas na samodzielnie odkrywanie tych przepięknych miejsc oraz relaks nad Balatonem!

4 dniowa wyprawa, 1 dzień urlopu!

Wyruszamy w środę wieczorem a wracamy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Potrzebujesz tylko 1 dnia urlopu (piątek – 31 maja) na tę wspaniałą 4 dniową wyprawę 🙂 30 maja (czwartek) jest ustawowo dniem wolnym od pracy!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w środę, 29.05.2024, o godz. 20:15 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w nocy z niedzieli, 2.06.2024, na poniedziałek, 3.06.2024, około 02:00-03:00 w nocy, w zależności od warunków na drodze.

W ciągu wyjazdu trzy noce spędzimy w hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w centrum Budapesztu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin (obwodnica) oraz Rzeszów (obwodnica).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Węgry, do stolicy tego kraju — Budapesztu.

WALUTA

Obowiązującą walutą Węgier jest forint węgierski (HUF). Waluta Węgier ma mniej więcej od kilku lat stały kurs do złotówki i możemy przyjąć następujący przelicznik – 1000 forintów to około 12 zł. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na forinty 🙂

CENY

Ceny w sklepach na Węgrzech będą porównywalne jak w Polsce. Natomiast wino będzie zdecydowanie tańsze niż u nas. Najtaniej będzie w dużych supermarketach oraz w dyskontach, które opanowały nawet centrum Budapesztu. Jeśli chodzi o ceny alkoholu na Węgrzech, to mocne trunki (palinka i wódka) są w cenach polskich. Za to węgierskie wina są świetne i tanie, za naprawdę dobrej jakości, zapłacimy 1000 HUF za butelkę (12 zł). Niezłe jakościowo wino kupimy już za 600-800 HUF. Ceny w restauracjach zależą od typu kuchni oraz lokalizacji. Restauracje w ścisłym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. W dobrej cenie zjemy dania kuchni węgierskiej, ceny dań głównych rozpoczynają się od 2000 do 3000 HUF (28,00 – 42,00 zł). W przypadku kuchni zagranicznej ceny mogą rozpoczynać się od 3500 do 4000 HUF (49,00 – 56,00 zł). Jeśli dobrze poszukamy, możemy zjeść w miejscach podobnych wyglądem do polskich barów mlecznych np. gulasz lub placek po węgiersku za 1000-1500 HUF (14,00 – 21,00 zł), nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum. W ostatnich latach w Budapeszcie popularne stało się różnego rodzaju uliczne jedzenie oraz food trucki. Bez problemu w stolicy Węgier zjemy burgery w różnych odmianach, kawałek pizzy czy ciekawe kanapki z najróżniejszymi składnikami. Wyróżnić tutaj trzeba również typowe danie kuchni węgierskiej — langosz. Ceny takich dań będą się wahały w zakresie około 700-1500 HUF i powinniśmy się nimi najeść.

ROAMING

Będąc na Węgrzech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Węgier po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę w EUR na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki (w zależności od indywidualnych potrzeb).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu zobaczymy m.in.:
 • Odkryjemy uroki miasta Eger i poznamy tajniki wytwarzania lokalnego wina!
 • Będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym przewodnikiem!
 • Zwiedzimy Peszt - na trasie spaceru czekają nas m.in. Zamek Vajdahunyad, Bazylika Św. Stefana oraz Parlament!
 • Zobaczymy Budę - m.in. Wzgórze Zamkowe oraz Basztę Rybacką!
 • Odbędziemy niezwykle urokliwy rejs statkiem po Dunaju!
 • Zatracimy się w niezwykle malowniczym miasteczku - Veszprem!
 • Będzie podziwiać wspaniałe widoki na półwyspie Tihany!
 • Naładujemy akumulatory nad brzegiem Balatonu!
 • Zobaczymy uroczy Tokaj i poznamy historię regionu!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Rejs po Dunaju

W piątkowy wieczór wybierzemy się na wieczorny rejs po Dunaju. Na statku czeka nas oglądanie niezwykłej panoramy Budapesztu wraz z komentarzem naszego przewodnika oraz lampka ulubionego napoju (piwo, wino, sok). Czego chcieć więcej na zakończenie miłego dnia?

Nocleg

Będziemy nocować w hotelu *** (3-gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane codzienne śniadania w formie bufetu. Obiekt położony jest w centrum tętniącej życiem dzielnicy Terézváros, zaledwie kilkanaście minut od dworca głównego oraz słynnych Ruin Pubs! Z oddalonej o jedynie 5 minut spaceru stacji Metra łatwo można się dostać do wszystkich atrakcji turystycznych. Wieczorem położone tuż obok kawiarnie i bary dają szansę poznania nocnego życia stolicy. Obiekt otrzymał bardzo dobrą ocenę około 8,1 wśród użytkowników portalu booking.com

Plan

Dzień 0/1Eger + Winnica

Nasz wyjazd rozpoczniemy w środę o godzinie 20:15. Kolejnego dnia rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, a następnie przejedziemy do Egeru.  Spacerując pomiędzy najważniejszymi zabytkami zobaczymy Plac Stefana Dobo z pięknym barokowym Kościołem Minorytów. Następnie główną ulicą dotrzemy do centrum z klasycystyczną Bazyliką i Pałacem Arcybiskupa, Minaretem i wieloma innymi zabytkami. Po zwiedzaniu i czasie wolnym pojedziemy do Doliny Pięknej Pani, mekki enoturystów i wszystkich miłośników węgierskich win z regionu Eger. Miejsce otoczone tuzinem winnic, którego główną atrakcją jest szczególna mnogość winiarni, w których można dokonać degustacji wszystkich dostępnych miejscowych trunków. W jednej z nich wybierzemy na przygodę z węgierskimi winami – czeka nas degustacja tych wspaniałych węgierskich trunków oraz lunch. 😉 Późnym popołudniem wyruszymy w stronę Budapesztu do naszego miejsca noclegu, gdzie po zameldowaniu zaplanowany jest czas wolny, a później wieczorna integracja.

Dzień 2Budapeszt

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a potem udamy się na zwiedzanie Pesztu — wschodniej części Budapesztu. Na początku zobaczymy plac Bohaterów oraz jedną z największych atrakcji stolicy Węgier — Zamek Vajdahunyad. Po poznaniu jego historii udamy się do Bazyliki Św. Stefana — największego kościoła w Budapeszcie, ale zanim tam dotrzemy zobaczymy jeszcze Skwer Wolności oraz Parlament. Tej budowli nie trzeba nikomu przedstawiać, jeden z symboli stolicy Węgier i całego kraju, jeden z największych i najpiękniejszych tego typu gmachów na świecie! Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na kawę i spacer po przepięknej okolicy. Po południu wybierzemy się do jednej z najciekawszych części Budapesztu – Wzgórza Zamkowego, które zostało w całości wpisane na listę UNESCO. Zwiedzimy główną atrakcją wzgórza – Zamek Królewski, nazywany również Zamkiem Buda. Kompleks pałacowy przez lata był siedzibą władców Węgier i stanowił ważny punkt obronny miasta i kraju. Budowę zamku rozpoczęto w XIV wieku, jednak na przestrzeni lat był on wielokrotnie niszczony i odbudowywany, więc swoją aktualną formę uzyskał dopiero poprzednim stuleciu. Jego burzliwą historię poznamy zwiedzając wnętrza z lokalnym przewodnikiem. Następnie w godzinach obiadowych przejedziemy pod Halę Targową przy ulicy Vaci, tam w czasie wolnym każdy będzie miał okazję spróbować węgierskich przysmaków np. gulaszu czy langosza 😊 Hala zachwyci nas nie tylko milionem zapachów i smaków, ale również niezwykłą architekturą, ogromnym portalem wejściowym, arkadami i zdobionymi wnętrzami. Chętni będą mogli wybrać się do pobliskich basenów termalnych Gellerta czy na Górę Gellerta. Następnie wrócimy do hotelu na krótki odpoczynek by wieczorem udać się w rejs po pięknym, modrym Dunaju 😉 Zobaczymy wszystkie zabytki z perspektywy statku wycieczkowego – popłyniemy przy Parlamencie, Wzgórzu Zamkowym, Wzgórzu Gellerta, Politechnice Budapeszteńskiej, Teatrze Narodowym oraz pod najważniejszymi mostami: Łańcuchowym, Elżbiety, Wolności, Petofi, aż do Mostu Rakoczi. Rejs będzie idealnym zwieńczeniem dnia w stolicy Węgier. Potem będzie można powrócić do hotelu lub udać się na odkrywanie nocnych uroków miasta 🙂

Dzień 3Veszprem + Półwysep Tihany + Balaton

Sobotę rozpoczniemy śniadaniem. Krótko po nim wyruszymy w podróż do Veszprem – jednego z najstarszych miast na Węgrzech, położonego malowniczo na siedmiu wzgórzach. Wycieczka po tym wiekowym grodzie będzie nie lada gratką dla każdego miłośnika historii, który chce odwiedzić miasto będące stolicą pierwszego na Węgrzech biskupstwa oraz ważnym ośrodkiem akademickim. Zwiedzając Veszprem wespniemy się na Wzgórze Zamkowe z pięknym widokiem na całe miasto, przejdziemy przez Starówkę i odwiedzimy Katedrę św. Michała, Kaplicę Królowej Gizelli czy słynny barokowy Pałac Arcybiskupi. Po zwiedzaniu będzie chwila czasu wolnego na szybką kawę i ruszymy dalej na południe, aby dotrzeć nad brzeg największego zbiornika wodnego Węgier, ale i Europy Środkowej – sławnego jeziora Balaton. Podziwiając widoki na falującą, błękitną wodę spacerować będziemy po półwyspie Tihany, który zwiedzimy z przewodnikiem. Główną atrakcją półwyspu jest Opactwo Benedyktynów założone w 1055 roku. Spacerując po Tihany odkryjemy Dom Papryki obwieszony z każdej strony węgierskimi papryczkami, ale i Dom Lawendy, która jest bardzo widoczna w tym regionie kraju. Później przepłyniemy promem na południowy brzeg Balatonu, gdzie zaplanowany jest czas wolny na plażowanie oraz obiad czy też spacer promenadą nad Balatonem 😊 Wieczorem wrócimy do naszego noclegu na odpoczynek i czas wolny w Budapeszcie.

Dzień 4/5Tokaj

Ostatniego dnia po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i ruszymy w kierunku północno-wschodnich Węgier – do stolicy winiarskiego regionu Węgier – miasta Tokaj. To niewielkie miasteczko pochodzi z XIII wieku, ma bardzo bogatą i burzliwą historię. Podczas spaceru uroczymi uliczkami podziwiać będziemy ozdobione płaskorzeźbami domy kupców, kościoły, cerkwie, a zwiedzając klimatyczne centrum natrafimy także na piwnice winiarskie, w tym na najsłynniejsze – liczące niemal 600 lat – Piwnice Rakoczego. Zwiedzimy także muzeum miasta Tokaj, gdzie poznamy fascynującą historię Tokaju, jego tradycje winiarskie sięgające wieków oraz unikatowe procesy produkcji wina, które uczyniły to miejsce słynnym na całym świecie. Podczas czasu wolnego warto skorzystać z oferty licznych winotek i spróbować prawdziwego tokajskiego wina. Po południu wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie zależnie od warunków na drodze dotrzemy około 2:00-3:00 w nocy.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu do Budapesztu!

Na Węgrzech byliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z lipcowego wyjazdu i przeczytaj opinie uczestników!

To był kolejny fantastyczny wyjazd. W Budapeszcie można się zakochać, zwłaszcza gdy oprowadza po nim pełna energii Irena; Szentendre – przeurocze i klimatyczne. Doskonali kierowcy i perfekcyjna, empatyczna, zawsze uśmiechnięta, pomocna i niesamowicie cierpliwa pilotka Ania. To się nie mogło nie udać! I ani dające się we znaki upały, ani wielogodzinna podróż, ani korek na „Zakopiance” nie są w stanie popsuć ogólnego wrażenia. Wytchnieniem po temperaturach 35+ była wizyta w jaskini, oddech po całym dniu łapaliśmy w termach, węgierskich smaków kosztowaliśmy w żydowskiej dzielnicy. Zostały piękne wspomnienia i dziesiątki zdjęć. Śmiało można pakować walizkę i wyruszać na kolejne przygody!

Mirka S.

Wyjazd był jak zawsze bardzo udany. Ania, Irenka i kierowcy autokaru 100 na 10 🙂 hotel też bardzo fajny. Śniadania smaczne, klimatyzacja w pokoju to było zbawienie podczas upałów, chociaż podobno nie było jej we wszystkich pokojach. Lokalizacja hotelu wręcz idealna: cicha okolica ale też blisko na przystanki komunikacji miejskiej. Program wycieczki był bardzo ciekawy a sporo wolnego czasu pozwoliło zwiedzić miasto według własnego pomysłu. Podsumowując wyjazd: w skali od 1 do 10, daję 100000 i czekam na nowe europejskie kierunki 😉

Iza M.
Koszty
Cena: 1499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Eger oraz Tokaj - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelu *** w Budapeszcie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 400 zł/os.)
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Węgier
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Ewentualnych biletów komunikacji miejskiej
 • Obligatoryjnych kosztów przewodników lokalnych oraz biletów wstępu (Winnica z degustacją kilku win i lunchem /zupa gulaszowa z kociołka z chlebem + deser/, rejsu statkiem po Dunaju z kieliszkiem wybranego napoju /wino, piwo, sok/, Prom Balaton, Muzeum Tokaju) - ok. 60 EUR
 • Opcjonalnych kosztów wstępu na baseny termalne (możliwe w czasie wolnym)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czerwcówka – Budapeszt, Eger, Balaton i Tokaj! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się