info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

City Break – LWÓW!

Cena
320 zł
Cena
320 zł
17 maja 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 17-19.05.2019
Lwów
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Lwów to niezliczone zabytki i magiczne miasto z niezapomniany klimatem XIX wiecznej wschodniej metropolii. To miasto brukowanych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamieniczek! Nie da się go łatwo i dobrze opisać, ale na pewno szybko można poczuć! W klimat się wsiąka i chce się tam wracać! Przed nami nasza kolejna przygoda z tym niezwykłym miastem!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Lwowa. Na miejscu atrakcje zwiedzamy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim. Znajdzie się też czas na samodzielne poznawanie Lwowa oraz wspólną integrację 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek, 17.05.2019 o g. 20:00. Powrót w niedzielę 19.05.2019 około 24 – 2 w nocy. Z soboty na niedzielę śpimy we Lwowie w komfortowym hostelu w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych za dopłatą.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Ukrainę do Lwowa – największego miasto zachodniej Ukrainy i jednego z centrów kulturalnych kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest hrywna ( 1 UAH ≈ 0,14 PLN). Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, we Lwowie bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na hrywny 🙂

CENY

Na Ukrainie jest trochę taniej niż w Polsce. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni we Lwowie zapłacimy 40-50 UAH (5 – 7zł). W dobrej cenie zjemy obiad we Lwowie, ceny dań głównych w samoobsługowej restauracji typu PUZATA CHATA rozpoczynają się od 100 UAH-150 UAH (13,00 – 20,00 zł), zaś za 200-300 UAH (24-36 zł) powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie z obsługą kelnerską oraz dość dobrym jedzeniem i renomą. Ceny w sklepach na Ukrainie także będą dla nas bardzo przyjazne. Bardzo wiele produktów jest tańsze niż w Polsce.

ROAMING

Roaming na Ukrainie może być kosztowną przygodą. Nierozważne korzystanie z roamingu na Ukrainie może spowodować wysoki rachunek u operatora. Przy przekroczeniu granicy nie zapomnijmy wyłączyć transmisji danych. Wiele aplikacji potrafi ściągnąć w tle duże ilości danych, które mogą nas dużo kosztować.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po dacie powrotu.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ręczniki (hostel oferuje ręczniki za dodatkową opłatą)
gotówkę w złotówkach – 30 zł na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (ok. 100-200zł). Będzie możliwość wymiany na hrywny w kantorze na Ukrainie podczas przerwy w sobotę.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Wspaniały Rynek Lwowski i Ratusz!
 • Imponującą Katedrę Łacińską i inne ważne świątynie Lwowa!
 • Dumny i szeroki Prospekt Swobody z Pomnikiem Tarasa Szewczenki!
 • Przepiękną Operę Lwowską!
 • Włoskie podwórko Kamienicy Królewskiej!
 • Prawdziwie polski Cmentarz Łyczakowski!
 • "Więzienie przy Łąckiego" - Muzeum Pamięci Narodowej, jako alternatywę dla tych co już widzieli cm. Łyczakowski!
 • Jedno z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie - Kasyno Szlacheckie!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w stylowym, i dopiero co odremontowanym, hostelu w centrum Lwowa, w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych z łazienkami na korytarzu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Hostel uzyskał fantastyczną ocenę 8,7 na portalu booking.com. Obiekt doceniany jest przede wszystkim za wysoką jakość oraz doskonała lokalizację.

Galeria

Poprzednio we Lwowie byliśmy już kilkukrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relacje z obydwu wyjazdów!

Plan

Dzień 0Warszawa - Lwów

Wyruszamy z Warszawy z placu Bankowego o godzinie 20:00. Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Dzień 1Lwów

Około 8-9 rano zawitamy do Lwowa, po dłuższej przerwie na poranną toaletę oraz zostawienie bagaży wyruszymy na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Swoją podróż rozpoczniemy od zobaczenia Rynku z imponującym Ratuszem! Następnie czeka na nas Katedra łacińska, kaplica Boimów, Katedra ormiańska i wiele innych urokliwych miejsc! Na sam koniec pierwszej części zwiedzania odkryjemy z zewnątrz i w środku* symbol kultury i architektury Lwowa – przepiękną Operę, która majestatycznie króluje nad główną promenadą miasta Prospektem Swobody. Po wyjściu z opery idąc wzdłuż Alei Wolności zatrzymamy się jeszcze przy pomniku ukraińskiego poety Taras Szewczenko. Przed przerwą odwiedzimy jeszcze Włoskie podwórko w kamienicy Królewskiej, która niegdyś należała do Jana III Sobieskiego. Następnie zrobimy sobie krótką przerwę na obiad! Drugą część dnia rozpoczniemy od zwiedzania jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Potem udamy się jeszcze do jednego z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie, choć w istocie… mało lwowskiego Kasyna Szlacheckiego 🙂 Po zakwaterowaniu będzie czas na odpoczynek, a następnie czekać nas będzie jeszcze odkrywanie wieczornego Lwowa od zupełniej innej, rozrywkowej strony 🙂

*Wejście do Opery zależne od aktualnej sytuacji (spektakle i zmieniające się zarządzenia dyrekcji).

Dzień 2Lwów - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie największej polskiej nekropolii znajdującej się za granicą – Łyczakowa – i oddamy hołd zasłużonym. Alternatywnie Ci, którzy już widzieli cm. Łyczakowski będą mogli się wybrać do Muzeum Pamięci Narodowej – „Więzienia przy Łąckiego”. Na miejscu przewodnik opowie o historii tego dawnego gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji Państwowej, który stał się miejscem zbrodni sowieckich i niemieckich podczas II wojny światowej. Po chwili zadumy wybierzemy się na spacer z przewodnikiem do Starego Miasta, następnie dotrzemy do wieży widokowej ratusza we Lwowie. Jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tarasu widokowego usytuowanego na wysokości 65 metrów rozciąga się wspaniały widok na Stare Miasto 🙂 Potem przyjdzie czas na obiad, ostanie zakupy i ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie! Około 16 wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dojechać około 24 – 2 w nocy (zależnie od sytuacji na drodze i na granicy).

Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem lub autokarem na trasie Warszawa – Lwów oraz Lwów – Warszawa
 • Nocleg w hostelu w centrum Lwowa – niedaleko Rynku Starego Miasta! – pokoje kilkuosobowe, łazienki na korytarzu oraz pokoje 2os (dopłata 20zł/os – prosimy o maila po rejestracji celem potwierdzenia dostępności). - brak wolnych pokoi 2-osobowych
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Ukrainy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Lwowa z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem przez dwa dni pobytu!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów - okolo 30zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – LWÓW! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.