kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czechy – przepaść Macocha, Ołomuniec, Park Industrialny w Ostrawie!

0
Cena
649 zł
Cena
649 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

834

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 21-22.09.2024
Czechy
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę do Czech! Podczas wspólnego weekendu zwiedzimy Pałac w Lednicach, zachwycając się jego neogotycką architekturą i rozległymi ogrodami, oraz odwiedzimy Jaskinię Punkevni z malowniczymi formacjami skalnymi i spektakularną przepaścią Macocha. W Ołomuńcu, gdzie będziemy nocować, spędzimy uroczy wieczór na odkrywaniu czeskiej kuchni i integracji w gronie super podróżników. W niedzielę zwiedzimy to wspaniałe miasto, zobaczymy m.in. Kolumnę Mariacką, Rynek Górny i Dolny oraz pozostałe zabytki. Tego dnia czeka nas też zwiedzanie Parku Industrialnego w Ostrawie, gdzie poznamy historię przemysłu i wespniemy się na Bolt Tower, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki.

Zapisz się już dziś i przeżyj przygodę pełną historii, kultury i niesamowitych widoków! Nie przegap tej okazji, aby doświadczyć magicznej atmosfery Czech!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego jesiennym odkryciem niezwykle urokliwych miejsc Czech – zwiedzimy przepiękny Pałac w Lednicach, Zamek Helfstyn, Jaskinię  Punkvy oraz Ołomuniec, jak również zobaczymy Park Industrialny w Ostrawie, gdzie poznamy historię czeskiego przemysłu 🙂

 

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek, 20.09.2024, o 23:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 22.09.2024, około północy.

Można dołączyć do nas na trasie — w okolicach Częstochowy i aglomeracji śląskiej (jedziemy autostradą A1).

Śpimy w Ołomuńcu w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,18 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 30-100 CZK (5 – 17 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 150-200 CZK (25,00 – 35,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety wstępu i pozostałe wydatki.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas wspólnego wyjazdu do Czech zobaczymy:
 • Pałac Lednicki z niesamowitą architekturą neogotycką i pięknymi ogrodami!
 • Jaskinię Punkvevni z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami oraz widowiskową przepaścią Macocha!
 • Zamek Helfštýn - jeden z największych zamków w Czechach!
 • Wszystkie najważniejsze zabytki w Ołomuńcu, w tym Kolumnę Mariacką będącą zabytkiem UNESCO!
 • Park Industrialny w Ostrawie oferujący fascynujące ślady przemysłowej historii miasta!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą) w Ołomuńcu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Z obiektu można łatwo dotrzeć do centrum miasta – w 15 minut dojdziemy spacerem do rynku. Hotel uzyskał dobrą ocenę na portalu booking.com – 7,6.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Pałac Lednice – Jaskinia Punkevni - Ołomuniec

W nocy z piątku na sobotę rozpoczniemy naszą wspólną podróż na południe Polski i dalej na tereny Czech. Przy wschodzie słońca przekroczymy granicę kraju i rano, po przerwie śniadaniowej, dotrzemy na miejsce. Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie wspaniała rezydencja, będąca jednym z najpiękniejszych przykładów architektury neogotyckiej w Europie – Pałac w Lednicach (cz. Zámek Lednice). Zwiedzając przepiękne, zdobione wnętrza, zobaczymy niesamowite sale reprezentacyjne wypełnione historycznymi meblami, obrazami i cennymi artefaktami. Po zwiedzeniu będzie możliwość samodzielnego spaceru po rozległych ogrodach zamkowych z malowniczymi stawami, romantycznymi ruinami i piękną zielenią. Kolejno wyruszymy zobaczyć Jaskinię Punkevni, gdzie podczas zwiedzania zobaczymy malownicze stalaktyty i stalagmity, imponujące sale jaskiniowe, podziemne jeziora oraz fascynujące formacje skalne, które powstawały przez miliony lat. Część trasy będzie obejmować również niezapomniany rejs łodzią po podziemnej rzece Punkva oraz widok na spektakularną przepaść Macocha, która jest jedną z największych atrakcji tego rejonu. Zwiedzając, przejdziemy podziemnymi korytarzami o długości 1250 metrów i pokonamy 198 schodów. Temperatura w jaskini wynosi około 7-8°C, warto więc zabrać cieplejsze ubrania. Późnym popołudniem pojedziemy w kierunku Ołomuńca do naszego miejsca noclegu. Po zakwaterowaniu i chwili na odpoczynek wyruszymy na wieczorne odkrywanie miasta i integrację 😊

Dzień 2Ołomuniec – Zamek Helfštýn – Ostrawa – Warszawa

W niedzielę, po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszymy do centrum Ołomuńca, by odkryć zachwycające zabytki i bogatą historię miasta. Zobaczymy imponującą Kolumnę Mariacką, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, urokliwy Rynek Górny i Dolny oraz zabytkowy Ratusz z jednym z najstarszych zegarów astronomicznych w Europie. Spacerując, odwiedzimy Jatki oraz piękne kościoły Jezuitów, Franciszkanów i Dominikanów, a także będziemy podziwiać majestatyczną Katedrę i Pałac Arcybiskupi. Nie zabraknie także wizyty w Kaplicy Sarkandra oraz podziwiania historycznej Bramy Marii Teresy. Następnie wyruszymy w kierunku kolejnego punktu wycieczki – Zamku Helfštýn! Jest to jeden z największych zamków w Czechach pochodzący z końca XIII wieku. Podczas zwiedzania odkryjemy jego imponujące fortyfikacje, średniowieczne budynki i malownicze dziedzińce oraz zwiedzimy wystawę sztuki kowalskiej. Późnym popołudniem ruszymy do Ostrawy i zlokalizowanego tam Parku Industrialnego, gdzie odbędziemy niezwykłą wycieczkę z przewodnikiem po dawnym zakładzie wielkopiecowym. Zwiedzając, odkryjemy tajemnice tego miejsca, poznamy fascynujący proces produkcji surówki i wejdziemy na Bolt Tower z panoramicznym widokiem na okolicę. Oprócz tego zobaczymy niezwykłe konstrukcje hutnicze, posłuchamy opowieści o życiu i pracy hutników oraz poczujemy atmosferę przemysłowej historii Ostrawy. Późnym wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około północy w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z inngo wyjazdu do Czech!

To nasza premierowa wyprawa, ale w Czechach byliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z wyjazdu do Pragi!

Wyjazd super! 😀 To był mój pierwszy wyjazd z Wami, ale na pewno nie ostatni! 😊 Świetnym pomysłem jest organizacja wypadów weekendowych w takiej właśnie formie. Dzięki temu, że nie trzeba brać urlopu, można aktywnie odpocząć, przy okazji zwiedzając ciekawe miejsca. Czeska Praga „chodziła” mi po głowie już od dawna, ale do tej pory górę brało lenistwo i brak czasu na zorganizowanie samodzielnego wypadu… i proszę, pojawiacie się Wy i podajecie wszystko na tacy! To lubię – o nic się nie martwię, martwią się inni, ja tylko chodzę i podziwiam widoki 😊 Dziękuję za świetnie spędzony weekend, czekam na kolejne propozycje i nowe miejsca do zwiedzania!

Ewa

Dziękujemy za bardzo fajny wyjazd! Asia sympatycznie i profesjonalnie nami się zajęła 🙂 Nadal jesteśmy pod wrażeniem uroku Pragi, którą w bardzo interesujący i ciekawy sposób odkrywała przed nami Mariusz. Pokazywał nam miasto także z innej strony, wzbogacając ciekawymi anegdotami i niesamowitą wiedzą historyczną. Dzięki niemu spacer nawet w deszczowy dzień był przyjemny i bardzo interesujący. Do zobaczenia następnym razem 🙂

Aldona i Artur
Koszty
Cena: 649 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Zamek Lednice oraz Ostrawa - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w Ołomuńcu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 150 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów oraz przewodników około 1000 CZK (normalny) oraz 850 CZK (ulgowy)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czechy – przepaść Macocha, Ołomuniec, Park Industrialny w Ostrawie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
649 zł
Book Now

Zapisz się