info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – LWÓW!

0
Cena
330 zł
Cena
330 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2881

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-15.09.2019
Lwów
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

:”

Lwów to jedno z najpiękniejszych miast Europy Wschodniej! Warto do niego się wybrać choćby z racji niezliczonych zabytków i niezapomnianego klimatu XIX wiecznej wschodniej metropolii. To miasto brukowanych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamieniczek! Klimat lwowskich ulic jest naprawdę niepowtarzalny, ludzie sympatyczni, ceny bardzo atrakcyjne, tym samym to idealne miejsce na weekendowy city break. Przed nami nasza kolejna przygoda z tym niezwykłym miastem!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

:”

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Lwowa. Na miejscu atrakcje zwiedzamy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim. Znajdzie się też czas na samodzielne poznawanie Lwowa oraz wspólną integrację

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek, 13.09.2019 o g. 20:00. Powrót w niedzielę 15.09.2019 około 24 – 2 w nocy. Z soboty na niedzielę śpimy we Lwowie w komfortowym hostelu w pokojach kilkuosobowych oraz 2-osobowych za dopłatą.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Ukrainę do Lwowa – największego miasto zachodniej Ukrainy i jednego z centrów kulturalnych kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest hrywna ( 1 UAH ≈ 0,14 PLN). Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, we Lwowie bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na hrywny 🙂

CENY

Na Ukrainie jest trochę taniej niż w Polsce. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni we Lwowie zapłacimy 40-50 UAH (5 – 7zł). W dobrej cenie zjemy obiad we Lwowie, ceny dań głównych w samoobsługowej restauracji typu PUZATA CHATA rozpoczynają się od 100 UAH-150 UAH (13,00 – 20,00 zł), zaś za 200-300 UAH (24-36 zł) powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie z obsługą kelnerską oraz dość dobrym jedzeniem i renomą. Ceny w sklepach na Ukrainie także będą dla nas bardzo przyjazne. Bardzo wiele produktów jest tańsze niż w Polsce.

ROAMING

Roaming na Ukrainie może być kosztowną przygodą. Nierozważne korzystanie z roamingu na Ukrainie może spowodować wysoki rachunek u operatora. Przy przekroczeniu granicy nie zapomnijmy wyłączyć transmisji danych. Wiele aplikacji potrafi ściągnąć w tle duże ilości danych, które mogą nas dużo kosztować.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po dacie powrotu.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ręczniki (hostel oferuje ręczniki za dodatkową opłatą)
gotówkę w złotówkach – 30 zł na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (ok. 100-200zł) będzie możliwość wymiany na hrywny w kantorze na Ukrainie.
ważny paszport 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Wspaniały Rynek Lwowski i Ratusz!
 • Imponującą Katedrę Łacińską i inne ważne świątynie Lwowa!
 • Dumny i szeroki Prospekt Swobody z Pomnikiem Tarasa Szewczenki!
 • Przepiękną Operę Lwowską!
 • Włoskie podwórko Kamienicy Królewskiej!
 • Prawdziwie polski Cmentarz Łyczakowski
 • Jedno z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie - Kasyno Szlacheckie!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie śpimy?

:”

Będziemy nocować w stylowym, i dopiero co odremontowanym, hostelu w centrum Lwowa, w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych z łazienkami na korytarzu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Hostel uzyskał fantastyczną ocenę 8,4 na portalu booking.com. Obiekt doceniany jest przede wszystkim za wysoką jakość oraz doskonała lokalizację.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Lwów

Wyruszamy z Warszawy z placu Bankowego w piątek o godzinie 20:00. Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski. Około 8 rano zawitamy do Lwowa, po dłuższej przerwie na poranną toaletę oraz zostawienie bagaży wyruszymy na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Swoją podróż rozpoczniemy od zobaczenia Rynku z imponującym Ratuszem! Następnie czeka na nas Katedra łacińska, kaplica Boimów, Katedra ormiańska i wiele innych urokliwych miejsc! Na sam koniec pierwszej części zwiedzania odkryjemy z zewnątrz i w środku* symbol kultury i architektury Lwowa – przepiękną Operę, która majestatycznie króluje nad główną promenadą miasta Prospektem Swobody. Po wyjściu z opery idąc wzdłuż Alei Wolności zatrzymamy się jeszcze przy pomniku ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki. Przed przerwą odwiedzimy jeszcze Włoskie podwórko w kamienicy Królewskiej, która niegdyś należała do Jana III Sobieskiego. Następnie zrobimy sobie krótką przerwę na obiad! Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru po Prospekcie Swobody oraz zwiedzania jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Następnie zakwaterujemy się w hostelu, gdzie będzie czas na odpoczynek, po którym czekać nas będzie jeszcze odkrywanie wieczornego Lwowa od zupełniej innej, rozrywkowej strony!

*Wejście do Opery zależne od aktualnej sytuacji (spektakle i zmieniające się zarządzenia dyrekcji).

Dzień 2Lwów - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy pieszo na zwiedzanie największej polskiej nekropolii znajdującej się za granicą – Łyczakowa – i oddamy hołd zasłużonym. Po drodze udamy się jeszcze do jednego z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie, choć w istocie… mało lwowskiego Kasyna Szlacheckiego 🙂 Po chwili zadumy na cmentarzu wybierzemy się na Stare Miasto, następnie dotrzemy do wieży widokowej ratusza we Lwowie, jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tarasu widokowego usytuowanego na wysokości 65 metrów rozciąga się wspaniały widok na stare miasto 🙂 Potem przyjdzie czas na obiad, ostanie zakupy i ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie! Około 15 wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dojechać około 24 – 2 w nocy (zależnie od sytuacji na drodze i na granicy).

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie. Niektóre zwiedzane obiekty są czasowo zamykane bez uprzedzenia.

Poprzednio we Lwowie byliśmy kilkukrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relacje z tych wyjazdów!

To moja pierwsza styczność z gdzienaweekend. Ania jest urodzonym pilotem 🙂 Rewelacyjnie sprawdza sie w tej roli!! A przewodnik… Najlepszy jakiego słuchałam!REWELACJA! Już myślę o kolejnym wyjeździe w Wami 🙂 Dziękuje za świetny weekend.

Magda

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki do Lwowa! Wszystko na poziomie, dopracowane i pełne zaangażowania. Wasz program był bardzo ciekawy, przewodnik wszechstronnie przygotowany. Dzięki za fun we lwowskich knajpkach!

Judyta
Koszty
Cena: 330 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Lwów oraz Lwów – Warszawa
 • Nocleg w hostelu w centrum Lwowa – niedaleko Rynku Starego Miasta! – pokoje kilkuosobowe, łazienki na korytarzu oraz pokoje 2os (dopłata 30zł/os – prosimy o maila po rejestracji celem potwierdzenia dostępności) - brak wolnych miejsc.
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Ukrainy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Lwowa z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem przez dwa dni
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów - okolo 30zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

:”

Aby się zapisać na City Break – LWÓW! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.