info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

City Break – PRAGA!

Cena
379 zł
Cena
379 zł
5 kwietnia 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 5-7.04.2019
Praga
lista rezerwowa :-(
Opis

Praga – miasto setek wież, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. Stolica Czech zachwyca zabytkowymi budowlami, pięknym, dużym Starym Miastem i kolorami. Odkryj ją na nowo razem z nami, tylko u nas zwiedzisz najciekawsze zabytki tego miasta, ale również zachwycisz się miejscami nieznanymi dla normalnego turysty. Zapraszamy na city break do Pragi z niepowtarzalnym programem zwiedzania! Tylko z nami zobaczysz cudowne miejsca, które rzadko są w programach wycieczek!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego wiosennym odkryciem turystycznych miejsc Pragi, jak również tych mniej znanych, o których inni nawet nie słyszeli 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Pragę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór nieco po północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek 5.04.2019 o g. 23:00. Powrót w niedzielę 7.04.2018 wieczorem około północy – pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas po trasie – w okolicach Łodzi i Wrocławia.

Śpimy w Pradze w hotelu trzygwiazdkowym, który znajduje się niedaleko stacji Metra! Pokoje 2 osobowe (lub 3 osobowe na życzenie) oraz 1 osobowe za dopłatą.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska ( 1 CZK ≈ 0,17 PLN) Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-200 złotych na korony czeskie w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy najważniejsze zabytki Pragi m.in. klasztor na Strahovie, Loretę, Plac Karola oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po Wyszehradzie!
 • Zasmakujemy czeskiego piwa w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat czeskiej stolicy!
 • Czeka nas NIESPODZIANKA! :)
 • A to wszystko i wiele innych pokaże nam lokalny przewodnik!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (3-osobowe na życzenie, 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Najbliższa stacja metra znajduję się w odległości około 10-minutowego spaceru.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Praga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 5 kwietnia o godzinie 23:00, tak aby około godziny 7:30 zjeść śniadanie i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Czech z lokalnym przewodnikiem. Spokojny spacer rozpoczniemy od klasztoru na Strahovie, który został założony już w 1140 r. Po zobaczeniu z zewnątrz tego niezwykłego obiektu udamy się w kierunku Lorety, kompleksu pięknych, barokowych budynków sakralnych umiejscowionych w praskiej dzielnicy – Hradczany. Około południa, słynnymi schodami zamkowymi dotrzemy do Placu Malostrańskiego, i to właśnie tutaj będzie czekała na nas niespodzianka 🙂 Krótko po niej znajdziemy czas na przerwę obiadową oraz czas wolny. Około godziny 16:00 przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy na odkrywanie wieczornej Pragi 🙂 Oczywiście nie zabraknie wspólnej integracji!

Dzień 2Praga - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku wzgórza Vyšehrad, na którym mieści się jedna z największych atrakcji turystycznych Pragi – Zamek Wyszehradzki. Sama nazwa Vyšehrad oznacza „wysoki zamek/gród”, dlatego tutaj będziemy mogli zachwycić się przepiękną panoramę Pragi i Wełtawy. Na wzgórzu znajdują się również dwa najstarsze obiekty Vyšehradu – rotunda św. Marcina oraz kościół św. Piotra i Pawła. Po zachwytach nad tym niezwykłym miejscu zobaczymy także Nowe Miasto Praskie, które zachwyca m.in. Kościołem Cyryla i Metodego z memoriałem Heydrichiady, Tańczącym Domem oraz Teatrem Narodowym. Około południa zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby mieć czas jeszcze na tradycyjny czeski obiad czy zakup souvenirów. Po przerwie około 14:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć około 1-ej w nocy.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Poprzednio w Czechach byliśmy we wrześniu oraz grudniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

A oto opinie zadowolonych podróżników z naszego ostatniego wyjazdu do Pragi :)

Jestem baaardzo zadowolona z wycieczki, było super – organizacja świetna, szybkie tempo zwiedzania dzięki czemu można zobaczyć dużo ciekawych rzeczy i miejsc w krótkim czasie a jednocześnie pozostawiony wolny czas do własnej dyspozycji – świetnie! Ludzie przyjemni, pilotka panowała nad sytuacją i była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie. Przewodnik z poczuciem humoru – sympatyczni ludzie i wszystko bardzo fajnie wyszło 🙂 Chętnie skorzystam w przyszłości z innych ofert wyjazdów 🙂

Magdalena

Weekend w Pradze – bomba! Bardzo mi się podobało, organizacja na 6+ a niespodzianka pierwsza klasa. Duży plus dla przewodnika, bo fajnie opowiadał i miał śmieszne, trafne anegdoty. Opowiadam wszystkim o takiej formie spędzania czasu wolnego i że można w ten sposób oderwać się od codzienności i naładować akumulatory tylko jednym kliknięciem 🙂 Super że jesteście!

Jacek
Koszty
Cena: 379 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Praga - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** w Pradze (pokoje 2 osobowe z łazienkami oraz 1-osobowe z łazienkami - dopłata 70zł – prosimy o maila po rejestracji celem potwierdzenia dostępności)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Pragi z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Bilety komunikacji miejskiej (24CZK - ok. 3,8zł sztuka, potrzebne min. 3 + opcjonalnie na czas wolny wieczorem)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – PRAGA! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.