kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czarnogóra w pigułce! [lot+bagaż w cenie]

0
Cena
3 699 zł
Cena
3 699 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

988

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (przedłużony weekend)
Termin : 18-21.05.2024
Czarnogóra
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na totalną nowość w naszej ofercie – polećcie z nami do Czarnogóry!  Zainteresowanie odkryciem tego niezwykłego kraju jest bardzo duże, więc przychodzimy z nieeeeeeeesamowitą ofertą! Czeka nas odkrywanie czarnogórskiej historii, tradycji, kultury i kuchni we wspaniałych okolicznościach przyrody. Zobaczymy niezwykłe Parki Narodowe, strome skalne ściany w kanionach i dolinach oraz panoramiczne widoki ze szczytów gór. Oprócz tego zwiedzimy najpiękniejsze miasta – Kotor, Cetynię, Budvę i Kolašin, zrelaksujemy się na rejsie po Jeziorze Szkoderskim i odkryjemy największe smakołyki czarnogórskiej kuchni.

Zapraszamy na pierwszą edycję wyjazdu, zapisz się już dziś i zachwyć urokami Czarnogóry podczas przedłużonego wiosennego weekendu, na który polecimy liniami LOT 😉

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd przeznaczony jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Czarnogóry, podczas którego zobaczymy wspaniałe i zachwycające, ale mniej znane atrakcje tego kraju! Podczas wyprawy będziemy poruszać się autokarem. Nie wymagana jest specjalna kondycja, ale wyjazd jest dość intensywny pod względem przemieszczania się i zwiedzania, o czym warto pamiętać.

Przedłużony weekend - 4 dni zwiedzania a tylko 2 dni urlopu!

Czarnogóra jest tak cudowna, że spędzimy tam przedłużony weekend, nie dwa a cztery dni. Wylot z Warszawy zaplanowaliśmy na 18.05 (sobota przed południem), powrót 21.05 (wtorek popołudniem), dzięki czemu spędzimy na miejscu 4 dni, a wystarczą nam do tego tylko 2 dni urlopu!

Przejazdy i noclegi

Przelot

Do Czarnogóry lecimy samolotem linii LOT. Wylatujemy z Warszawy do Podgoricy w sobotę o 10:40, 18.05.2024, z lotniska Chopina. Wracamy we wtorek, 21.05.2023, tą samą trasą, a lądujemy w Warszawie planowo o 18:50. Szczegóły lotu w sekcji Przelot poniżej.

Transport

Po wyspie będziemy poruszać się autokarem lub busem. Podczas przejazdów będziemy się zatrzymywać, żeby odwiedzać zaplanowane dla Was atrakcje. Gwarantujemy, że podczas jazdy będzie co oglądać! 😉

Noclegi

Pierwszą noc spędzimy w hotelu w miejscowości Kolašin w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Druga i trzecią noc spędzimy w hotelu w miejscowości Budva również w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Przelot

UWAGA!

Przelot Warszawa-Podgorica-Warszawa jest wliczony w cenę! 😊

Godziny przelotów

Wylot: Warszawa WAW, sobota, 18 maja 2024, 10:40 › 12:40

Powrót: Podgorica TGD, wtorek, 21 maja 2024, 16:50 › 18:50

Przewoźnik: LOT

Bagaż w cenie:

Bagaż rejestrowany / os.: 1 szt., do 23 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.);

Bagaż podręczny / os.: 1 szt., do 8 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Czarnogóry.

WALUTA

Oficjalną walutą w Czarnogórze jest euro (EUR) – 1 euro = około 4,35 złotego. Karty płatnicze i kredytowe są szeroko akceptowane, a bankomaty dostępne są przez całą dobę. Niemniej jednak, wymiana złotówek może być możliwa tylko w wybranych bankach, dlatego najlepiej dokonać tego jeszcze przed wyjazdem z Polski.

CENY

Ceny większości produktów spożywczych w Czarnogórze są dość podobne do tych w Polsce. Najkorzystniejsze ceny znajdziemy w popularnych supermarketach, takich jak Voli, Idea lub Aroma. Warto zaznaczyć, że supermarkety poza większymi miastami mogą być mniejsze, co ogranicza wybór produktów. Przeciętnie w restauracji zapłacimy około 7-15 EUR za danie, do 20 EUR w miejsach turystycznych.

ROAMING

Czarnogóra nie należy do strefy UE/EOG przez co koszty roamingu są znaczne – najlepiej przed przylotem na teren Czarnogóry wyłączyć roaming danych i korzystać z publicznych sieci WiFi.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Standardowe wtyczki elektryczne jak w Polsce. W niektórych hotelach i pensjonatach mogą występować gniazdka przystosowane do specjalnych, płaskich wtyczek. W takich przypadkach mogą być dostępne przejściówki, które umożliwią podłączenie naszych urządzeń. W większości miejsc nie będzie potrzeby korzystania z nich.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać do Czarnogóry, prezentując ważny dowód osobisty lub paszport. Warto upewnić się, że dokument jest w dobrym stanie, aby uniknąć ewentualnych kłopotów z identyfikacją. Na pobyt do 30 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Czarnogóra nie jest członkiem Unii Europejskiej, na jej terenie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie jest honorowana. W razie potrzeby opieki medycznej należy liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów leczenia osobiście, zatem zalecane jest posiadaniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które obejmuje koszty leczenia za granicą. Takie ubezpieczenie zapewniamy w cenie naszego wyjazdu 🙂

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
gotówkę w EUR na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od spotkania na lotnisku każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas wyprawy m.in.:
 • Poznamy czarnogórskie tradycje winiarskie w regionalnej winnicy (z degustacją!) 😊
 • Będziemy podziwiać niesamowite skalne ściany i widoki w Kanionie rzeki Morača!
 • Wjedziemy na szczyt góry Troglava (2072m n.p.m.) i odkryjemy czym są katuny!
 • Odwiedzimy znany Most Đurđevića, by podziwiać najgłębszy w Europie Kanion Tara!
 • Wieczorami zintegrujemy się w Kolašinie i Budvie!
 • Zwiedzimy klimatyczne i dziewicze Parki Narodowe Biogradska Gora, Durmitor i Lovcen!
 • Odkryjemy niesamowitą miejscowość Kotor!
 • Skosztujemy czarnogórskich smakołyków – njeguški pršut oraz njeguški sir!
 • Przespacerujmy się ulicami Cetinje, dawnej stolicy kraju!
 • Popłyniemy w rejs po największym na Półwyspie Bałkańskim Jeziorze Szkoderskim!
 • Znajdziemy czas na odpoczynek i napawanie się malowniczymi krajobrazami w niesamowitych miejscach!
 • To i wiele innych atrakcji czeka na nas w Czarnogórze – sprawdź plan wyjazdu zamieszczony poniżej!
Nocleg w Kolašin

Pierwszą noc spędzimy w hotelu w miejscowości Kolašin w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowana jest kolacja i śniadanie następnego dnia. Hotel położony jest w odległości 15 minut spacerem od głównej ulicy. Obiekt uzyskał dobrą ocenę 8,6 wśród użytkowników portalu booking.com.

Nocleg w Budva

Druga i trzecią noc spędzimy w hotelu w miejscowości Budva w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane są śniadania. Hotel położony jest w odległości 5 minut spacerem od centrum miasta. Obiekt uzyskał dobrą ocenę 8,4 wśród użytkowników portalu booking.com

Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Plan

Dzień 1Warszawa – Podgorica - Kanion Morača - Kolašin

Wspólną przygodę rozpoczniemy w sobotę 18 maja 2024 – rano spotkamy się w hali odlotów na lotnisku Chopina (więcej informacji nt. wylotu w sekcji Podstawowe informacje -> Przelot). Na pokładzie samolotu linii lotniczych LOT wyruszymy w kierunku Czarnogóry, gdzie wylądujemy planowo o 12:40. Na lotnisku w Podgoricy czekać na nas będzie autokar lub bus, którym przejedziemy do pierwszej atrakcji wyjazdu, a będzie to winnica! Dowiemy się tam o historii, sposobach wytwarzania i tradycjach winiarskich Czarnogóry. Czeka nas oczywiście degustacja win wraz z poczęstunkiem w postaci regionalnych serów, oliwek, fig itp. 😊 W miłych nastrojach pojedziemy do Kanionu Morača, by przemierzyć niezwykle malowniczą trasę widokową prowadzącą przez 30 tuneli dnem rzeki Morača. Ochów i achów nie zabraknie, a to zasługa krasowych skalistych ścian, które sprawiają, iż jest to jedna z najciekawszych tras Czarnogóry. Po południu dotrzemy do pięknie położonego Monastyru Morača, prawosławnego klasztoru, nadal zamieszkiwanego przez mnichów, który jest znanym punktem pielgrzymek. Po chwili na zwiedzanie wyruszymy do naszego miejsca noclegu w miejscowości Kolašin. Po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja, a wieczorem chętni będą mogli się wybrać na wieczorne odkrywanie okolicy.

Dzień 2Kolašin – Troglava – Park Narodowy Biogradska Gora - Most Đurđevića – Park Narodowy Durmitor - Budva

W niedzielę rano zjemy śniadanie, spakujemy bagaże i pojedziemy odkrywać czarnogórskie Alpy – Góry Dynarskie. Wyciągiem kanapowym wzbijemy się ponad wzgórza by w promieniach słońca, podziwiając niesamowite widoki na okolicę i dotrzeć na szczyt góry Troglava (2072m n.p.m.). Na rozległych zboczach dostrzec będziemy mogli pasące się stada owiec, ale i charakterystyczne dla tego regionu katuny – małe drewniane domki, w niektórych z nich pasterze nadal mieszkają w okresie wypasu bydła, od lata do zimy.  Po chwili na pamiątkowe zdjęcia zjedziemy wyciągiem do dolnej stacji i wyruszymy w kierunku Parku Narodowego Biogradska Gora. Zajmujący powierzchnię 56,5 km², utworzony został w 1952 roku jako jeden z trzech pierwszych parków narodowych Czarnogóry. Najcenniejszym elementem przyrody jest kompleks pierwotnych lasów, a ozdobą parku są jeziora polodowcowe, spośród których największe i najbardziej znane jest Biogradsko jezero, gdzie zaplanowaliśmy spacer wzdłuż nadbrzeża. Kolejnym punktem będzie najgłębszy kanion w Europie mieszczący się w północnej części Czarnogóry – Kanion Tary. Najbardziej spektakularny widok na 1300 metrowe skaliste ściany podziwiać będziemy z okazałego i robiącego ogromne wrażenie Mostu Đurđevića. W czasie wolnym odważni będą mogli skorzystać z fruwających nad kanionem tyrolek – czy tacy znajdą się wśród nas? 😊 Kanion Tara leży na terenie Parku Narodowego Durmitor, a my odkrywając jego nowe rewiry dotrzemy nad brzeg najgłębszego polodowcowego Jeziora Czarnego. Tam zaplanowany jest czas wolny na spacer i relaks. Późnym popołudniem wyruszymy w stronę Budvy do naszego miejsca noclegu, gdzie dotrzemy wieczorem. Po zakwaterowaniu będzie czas na samodzielne wieczorne odkrywanie miasta!

Dzień 3Budva – Kotor – Njeguši – Cetinje - Park Narodowy Lovcen - Budva

Trzeciego dnia po śniadaniu pojedziemy do Kotoru, miasta malowniczo położonego na brzegu błękitnej Zatoki Kotorskiej – region ten został wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO! Zwiedzając urokliwe wąskie uliczki zagubimy się w gąszczu kamiennych domków, sklepików i restauracji, zobaczymy m.in. symbol miasta – wieża zegarowa z XVII w. czy słynną Katedra św. Tripuna. Po zwiedzaniu czeka nas czas wolny na samodzielne odkrywanie tego uroczego miasta, a chętni będą mogli wspiąć się na średniowieczne mury miejskie, które ciągną się przez 4,5 km i łączą centrum z Twierdzą Św. Jana położoną na samotnym wzgórzu (260 m n.p.m.). Następnie po czasie wolnym wyruszymy w podróż niezwykle krętą i krajobrazową drogą Kotor Serpentine do Parku Narodowego Lovcen. Pokonując 460 schodów dojdziemy do spektakularnie położonego Mauzoleum Piotra II Petrowicia-Niegosza. Sam grobowiec został odbudowany po zniszczeniach w trakcie II Wojny Światowej, jednak to okolica w jakiej się znajduje robi piorunujące wrażenie – rozpościera się stamtąd widok na wszystkie okoliczne pasma gór, leżące u ich stóp doliny, kaniony, miasta i całą Czarnogórę. Następnie przejedziemy do Njeguši – miejscowości słynącej z doskonałych specjałów, które stały się symbolem czarnogórskiej kuchni. Chodzi o njeguški pršut, czyli szynkę typu prosciutto, oraz njeguški sir, regionalny ser, z których na miejscu powstają przepyszne kanapki! Relaksując się w tej maleńkiej miejscowości degustować będziemy sławne kanapki przy kieliszku wina, piwa lub szklance soku z granatu. Potem wyruszymy do miasta Cetynje, będącego kolebką czarnogórskiej państwowości i kultury oraz głównym centrum religijnym, a do 1918 r. stolicą tego kraju. Zobaczymy Pałac króla Mikołaja, siedzibę ówczesnego króla, Monaster Narodzenia Matki Bożej wraz z leżącą naprzeciw Bilardówką – pałacem biskupa Piotra II, w którym znajdował się pierwszy w Czarnogórze stół bilardowy. Zobaczymy również jedną z najważniejszych świątyń w kraju, Cerkiew na Ćipurze. W czasie wolnym warto zagubić się w uliczkach Cetynie, gdyż jest to prawdziwie czarnogórskie miasto, którego mieszkańcy wciąż żyją według zasad „polako, polako” (tłum. „powoli, powoli” 😊).  Po intensywnym dniu wyruszmy w drogę powrotną do Budvy do naszego miejsca noclegu na odpoczynek i wieczorną integrację.

Dzień 4Budva – Jezioro Szkoderskie - Warszawa

Wtorek to będzie nasz ostatni dzień w Czarnogórze i nie tracąc ani chwili, zaraz po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy popatrzeć na półwysep Święty Stefan, jedno z najbardziej fotogenicznych, a zarazem niedostępnych miejsc Czarnogóry. Następnie pojedziemy do Virpazar nad brzeg Jeziora Szkoderskiego. To największe na Półwyspie Bałkańskim jezioro co roku zachwyca odwiedzających je turystów, a ciekawostką jest to, że w zależności od pory roku poziom wód ulega zmianie. Oprócz malowniczego położenia urzeknie nas również swoją niesamowitą fauną, która obejmuje blisko 280 gatunków ptaków, co stanowi około połowę wszystkich gatunków ptaków występujących w Europie. Czeka nas tutaj rejs, podczas którego zrelaksujemy się opalając w majowym słońcu. Po tak miłym zakończeniu wspólnego zwiedzania wyruszymy na lotnisko do Podgoricy, skąd z niesamowitymi wspomnieniami i masą zdjęć, wrócimy do Warszawy.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinia z podobnego wyjazdu!

Wyprawa do Czarnogóry w tej wersji będzie premierą wśród naszych wyjazdów! Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z naszego innego lotniczego city breaka - na Islandię!

Kierunek Islandia to była moja pierwsza wyprawa z gdzienaweekend. Wrażenia bardzo pozytywne. Z każdą chwilą podróży buzia otwierała się coraz bardziej z zachwytu nad odwiedzanymi miejscami, widokami i świetnym poprowadzeniem całej grupy w tak niedostępne przeciętnemu turyście islandzkie zakątki. Pomimo dużych odległości pomiędzy poszczególnymi atrakcjami zmęczenie podróżą było wynagradzane kolejnymi cudownymi widokami często jednocześnie poruszającymi wiele zmysłów. Organizacja wyjazdu bardzo mi się podobała zarówno pod względem samochodów jak i noclegów. Natomiast pilotka to najlepsza osoba jaka mogła nam się trafić. Świetnie zorientowana w tematyce odwiedzanych miejsc, pełna żywiołu i pasji w wykonywanej pracy. Sądzę, że będę korzystała z Waszej bardzo bogatej oferty wyjazdowej i z pewnością polecę moim znajomym taką formę poznawania kraju oraz wycieczki zagraniczne.

Aneta

Moje wrażenia z wyprawy wow! było wspaniale….. a w szczegółach: widoki -wybuchający gejzer, zorza, topniejący lodowiec, parujący wulkan i bezkres oceanu i to w kilka dni. Noclegi – cieplutko i przytulnie (można się było zagrzać na polską zimę), Auta – wygodne (przy wzroście ponad 170 luźno i przestronnie, internet, swobodne upchanie bagaży) Organizacja – wszystko dopracowane w szczegółach. Ania pilotka… wyjątkowy człowiek, wulkan pasji i energii, ogromna kultura osobista, z cierpliwością godną mnicha tłumaczyła wszystko i odpowiadała na nasze najbardziej trywialne pytania (ile będziemy jechać, ile iść, czy kurtkę zabrać, na którym przystanku wc, reagowała na każdą uwagę i prośbę (nawet o zdjęcie owieczki) i starała się zapewnić nam maximum komfortu i rozrywki z degustacją lokalnych przysmaków włącznie).

Beata
Koszty
Cena: 3699 zł

płatna w 3 ratach:
1000 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1300 zł do 18.03.2024,
1399 zł do 15.04.2024.

Cena zawiera:
 • Bilety lotnicze wraz z bagażem (info w sekcji Podstawowe Informacje -> Przelot)
 • Przejazdy autokarem lub busem na terenie Czarnogóry
 • Trzy noclegi pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 500 zł)
 • Trzy śniadania
 • Jedną obiadokolacje w sobotę
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Czarnogóry
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów przewodników oraz wstępów do zwiedzanych atrakcji (Winnica z degustacją kilku win i przekąskami /sery, oliwki, warzywa, pieczywo/), wjazd wyciągiem na górę Troglava, Parki Narodowe, degustacja kanapek w Niegusi, Mauzoleum Niegosza, rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim, wstęp do Kotoru, Cetyni) - ok. 110 EUR
 • Opcjonalnych kosztów wstępu (tyrolka przy moście Djurdjevica, Mury Obronne w Kotorze, Monastry Moraca, Katedra św Tryfona w Kotorze) - ok. 51 EUR
Zapisy

Aby się zapisać na Czarnogóra w pigułce! [lot+bagaż w cenie] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 500 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się