info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Norymberga, Bamberg i Drezno! [nocleg w Norymberdze]

0
Cena
1 199 zł
Cena
1 199 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

752

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 25-28.05.2023
Norymberga, Bamberg i Drezno
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Wybierz się razem z nami na przedłużony wiosenny wyjazd, by odkryć trzy niezwykłe miasta naszego zachodniego sąsiada! 🙂 Zobaczymy zarówno te słynne jak i mniej znane, ale równe piękne – Norymbergę, Bamberg i Drezno! Tylko z nami poczujesz ich niezwykły klimat oraz zobaczysz najciekawsze zabytki i mniej znane miejsca!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem turystycznych i mniej turystycznych miejsc w trzech magicznych miastach — Norymberdze, Bambergu i Dreźnie 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać je z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miejsc.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około 1 w nocy, więc wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 25.05.2023, o g. 19:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 28.05.2023, około g. 01:00.

Śpimy w hotelu w Norymberdze w pokojach 2-osobowych. Hotel jest w niedalekiej odległości od wszystkich głównych atrakcji!

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do trzech dużych miast w Niemczech.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dreźnie i Berlinie. W większych miastach znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-250 złotych na EUR w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Przy wjeździe do Niemiec podróżni nie są zobowiązani do posiadania zaświadczenia o zaszczepieniu lub zaświadczenia ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy wspaniale zachowany średniowieczny Bamberg, z jego Małą Wenecją, niesamowitym Starym Ratuszem i ulicą Sandstraße z licznymi rzemieślniczymi browarami!
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Norymbergi – miasta z bogatą historią – m.in. Pałac Sprawiedliwości, kojarzony przede wszystkim z procesów norymberskich!
 • Zobaczymy Zwinger, Operę i barokowy Stary Rynek w przepięknym Dreźnie!
Nocleg

Śpimy w hotelu w Norymberdze w pokojach 2-osobowych. Hotel znajduje się w niedalekiej odległości od wszystkich głównych atrakcji!

Plan

Dzień 1Bamberg

W majowy czwartkowy wieczór wyruszymy z Warszawy w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Następnego dnia po kilku przystankach oraz dłuższej przerwie śniadaniowej w godzinach porannych rozpoczniemy zwiedzanie leżącego na siedmiu wzgórzach miasta Bamberg. Znajduje się ono w Bawarii i w 1993 roku zostało wpisane listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest jednym z najlepiej zachowanych historycznych miast w całych Niemczech. W czasie II wojny światowej uniknęło większych zniszczeń, dzięki czemu spacerując po wąskich uliczkach starego miasta raz po raz natrafimy na charakterystyczne przykłady średniowiecznych lub barokowych budynków. Zobaczymy piękny Stary Ratusz (Altes Rathaus), przejdziemy się nadbrzeżem rzeki, skąd widać osiedle domków rybackich zwane Małą Wenecją (Klein-Venedig) oraz wespniemy się na wzgórze katedralne. Tam zobaczymy katedrę Bamberger Dom, Starą Rezydencję Biskupią (Alte Hifhaltung), nową Rezydencję Biskupią (Neue Residenz) i piękny ogród różany. Miasto znane jest miłośnikom dobrej kuchni i złotego trunku za sprawą długoletnich tradycji piwowarskich i licznych rzemieślniczych browarów. Podczas spaceru w historycznej dzielnicy Sand polecamy skosztować lokalnego piwa dymionego. Nasz spacer zakończymy zwiedzając dziedziniec Uniwersytetu (Otto-Friedrich-Uniwersität), po którym udamy się na rynek główny, gdzie zaplanowana jest przerwa na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta. Następnie późnym popołudniem przejedziemy do Norymbergi do naszego noclegu, gdzie po zakwaterowaniu będzie czas na wspólną integrację, spacer czy przekąszenie czegoś w okolicy 🙂

Dzień 2Norymberga

Zaraz po śniadaniu dzień rozpoczniemy od objazdówki po najważniejszych punktach Norymbergi. Drugie największe miasto dzisiejszej Bawarii wyróżniają świetnie zachowane średniowieczne fortyfikacje, piękne i klimatyczne uliczki oraz niechlubne miano „bycia oczkiem w głowie Fuhrera”. Pojedziemy wzdłuż historycznych murów, dalej na Cmentarz św. Jana z grobem Wita Stwosza oraz okolice Kongreshalle i Zeppelinfeld, czyli gigantyczne tereny zjazdów NSDAP. Kolejno wyruszymy na spacer po centrum i rozpoczniemy od Zamku Cesarskiego (Nürnberger Burg), z tarasów którego rozpościera się piękna panorama na całą okolicę. Następnie zobaczymy Dom Albrechta Dürera oraz Kościół Św. Sebalda. Po zwiedzaniu zrobimy dłuższą przerwę na lunch i samodzielne odkrywanie tego przepięknego miasta, po którym czeka nas jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie słynnego Memorium Procesów Norymberskich znajdującego się w Pałacu Sprawiedliwości (Justizpalast), w którym odbywały się procesy norymberskie. Dowiemy się m.in. o przebiegu słynnych procesów, a także o ich wpływie na rozwój nowoczesnego, międzynarodowego prawa karnego. Wieczorem będzie oczywiście okazja się wspólnie pointegrować i podzielić się wrażeniami z intensywnego dnia w jednej wielu z klimatycznych knajpek 🙂

Dzień 3Drezno

W niedzielę po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyruszymy w kierunku Drezna. Miasto zwane Florencją północy lub perłą baroku jest również stolicą landu Saksonia. W krótkim czasie zobaczymy wiele pięknych i ciekawych zabytków. Na początku zobaczymy Zwinger, barokowy pałac wzniesiony w XVIII wieku, którego ogromny dziedziniec i świetnie zachowane zabudowania zachwycą każdego. Kilka kroków dalej ujrzymy niezwykle okazałą Operę Sempera (Semperoper), by chwilę później zobaczyć kompleks zamkowy i wytworne, odtworzone kamienice na Nowym Rynku (Neumarkt). Następnie dojdziemy do Kościóła Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) i Katedry Świętej Trójcy (Kathedrale Ss. Trinitatis), gdzie do dziś odbywają się msze w języku polskim. Wędrując po drezdeńskich ulicach poznamy ciekawą historię miasta, jego mieszkańców oraz odkryjemy ścisłe, a czasem też zaskakujące połączenia z historią Polski. Następnie zaplanowany jest czas wolny, by coś przekąsić i samodzielnie zachwycić się miastem. Późnym popołudniem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie w zależności od sytuacji na drodze dotrzemy około 1:00 w nocy.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Już nie raz zwiedzaliśmy miasta podczas jarmarków bożonarodzeniowych, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z jarmarków w Wiedniu, Brnie i Bratysławie!

To ja dziękuję za wspaniały weekend było super, bardzo mi się podobało 🙂 Cena przystępna, hostel w porządku, śniadania smaczne i świeże. Program bardzo dobrze ułożony, jestem zadowolona. Dziewczyny pilotki wspaniałe profesjonalistki, miłe, życzliwe pomocne bardzo, super zabawa integracyjna. Panie Przewodniczki w poszczególnych miastach bardzo w porządku! Polecam i dziękuję 🙂

Lucyna D.
Koszty
Cena: 1199 zł

płatna w 2 ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
799 zł do 24.04.2023.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bamberg i Drezno - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 2 śniadania w formie bufetu (w sobotę i niedzielę)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Niemiec
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na trzy dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej (kilka EUR)
 • Obligatoryjnych kosztów biletów wstępu oraz lokalnych przewodników ok. 20 EUR
 • Opcjonalnego rezerwowanego obiadu w piątek w Norymberdze ok. 25 EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Norymberga, Bamberg i Drezno! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Zapisz się