info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czerwcówka – Bawaria!

0
Cena
999 zł
Cena
999 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2583

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend czerwcowy)
Termin : 19-23.06.2019
Bawaria
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

BAWARIA — największy land Niemiec z niezwykłymi zabytkami i bajecznym krajobrazami, szczycący się doskonałym piwem. Zapraszamy na przedłużony czerwcowy weekend obfitujący w królewską historię, wysokie góry, turkusowe jeziora oraz fantastyczną architekturę 🙂 Podczas naszego wyjazdu zachwycisz się niezwykle okazałymi zamkami, oczarujesz się przepięknym panoramicznym widokiem na ponad 400 szczytów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech oraz przeżyjesz dreszczyk emocji w wąwozie Partnachklamm i na moście Highline 179! To oczywiście tylko część atrakcji, jaka na nas czeka podczas długiego weekendu czerwcowego. Odkryj magiczną Bawarię razem z nami!

UWAGA – CZERWCÓWKA tylko z 1 dniem urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłej Bawarii, tamtejszych bajecznych zamków oraz cudów natury.

Podczas wyjazdu będziemy trochę chodzić, szczególnie w czasie zwiedzania Monachium czy spaceru w Garmisch-Partenkirchen. Nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja, a w razie potrzeby będzie można zrezygnować z części aktywności.

Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku) po Monachium, w pozostałych miejscach przewodnicy w obiektach lub pilot. Znajdzie się też oczywiście czas na samodzielne odkrywanie uroków Bawarii 🙂

3 dni w Bawarii, 1 dzień urlopu!

Ruszamy w środę wieczorem, a wracamy w niedzielę około południa. Czwartek jest dniem wolnym od pracy (Boże Ciało), więc potrzeba tylko 1 dzień urlopu, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjeżdżamy w środę, 19.06.2019 o godzinie 19:00 z Placu Bankowego w Warszawie i wracamy w niedzielę 23.06.2019 około południa.

Na wyjeździe śpimy dwie noce w komfortowym hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w miejscowości Biberwier w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do największego landu Niemiec – Bawarii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dortmundzie i Berlinie. W większych miastach znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty — będziemy dużo chodzić, w tym w wąwozie, gdzie może być ślisko. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych (w tym cieplejsze ubranie/kurtka do wjazdu na Zugspitze) – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-500 złotych na euro w Polsce w zależności od rozrzutności oraz wybranych opcjonalnych atrakcji.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zobaczymy słynne Garmisch-Partenkirchen - bawarskie Zakopane!
 • Przespacerujemy się niesamowitym zarówno pod względem długości, jak i dzikości wąwozem Partnachklamm!
 • Zachwycimy się panoramiczny widokiem na ponad 400 szczytów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech z Zugspitze!
 • Zachwycimy się bajecznymi zamkami Hohenschwangau oraz Neuschwanstein !
 • Przejdziemy najdłuższy pieszy wiszący most w stylu tybetańskim!
 • Zwiedzimy Monachium z lokalnym przewodnikiem!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Agnieszka Rozpędek

Jej motto jest proste – podróże kształcą i każda podróż jest niezwykła. Cokolwiek miałoby to nie znaczyć. Od greckich ruin, przez malarstwo impresjonistów po architekturę brutalistyczną – trudy każdej podróży przemienia w radość poznawania. Lecz zanim zadasz jej pytanie – bądź gotów na odpowiedź – może sięgnąć starożytności! Nawet pytanie o musztardę bawarską jest ryzykowne 🙂

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (3-gwiazdkowym) w urokliwych Biberwier w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Pokoje zostały urządzone w stylu alpejskim i utrzymane są w jasnych barwach. W każdym znajduje się telewizor oraz łazienka. W cenie są również zagwarantowane pyszne śniadania i obiadokolacje. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,3 na portalu booking.com!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z przedłużonego weekendu w Skalnych Miastach!

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wyjeździe — był fantastyczny! Zarówno ułożenie programu, atrakcje, rozplanowanie, kwaterunek, jedzenie, opieka pilota, oprowadzenie przewodnika — SUPER! SUPER! SUPER!
Pilotka wspaniała, przewodnik niesamowity! Dziękuję!

Cecylia

Byłam z Wami po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. Wyjazd był fantastyczny a prowadzący to cudowni, weseli i niezwykle kompetentni ludzie. Bardzo się cieszę, że mogłam ich poznać i zobaczyć tyle pięknych miejsc. Wszystkim będę polecać wyjazdy z Wami. Dziękuję i pozdrawiam!

Mariola
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Garmisch-Partenkirchen – Zugspitze – Biberwier

Nasz wyjazd rozpoczniemy w środę, 19 czerwca o godzinie 19:00, i w zależności od sytuacji na drodze około godziny 8 rano zrobimy przerwę na śniadanie. Około 10 dotrzemy do Garmisch-Partenkirchen, a dokładniej na parking przed Olimpia Ski Stadion, czyli słynną dużą skocznię narciarską 🙂 Stąd wyruszymy do wąwozu Partnachklamm. Mieszczący się tutaj wąwóz jest niesamowity zarówno pod względem długości, jak i dzikości, a efektowne przejścia wydrążone w skałach na znacznych wysokościach potrafią podnieść adrenalinę. Został on wyżłobiony przez rzekę Partnach, która podobnie jak bawarskie jeziora, bije czystością i turkusem. Przejście będzie trwało około 40 minut, gdyż wąwóz ciągnie się aż na długości 702 metrów, tak więc przez dość długi czas będziemy mogli nacieszyć się przepięknymi widokami 😉 Zalecamy wygodne buty, stabilne, ponieważ może być ślisko, gdyż woda skapuje ze ścian. Droga powrotna zajmie nam nie dłużej niż około pół godziny. Chwilę później przejedziemy autokarem do centrum, gdzie odbędziemy spacer po mieście oraz odpoczniemy podczas czasu wolnego. Około 14 wyruszymy w drogę na parking pod Zugspitze. To właśnie stąd wyruszymy kolejką linową na najwyższy szczyt górski w Niemczech. Kolejką linową, która bije szereg rekordów — najwyższa podpora, największa różnica wysokości i rekord długości. Czas wjazdu na szczyt na wysokości 2962 metrów to około 20 min, a na górze… rozkosz jedyna w swym rodzaju — panoramiczny widokiem na ponad 400 szczytów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Widok rozpościera się daleko, aż po przedgórze alpejskie. Na łące widokowej i na tarasie panoramicznym będziemy mogli odpocząć w nieskrępowanej atmosferze gór. Niesamowite widoki na pewno zapadną nam na długo w pamięci! Po kilkunastominutowym powrocie kolejką dotrzemy do parkingu skąd przejedziemy do naszego miejsca noclegu, gdzie wieczorem będzie na nas czekać pyszna obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja.

Dzień 2Biberwier – Zamek Hochenschangau – Zamek Neuschanstein – Most linowy – Biberwier

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy autokarem do Schangau. To właśnie tutaj mieści się zamek Hohenschwangau. Wznosi się on tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu (w porównaniu do innych okolicznych wzniesień). W miejscu tej XIX-wiecznej rezydencji już od XII wieku stał średniowieczny zamek Schwangau. Budowla wyróżnia się już z daleka swoim żółtym kolorem. W środku oprócz wystroju zachwycają freski i malowidła ścienne. Zamek zwiedzimy z przewodnikiem. Podczas wizyty musimy przygotować się na pokonać około 200 schodów 🙂 Sam obiekt otoczony jest zapierającymi dech w piesi widokami okolicznych wzgórz i pocztówkowym jeziorem Alpsee. Następnie przejdziemy do Zamku Neuschanstein. Po drodze wejdziemy na Marienbruke — mostek wiszący, z którego jest świetny widok na zamek. Sam zamek Neuschwanstein to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych tego typu obiektów w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Wśród turystów zamek znany jest również jako zamek Disneya 🙂 Dziś Zamek Neuschwanstein jest jedną z najczęściej odwiedzanych niemieckich atrakcji! Samo zwiedzanie zamku będzie trwało około 30 minut (audio guide w języku polskim). Po południu wyruszymy do Fussen, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny. Przed 16 wyruszymy z Fussen do Reutte in Tirol, gdzie czeka nas kilkunastominutowy spacer na most Highline 179. W listopadzie 2014 powstał najdłuższy pieszy wiszący most w stylu tybetańskim, jego długość to 406 metrów, a wysokość to 114,6 metrów. Wchodząc na most można dostrzec bardzo dobre jego usytuowanie, gdyż jest on rozwieszony pomiędzy dwoma wzgórzami, nad kompleksem pozostałości średniowiecznych zabudowań – Burgenwelt Ehrenberg. Z kolei wracając mostem roztacza się z niego wspaniały, zapierający dech w piersiach widok: na zamek Ehrenberg, na leżące w dole miasteczko Reutte i na majestatyczne, dostojne Alpy. Dla takich widoków warto żyć! Przy moście znajduje się dodatkowo platforma widokowa, gdzie będziemy mogli odpocząć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Późnym popołudniem przejedziemy do pensjonatu na obiadokolację i wieczorną integrację.

Dzień 3/4Biberwier – Monachium – Warszawa

W trzecim dniu po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się do Monachium. Zwiedzanie zaczniemy od Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Podejdziemy pod Wieżę Olimpijską (Olimpiaturm). W czasie wolnym będzie możliwość wjazd na wieże windą, spaceru po tarasach widokowych, a nawet możliwość wejścia do salonu BMW 🙂 Stamtąd wyruszymy metrem do stacji Marienplatz, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie z przewodnikiem. Podczas spaceru po monachijskiej starówce zobaczymy, m.in.: Frauenkirche – Kościół Mariacki, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej oraz jedną z najbardziej znanych piwiarni na świecie – Hofbräuhaus. Po zwiedzaniu, około 16:00 zaplanowaliśmy czas wolny. Około godziny 20 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której powinniśmy dotrzeć w niedzielę przed południem.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 999 zł

płatna w 2. ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
699 zł do 19.05.2019 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Garmisch-Partenkirchen oraz Monachium - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • 2 noclegi w komfortowym hotelu*** (3-gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • Dwa śniadania w formie bufetu
 • Dwie obiadokolacje
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Niemiec
 • Opiekę doświadczonego pilota
 • Zwiedzanie Monachium z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim)!
 • Opłaty za parkingi
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wspomnienia z wyprawy po Bawarii!
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu: ok. 25 EUR (zamki Hochenschangau oraz Neuschanstein)
 • Kosztów komunikacji miejskiej w Monachium (2,9 EUR/bilet, potrzebne jeden lub dwa bilety)
 • Opcjonalnych biletów wstępu: ok. 60 EUR (5€ wąwoz Partnachklamm, 46,50€ Zugspitze, 8€ Most linowy)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czerwcówka – Bawaria! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie zaliczki, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.