info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – WILNO + TROKI!

0
Cena
369 zł
Cena
369 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

300

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 2-4.10.2020
Wilno i Troki
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Jesienną porą znów wyruszymy na odkrywanie Wilna wraz z Trokami, miasteczkiem z przepięknym zamkiem w cudownym kąciku przyrody wśród jezior! Różnorodność architektury, niezwykle ciekawa historia i mnóstwo atrakcji, a także piękne pejzaże i zieleń przyrody – tym właśnie kusi stolica Litwy. Wilno to miasto z niezwykłym charakterem: zabytki, klimatyczne restauracje, kawiarnie, sklepy i mnóstwo miejsc zachęcających, aby spędzić tutaj niejeden dzień. Troki to z kolei miasto o bogatej przeszłości historycznej, owiane legendami, obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Litwie.

UWAGA — wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Wilna oraz Trok. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 2.10.2020, o godzinie 23:30. Powrót w niedzielę 4.10.2020 około 23:00.

Można dołączyć do nas na trasie — w Łomży lub Augustowie.

Śpimy w Wilnie w komfortowym *** (trzy gwiazdkowym) hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych (na życzenie) oraz 1-osobowych (za dopłatą). Hotel znajduje się 15 minut spaceru od Rynku Starego Miasta!

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Litwę do stolicy tego kraju – Wilna i jednego z centrów kulturalnych tego kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Litwie są podobne do cen polskich. Najdroższymi miastami są Wilno oraz Kowno. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Wilnie zapłacimy około 2€ (8-9 zł). Ceny w restauracjach zależą od lokalizacji oraz typu lokalu. Restauracje w historycznym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. Za danie główne powinniśmy zapłacić pomiędzy 5-10€, a posiłek dla osoby z napojami oraz deserem powinien zamknąć się w 20€. Są również tańsze miejsca, gdzie zjemy np. tamtejsze pierogi i inne przysmaki, w cenie 2-5€ za danie. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Podobnie jak w Polsce na Litwie znajdziemy dużo małych sklepików, w których kupimy podstawowe produkty, jednak w cenach wyższych niż w marketach.

ROAMING

Będąc na Litwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Litwy po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty – będziemy trochę spacerować :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-200 złotych na Euro w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stare Miasto z m.in. Ostrą Bramą, Cerkwią św. Ducha, Placem Ratuszowym czy Galerią Bursztynu!
 • Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu znanych Polaków!
 • Zarzecze – dzielnicę artystów, czyli wileńskie Montmartre!
 • Piękny prospekt Giedymina!
 • Bajeczny zamek w Trokach!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w eleganckim hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w Wilnie w pokojach 2 oraz 3 osobowych /na życzenie/ z łazienkami (dostępne również pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Hotel położony jest w centrum Wilna, około 15 minut spacerem od Rynku Starego Miasta. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,3 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa – Wilno

Na naszą przygodę wyruszamy w piątek wieczorem o godzinie 23:30. Przed godziną 8:00 zatrzymamy się na przedmieściach Wilna na stacji benzynowej na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, tak aby trochę po 9:00 rozpocząć zwiedzanie. Przed nami dwa dni w niezwykłych miastach. Przepięknie położony cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu słynnych Polaków, to pierwszy punkt naszego wyjazdu. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta, aby poczuć jego klimat. Zwiedzimy Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, Galerię Bursztynu z 62 kilogramowym okazem tego minerału! Po zachwytach nad niezwykłymi kamieniami przejdziemy w kierunku Zarzecza – dzielnicy artystów, a w zasadzie Republiki Artystów, gdyż posiada swoją własną konstytucję czy nawet prezydenta 🙂 Jest to dzielnica, która uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych części miast, choć jeszcze niedawno była dość zaniedbana. Przed przerwą obiadową zajrzymy w zakątek gotycki wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza a także odkryjemy niezwykłą Dzielnicę Żydowską. Po czasie wolnym przejdziemy do hotelu. Około 16:00 zakwaterujemy się i udamy się na krótki odpoczynek. Niedługo później będzie czekała na nas niespodzianka i oczywiście czas na integrację, podczas której będziemy mogli spróbować lokalnych trunków, zakąsek oraz jedzenia 🙂

Dzień 2Wilno - Troki - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu zwiedzimy okolice klasycystycznej katedry wileńskiej, która położona jest w historycznym centrum Wilna i pełni rolę najważniejszego kościoła Litwy! Ruszymy słynnym prospektem Giedymina, czyli lokalnym Krakowskim Przedmieściem oraz zahaczymy o ul. Wileńską, gdzie odbywają się najsłynniejsze imprezy. Później czeka nas jeszcze trochę czasu wolnego na zakupy suvenirów i około południa udamy się w krótką podróż do Trok, gdzie wybierzemy się na spacer szlakiem Karaimów, zobaczymy również niezwykły cmentarz oraz kapliczkę Jana Nepomucena. Chętni będą mogli także zwiedzić zamek, który leży na niewielkiej wyspie, a całość tworzy naprawdę bajkową scenerię 😉 Po czasie wolnym, około 16:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, która zakończy się późnych godzinach wieczornych, prawdopodobnie około 23:00.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Poprzednio w Wilnie i Trokach byliśmy we wrześniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Cześć, to mój pierwszy wyjazd z Wami ale na pewno nie ostatni 🙂 Jestem bardzo zadowolona z organizacji i przebiegu całej wycieczki. Bardzo fajnie, że jest czas na pozwiedzanie z przewodnikiem ale także czas wolny i możliwość wykorzystania go tak, jak każdy chce. Bardzo dziękuję za ten wyjazd i będę Was polecać znajomym! 🙂

Anna

Super wyjazd, bardzo dziękuję 🙂
Świetni przewodnicy, ciekawe opowieści oraz znakomita opieka nad cala grupą!

Roksana
Koszty
Cena: 369 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Wilno, Wilno - Troki oraz Troki - Warszawa
 • Nocleg w komfortowym 3*** hotelu (pokoje 2 i 3 osobowe /na życzenie/ z łazienkami, pokoje 1 osobowe z łazienkami za dopłatą 70 złotych)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnych biletów wstępu - około 10 EUR (zamek w Trokach, muzeum - wystawa karaimska)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – WILNO + TROKI! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 70 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Jeśli chcesz wykorzystać przy płatności Bon lub Voucher wpisz tutaj jego numer. Numer ten wprowadź także na końcu tytułu przelewu.
Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka