info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – BUDAPESZT! *PREMIUM*

0
Cena
699 zł
Cena
699 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2315

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 26-29.08.2021
Budapeszt
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na przedłużony weekend w niezwykłym mieście położonym na zielonych wzgórzach z pięknymi alejkami, ze wspaniałymi kawiarniami i różnorodnością architektoniczną! Spędź kilka dni w jednej z najpiękniejszych stolic Europy, nazywanej nie bez powodu „Perłą Dunaju” i dwukrotnie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO! To miejsce, gdzie poza zwiedzaniem będzie można umilić sobie czas w źródłach termalnych, wybrać się w wieczorny rejs po Dunaju lub spędzić  wieczór w typowym pubie z pikantnymi potrawami i pysznym czerwonym winem. BUDAPESZT, bo to o nim mowa, będzie naszym kolejnym niezwykłym miastem, do którego Was zapraszamy!

3 dni wyjazdu, a tylko 1 dzień urlopu!

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Węgier — Budapesztu! Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, ale także znajdzie się czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

3 dni wyjazdu i tylko 1 dzień urlopu!

Jedziemy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielę wieczorem! Trzeba wziąć tylko jeden dzień urlopu – w piątek!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd z Placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 26.08.2021, o godzinie 19:30. Powrót w niedzielę, 29.08.2021 roku, około północy — pierwszej w nocy.

W ciągu wyjazdu pierwszą noc spędzimy w autokarze, a dwie pozostałe w komfortowym i nowoczesnym hotelu w centrum Budapesztu! Pokoje 2 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą).

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica), Kielce (obwodnica), Kraków (centrum).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Węgry, do stolicy tego kraju — Budapesztu.

WALUTA

Obowiązującą walutą Węgier jest forint węgierski (HUF). Waluta Węgier ma mniej więcej od kilku lat stały kurs do złotówki i możemy przyjąć następujący przelicznik – 1000 forintów to około 14 zł. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na forinty 🙂

CENY

Ceny w sklepach na Węgrzech będą porównywalne do tych w Polsce. Natomiast wino będzie zdecydowanie tańsze niż u nas. Najtaniej będzie w dużych supermarketach oraz w dyskontach, które opanowały nawet centrum Budapesztu. Jeśli chodzi o ceny alkoholu na Węgrzech, to mocne trunki (palinka i wódka) są w cenach polskich. Za to węgierskie wina są świetne i tanie, za naprawdę dobrej jakości, zapłacimy 1000 HUF za butelkę (14 zł). Niezłe jakościowo wino kupimy już za 600-800 HUF. Ceny w restauracjach zależą od typu kuchni oraz lokalizacji. Restauracje w ścisłym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. W dobrej cenie zjemy dania kuchni węgierskiej, ceny dań głównych rozpoczynają się od 2000 do 3000 HUF (28,00 – 42,00 zł). W przypadku kuchni zagranicznej ceny mogą rozpoczynać się od 3500 do 4000 HUF (49,00 – 56,00 zł). Jeśli dobrze poszukamy, możemy zjeść w miejscach podobnych wyglądem do polskich barów mlecznych np. gulasz lub placek po węgiersku za 1000-1500 HUF (14,00 – 21,00 zł), nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum. W ostatnich latach w Budapeszcie popularne stało się różnego rodzaju uliczne jedzenie oraz food trucki. Bez problemu w stolicy Węgier zjemy burgery w różnych odmianach, kawałek pizzy czy ciekawe kanapki z najróżniejszymi składnikami. Wyróżnić tutaj trzeba również typowe danie kuchni węgierskiej — langosz. Ceny takich dań będą się wahały w zakresie około 700-1500 HUF i powinniśmy się nimi najeść.

ROAMING

Będąc na Węgrzech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Węgier po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty — będziemy dużo chodzić. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na wstępy, posiłki oraz pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-300 złotych na forinty w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami (chyba, że przepisy lokalne stanowią inaczej)
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Testy na COVID-19 / szczepienia

W momencie naszego wjazdu na teren Węgier najprawdopodobniej będzie wymagane pełne szczepienie lub testy. Ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy nie mamy pewności jakie dokładnie będą wymogi, ale prosimy mieć na uwadze, że:
do wjazdu na teren Węgier będą wymagane szybkie testy antygenowe* (ew. testy PCR) lub pełne zaszczepienie (2 tyg. po drugiej dawce)
do powrotu na teren Polski będą wymagane szybkie testy antygenowe* lub kwarantanna (obecnie można wykonać test do 48h po powrocie, aby być zwolnionym z kwarantanny) lub pełne zaszczepienie

*Dla uczestników zorganizujemy przed wyjazdem możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego w cenie ok. 130 zł /os (regularna cena to często ok. 180-200 zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wegry

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym przewodnikiem!
 • Zwiedzimy Peszt - na trasie spaceru czekają nas m.in. Zamek Vajdahunyad, Bazylika Św. Stefana oraz Parlament!
 • Zobaczymy Budę - m.in. Wzgórze Zamkowe oraz Górę Gellerta!
 • Odbędziemy niezwykle urokliwy, wieczorny rejs statkiem po Dunaju!
 • Zejdziemy do najdłuższej jaskini na Węgrzech!
 • Spędzimy wieczór w słynnych Ruin Pubs!
 • Zatracimy się w niezwykle malowniczym miasteczku - Szentendre!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego *PREMIUM* ?

Będziemy nocować w komfortowym i nowoczesnym hotelu w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w sobotę oraz niedzielę. Hotel położony jest w centrum Budapesztu, w środku tętniącej życiem dzielnicy Erzsebetvaros! Do wielu atrakcji można dojść z hotelu pieszo! W odległości kilkunastominutowego spaceru znajduje się m.in. Bazylika Św. Stefana czy dworzec główny! Z oddalonego o jedynie 2 minuty przystanku również można łatwo się dostać tramwajem lub trolejbusem do wszystkich atrakcji turystycznych, a stacja metra znajduje się jedynie 500m od hotelu. Wieczorem kawiarnie i bary położone tuż obok dają szansę poznania nocnego życia stolicy. Obiekt posiada świetną ocenę 9,0 wśród użytkowników portalu booking.com

Plan

Dzień 0/1Zwiedzanie Pesztu oraz Rejs po Dunaju

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek o godzinie 19:30. Kolejnego dnia, około godziny 8:00 zrobimy przerwę na śniadanie, a następnie przejedziemy do Budapesztu i rozpoczniemy zwiedzanie Pesztu — wschodniej części Budapesztu. Na początku zobaczymy plac Bohaterów oraz jedną z największych atrakcji stolicy Węgier — Zamek Vajdahunyad. Po poznaniu jego historii udamy się do Bazyliki Św. Stefana — największego kościoła w Budapeszcie, ale zanim tam dotrzemy zobaczymy jeszcze Skwer Wolności oraz Parlament. Tej budowli nie trzeba nikomu przedstawiać, jeden z symboli stolicy Węgier i całego kraju, jeden z największych i najpiękniejszych tego typu gmachów na świecie! Następinie zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek, obiad czy spacer po przepięknej okolicy, po którym przejedziemy do hotelu komunikacją miejską. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wybierzemy się na niezwykle urokliwy, wieczorny rejs statkiem po Dunaju 🙂 Zaraz po nim będzie można powrócić do hotelu lub udać się na odkrywanie nocnych uroków tego miasta 🙂

Dzień 2Jaskinia Pál-völgyi, zwiedzanie Budy oraz ul. Vaci

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas głównie Buda – zachodnia część stolicy Węgier. Zaczniemy od najbardziej chyba zaskakującego punktu naszej wizyty – jaskini! Bowiem oprócz zabytkowych budowli Budapeszt słynie także z ciekawych jaskiń. Jedna z nich to Pál-völgyi, najdłuższa jaskinia na Węgrzech. Następnie udamy się na najsłynniejsze wzgórze Budapesztu, a mianowicie Górę Gellerta. Czeka nas tam wspaniała panorama miasta. Kolejny punktem będzie Wzgórze Zamkowe, a na nim jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych kościołów Węgier – Kościół Macieja oraz Baszta Rybacka – swoisty neogotycki taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Dunaj i okazały Parlament Węgierski. Znajdziemy również czas na zobaczenie wspaniałych fasad Pałacu Prezydenckiego a także Pałacu Królewskiego. Tego dnia odwiedzimy także słynną Halę Targową i ulicę Vaci, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny na zakupy, ewentualny obiad czy możliwość wybrania się do pobliskich basenów termalnych Gellerta. Wieczorem zabierzemy Was na niespodziankę 😉 A zaraz po niej rozpoczniemy imprezę w jednym z najfajniejszych i najciekawszych pubów tego miasta!

Dzień 3/4Szentendre

Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem. Krótko po nim wyruszymy w podróż do Szentendre – małego, ale niezwykle malowniczego miasteczka położonego nad Dunajem. Wizytę w tym przepięknym miejscu zaczniemy od zwiedzania, a chwilę później, podczas czasu wolnego, będzie możliwość zobaczenia jedynego na świecie Muzeum Marcepana oraz zjedzenia obiadu przed dalszą podróżą do Polski. Pomiędzy północą a 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek dotrzemy do Warszawy.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo,

-rejsu, który może odbyć się w podziale na grupy lub mieć częściowo zmieniony charakter

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

To była jedna z najlepszych podróży, jaką miałam! Fantastyczni ludzie, pięknie widoki, świetna atmosfera i super piloci :D.
Pilotów naprawdę podziwiam za fajną organizację i ogarnięcie tego niemałego stadka 😉 Pełne poświęcenie, profesjonalizm i dotego ogromne poczucie humoru – Brawo!
Pomimo tego, że na wyprawę z Wami wybrałam się sama, już po 10 min w autokarze czułam się jak wśród ,,swoich”. Naprawdę bardzo dobrze wspominam wyjazd, a z nowymi znajomymi już podczas drogi do Warszawy planowaliśmy kolejne wspólnego wyjazdu z Gdzie Na Weekend 😉

Magda

Na tak cudownym wyjeździe jeszcze nigdy nie byłam! Cała ekipa była super, piloci super się uzupełniali. Obydwoje solidni, sympatyczni i bardzo pomocni. Nawet jak ktoś dopiero ich poznał ma wrażenie, że zna ich od dawna. Organizowanie wycieczek mają chyba w genach. Ich cechy szybko udzieliły się uczestnikom bo wszyscy byli bardzo otwarci na poznawanie nowych ludzi.
Dziękuję za niezapomniany weekend. Z pewnością jeszcze nie raz się z Wami wybiorę!

Kasia
Koszty
Cena: 699 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
499 zł do 26.07.2021 roku.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Budapeszt - Szentendre - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem po Budapeszcie
 • 2 noclegi w nowoczesnym hotelu w centrum Budapesztu w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 200 zł/os)
 • 2 śniadania (w sobotę i niedzielę) w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Węgier oraz Słowacji
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów komunikacji miejskiej (kilkanaście złotych)
 • Opcjonalnych kosztów wstępu na baseny termalne (możliwe w czasie wolnym)
 • Obligatoryjnego biletu wstępu do jaskini Pál-völgyi oraz godzinnego rejsu statkiem po Dunaju z kieliszkiem wybranego napoju (wino, piwo, szampan, sok) - ok. 80 zł
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – BUDAPESZT! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 200 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Prosimy o informację na jakiej podstawie planujesz wjazd na teren Węgier, jeśli będą wymogi szczepień/testów.
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.