kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Praga!

0
Cena
619 zł
Cena
619 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

862

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-15.09.2024
Praga
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zanurz się w magicznej czeskiej Pradze, gdzie każdy zakątek ukrywa historię, a każdy zabytek jest jak kawałek opowieści o tej niezwykłej stolicy. Czeska stolica kusi swoim niepowtarzalnym urokiem, dziesiątkami wież, romantycznymi mostami i zabytkowymi budowlami, czyniąc to miasto jednym z najpiękniejszych klejnotów Europy 🙂

Tylko u nas odkryjesz tajemnice Starego Miasta, zanurzysz się w przepięknych jesienny kolorach Pragi i przekroczysz próg miejsc nieznanych dla zwykłego turysty. Nasz wyjątkowy program zwiedzania pozwoli doświadczyć tego miasta w sposób, który pozostanie w Twojej pamięci na zawsze.

Zapraszamy na niezapomniany city break do Pragi z niepowtarzalnymi trasami, dzięki którym odkryjemy najpiękniejsze zakątki miasta. Pozwól sobie na wyjątkową podróż po Pradze – mieście, które zawsze zachwyca i zaskakuje swoim niepowtarzalnym urokiem! 🏰✨🌆

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego wiosennym odkryciem turystycznych miejsc Pragi, jak również tych mniej znanych, o których inni nawet nie słyszeli 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Pragę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór nieco po północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek, 13.09.2024, o 22:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 15.09.2024, około północy — pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas na trasie — w okolicach Łodzi i Wrocławia (jedziemy obwodnicami).

Śpimy w Pradze w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,18 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 30-100 CZK (5 – 17 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 150-200 CZK (25,00 – 35,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na korony czeskie w Polsce.
gotówkę w CZK na opłatę za rejs (w cenie bufet) i lokalnego przewodnika.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Pragi m.in. klasztor na Strahovie, Loretę, Plac Wacława oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po Josefovie – dzielnicy żydowskiej!
 • Zasmakujemy czeskiego piwa w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat czeskiej stolicy!
 • A to wszystko i wiele innych pokaże nam lokalny przewodnik!
Rejs po Wełtawie

Wieczorem wybierzemy się na wieczorny rejs po Wełtawie. W cenie startery (takiej jak śledzik, wędliny, warzywa), dania główne (m.in. kotleciki wieprzowe, udka kurczaka, ziemniaczki kluski makarony, surówki) oraz desery (np. ciasteczka i owoce). Do tego jeden napój gratis napój 0,2 gratis (sok, piwo, herbata, kawa). Dodatkowe piwo w cenie ok. 80 CZK.

Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. W niedalekiej odległości od obiektu znajduje się przystanek metra, z którego można szybko dotrzeć do samego centrum Pragi.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Praga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 22:00, tak aby rano zatrzymać się na przerwę śniadaniową i zaraz po niej jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Czech z lokalnym przewodnikiem. Spokojny spacer rozpoczniemy od klasztoru na Strahovie, który został założony już w 1140 r. Po zobaczeniu z zewnątrz tego niezwykłego obiektu udamy się przez Zamek, Katedrę aż po Pałac Valdstejna — obecnie siedzibę senatu Republiki Czeskiej. Dodatkowo będziemy chcieć zobaczyć niesamowitą ścianę Johna Lennona. Około południa dotrzemy do Placu Malostrańskiego a następnie czeka nas czas wolny na samodzielne zwiedzanie i obiad. Następnie przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy wieczorem na 2-godzinny rejs po Wełtawie! Znajdziemy też czas na samodzielne odkrywanie Pragi w wieczornej odsłonie 🙂

Dzień 2Praga - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Leteńskich Błoni, dzięki temu zobaczymy niezwykle malownicze panoramy starego miasta. Na wzgórzu znajdziemy również perełki architektoniczne, w tym słynny pawilon, który podbił EXPO 1958, miejsce, gdzie stał największy pomnik Jóżefa Stalina na świecie, a także willa czeskiego premiera! Chwilę potem zejdziemy na Józefów, owianą legendami dzielnicę żydowską, przez którą dziś prowadzi najdroższa ulica Pragi! Krętymi i wąskimi uliczkami starego miasta dojdziemy do kościoła, gdzie wisi ręka złodzieja… Stamtąd pójdziemy na słynny plac Wacława i zajrzymy do kilku praskich pasaży, oczywiście nie ominiemy też Pałacu Lucerna! 😉 Około południa zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby mieć czas jeszcze na tradycyjny czeski obiad czy zakup souvenirów. Po przerwie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć około północy — pierwszej w nocy w zależności od sytuacji na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

W Czechach byliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację!

Wyjazd super! 😀 To był mój pierwszy wyjazd z Wami, ale na pewno nie ostatni! 😊 Świetnym pomysłem jest organizacja wypadów weekendowych w takiej właśnie formie. Dzięki temu, że nie trzeba brać urlopu, można aktywnie odpocząć, przy okazji zwiedzając ciekawe miejsca. Czeska Praga „chodziła” mi po głowie już od dawna, ale do tej pory górę brało lenistwo i brak czasu na zorganizowanie samodzielnego wypadu… i proszę, pojawiacie się Wy i podajecie wszystko na tacy! To lubię – o nic się nie martwię, martwią się inni, ja tylko chodzę i podziwiam widoki 😊 Dziękuję za świetnie spędzony weekend, czekam na kolejne propozycje i nowe miejsca do zwiedzania!

Ewa

Dziękujemy za bardzo fajny wyjazd! Asia sympatycznie i profesjonalnie nami się zajęła 🙂 Nadal jesteśmy pod wrażeniem uroku Pragi, którą w bardzo interesujący i ciekawy sposób odkrywała przed nami Mariusz. Pokazywał nam miasto także z innej strony, wzbogacając ciekawymi anegdotami i niesamowitą wiedzą historyczną. Dzięki niemu spacer nawet w deszczowy dzień był przyjemny i bardzo interesujący. Do zobaczenia następnym razem 🙂

Aldona i Artur
Koszty
Cena: 619 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Praga - Warszawa
 • Nocleg w hotelu w Pradze w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 150 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Bilety komunikacji miejskiej (30 CZK - ok. 5,2 zł sztuka, potrzebne 3-4 sztuki)
 • Obligatoryjnej opłaty za rejs (w cenie bufet) i lokalnego przewodnika około 1000 CZK**Dokładna cena będzie znana bliżej wyjazdu

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Praga! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się