info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – PRAGA! *PREMIUM*

0
Cena
429 zł
Cena
429 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

529

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 9-11.04.2021
Praga
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Piękna Praga kusi dziesiątkami wież, romantycznymi mostami i niezwykłymi zabytkami. Miasto to jest jedną z najpiękniejszych stolic Europy, która zachwyca zabytkowymi budowlami, pięknym, dużym Starym Miastem i wspaniałymi kolorami. Odkryj ją razem z nami! Tylko u nas zwiedzisz najciekawsze zabytki tego miasta, ale również zachwycisz się miejscami nieznanymi dla normalnego turysty. Zapraszamy na wiosenny city break do Pragi z niepowtarzalnym programem zwiedzania! Tylko z nami zobaczysz cudowne miejsca, które rzadko są w programach wycieczek!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego wiosennym odkryciem turystycznych miejsc Pragi, jak również tych mniej znanych, o których inni nawet nie słyszeli 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Pragę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór nieco po północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek 9.04.2021 o g. 22:00. Powrót w niedzielę 11.04.2021 wieczorem około północy — pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas na trasie — w okolicach Łodzi i Wrocławia (jedziemy obwodnicami).

Śpimy w Pradze w hotelu **** (czterogwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,17 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na korony czeskie w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Pragi m.in. klasztor na Strahovie, Loretę, Plac Wacława oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po Josefovie – dzielnicy żydowskiej!
 • Zasmakujemy czeskiego piwa w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat czeskiej stolicy!
 • Czeka nas NIESPODZIANKA!
 • A to wszystko i wiele innych pokaże nam lokalny przewodnik!
Rejs po Wełtawie

Wieczorem wybierzemy się na wieczorny rejs po Wełtawie. W cenie startery (takiej jak śledzik, wędliny, warzywa), dania główne (m.in. kotleciki wieprzowe, udka kurczaka, ziemniaczki kluski makarony, surówki) oraz desery (np. ciasteczka i owoce). Do tego jeden napój gratis napój 0,2 gratis (sok, piwo, herbata, kawa). Dodatkowe piwo w cenie ok. 80 CZK.

Dlaczego PREMIUM?

Będziemy nocować w hotelu **** (czterogwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. W odległości zaledwie 100 metrów od obiektu znajduje się przystanek tramwajowy, z którego co kilka minut odjeżdżają bezpośrednie tramwaje do centrum, gdzie docierają po ok. 20 minutach. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 8,9 wśród użytkowników portalu booking.com.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Praga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 22:00, tak aby około godziny 7:00 zjeść śniadanie i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Czech z lokalnym przewodnikiem. Spokojny spacer rozpoczniemy od klasztoru na Strahovie, który został założony już w 1140 r. Po zobaczeniu z zewnątrz tego niezwykłego obiektu udamy się przez Zamek, Katedrę aż po Pałac Valdstejna — obecnie siedzibę senatu Republiki Czeskiej. Dodatkowo będziemy chcieć zobaczyć niesamowitą ścianę Johna Lennona. Około południa dotrzemy do Placu Malostrańskiego, i to właśnie tutaj będzie czekała na nas niespodzianka 🙂 Następnie czeka nas czas wolny na samodzielne zwiedzanie i obiad. Nieco po 15:00 przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy wieczorem na 2-godzinny rejs po Wełtawie! Znajdziemy też czas na samodzielne odkrywanie Pragi w wieczornej odsłonie 🙂

Dzień 2Praga - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Leteńskich Błoni, dzięki temu zobaczymy niezwykle malownicze panoramy starego miasta. Na wzgórzu znajdziemy również perełki architektoniczne, w tym słynny pawilon, który podbił EXPO 1958, miejsce, gdzie stał największy pomnik Jóżefa Stalina na świecie, a także willa czeskiego premiera! Chwilę potem zejdziemy na Józefów, owianą legendami dzielnicę żydowską, przez którą dziś prowadzi najdroższa ulica Pragi! Krętymi i wąskimi uliczkami starego miasta dojdziemy do kościoła, gdzie wisi ręka złodzieja… Stamtąd pójdziemy na słynny plac Wacława i zajrzymy do kilku praskich pasaży, oczywiście nie ominiemy też Pałacu Lucerna! 😉 Około południa zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby mieć czas jeszcze na tradycyjny czeski obiad czy zakup souvenirów. Po przerwie około 14:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć około północy — pierwszej w nocy w zależności od sytuacji na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-zwiedzania, które może odbywać w podziale na grupy w różnych godzinach

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-rejsu, który może odbyć się w podziale na grupy lub mieć częściowo zmieniony charakter

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Poprzednio w Czechach byliśmy we wrześniu oraz grudniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wyjazd super! 😀 To był mój pierwszy wyjazd z Wami, ale na pewno nie ostatni! 😊 Świetnym pomysłem jest organizacja wypadów weekendowych w takiej właśnie formie. Dzięki temu, że nie trzeba brać urlopu, można aktywnie odpocząć, przy okazji zwiedzając ciekawe miejsca. Czeska Praga „chodziła” mi po głowie już od dawna, ale do tej pory górę brało lenistwo i brak czasu na zorganizowanie samodzielnego wypadu… i proszę, pojawiacie się Wy i podajecie wszystko na tacy! To lubię – o nic się nie martwię, martwią się inni, ja tylko chodzę i podziwiam widoki 😊 Dziękuję za świetnie spędzony weekend, czekam na kolejne propozycje i nowe miejsca do zwiedzania!

Ewa

Dziękujemy za bardzo fajny wyjazd! Asia sympatycznie i profesjonalnie nami się zajęła 🙂 Nadal jesteśmy pod wrażeniem uroku Pragi, którą w bardzo interesujący i ciekawy sposób odkrywała przed nami Mariusz. Pokazywał nam miasto także z innej strony, wzbogacając ciekawymi anegdotami i niesamowitą wiedzą historyczną. Dzięki niemu spacer nawet w deszczowy dzień był przyjemny i bardzo interesujący. Do zobaczenia następnym razem 🙂

Aldona i Artur
Koszty
Cena: 429 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Praga - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu **** w Pradze (pokoje 2 osobowe z łazienkami oraz 1-osobowe z łazienkami - dopłata 70 zł – prosimy o maila po rejestracji celem potwierdzenia dostępności)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Pragi z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Bilety komunikacji miejskiej (24CZK - ok. 3,8 zł sztuka, potrzebne minimum 3 sztuki)
 • Obligatoryjnej opłaty za rejs około 600 CZK (w cenie bufet)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – PRAGA! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 70 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka