info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – RYGA!

0
Cena
679 zł
Cena
679 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2042

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 29.07-1.08.2021
Ryga oraz okolice
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
WYJAZD POTWIERDZONY
Opis

Na przedłużony weekend ponownie proponujemy naszą perełkę wśród city breaków! 😉 Zapraszamy ponownie do Rygi, stolicy Łotwy, największego miasta leżącego w krajach nadbałtyckich. Miejsce to może pochwalić się jako nieliczne starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tu również znajdziemy jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej! Metropolia ta to również jedno z najbardziej zielonych miast w Europie!

Oprócz wizyty w stolicy Łotwy odbędziemy wyprawę do zamków inflanckiej gałęzi Zakonu Krzyżackiego oraz udamy się odpocząć do Jurmaly — nadbałtyckiego kurortu.

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Łotwy oraz innych interesujących miejsc w okolicy 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Rygę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

3 dniowy wyjazd a 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielę przed północą, więc wystarczy tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w czwartek 29.07.2021 o g. 20:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 1.08.2021, około północy.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Łomżę, Augustów, Suwałki.

Śpimy w Rydze w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się 2 km od Starego Miasta! Jest to około 8 min jazdy tramwajem, którego przystanek znajduje się tuż obok hotelu.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Łotewskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro (€, EUR). Pieniądze najlepiej wymienić już w Polsce. Kantory na Łotwie dysponują polską walutą, ale przelicznik będzie mniej korzystny niż w Polsce. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny na całej Łotwie są podobne w całym kraju, oczywiście w historycznym centrum Rygi za restauracje zapłacimy więcej, produkty spożywcze jednak mają podobne ceny w całym kraju. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 5-10€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 8-17€. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 1,5-2,5€, w zależności od lokalizacji i miejsca. W historycznym centrum Rygi będzie zdecydowanie drożej niż w małych miasteczkach i poza centrum. Na Łotwie, podobnie jak w całej naszej części Europy, kupimy różne szybkie dania, jak burgery czy kebaby, w cenie 2-5€. Jeśli chcemy spróbować czegoś miejscowego, warto rozejrzeć się za daniem o nazwie Sklandrausis — czyli słodkie ciasto — które kupimy za 1,5-3€

ROAMING

Będąc na Łotwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Łotwy na podstawie ważnego dowodu osobistego.

STREFA CZASOWA

Należy pamiętać o jednogodzinnej różnicy czasu między Polską a Łotwą: jeśli np. w Rydze jest godzina 8.00, to w Warszawie 7.00.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na EURO w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że lokalne przepisy będą stanowić inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Testy na COVID-19 / szczepienia

W momencie naszego wjazdu na teren Łotwy najprawdopodobniej będzie wymagane pełne szczepienie lub testy. Ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy nie mamy pewności jakie dokładnie będą wymogi, ale prosimy mieć na uwadze, że:
do wjazdu na teren Łotwy będą wymagane szybkie testy antygenowe* (ew. testy PCR) lub pełne zaszczepienie (2 tyg. po drugiej dawce)
do powrotu na teren Polski będą wymagane szybkie testy antygenowe* lub kwarantanna (obecnie można wykonać test do 48h po powrocie, aby być zwolnionym z kwarantanny) lub pełne zaszczepienie

*Dla uczestników zorganizujemy przed wyjazdem możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego w cenie ok. 130 zł /os (regularna cena to często ok. 180-200 zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

 

Zachęcamy do śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/lotwa

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy najważniejsze zabytki Rygi m.in. Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP, Zamek Krzyżacki, Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po dzielnicy secesji w Rydze!
 • Zasmakujemy ryskiego balsamu!
 • Popłyniemy w rejs statkiem po Dźwinie podczas którego zobaczymy panoramę Rygi!
 • Poczujemy klimat krzyżackich warowni w miejscowości Sigulda oraz Turaida!
 • Odpoczniemy w Jurmale - najsłynniejszym łotewskim kurorcie!
 • Zobaczymy Jełgawę - dawną stolicę Księstwa Kurlandii i Semigalii!
 • Zaskoczymy się słynną Górą Krzyży na Litwie!
 • Pospacerujemy po Kownie - dawnej stolicy Litwy!
 • I wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się w spokojnej okolicy w centrum Rygi w odległości ok. 2km od Starego Miasta! Jest to ok. 8 min jazdy tramwajem, którego przystanek znajduje się na przeciwko hotelu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w sobotę oraz niedzielę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,7 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action'.

Plan

Dzień 1/2Warszawa – Ryga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek o godzinie 20:00 na Placu Defilad, tak aby rano dotrzeć do Rygi, gdzie czeka nas zwiedzanie stolicy Łotwy z lokalnym przewodnikiem. Oczywiście po drodze zrobimy postój na śniadanie.

Na początek udamy się do dzielnicy secesji oraz na pieszy spacer po Starówce. Na trasie wycieczki znajdą się wszystkie ważne zabytki średniowiecznej i nowożytnej Rygi, zobaczymy m.in: Zamek Krzyżacki czy kościół polski przy Placu Zamkowym. Około południa zobaczymy jeszcze dom Wagnera, pozostałości zamku kawalerów Mieczowych czy Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych (najpiękniejszą świecką budowlę w Rydze). Uwieńczeniem tej części zwiedzania będzie Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP — największą świątynią w krajach bałtyckich.

Około południa znajdziemy czas na przerwę obiadową oraz czas wolny. Zaraz po niej przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku czekać na nas będzie rejs statkiem po Dźwinie! Zobaczymy panoramę Rygi od strony tej przepięknej rzeki a nasz przewodnik opowie nam o najciekawszych obiektach, które będziemy mijać 🙂 Następnie będzie czas na samodzielnie odkrywanie tego uroczego miasta!

Dzień 3Ryga - Sigulda - Turaida - Jurmała - Ryga

Sobotni poranek rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim udamy się na zwiedzanie zamków krzyżackich, w pierwszej kolejności wyruszymy w kierunku miejscowości Sigulda. Jest to sielankowa okolica pełna parków, spokojnych ulic i mnóstwa atrakcji. To tutaj znajduje się także 800-letni zamek, a w zasadzie to ruiny zamku. Oprócz nich zobaczymy również „nowo” wybudowany zamek, bo pochodzący tylko z XIX wieku 🙂 Zaraz po opuszczeniu tej warowni udamy się w krótką podróż do Turaidy. W tutejszym kompleksie zamkowym poczujemy klimat rycerskiego średniowiecza, poznamy postać Alberta, założyciela Rygi i zobaczymy rozległy pejzaż z zamkowej wieży 🙂 Obiekt ten zbudowany został przez Krzyżaków i ma charakterystyczną dla nich czerwoną cegłę. Po zobaczeniu dwóch wspaniałych zamków udamy się na popołudniową wycieczkę do Jurmały, która w czasach sowieckich stała się jednym z topowych radzieckich uzdrowisk 🙂 Miejsce to możemy określić jako łotewski Sopot 😉 Po krótkim zwiedzaniu zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na odpoczynek nad morzem. Z głównego deptaka na przepiękną plażę idzie się tylko kilka minut. Można po niej spacerować godzinami – ciągnie się przez kilkadziesiąt kilometrów! Dlatego też pamiętajcie o godzinie zbiórki 🙂 Wśród innych atrakcji Jurmały polecamy Muzeum Historii Miasta oraz skansen. Po własnym odkryciu tego urokliwego miasta wyruszymy autokarem do Rygi, a wieczorem udamy się na wspólną integrację w jednej z lokalnych knajp 🙂

Dzień 4Ryga - Jełgawa - Góra Krzyży - Kowno - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Jełgawy. To miasto blisko związane z historią Polski. Przez wieki była stolicą Księstwa Kurlandii i Semigalii, lenna I Rzeczpospolitej. Po przyjeździe na miejsce odbędziemy krótki spacer, podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca tego miasta. Zaraz po nim znajdziemy czas na krótką przerwę, tak aby przed południem wyruszyć w dalszą drogę. Po ponad godzinnej podróży dotrzemy do Góry Krzyży na Litwie. To niesamowite wzgórze, na którym znajduje się aż 150 tysięcy krucyfiksów i jest uznawane za jedno z najbardziej przerażających ze świętych miejsc! Po około półgodzinnym postoju w tym miejscu wyruszymy w kierunku Kowna. Czeka nas tutaj krótkie zwiedzanie miasta oraz czas wolny, tak aby mieć czas jeszcze na tradycyjny litewski obiad czy zakup souvenirów. Po przerwie przed 18:00 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć przed północą.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Rydze i okolicach byliśmy już kilkukrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd do Rygi – chyba najlepszy z dotychczasowych z gdzienaweekend.pl 🙂 Piękne miasto, możliwość plażowania po dwóch dniach zwiedzania – bezcenna, wspaniałe prowadzące i super przewodnik Henryk:) Wszystko na tak!

Marzena

Kolejny raz udany weekend 🙂 fantastyczni prowadzący pełni zapału i energii, reagujący szybko na zmiany i potrzeby grupy!!!! Henryk ciepły i zaangażowany człowiek, starał się by w jak najlepszy sposób oddać klimat panujący w Rydze i okolicach, niewątpliwie znawca tematu i historii. Infrastruktura hotelowa dobra i świetna okolica blisko Centrum!!! Jedyne zastrzeżenie- zbyt krótko! 🙂

Ula

Był to dla mnie pierwszy wyjazd z ekipą Gdzie na Weekend. Jechałem tam nie znając nikogo. Miałem małe obawy o to, na kogo trafię. Niepotrzebnie. Ludzie okazali się bardzo sympatyczni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, spełnił moje oczekiwania. Jednym z największych atutów był rewelacyjny przewodnik Henryk. Jego opowieści syciły mnie bardziej niż łotewskie jedzenie 🙂 Program wyjazdu też bardzo ciekawy. Fajnie, że nie skupiliście się tylko na stolicy, a daliście nam szansę na poznanie innych atrakcji Łotwy, ale też Litwy, zwłaszcza urzekły mnie widoki z zamków 🙂 Dziękuję organizatorom za wspaniały wyjazd 🙂

Zbigniew
Koszty
Cena: 679 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
479 zł do 30.06.2021 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Ryga - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem po zaplanowanych atrakcjach
 • 2 noclegi w hotelu *** w Rydze w pokoje 2 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 160 zł)
 • 2 śniadania (w sobotę i niedzielę) w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy i Łotwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Rygi i okolic z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej (0,7 euro sztuka, potrzebne min. 3 + opcjonalnie na czas wolny wieczorem)
 • Obligatoryjnych koszty biletów wstępów ok. 20 EUR (zamki w Siguldzie oraz w Turaidzie, rejs)
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – RYGA! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 160 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Prosimy o informację na jakiej podstawie planujesz wjazd na teren Łotwy, jeśli będą wymogi szczepień/testów.