info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czerwcówka – Bieszczady nieznane! [Boże Ciało]

0
Cena
749 zł
Cena
749 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2604

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (Boże Ciało)
Termin : 15-19.06.2022
Bieszczady
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

A może by tak rzucić wszystko i na czerwcówkę wyjechać w Bieszczady? Pewnie że TAK! Urokliwe leśne szlaki, ukwiecone pola i łąki, malownicze widoki ze szczytów, mnogość zabytków i niezliczone ilości wspomnień czekają! Odkryj razem z nami Bieszczady Zachodnie tym razem w letni, długi weekend czerwcowy!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

We wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy ze środy na czwartek (Boże Ciało — ustawowo dzień wolny) i wracamy w niedzielę wieczorem, więc wystarczy tylko 1 dzień urlopu – w piątek!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w środę wieczorem, 15.06.2022, o godz. 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 19.06.2022, około północy.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę, ew. kapcie do pensjonatu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na czwartek oraz suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Szczyty Bieszczadów Zachodnich takie jak Chryszczata, Korbania, Smerek i Jasło!
 • Malowniczo położone Jeziorko Bobrowe z pięknym krajobrazem!
 • Rezerwat przyrody Gołoborze!
 • Piece do wypalania węgla drzewnego oraz pięknie położoną cerkiew w Łopience!
 • Najpiękniejsze widoki na dolinę Sanu z punktu widokowego Studenne!
 • Najbardziej odludne z Bieszczadzkich schronisk w Jaworcu!
 • Legendarną "Siekierezadę” w Cisnej!
 • Miliony gwiazd podczas wieczornych integracji przy ognisku!
 • I wiele, wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane trzy obiadokolacje oraz trzy śniadania.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 0/1Bystre - Huczwice - Jeziorka Bobrowe - Chryszczata - Wola Michowa

Długi weekend czerwcowy rozpoczniemy już w środę późnym wieczorem – o godzinie 23:30 wyruszymy autokarem z Placu Defilad w Warszawie w stronę Bieszczad. Rano przed przyjazdem na start szlaku zaplanowaliśmy dłuższy postój na śniadanie. Trekking tego dnia rozpoczniemy od łagodnego podejścia pośród porannej, leśnej głuszy, tak by rozgrzać się i rozprostować nogi 🙂 Po pokonaniu trzech kilometrów wejdziemy na teren rezerwatu przyrody „Gołoborze” (537m n.p.m.) w Rabem. Położony nad Rabskim potokiem jest naturalnym głazowiskiem piaskowców, a w jego okolicy znajduje się również Kamieniołom „Gruby”. Gratka dla miłośników minerałów – na terenie można znaleźć drobne kryształy kwarcu! Kolejnym punktem będzie malowniczo położone Jeziorko Bobrowe (662 m n.p.m.). Nad jego brzegiem zrobimy krótką przerwę, aby popatrzeć na szczyt Chryszczatej po drugiej stronie. Następnie rozpoczniemy ostre podejście pod Chryszczatą (997 m n.p.m.). Sam wierzchołek nie jest widokowy, porasta go las, ale na szczycie zobaczymy obelisk, stanowiący pozostałość wieży triangulacyjnej oraz cmentarze poległych z I wojny światowej. Po chwili zadumy wyruszymy w dalszą drogę – trasa prowadzić będzie Głównym Szlakiem Beskidzkim, który doprowadzi nas do Przełęczy Żebrak (816 m n.p.m.), a dalej do Woli Michowej (559m n.p.m.). Po drodze miniemy również zagrodę aklimatyzacyjną dla żubrów, których stado żyje na wolności w tej okolicy – być może przy odrobinie szczęścia uda nam się je spotkać! Następnie udamy się do naszego ośrodka, gdzie będzie nas czekać obiadokolacja oraz wspólna integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Bystre – Huczwice – Jeziorka Bobrowe – Chryszczata – Wola Michowa
7:30 h + przerwy, 20,8 km, podejść 759 m, zejść 688 m

Zdjęcie po prawej stronie – autor Henryk Bielamowicz

Dzień 2Łopienka - Przełęcz Hyrcza - Korbania - Terka - Studenne - Rajskie

Po śniadaniu wsiądziemy do autokaru i wyruszymy do historycznej wsi Łopienka. Położona pomiędzy wzgórzami osada została wysiedlona i zniszczona po II wojnie światowej. Jedynym budynkiem jest odbudowana, greckokatolicka Cerkiew św. Męczennicy Paraskewii z ikoną Matki Boskiej. Po drodze do cerkwi zobaczymy (być może dymiące) piece – retorty, do wypalania węgla drzewnego. Trasa będzie wiodła leśnymi ścieżkami pośród drzew oraz ukwieconymi łąkami. Po godzinnym spacerze naszym oczom ukaże się Kapliczka na Przełęczy Hyrcza (697 m n.p.m.), przy której zrobimy krótką przerwę po to, by zebrać siły na podejście na szczyt Korbania (894 m n.p.m.). Wierzchołek jest zalesiony, ale krajobraz gór będziemy mogli podziwiać z wieży obserwacyjnej. Następnie przejdziemy przez miejscowość Terka (455m n.p.m.), by dotrzeć do punktu widokowego Studenne (461m n.p.m.), z którego rozpościerają się najpiękniejsze widoki na Dolinę Sanu. Ostatnim etapem tego dnia będzie przejście dzikim fragmentem doliny do miejscowości Rajskie, skąd odbierze nas autokar i ruszmy do naszego ośrodka na obiadokolację i integrację.

Trasa:
Łopienka – Przełęcz Hyrcza – Korbania – Terka – Studenne – Rajskie
6:20 h + przerwy, 17,9 km, podejść 623 m, zejść 741 m

Zdjęcie po lewej stronie – autor Henryk Bielamowicz

Dzień 3Kalnica - Smerek - Wyskie Berdo - Jaworzec - Kalnica

Dzień tradycyjnie rozpoczniemy śniadaniem, a po nim wyruszmy na trekking. Tym razem zaczniemy w Kalnicy, skąd czekać nas będzie dość ostre podejście, a celem będzie Smerek (1222 m n.p.m.). Droga na górę zajmie nam 2,5 godziny. Ze szczytu rozciągają się przepiękne panoramy, widać tam m.in. Połoninę Wetlińską, Wielką Rawkę, Wysoki Dział, Łopiennik, Jasło, widoczne są też miejscowości Wetlina i Smerek. Po krótkiej chwili na odpoczynek i pstryknięcie pamiątkowych zdjęć pójdziemy dalej w kierunku Przełęczy Orłowicza (1099 m n.p.m). Stamtąd zejdziemy szlakiem czarnym do Schroniska PTTK w Jaworzcu (605 m n.p.m.). Zbudowana w 1976 roku bacówka leży w jednym z najciemniejszych miejsc w Europie, co sprzyja oglądaniu gwiazd, ale my i tak będziemy promienni dzięki szerokiej ofercie lokalnego menu oraz regionalnym, złotym trunkom. Pokrzepieni i pełni sił wyruszymy w dół do miejscowości Kalnica. Po powrocie do miejsca noclegu dzień zakończymy obiadokolacją, a mniej zmęczeni spotkają się na wieczorną integrację.

Trasa:
Kalnica – Smerek – Wyskie Berdo – Jaworzec – Kalnica
6:00 h + przerwy, 16,8 km, podejść 739 m, zejść 769 m

Dzień 4Przysłup - Duże Jasło - Szczawnik - Małe Jasło - Wyżna - Cisna

Czwartego dnia po pysznym śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka. Tego dnia na trekking ruszymy z Przysłupia. Zaplanowana trasa ma około 12 km, a najwyższym szczytem po drodze będzie Duże Jasło (1153m n.p.m.). Przy sprzyjających warunkach będziemy mogli zobaczyć zdobyty poprzedniego dnia Smerek i Połoninę Wetlińską, a także Łopiennik, Wysoki Dział oraz inne szczyty w zachodniej części Bieszczadów. Ze szlaku zejdziemy w miejscowości Cisna, gdzie zaplanowany jest czas na obiad. Proponujemy zajrzeć do kultowego baru Siekierezada, który zasłynął ze swojego wystroju – każdy skrawek tego miejsca wypełniony jest rzeźbami diabłów. Po posileniu się wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy.

Trasa:
Przysłup – Duże Jasło – Szczawnik – Małe Jasło – Wyżna – Cisna
4:20 h + przerwy, 11,5 km, podejść 634 m, zejść 749 m

Zdjęcie po prawej stronie zaczerpnięto z oficjalna strony baru Siekierezada w Cisnej.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja z podobnej górskiej czerwcówki!

Poprzednio na czerwcówcę byliśmy w Pieninach, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Zdecydowałam się na niego ze względu na program, który jak się okazało przewyższył moje oczekiwania. Trasy były przepiękne a tempo bardzo mi odpowiadało. Mieliśmy świetnych opiekunów. Marcin to przewodnik z ogromną wiedzą, w dodatku potrafiący ja bardzo ciekawie przekazać. Renata zadbała szczegółowo o nasze potrzeby i reagowała bardzo szybko w różnych nagłych sytuacjach. Oboje byli wspaniali! Podobało mi się ich dbanie o szczegóły, nawet takie niby niepozorne.
A inne plusy
+Położenie pensjonatu
+Pokój z tarasem z pięknym widokiem na góry (bajka)
+Zróżnicowane i smaczne jedzenie dla wegetarian i wegan
+Towarzystwo jakie miałam (pokój i autokar)
+Wieczorne ogniska
+Wygodny autokar
+Konkursy na końcu wyjazdu
+Nagrody dla regularnych uczestników
+Pogoda 😉
I wiele innych!

Joanna W.
Wyjazd oczywiście mega pod każdym względem. Super organizacja, opieka pilotów na najwyższym poziomie (Renia jak zwykle nie zawiodła), super ludzie i kierowca. Nawet pogodę załatwiliście wzorową 🙂 zakwaterowanie też okej. Naprawdę nie ma się do czego doczepić. Ale najlepsze że był to wyjazd 4 dniowy, i każdy dzień naprawdę super spędzony. Robicie dobrą robotę!
Łukasz D.
Koszty
Cena: 749 zł

płatna w 2 ratach:
250 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
499 zł do 16.05.2022 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Bieszczady – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Trzy noclegi w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. za dopłatą 100 zł/os.)
 • Trzy obiadokolacje
 • Trzy śniadania
 • Organizację ognisk, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego w sobotę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki i ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Czerwcówka – Bieszczady nieznane! [Boże Ciało] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.