kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czerwcówka – Austria! [nocleg w Salzburgu] [BOŻE CIAŁO]

0
Cena
1 699 zł
Cena
1 699 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

4674

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 7-12.06.2023
Austria
Miejsca : wyjazd w trakcie realizacji :)
Opis

Zainteresowanie odkryciem kraju ze stolicą w Wiedniu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania 🙂 Dlatego też zapraszamy na drugą edycję naszego wyjazdu do tego niezwykłego miejsca w 2023 roku, tym razem w długi weekend czerwcowy!

Zaplanuj już teraz z nami niesamowity długi letni weekend w Austrii! Zwiedzimy dwa wspaniałe austriackie miasta – Salzburg i Linz, ale czeka nas również mnóstwo innych atrakcji! Będziemy wysoko nad ziemią na Zamku Hohenwerfen oraz głęboko pod powierzchnią w najstarszej jaskini lodowej Eisriesenwelt. Zrelaksujemy się podczas rejsu po turkusowym jeziorze Wolfgangsee i przespacerujemy po górskich szlakach w Hallstatt i Lammerkamm. Pewne jest jedno – malowniczych widoków i niesamowitych kadrów do zdjęć podczas tego weekendu na pewno nie zabraknie! Dołącz do nas i odkryj niesamowitą Austrię podczas długiego weekendu czerwcowego!

UWAGA: potrzebujesz tylko 2 dni urlopu, aby przeżyć niezwykłą 5-dniową wyprawę do Austrii!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków Austrii. Podczas wyjazdu zwiedzimy dwa austriackie miasta – Salzburg i Linz oraz wspaniałe atrakcje Austrii takie jak: górskie jeziora, Jaskinię Eisriesenwelt, Wąwóz Lammerkamm oraz wiele innych. Będziemy trochę chodzić zwiedzając i spacerując, będą pojedyncze lekko górskie podejścia, ale nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja, a w razie potrzeby będzie można zrezygnować z części aktywności.

5 dniowa wyprawa, a tylko 2 dniurlopu!

Wyruszamy w środę wieczorem a wracamy w poniedziałek rano (12 czerwca). Boże Ciało, które jest w czwartek (8 czerwca) jest ustawowo dniem wolnym od pracy  🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w środę, 7.06.2023, o godz. 20:15 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 12.06.2023, około 10:00 rano, w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę (obwodnicami) i dalej w okolicach Katowic i Gliwic (autostradą A1).

Śpimy w komfortowym hotelu ** (2-gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Hotel położony jest w centrum Salzburga, zaledwie kilkanaście minut spaceru od najważniejszych atrakcji!

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Austrii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Austrii są typowe jak na zachodzie Europy. Średnio można przyjąć, że ceny w Austrii są dwa razy wyższe, niż u nas w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicy oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Ceny posiłków w restauracjach w Austrii są wysokie. Obiad w średniej klasy jadłodajni, to wydatek rzędu 20-30 Euro na osobę. W tańszych przybytkach można się najeść już za około 12 Euro. Dużo tańsze jest żywienie się tak zwanym street foodem, np. bratwurst z dodatkami to koszt około 3-4 Euro za porcję.

ROAMING

Będąc w Austrii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Austrii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Austria jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę w euro – około 100 Euro na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 100-150 Euro w zależności od indywidualnych potrzeb).

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Zobaczymy przepiękną Dolinę Wachau!
 • Zwiedzimy dwa wspaniałe austriackie miasta – Salzburg i Linz!
 • Wejdziemy się na otoczony Alpami szczyt z majestatycznym Zamkiem Hohenwerfen!
 • Przespacerujemy się lodowym labiryntem w Jaskini Eisriesenwelt!
 • Zachwycimy się siłą natury w Wąwozie Lammerkamm!
 • Przejedziemy się klimatyczną kolejką górską w urokliwym, sławnym Hallstatt!
 • Wypłyniemy w rejs po jeziorze Wolfgangsee – relaksujący i pełen pięknych widoków !
 • Odkryujemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w dwugwiazdkowym **  hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami. W cenie zagwarantowane są trzy śniadania w formie bufetu. Hotel położony jest w centrum Salzburga, w zasięgu kilkunastominutowego spaceru od najważniejszych atrakcji! Hotel uzyskał dobrą ocenę 7,4 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 1/2Dolina Wachau

Wspólny długi weekend majowy rozpoczniemy w środę o godzinie 20:15 – wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie, by w nocy przekroczyć granicę Austrii. W trasie zaplanowane są przerwy, w tym jedna dłuższa na śniadanie. Pierwszym punktem, który będziemy zwiedzać będzie przyrodniczo-historyczna perełka położona pośród porośniętych winnicami wzgórz nad Dunajem. Dolina Wachau, bo o niej mowa, słynie mnogości zabytków, pięknych naddunajskich pejzaży i doskonałego regionalnego wina. Zwiedzanie rozpoczniemy od romantycznego Krems an der Donau, gdzie zachowały się średniowieczne uliczki i gdzie zrodziła się: musztarda kremska!! Kolejnym punktem będzie najsłynniejsza miejscowość doliny – Dürnstein. Położona malowniczo miejscowość słynie historycznie z tego, że w ruinach twierdzy więziony był angielski król Ryszard – Lwie Serce. Warto zdobyć szczyt ruiny, skąd rozciąga się zapierająca dech panorama przełomu Dunaju. Dalsza trasa wzdłuż Dunaju prowadzić będzie pomiędzy stokami porośniętymi winoroślą i morelowymi sadami. Są one znakomitymi kulisami dla miasteczek, twierdz i klasztorów. Ostatnim miejscem naszej przygody będzie imponujące barokowe opactwo w Melku, znanym z powieści Umberto Ecco „Imię Róży”. Następnie wyruszymy w dalszą podróż, by późnym popołudniem dotrzeć do miejsca noclegu. Wieczorem oczywiście zaplanowana jest integracja 🙂

Dzień 3Zamek Hohenwerfen + Jaskinie Eisriesenwelt

W piątek po śniadaniu spotkamy się w autokarze i pojedziemy do miejscowości Werfen nad którą góruje majestatyczny Zamek Hohenwerfen. Zbudowany w XI wieku pełnił wiele różnych ról – powstał dla ochrony ziem w dolinie, ale na przestrzeni lat służył również m.in. jako siedziba lokalnych władców, więzienie oraz ośrodek szkoleniowy. Dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu za sprawą malowniczych krajobrazów, niesamowitego położenia na wzgórzu pośród strzelistych i stromych ścian Alp oraz licznych festiwali i pokazów sokolniczych. Widoki i krajobrazy pozostaną w pamięci do końca życia, a zdjęcia szybko zapełnią pamięć telefonów! Po południu wyruszymy do Jaskini Eisriesenwelt. To największa na świecie naturalna jaskinia lodowa, w której znajduje się labirynt grot o długości 42 km, wypełnionych przez cały rok lodem. Warto zabrać ze sobą coś ciepłego do ubrania 🙂 Zobaczymy kryjące się pod powierzchnią zadziwiające rzeźby lodowe uformowane przez naturę, ogromne stalaktyty i stalagmity o najdziwniejszych kształtach oraz lodowe kolumny, tunele i welony. Po tym chłodnym doznaniu udamy się do hotelu, gdzie odpoczniemy po intensywnym dniu.

Dzień 4Wąwóz Lammerklamm + Hallstatt + Jezioro Wolfgangsee

Trzeciego dnia po śniadaniu odwiedzimy Wąwóz Lammerklamm. Powstały dawno w epoce lodowcowej zachwyci nas zbudowanym na stromej skale szlakiem z licznymi kładkami i mostkami, a u stóp płynąć będzie rzeka Lammer w absolutnie zapierającym dech w piersiach niebieskim kolorze. Gwarantujemy, że atmosfera, wąskie przejścia, niesamowita zieleń i natura na długo zapadną w pamięci. Następnie pojedziemy do Hallstatt – miasta z jednej strony wciśniętego w strome zbocza Alp, a z drugiej otoczonego przez jezioro. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest stale oblegane przez turystów z całego świata. Udamy się na przejażdżkę kolejką górską na szczyt, gdzie znajduje się słynny punkt widokowy. Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na indywidualne odkrywania tego miejsca, spacer ze szczytu i m.in…. zobaczenie niesamowitej kaplicy czaszek! Kolejno pojedziemy nad brzeg Wolfgangsee. Jezioro to uważane jest za jedno z najbardziej malowniczych w Europie, a uroki jego otoczenia odkrywać będziemy z pokładu statku! Popłyniemy po turkusowej wodzie do sielankowej miejscowości St. Gilgen otoczonej zielonymi pagórkami i większymi górami, które zniewalają swoją urodą. Po zejściu na ląd będzie chwila na krótki spacer uroczymi uliczkami tego miasteczka, a następnie wsiądziemy do autokaru i wrócimy do hotelu. Chętni będą mogli wyruszyć jeszcze wieczorem na spacer oraz integrację na mieście 🙂

Dzień 5/6Salzburg + Linz

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy na podbój miasta Mozarta i marcepanu – Salzburga! Zobaczymy liczne zabytki światowej klasy, niezwykłą Starówkę, wpisaną na listę UNESCO, odwiedzimy dom Mozarta oraz spróbujemy sławnych słodkości Mozart Kugeln. Spacer klimatycznymi ulicami pośród wspaniałych budynków umilać nam będzie unikatowy klimat oraz alpejskie górskie krajobrazy. Po południu wyruszymy w trasę powrotną do Polski, co nie oznacza, że to koniec atrakcji! Po drodze zatrzymamy się na wieczorne zwiedzanie trzeciego co do wielkości austriackiego miasta Linz. Piękne, malownicze położenie nad Dunajem czyni je wyjątkowo atrakcyjnym miejscem turystycznym, pełnym wspaniałych, barokowych budowli. Linz kusi wąskimi uliczkami, historyczną zabudową i największym średniowiecznym rynkiem w Europie Środkowej, a przenikająca się na każdym kroku sztuka, technologia i kultura nadają miastu niepowtarzalny klimat.  Po czasie wolnym na podziwianie zachodu słońca oraz kolację wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy w poniedziałek (12 czerwca) około 10:00 rano, w zależności od warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych — w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Wyprawa do Austrii będzie premierą wśród naszych wyjazdów, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z wyprawy do Słowenii!

Wyjazd na Słowenię był strzałem w 10-kę! To mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend.pl i jestem baaardzo z niego zadowolona. Cudowna przyroda, przepiękne widoki, wspaniała pogoda, pyszne jedzonko, świetna organizacja oraz przeurocze pilotki, które cały czas dbały i troszczyły się o uczestników wycieczki. Jestem im wdzięczna za niezwykle mile spędzony czas. Pozostały piękne wspomnienia i równie piękne zdjęcia… 🙂

Lidia

BYŁO FANTASTYCZNIE, REWELACYJNIE, CUDNIE WSPANIALE 🙂 🙂 🙂 Nie tylko sama Słowenia zachwyca, ale też poziom organizacji, jak dla mnie, był rewelacyjny! Ania jako nasz przewodnik przesympatyczna, miła, ciepła, potrafiąca zintegrować całą grupę, a to przecież nie lada zadanie, bo aż 50 osób. 🙂 Co by nie pisać, warto było z Wami pojechać i mam nadzieję, że to nie mój ostatni wyjazd.

Iwona
Koszty
Cena: 1699 zł

płatna w 2. ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1199 zł do 8.05.2023 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Dolina Wachau oraz Linz - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 300 zł)
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Austrii
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Opłaty za parkingi oraz wjazdy do miast
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu, przewodników i taxy lokalnej: około 100 EUR (Zamek Hohenwerfen, Jaskinia Eisriesenwelt, Wąwóz Lammerkamm, Kolejka Hallstatt, rejs po jeziorze Wolfgangsee, przewodnicy)Kwota szacunkowa - cenniki mogą zostać zaktualizowane na wiosnę.
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czerwcówka – Austria! [nocleg w Salzburgu] [BOŻE CIAŁO] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Zapisz się