info@gdzienaweekend.pl
A może by tak rzucić wszystko i na czerwcówkę wyjechać w Bieszczady? Pewnie że TAK! Urokliwe leśne szlaki, ukwiecone pola i łąki, malownicze widoki ze szczytów, mnogość zabytków i niezliczone ilości wspomnień czekają! Odkryj razem z nami Bieszczady Zachodnie tym razem w letni, długi weekend czerwcowy!
Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
We wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w nocy ze środy na czwartek (Boże Ciało — ustawowo dzień wolny) i wracamy w niedzielę wieczorem, więc wystarczy tylko 1 dzień urlopu – w piątek!
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w środę wieczorem, 15.06.2022, o godz. 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 19.06.2022, około północy.
Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą).
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę, ew. kapcie do pensjonatu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na czwartek oraz suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane trzy obiadokolacje oraz trzy śniadania.
Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!
Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂
Długi weekend czerwcowy rozpoczniemy już w środę późnym wieczorem – o godzinie 23:30 wyruszymy autokarem z Placu Defilad w Warszawie w stronę Bieszczad. Rano przed przyjazdem na start szlaku zaplanowaliśmy dłuższy postój na śniadanie. Trekking tego dnia rozpoczniemy od łagodnego podejścia pośród porannej, leśnej głuszy, tak by rozgrzać się i rozprostować nogi 🙂 Po pokonaniu trzech kilometrów wejdziemy na teren rezerwatu przyrody „Gołoborze” (537m n.p.m.) w Rabem. Położony nad Rabskim potokiem jest naturalnym głazowiskiem piaskowców, a w jego okolicy znajduje się również Kamieniołom „Gruby”. Gratka dla miłośników minerałów – na terenie można znaleźć drobne kryształy kwarcu! Kolejnym punktem będzie malowniczo położone Jeziorko Bobrowe (662 m n.p.m.). Nad jego brzegiem zrobimy krótką przerwę, aby popatrzeć na szczyt Chryszczatej po drugiej stronie. Następnie rozpoczniemy ostre podejście pod Chryszczatą (997 m n.p.m.). Sam wierzchołek nie jest widokowy, porasta go las, ale na szczycie zobaczymy obelisk, stanowiący pozostałość wieży triangulacyjnej oraz cmentarze poległych z I wojny światowej. Po chwili zadumy wyruszymy w dalszą drogę – trasa prowadzić będzie Głównym Szlakiem Beskidzkim, który doprowadzi nas do Przełęczy Żebrak (816 m n.p.m.), a dalej do Woli Michowej (559m n.p.m.). Po drodze miniemy również zagrodę aklimatyzacyjną dla żubrów, których stado żyje na wolności w tej okolicy – być może przy odrobinie szczęścia uda nam się je spotkać! Następnie udamy się do naszego ośrodka, gdzie będzie nas czekać obiadokolacja oraz wspólna integracja przy ognisku 🙂
Trasa:
Bystre – Huczwice – Jeziorka Bobrowe – Chryszczata – Wola Michowa
7:30 h + przerwy, 20,8 km, podejść 759 m, zejść 688 m
Zdjęcie po prawej stronie – autor Henryk Bielamowicz
Po śniadaniu wsiądziemy do autokaru i wyruszymy do historycznej wsi Łopienka. Położona pomiędzy wzgórzami osada została wysiedlona i zniszczona po II wojnie światowej. Jedynym budynkiem jest odbudowana, greckokatolicka Cerkiew św. Męczennicy Paraskewii z ikoną Matki Boskiej. Po drodze do cerkwi zobaczymy (być może dymiące) piece – retorty, do wypalania węgla drzewnego. Trasa będzie wiodła leśnymi ścieżkami pośród drzew oraz ukwieconymi łąkami. Po godzinnym spacerze naszym oczom ukaże się Kapliczka na Przełęczy Hyrcza (697 m n.p.m.), przy której zrobimy krótką przerwę po to, by zebrać siły na podejście na szczyt Korbania (894 m n.p.m.). Wierzchołek jest zalesiony, ale krajobraz gór będziemy mogli podziwiać z wieży obserwacyjnej. Następnie przejdziemy przez miejscowość Terka (455m n.p.m.), by dotrzeć do punktu widokowego Studenne (461m n.p.m.), z którego rozpościerają się najpiękniejsze widoki na Dolinę Sanu. Ostatnim etapem tego dnia będzie przejście dzikim fragmentem doliny do miejscowości Rajskie, skąd odbierze nas autokar i ruszmy do naszego ośrodka na obiadokolację i integrację.
Trasa:
Łopienka – Przełęcz Hyrcza – Korbania – Terka – Studenne – Rajskie
6:20 h + przerwy, 17,9 km, podejść 623 m, zejść 741 m
Zdjęcie po lewej stronie – autor Henryk Bielamowicz
Dzień tradycyjnie rozpoczniemy śniadaniem, a po nim wyruszmy na trekking. Tym razem zaczniemy w Kalnicy, skąd czekać nas będzie dość ostre podejście, a celem będzie Smerek (1222 m n.p.m.). Droga na górę zajmie nam 2,5 godziny. Ze szczytu rozciągają się przepiękne panoramy, widać tam m.in. Połoninę Wetlińską, Wielką Rawkę, Wysoki Dział, Łopiennik, Jasło, widoczne są też miejscowości Wetlina i Smerek. Po krótkiej chwili na odpoczynek i pstryknięcie pamiątkowych zdjęć pójdziemy dalej w kierunku Przełęczy Orłowicza (1099 m n.p.m). Stamtąd zejdziemy szlakiem czarnym do Schroniska PTTK w Jaworzcu (605 m n.p.m.). Zbudowana w 1976 roku bacówka leży w jednym z najciemniejszych miejsc w Europie, co sprzyja oglądaniu gwiazd, ale my i tak będziemy promienni dzięki szerokiej ofercie lokalnego menu oraz regionalnym, złotym trunkom. Pokrzepieni i pełni sił wyruszymy w dół do miejscowości Kalnica. Po powrocie do miejsca noclegu dzień zakończymy obiadokolacją, a mniej zmęczeni spotkają się na wieczorną integrację.
Trasa:
Kalnica – Smerek – Wyskie Berdo – Jaworzec – Kalnica
6:00 h + przerwy, 16,8 km, podejść 739 m, zejść 769 m
Czwartego dnia po pysznym śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka. Tego dnia na trekking ruszymy z Przysłupia. Zaplanowana trasa ma około 12 km, a najwyższym szczytem po drodze będzie Duże Jasło (1153m n.p.m.). Przy sprzyjających warunkach będziemy mogli zobaczyć zdobyty poprzedniego dnia Smerek i Połoninę Wetlińską, a także Łopiennik, Wysoki Dział oraz inne szczyty w zachodniej części Bieszczadów. Ze szlaku zejdziemy w miejscowości Cisna, gdzie zaplanowany jest czas na obiad. Proponujemy zajrzeć do kultowego baru Siekierezada, który zasłynął ze swojego wystroju – każdy skrawek tego miejsca wypełniony jest rzeźbami diabłów. Po posileniu się wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy.
Trasa:
Przysłup – Duże Jasło – Szczawnik – Małe Jasło – Wyżna – Cisna
4:20 h + przerwy, 11,5 km, podejść 634 m, zejść 749 m
Zdjęcie po prawej stronie zaczerpnięto z oficjalna strony baru Siekierezada w Cisnej.
Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:
-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,
-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),
-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane,
-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.
Poprzednio na czerwcówcę byliśmy w Pieninach, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!
Zdecydowałam się na niego ze względu na program, który jak się okazało przewyższył moje oczekiwania. Trasy były przepiękne a tempo bardzo mi odpowiadało. Mieliśmy świetnych opiekunów. Marcin to przewodnik z ogromną wiedzą, w dodatku potrafiący ja bardzo ciekawie przekazać. Renata zadbała szczegółowo o nasze potrzeby i reagowała bardzo szybko w różnych nagłych sytuacjach. Oboje byli wspaniali! Podobało mi się ich dbanie o szczegóły, nawet takie niby niepozorne.
A inne plusy
+Położenie pensjonatu
+Pokój z tarasem z pięknym widokiem na góry (bajka)
+Zróżnicowane i smaczne jedzenie dla wegetarian i wegan
+Towarzystwo jakie miałam (pokój i autokar)
+Wieczorne ogniska
+Wygodny autokar
+Konkursy na końcu wyjazdu
+Nagrody dla regularnych uczestników
+Pogoda 😉
I wiele innych!
płatna w 2 ratach:
– 250 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
– 499 zł do 16.05.2022 r.
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby zapisać się na Czerwcówka – Bieszczady nieznane! [Boże Ciało] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.
W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.