info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

City Break – RYGA!

Cena
549 zł
Cena
549 zł
25 lipca 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 25-28.07.2019
Ryga oraz okolice
lista rezerwowa :-(
Opis

Ryga — stolica Łotwy, największe miasto leżące w krajach nadbałtyckich. Miejsce mogące się pochwalić starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tu również znajdziemy jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej! Metropolia ta to również jedno z najbardziej zielonych miast w Europie!

Nie czekaj dłużej, przekonaj się, czy Napoleon miał rację mówiąc „Wszak to przedmieścia londyńskie!” spoglądając na Rygę 😉

Oprócz wizyty w stolicy Łotwy odbędziemy wyprawę do zamków inflanckiej gałęzi Zakonu Krzyżackiego oraz udamy się odpocząć do Jurmaly — nadbałtyckiego kurortu.

UWAGA – 3 dni na miejscu a tylko 1 dzień urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Łotwy oraz innych interesujących miejsc w okolicy 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Rygę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

3 dniowy wyjazd a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedziele przed północą, więc potrzeba wziąć tylko jeden dzień urlopu.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w czwartek 25.07.2019 o g. 20:00. Powrót w niedzielę 28.07.2019 wieczorem około północy.

Można dołączyć do nas na trasie – jedziemy przez Łomżę, Augustów, Suwałki.

Śpimy w Rydze w hotelu *** (trzygwiazdkowym), który znajduje się 2km od Starego Miasta! Jest to około 8 min jazdy tramwajem, którego przystanek znajduje się tuż obok hotelu. Pokoje 2 osobowe z łazienkami oraz 1 osobowe z łazienkami za dopłatą.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Łotewskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro (€, EUR). Pieniądze najlepiej wymienić już w Polsce. Kantory na Łotwie dysponują polską walutą, ale przelicznik będzie mniej korzystny niż w Polsce. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny na całej Łotwie są podobne w całym kraju, oczywiście w historycznym centrum Rygi za restauracje zapłacimy więcej, produkty spożywcze jednak mają podobne ceny w całym kraju. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 5-10€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 8-17€. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 1,5-2,5€, w zależności od lokalizacji i miejsca. W historycznym centrum Rygi będzie zdecydowanie drożej niż w małych miasteczkach i poza centrum. Na Łotwie, podobnie jak w całej naszej części Europy, kupimy różne szybkie dania, jak burgery czy kebaby, w cenie 2-5€. Jeśli chcemy spróbować czegoś miejscowego, warto rozejrzeć się za daniem o nazwie Sklandrausis — czyli słodkie ciasto — które kupimy za 1,5-3€

ROAMING

Będąc na Łotwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Łotwy na podstawie ważnego dowodu osobistego.

STREFA CZASOWA

Należy pamiętać o jednogodzinnej różnicy czasu między Polską a Łotwą: jeśli np. w Rydze jest godzina 8.00, to w Warszawie 7.00.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki, bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na EURO w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy najważniejsze zabytki Rygi m.in. Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP, Zamek Krzyżacki, Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po dzielnicy secesji w Rydze!
 • Zasmakujemy ryskiego balsamu!
 • Popłyniemy w rejs statkiem po Dźwinie podczas którego zobaczymy panoramę Rygi!
 • Poczujemy klimat krzyżackich warowni w miejscowości Sigulda oraz Turaida!
 • Odpoczniemy w Jurmale - najsłynniejszym łotewskim kurorcie!
 • Zobaczymy Jełgawę - dawną stolicę Księstwa Kurlandii i Semigalii!
 • Zaskoczymy się słynną Górą Krzyży na Litwie!
 • Pospacerujemy po Kownie - dawnej stolicy Litwy!
 • I wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Hotel znajduje się w spokojnej okolicy w centrum Rygi. Naprzeciwko obiektu znajduje się przystanek tramwajowy, z którego można w 8 minut dojechać do Starego Miasta. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w sobotę oraz niedzielę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,7 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Plan

Dzień 1/2Warszawa – Ryga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek, 25 lipca o godzinie 20:00, tak aby około godziny 7:30 czasu lokalnego zjeść śniadanie i udać się w około trzydziestominutową podróż do Rygi. Około 9 rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Łotwy z lokalnym przewodnikiem.

Na początek udamy się do dzielnicy secesji oraz na pieszy spacer po Starówce. Na trasie wycieczki znajdą się wszystkie ważne zabytki średniowiecznej i nowożytnej Rygi, zobaczymy m.in: Zamek Krzyżacki czy kościół polski przy Placu Zamkowym. Około południa zobaczymy jeszcze dom Wagnera, pozostałości zamku kawalerów Mieczowych czy Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych (najpiękniejszą świecką budowlę w Rydze). Uwieńczeniem tej części zwiedzania będzie Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP — największą świątynią w krajach bałtyckich.

Około południa znajdziemy czas na przerwę obiadową oraz czas wolny. Zaraz po niej przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku czekać na nas będzie rejs statkiem po Dźwinie! Zobaczymy panoramę Rygi od strony tej przepięknej rzeki a nasz przewodnik opowie nam o najciekawszych obiektach, które będziemy mijać 🙂 Następnie będzie czas na samodzielnie odkrywanie tego uroczego miasta!

Dzień 3Ryga - Sigulda - Turaida - Jurmała - Ryga

Sobotni poranek rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim udamy się na zwiedzanie zamków krzyżackich, w pierwszej kolejności wyruszymy w kierunku miejscowości Sigulda. Jest to sielankowa okolica pełna parków, spokojnych ulic i mnóstwa atrakcji. To tutaj znajduje się także 800-letni zamek, a w zasadzie to ruiny zamku. Oprócz nich zobaczymy również „nowo” wybudowany zamek, bo pochodzący tylko z XIX wieku 🙂 Zaraz po opuszczeniu tej warowni udamy się w krótką podróż do Turaidy. W tutejszym kompleksie zamkowym poczujemy klimat rycerskiego średniowiecza, poznamy postać Alberta, założyciela Rygi i zobaczymy rozległy pejzaż z zamkowej wieży 🙂 Obiekt ten zbudowany został przez Krzyżaków i ma charakterystyczną dla nich czerwoną cegłę. Po zobaczeniu dwóch wspaniały zamków udamy się na popołudniową wycieczkę do Jurmały, która w czasach sowieckich stała się jednym z topowych radzieckich uzdrowisk 🙂 Miejsce to możemy określić jako łotewski Sopot 😉 Po krótkim zwiedzaniu zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na odpoczynek nad morzem. Z głównego deptaka na przepiękną plażę idzie się tylko kilka minut. Można po niej spacerować godzinami – ciągnie się przez kilkadziesiąt kilometrów! Dlatego też pamiętajcie o godzinie zbiórki 🙂 Wśród innych atrakcji Jurmały polecamy Muzeum Historii Miasta oraz skansen. Po własnym odkryciu tego urokliwego miasta wyruszymy autokarem do Rygi, a wieczorem udamy się na wspólną integrację w jednej z lokalnych knajp 🙂

Dzień 4Ryga - Jełgawa - Góra Krzyży - Kowno - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Jełgawy. To miasto blisko związane z historią Polski. Przez wieki była stolicą Księstwa Kurlandii i Semigalii, lenna I Rzeczpospolitej. Po przyjeździe na miejsce odbędziemy krótki spacer, podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca tego miasta. Zaraz po nim znajdziemy czas na krótką przerwę, tak aby przed południem wyruszyć w dalszą drogę. Po ponad godzinnej podróży dotrzemy do Góry Krzyży na Litwie. To niesamowite wzgórze, na którym znajduje się aż 150 tysięcy krucyfiksów i jest uznawane za jedno z najbardziej przerażających ze świętych miejsc! Po około półgodzinnym postoju w tym miejscu wyruszymy w kierunku Kowna. Czeka nas tutaj krótkie zwiedzanie miasta oraz czas wolny, tak aby mieć czas jeszcze na tradycyjny litewski obiad czy zakup souvenirów. Po przerwie przed 18 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć przed północą.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z weekendu w Pradze!

Jestem baaardzo zadowolona z wycieczki, było super – organizacja świetna, szybkie tempo zwiedzania dzięki czemu można zobaczyć dużo ciekawych rzeczy i miejsc w krótkim czasie a jednocześnie pozostawiony wolny czas do własnej dyspozycji – świetnie! Ludzie przyjemni, pilotka panowała nad sytuacją i była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie. Przewodnik z poczuciem humoru – sympatyczni ludzie i wszystko bardzo fajnie wyszło 🙂 Chętnie skorzystam w przyszłości z innych ofert wyjazdów 🙂

Magdalena

Weekend w Pradze – bomba! Bardzo mi się podobało, organizacja na 6+ a niespodzianka pierwsza klasa. Duży plus dla przewodnika, bo fajnie opowiadał i miał śmieszne, trafne anegdoty. Opowiadam wszystkim o takiej formie spędzania czasu wolnego i że można w ten sposób oderwać się od codzienności i naładować akumulatory tylko jednym kliknięciem 🙂 Super że jesteście!

Jacek
Koszty
Cena: 549 zł

płatna w 2. ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
349 zł do 24.06.2019 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Ryga - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem po zaplanowanych atrakcjach
 • 2 noclegi w hotelu *** w Rydze (pokoje 2 osobowe z łazienkami, 1-os za dopłatą 150zł)
 • 2 śniadania (w sobotę i niedzielę) w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy i Łotwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Rygi i okolic z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Bilety komunikacji miejskiej (0,7 euro sztuka, potrzebne min. 3 + opcjonalnie na czas wolny wieczorem)
 • Obligatoryjne koszty biletów wstępów ok. 15 EUR (zamki w Siguldzie oraz w Turaidzie, rejs)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – RYGA! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.