info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

City Break – WILNO + TROKI! *PREMIUM*

Cena
359 zł
Cena
359 zł
19 grudnia 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 15-16.09.2018
Wilno i Troki
lista rezerwowa :-(
Opis

Wilno wraz z Trokami, miasteczkiem z przepięknym zamkiem w cudownym kąciku przyrody wśród jezior, to idealne miejsca na weekend. Różnorodność architektury, niezwykle ciekawa historia i mnóstwo atrakcji, a także piękne pejzaże i zieleń przyrody – tym właśnie kusi stolica Litwy. Wilno to miasto z niezwykłym charakterem: zabytki, klimatyczne restauracje, kawiarnie, sklepy i mnóstwo miejsc zachęcających aby spędzić tutaj niejeden dzień. Troki to z kolei miasto o bogatej przeszłości historycznej, owiane legendami, obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Litwie.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Wilna oraz Trok. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno jego najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku 14.09.2018 na sobotę 15.09.2018 o godz. 00:00 (północ). Powrót w niedzielę 16.09.2018 około północy.

Można dołączyć do nas po trasie – w Łomży lub Augustowie.

Śpimy w Wilnie w komfortowym hotelu, który znajduje się 10 minut jazdy komunikacją miejską z Dworca Głównego (okolice wejścia do Starego Miasta) lub około pół godziny spaceru pieszo od Rynku!

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stare Miasto z m.in. Ostrą Bramą, Cerkwią św. Ducha, placem ratuszowy czy galerią bursztynu!
 • Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu znanych Polaków!
 • Zarzecze – dzielnicę artystów, czyli wileńskie Montmartre!
 • Piękny prospekt Giedymina!
 • Bajeczny zamek w Trokach!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w eleganckim hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w Wilnie w pokojach 2 osobowych z łazienkami (dostępne również 3 osobowe). W cenie jest zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Hotel usytuowany 15 minut jazdy autobusem od Starego Miasta. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,3 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu TripAdvisor.

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Wilno

Na naszą przygodę wyruszamy w nocy z piątku 14 września na sobotę 15 września o godzinie 00:00 (północ). Około godziny 8:00 zatrzymamy się na przedmieściach Wilna na stacji benzynowej na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, tak aby już około 9:30 rozpocząć zwiedzanie. Przed nami dwa dni w niezwykłych miastach. Przepięknie położony cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu słynnych Polaków, to pierwszy punkt naszego wyjazdu. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta, aby poczuć jego klimat, zobaczyć jak żyje się w nim na co dzień. Zwiedzimy Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, plac ratuszowy, galerię bursztynu z 62 kilogramowym okazem tego minerału! Po zachwytach nad niezwykłymi kamieniami przejdziemy w kierunku klasycystycznej katedry wileńskiej, która położona jest w historycznym centrum Wilna i pełni rolę najważniejszego kościoła Litwy! Następnie ruszmy słynnym prospektem Giedymina, czyli lokalnym Krakowskim Przedmieściem oraz zahaczymy o ul. Wileńską, gdzie odbywają się najsłynniejsze imprezy. Przed przerwą obiadową zajrzymy w zakątek gotycki wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza. Po czasie wolnym przejdziemy do hotelu. Około 16-ej zakwaterujemy się i udamy się na krótki odpoczynek. Niedługo później będzie czekała na nas niespodzianka i oczywiście czas na integrację, podczas której będziemy mogli spróbować lokalnych trunków, zakąsek oraz jedzenia 🙂

Dzień 2Wilno - Troki - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu zwiedzimy Zarzecze – dzielnicę artystów, a w zasadzie Republikę Artystów, gdyż posiada swoją własną konstytucję czy nawet prezydenta 🙂 Jest to dzielnica, która uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych części miast, choć jeszcze niedawno była dość zaniedbana. Wizytą w tej dzielnicy zakończymy nasz pobyt w tym niezwykle urokliwym mieście. Później czeka nas jeszcze trochę czasu wolnego na zakupy suvenirów i około południa udamy się w krótką podróż do Trok, gdzie wybierzemy się na spacer szlakiem Karaimów, zwiedzimy również niezwykły cmentarz, jak również kapliczkę Jana Nepomucena. Chętni będą mogli także zwiedzić zamek, który leży na niewielkiej wyspie, a całość tworzy naprawdę bajkową scenerię 😉 Po czasie wolnym, około 16:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, która zakończy się późnych godzinach wieczornych, prawdopodobnie około północy.

Poprzednio w Wilnie byliśmy w marcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

A oto opinie zadowolonych podróżników z naszego ostatniego zwiedzania stolicy Litwy :)

Cześć, to mój pierwszy wyjazd z Wami ale na pewno nie ostatni 🙂 Jestem bardzo zadowolona z organizacji i przebiegu całej wycieczki. Bardzo fajnie, że jest czas na pozwiedzanie z przewodnikiem ale także czas wolny i możliwość wykorzystania go tak, jak każdy chce. Bardzo dziękuję za ten wyjazd i będę Was polecać znajomym! 🙂

Anna

Super wyjazd, bardzo dziękuję 🙂
Świetni przewodnicy, ciekawe opowieści oraz znakomita opieka nad cala grupą!

Roksana
Koszty
Cena: 359 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Wilno, Wilno - Troki oraz Troki - Warszawa
 • Nocleg w eleganckim 3*** hotelu (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, pokoje 1 osobowe z łazienkami za dopłatą 70 złotych. Obiekt znajduje się 10 minut jazdy autobusem od Dworca Głównego).
  W cenie bilard dostępny w hotelu. Za dodatkową opłatą możliwość korzystania z sauny i basenu (45 euro za 3 godziny dla grupy do 10 osób)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalne bilety wstępu - około 14 EUR (zamek w Trokach, muzeum - wystawa karaimska)
 • Biletów komunikacji miejskiej (około 4 EUR)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – WILNO + TROKI! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.