kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Wilno i Troki! [+litewska biesiada!]

0
Cena
539 zł
Cena
539 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

19

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 5-6.10.2024
Wilno i Troki
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Już tej jesieni, na początku października, zapraszamy na wyjątkowy weekend podczas, którego ponownie odkryjemy Wilno i Troki! To idealna propozycja na jesienny weekend 😊 Wilno zachwyca różnorodnością architektury, fascynującą historią oraz mnóstwem atrakcji. Stolica Litwy oferuje malownicze krajobrazy i bujną zieleń, które oczarują każdego. Z kolei Troki, z przepięknym zamkiem w otoczeniu jezior, to miejsce pełne legend i bogatej historii. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na Litwie, które urzeka swoim urokiem i tajemniczością.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Dołącz do nas i przeżyj niezapomniane chwile w Wilnie, Trokach oraz podczas litewskiej biesiady. 🌟

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Wilna oraz Trok. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 4.10.2024, o godzinie 23:00. Powrót w niedzielę 6.10.2024 około północy.

Można dołączyć do nas na trasie – w Łomży lub Augustowie.

Śpimy w Wilnie w komfortowym hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Hotel znajduje się kilkanaście minut spaceru od Starego Miasta!

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Litwę do stolicy tego kraju – Wilna i jednego z centrów kulturalnych tego kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Litwie są podobne do cen polskich. Najdroższymi miastami są Wilno oraz Kowno. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Wilnie zapłacimy około 3€ (13 zł). Ceny w restauracjach zależą od lokalizacji oraz typu lokalu. Restauracje w historycznym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. Za danie główne powinniśmy zapłacić pomiędzy 5-10€, a posiłek dla osoby z napojami oraz deserem powinien zamknąć się w 20€. Są również tańsze miejsca, gdzie zjemy np. tamtejsze pierogi i inne przysmaki, w cenie 2-5€ za danie. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Podobnie jak w Polsce na Litwie znajdziemy dużo małych sklepików, w których kupimy podstawowe produkty, jednak w cenach wyższych niż w marketach.

ROAMING

Będąc na Litwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Litwy po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty – będziemy trochę spacerować :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-200 złotych na euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stare Miasto z m.in. Ostrą Bramą, Cerkwią św. Ducha, Placem Ratuszowym czy Galerią Bursztynu!
 • Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu znanych Polaków!
 • Zarzecze – dzielnicę artystów, czyli wileńskie Montmartre!
 • Bajeczny zamek w Trokach!
 • I wiele, wiele innych!
Litewska biesiada

Poniżej menu przygotowane dla naszej grupy w kwocie 30 EUR/osoba:

 • napoje: Kwas chlebowy, kawa/herbata, woda z cytryną, tradycyjny bimber (20 g);
 • przekąski: boczek wędzony, kindziuk, litewski tradycyjny biały ser, czarny chleb;
 • danie podstawowe: zupa barszcz litewski albo chłodnik z ciepłymi ziemniaczkami (do wyboru);
 • zestaw różnych litewskich dań do spróbowania: cepeliny, kiszka ziemniaczana, kiełbaski z kapustą zasmażaną, bliny żmudzkie;
 • deser: sękacz (50 g).

Przez około 1 godzinę w ramach wieczorku gra litewski zespół folklorystyczny 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym hotelu w Wilnie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Hotel położony jest w centrum Wilna, około kilkanaście minut spacerem od Starego Miasta.

Plan

Dzień 1Warszawa – Wilno

Na naszą przygodę wyruszamy w piątek wieczorem o godzinie 23:00 z Placu Defilad w Warszawie. Rano zatrzymamy się na przedmieściach Wilna na stacji benzynowej na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, a zaraz po nim rozpoczniemy zwiedzanie. Przed nami dwa dni w niezwykłych miastach. Przepięknie położony cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu słynnych Polaków, to pierwszy punkt naszego wyjazdu. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta, aby poczuć jego klimat. Tego dnia zobaczymy okolice klasycystycznej katedry wileńskiej, która położona jest w historycznym centrum Wilna i pełni rolę najważniejszego kościoła Litwy! Zobaczymy też m.in.  słynny prospekt Giedymina – reprezentacyjną ulicę Wilna, częściowo przekształconą w deptak, a także ul. Wileńską z jej pięknymi historycznymi budynkami. Po zwiedzaniu zaplanowaliśmy czas wolny przeznaczony na odpoczynek i posiłek 🙂 Po czasie wolnym udamy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu odpoczniemy po tak intensywnym dniu. Niedługo później zaplanowaliśmy wyjście na prawdziwą litewską biesiadę (opcja fakultatywna, dodatkowo płatna), podczas której będziemy mogli spróbować lokalnych trunków, zakąsek oraz jedzenia słuchając w tle litewskiego zespołu folklorystycznego  🙂

Dzień 2Wilno - Troki - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu ruszymy ponownie na zwiedzanie Wilna, tym razem zobaczymy Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy czy Galerię Bursztynu z 62 kilogramowym okazem tego minerału! Zajrzymy w zakątek gotycki wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza a także odkryjemy niezwykłą Dzielnicę Żydowską. Po zachwytach nad tą budowlą przejdziemy w kierunku Zarzecza – dzielnicy artystów, a w zasadzie Republiki Artystów, gdyż posiada swoją własną konstytucję czy nawet prezydenta 🙂 Jest to dzielnica, która uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych części miast, choć jeszcze niedawno była dość zaniedbana. Później czeka nas jeszcze trochę czasu wolnego na  wizytę na Kaziukach, na ostatniej zakupy i degustacje 🙂 Około południa udamy się w krótką podróż do Trok, gdzie wybierzemy się na spacer szlakiem Karaimów, zobaczymy również niezwykły cmentarz oraz kapliczkę Jana Nepomucena. Zachwycimy się także wspaniałym zamkiem, który leży na niewielkiej wyspie, a całość tworzy naprawdę bajkową scenerię 😉 Po czasie wolnym wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy, w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Wilnie byliśmy na marcowych Kaziukach, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Moje wrażenia z wyjazdu na wileńskie Kaziuki są bardzo pozytywne-przewodnicy przybliżyli nam historię miasta jak i jarmarku. Hotel bardzo wygodny, atmosfera w grupie przyjemna, organizacja wyjazdu bardzo dobra.

Anna K.
Przewodniczki , organizacja imprezy, reszta zdyscyplinowanego towarzystwa  to jest to co potrzeba aby wspaniałe spędzić kilka dni w oderwaniu od codziennej rutyny. Tak trzymać. Do zobaczenia na następnych wyjazdach 🙂
Władek D.
Koszty
Cena: 539 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Wilno oraz Troki - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 130 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Zwiedzanie Trok z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów litewskiej biesiady - 30 EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Wilno i Troki! [+litewska biesiada!] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość dokupienia uczestnictwa w litewskiej biesiadzie, które jest zaplanowana na sobotni wieczór. Czas trwania 2-3 godziny. Płatne na miejscu.

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 130 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się