kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Wilno i Troki!

0
Cena
509 zł
Cena
509 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2403

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 30.09-1.10.2023
Wilno i Troki
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Na przełomie września oraz października ponownie wyruszymy na odkrywanie Wilna wraz z Trokami. Te dwa miejsca to idealne pomysł na jesienny weekend 😉 Różnorodność architektury, niezwykle ciekawa historia i mnóstwo atrakcji, a także piękne pejzaże i zieleń przyrody – to niepodważalne atuty Wilna – stolicy Litwy. Z kolei Troki to miasteczko z przepięknym zamkiem w cudownym kąciku przyrody wśród jezior, o bogatej przeszłości historycznej, owiane legendami, które ciągle jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Litwie! 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Wilna oraz Trok. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 29.09.2023, o godzinie 23:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 1.10.2023, około północy – pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas na trasie – w Łomży lub Augustowie.

Śpimy w Wilnie w komfortowym hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 3-os. na życzenie, 1-os. za dopłatą). Hotel znajduje się 15 minut spaceru od Rynku Starego Miasta!

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Litwę do stolicy tego kraju – Wilna i jednego z centrów kulturalnych tego kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Litwie są podobne do cen polskich. Najdroższymi miastami są Wilno oraz Kowno. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Wilnie zapłacimy około 3€ (14 zł). Ceny w restauracjach zależą od lokalizacji oraz typu lokalu. Restauracje w historycznym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. Za danie główne powinniśmy zapłacić pomiędzy 5-10€, a posiłek dla osoby z napojami oraz deserem powinien zamknąć się w 20€. Są również tańsze miejsca, gdzie zjemy np. tamtejsze pierogi i inne przysmaki, w cenie 2-5€ za danie. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Podobnie jak w Polsce na Litwie znajdziemy dużo małych sklepików, w których kupimy podstawowe produkty, jednak w cenach wyższych niż w marketach.

ROAMING

Będąc na Litwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Litwy po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty – będziemy trochę spacerować :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-200 złotych na Euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stare Miasto z m.in. Ostrą Bramą, Cerkwią św. Ducha, Placem Ratuszowym czy Galerią Bursztynu!
 • Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu znanych Polaków!
 • Zarzecze – dzielnicę artystów, czyli wileńskie Montmartre!
 • Piękny prospekt Giedymina!
 • Bajeczny zamek w Trokach!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym hotelu w Wilnie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 3-os. na życzenie, 1-os. za dopłatą). W cenie jest zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Hotel położony jest w centrum Wilna, około 15 minut spacerem od Rynku Starego Miasta. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,8 na portalu booking.com.

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Plan

Dzień 1Warszawa – Wilno

Na naszą przygodę wyruszamy w piątek wieczorem o godzinie 23:00 z Placu Defilad w Warszawie. Rano zatrzymamy się na przedmieściach Wilna na stacji benzynowej na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, a zaraz po nim rozpoczniemy zwiedzanie. Przed nami dwa dni w niezwykłych miastach. Przepięknie położony cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu słynnych Polaków, to pierwszy punkt naszego wyjazdu. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta, aby poczuć jego klimat. Zobaczymy Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, Galerię Bursztynu z 62 kilogramowym okazem tego minerału! Po zachwytach nad niezwykłymi kamieniami przejdziemy w kierunku Zarzecza – dzielnicy artystów, a w zasadzie Republiki Artystów, gdyż posiada swoją własną konstytucję czy nawet prezydenta 🙂 Jest to dzielnica, która uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych części miast, choć jeszcze niedawno była dość zaniedbana. Przed przerwą obiadową zajrzymy w zakątek gotycki wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza a także odkryjemy niezwykłą Dzielnicę Żydowską. Po czasie wolnym udamy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu odpoczniemy po intensywnym dniu. Niedługo później zaplanowaliśmy czas na integrację, podczas której będziemy mogli spróbować lokalnych trunków, zakąsek oraz jedzenia 🙂

Dzień 2Wilno - Troki - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu zwiedzimy okolice klasycystycznej katedry wileńskiej, która położona jest w historycznym centrum Wilna i pełni rolę najważniejszego kościoła Litwy! Ruszymy słynnym prospektem Giedymina, czyli lokalnym Krakowskim Przedmieściem oraz zahaczymy o ul. Wileńską, gdzie odbywają się najsłynniejsze imprezy. Później czeka nas jeszcze trochę czasu wolnego na zakupy suvenirów i około południa udamy się w krótką podróż do Trok, gdzie wybierzemy się na spacer szlakiem Karaimów, zobaczymy również niezwykły cmentarz oraz kapliczkę Jana Nepomucena. Chętni będą mogli także zwiedzić zamek, który leży na niewielkiej wyspie, a całość tworzy naprawdę bajkową scenerię 😉 Po czasie wolnym wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Poprzednio w Wilnie i Trokach byliśmy we wrześniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Cześć, to mój pierwszy wyjazd z Wami ale na pewno nie ostatni 🙂 Jestem bardzo zadowolona z organizacji i przebiegu całej wycieczki. Bardzo fajnie, że jest czas na pozwiedzanie z przewodnikiem ale także czas wolny i możliwość wykorzystania go tak, jak każdy chce. Bardzo dziękuję za ten wyjazd i będę Was polecać znajomym! 🙂

Anna

Super wyjazd, bardzo dziękuję 🙂
Świetni przewodnicy, ciekawe opowieści oraz znakomita opieka nad cala grupą!

Roksana
Koszty
Cena: 509 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Wilno oraz Troki - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 3-os. na życzenie, 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Zwiedzanie Trok z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnych biletów wstępu - 12 EUR (zamek w Trokach)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Wilno i Troki! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się