info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Wiedeń i Dolina Wachau! [nocleg w Wiedniu]

0
Cena
1 099 zł
Cena
1 099 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

870
3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 1-3.07.2023
Wiedeń i Dolina Wachau
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Wybierz się z nami w podróż, podczas której nie zabraknie różnorodnej architektury, historycznych budowli oraz mnóstwa zwiedzania – to wszystko czeka na nas w Wiedniu! W lipcu odwiedzimy stolicę Austrii i spacerując jej uliczkami odkryjemy niesamowite zakątki, zabytkowe pałace wpisane na listę UNESCO, ale i wybierzemy się na wieczorne odkrywanie miasta czy degustację lokalnej kuchni. Tylko z nami zwiedzisz również przepiękną Dolinę Wachau, dowiesz się, gdzie zrodziła się musztarda kremska oraz ujrzysz malowniczą panoramę na przełom Dunaju! Nie czekaj, zapisz się już dziś 😊

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Austrii — Wiednia oraz Doliny Wachau! Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, ale także znajdzie się czas na samodzielne odkrywanie odwiedzanych miejsc.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Jedziemy w piątek wieczorem i wracamy w poniedziałek około północy, więc wystarczy jeden dzień urlopu (poniedziałek) na tę wspaniałą wyprawę!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w piątek wieczorem, 30.06.2023, o godzinie 22:15 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek wieczorem, 3.07.2023 roku, około pierwszej w nocy.

W ciągu wyjazdu dwie noce spędzimy w hotelu w Wiedniu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt znajduje się w odległości 20 minutowego spaceru od Starego Miasta! Niedaleko jest przystanek metra oraz tramwaju.

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Piotrków Trybunalski), Częstochowę i Katowice (obwodnicami).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Austrii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Austrii są typowe jak na zachodzie Europy. Średnio można przyjąć, że ceny w Austrii są dwa razy wyższe, niż u nas w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicy oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Ceny posiłków w restauracjach w Austrii są wysokie. Obiad w średniej klasy jadłodajni, to wydatek rzędu 20-30 Euro na osobę. W tańszych przybytkach można się najeść już za około 12 Euro. Dużo tańsze jest żywienie się tak zwanym street foodem, np. bratwurst z dodatkami to koszt około 3-4 Euro za porcję.

ROAMING

Będąc w Austrii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Austrii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Austria jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty — będziemy dużo chodzić. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 350-400 złotych na Euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy Wiedeń, stolicę Austrii z lokalnym przewodnikiem!
 • Odkryjemy mnogość wiedeńskich zabytków – pałace, muzea, teatry, kościoły i wiele innych!
 • Przespacerujemy się po nowoczesnych ogrodach, ale i historycznej starówce!
 • Zobaczymy przepiękną Dolinę Wachau!
 • Posmakujemy lokalnej kuchni w wyjątkowych miejscach!
 • Zachwycimy się piękną i okazałą rezydencją koronowanych głów – Pałacem Schönbrunn!
 • Zintegrujemy się podczas wieczornego poznawania miasta!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Wiedniu. W cenie są również zagwarantowane śniadania w formie bufetu w niedzielę oraz w poniedziałek. Obiekt znajduje się w odległości 20 minutowego spaceru od Starego Miasta! Niedaleko jest przystanek metra oraz tramwaju.

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Wiedeń

Na naszą przygodę wyruszymy z Warszawy w piątek wieczorem o godzinie 22:15. Rano zatrzymamy się na przedmieściach Wiednia na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, a zaraz po nim rozpoczniemy zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem. Na początku poznamy miasto z pokładu autobusu i przejedziemy reprezentacyjną aleją Ring powstałą z końcem XIX w. w miejscu murów obronnych. Podczas objazdówki zobaczymy wiele ważnych i słynnych budowli m.in.: Operę Wiedeńską, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, jak i muzea czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Będąc na Placu Karola zobaczymy najbardziej imponujący Kościół św. Karola Boromeusza oraz Musikverein Wien, czyli miejsce wykonywania słynnych na cały świat koncertów noworocznych. Koneserów sztuki na pewno zainteresuje pawilon Secesji, w którym znajdują się dzieła Gustawa Klimta, a zapewne wszystkich oczaruje słynny pałac Belweder. Następnie ruszymy na piesze zwiedzanie. Przejdziemy najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy Albertinę, cesarska rezydencję Hofburg, czy też słynny Kohlmarkt. Zachwyci nas Graben z Kolumną Morową i monumentalna Katedra św. Szczepana. Zwiedzania będzie dużo i w takim mieście jak Wiedeń na pewno nie będziemy się nudzić 😊Po południu zaplanowany jest czas wolny na spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę oraz odkrywanie lokalnej kuchni. Następnie czeka nas jeszcze jedna atrakcja – zwiedzimy słynne Muzeum Sisi znajdujące się w cesarskich apartamentach Hofburgu. Skonfrontowane zostały tu mity z historyczną prawdą o cesarzowej. Najcenniejsze eksponaty to m.in. liczne osobiste przedmioty, które były własnością Elżbiety, a także portrety pięknej monarchini. Po zwiedzaniu przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy na odkrywanie miasta w wieczornej odsłonie i integrację!

Dzień 2Dolina Wachau

Drugiego dnia po śniadaniu wybierzemy się do przyrodniczo-historycznej perełki, położonej pośród porośniętych winnicami wzgórz nad Dunajem. Dolina Wachau, bo o niej mowa, słynie z mnogości zabytków, pięknych naddunajskich pejzaży i doskonałego regionalnego wina. Zwiedzanie rozpoczniemy od romantycznego Krems an der Donau, gdzie zachowały się średniowieczne uliczki i gdzie zrodziła się: musztarda kremska! Niedaleko zwiedzimy także winnicę, gdzie czeka nas degustacja lokalnych specjałów 🙂 Kolejnym punktem będzie najsłynniejsza miejscowość doliny – Dürnstein. Położona malowniczo miejscowość słynie historycznie z tego, że w ruinach twierdzy więziony był angielski król Ryszard – Lwie Serce. Warto zdobyć szczyt ruiny, skąd rozciąga się zapierająca dech panorama przełomu Dunaju. Dalsza trasa wzdłuż Dunaju prowadzić będzie pomiędzy stokami porośniętymi winoroślą i morelowymi sadami. Są one znakomitymi kulisami dla miasteczek, twierdz i klasztorów. Kolejnym miejscem naszej przygody będzie imponujące barokowe opactwo w Melku, znanym z powieści Umberto Ecco „Imię Róży” 😉 W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze na wzgórzu Kahlenberg, by zachwycić się niesamowitą panoramą na leżący u stóp Wiedeń. Wieczorem dotrzemy do miejsca noclegu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3Wiedeń - Warszawa

Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem. Krótko po nim wymeldujemy się z noclegu i wyruszymy w podróż na obrzeża Wiednia i znajdującego się tam okazałego Pałacu Schönbrunn. Jest on dla Wiednia tym, czym pałac w Wersalu dla Paryża i stanowi jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezydencji koronowanych głów Europy. Świetnie zachowane cesarskie komnaty, barokowe ogrody i historyczne dziedzińce oraz imponujące panoramiczne widoki na długo zapadną w naszej pamięci.  W ciągu godziny zwiedzimy to urokliwe miejsce, a potem zaplanowany jest czas wolny na podziwianie okolicy we własnym tempie. Będzie również możliwość zjedzenia obiadu przed dalszą podróżą, a także zwiedzenia dziesiątek innych muzeów. Późnym popołudniem wyruszymy w drogę powrotna do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć w okolicach pierwszej w nocy.

Uwaga:

1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Wiedniu byliśmy w grudniu na jarmarkach (w edycji z Brnem i Bratysłwem). Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Bardzo dziękuję za możliwość korzystania z waszych usług wyjazdowych, byłam już trzeci raz i kolejny jestem bardzo zadowolona. Pilotka Ania i Ewelina super zorganizowane, zawsze uśmiechnięte, rozwiązują wszystkie problemy są bardzo kompetentne w tej robocie. Przygotowanie tras, przewodników, pensjonatu – wszystko super. Ogólnie ogarnięta robota całej grupy gdzienaweekend! Pozdrawiam i dla wszystkich NAJLEPSZEGO i do zobaczenia 🙂

Ania B.

Wyjazd był super. To był przepiękny weekend pełen wrażeń i doświadczeń! Pilotka była mega pomocna, sympatyczna i wspierająca – jestem pełna podziwu dla jej cierpliwości i uśmiechu, który zawsze gościł na jej twarzy. Przewodniczka po Wiedniu była MEGA ! dużo się dowiedziałam, super jej się słuchało – dużo anegdot i ciekawostek, fajna energia 🙂 Dziękuję za super wyjazd i nie zapomniane przeżycia (choć najchętniej, nie ukrywam, cały wyjazd spędziłabym w Wiedniu 😉

Łucja
Koszty
Cena: 1099 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
799 zł do 1.06.2023 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Wiedeń - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 200 zł)
 • 2 śniadania (w niedzielę i poniedziałek) w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Austrii
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów komunikacji miejskiej (kilkanaście złotych)
 • Kosztów przewodników oraz biletów wstępu do muzeów (Sisi Museum, Schönbrunn) i winiarni - około 75 EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Wiedeń i Dolina Wachau! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 200 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).

Zapisz się