kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – BUDAPESZT!

0
Cena
949 zł
Cena
949 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3808

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 13-16.07.2023
Budapeszt
Miejsca : wyjazd w trakcie realizacji :)
Opis

Zapraszamy na przedłużony weekend lipcowy w niezwykłym mieście położonym na zielonych wzgórzach z pięknymi alejkami, ze wspaniałymi kawiarniami i różnorodnością architektoniczną! Spędź trzy dni w jednej z najpiękniejszych stolic Europy, nazywanej nie bez powodu „Perłą Dunaju” i dwukrotnie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO! To miejsce, gdzie poza zwiedzaniem będzie można umilić sobie czas w źródłach termalnych, wybrać się w wieczorny rejs po Dunaju oraz spędzić  wieczór w typowym pubie z pikantnymi potrawami i pysznym czerwonym winem. BUDAPESZT, bo to o nim mowa, będzie naszym kolejnym niezwykłym miastem, do którego Was zapraszamy!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Węgier — Budapesztu! Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, ale także znajdzie się czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Jedziemy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielę wieczorem, więc wystarczy jeden dzień urlopu (piątek) na tę wspaniałą wyprawę!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w czwartek wieczorem, 13.07.2023, o godzinie 19:45 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w niedzielę wieczorem, 16.07.2022 roku, około pierwszej w nocy.

W ciągu wyjazdu dwie noce spędzimy w komfortowym *** (trzy gwiazdkowym) hotelu w centrum Budapesztu w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą).

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica), Kielce (obwodnica), Kraków (centrum).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Węgry, do stolicy tego kraju — Budapesztu.

WALUTA

Obowiązującą walutą Węgier jest forint węgierski (HUF). Waluta Węgier ma mniej więcej od kilku lat stały kurs do złotówki i możemy przyjąć następujący przelicznik – 1000 forintów to około 13 zł. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na forinty 🙂

CENY

Ceny w sklepach na Węgrzech będą porównywalne jak w Polsce. Natomiast wino będzie zdecydowanie tańsze niż u nas. Najtaniej będzie w dużych supermarketach oraz w dyskontach, które opanowały nawet centrum Budapesztu. Jeśli chodzi o ceny alkoholu na Węgrzech, to mocne trunki (palinka i wódka) są w cenach polskich. Za to węgierskie wina są świetne i tanie, za naprawdę dobrej jakości, zapłacimy 1000 HUF za butelkę (14 zł). Niezłe jakościowo wino kupimy już za 600-800 HUF. Ceny w restauracjach zależą od typu kuchni oraz lokalizacji. Restauracje w ścisłym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. W dobrej cenie zjemy dania kuchni węgierskiej, ceny dań głównych rozpoczynają się od 2000 do 3000 HUF (28,00 – 42,00 zł). W przypadku kuchni zagranicznej ceny mogą rozpoczynać się od 3500 do 4000 HUF (49,00 – 56,00 zł). Jeśli dobrze poszukamy, możemy zjeść w miejscach podobnych wyglądem do polskich barów mlecznych np. gulasz lub placek po węgiersku za 1000-1500 HUF (14,00 – 21,00 zł), nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum. W ostatnich latach w Budapeszcie popularne stało się różnego rodzaju uliczne jedzenie oraz food trucki. Bez problemu w stolicy Węgier zjemy burgery w różnych odmianach, kawałek pizzy czy ciekawe kanapki z najróżniejszymi składnikami. Wyróżnić tutaj trzeba również typowe danie kuchni węgierskiej — langosz. Ceny takich dań będą się wahały w zakresie około 700-1500 HUF i powinniśmy się nimi najeść.

ROAMING

Będąc na Węgrzech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Węgier po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty — będziemy dużo chodzić. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-300 złotych na forinty w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym przewodnikiem!
 • Zwiedzimy Peszt - na trasie spaceru czekają nas m.in. Zamek Vajdahunyad, Bazylika Św. Stefana oraz Parlament!
 • Zobaczymy Budę - m.in. Wzgórze Zamkowe oraz Basztę Rybacką!
 • Odbędziemy niezwykle urokliwy, wieczorny rejs statkiem po Dunaju!
 • Zejdziemy do najdłuższej jaskini na Węgrzech!
 • Spędzimy wieczór w słynnych Ruin Pubs!
 • Zatracimy się w niezwykle malowniczym miasteczku - Szentendre!
 • I wiele, wiele innych!
Rejs po Dunaju

W piątkowy wieczór wybierzemy się na wieczorny rejs po Dunaju. Na statku czeka nas oglądanie niezwykłej panoramy Budapesztu wraz z komentarzem naszego przewodnika oraz lampka ulubionego napoju (piwo, wino, sok). Czego chcieć więcej na zakończenie miłego dnia?

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym *** (3-gwiazdkowym) hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane śniadania w formie bufetu w sobotę oraz niedzielę. Obiekt położony jest w centrum tętniącej życiem dzielnicy Terézváros, zaledwie kilkanaście minut od dworca głównego oraz słynnych Ruin Pubs! Z oddalonej o jedynie 3 minuty stacji Metra łatwo można się dostać do wszystkich atrakcji turystycznych. Wieczorem położone tuż obok kawiarnie i bary dają szansę poznania nocnego życia stolicy. Obiekt otrzymał bardzo dobrą ocenę około 8,0 wśród użytkowników portalu booking.com

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Budapeszt

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek o godzinie 19:45. Kolejnego dnia rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, a następnie przejedziemy do Budapesztu i rozpoczniemy zwiedzanie Pesztu — wschodniej części Budapesztu. Na początku zobaczymy plac Bohaterów oraz jedną z największych atrakcji stolicy Węgier — Zamek Vajdahunyad. Po poznaniu jego historii udamy się do Bazyliki Św. Stefana — największego kościoła w Budapeszcie, ale zanim tam dotrzemy zobaczymy jeszcze Skwer Wolności oraz Parlament. Tej budowli nie trzeba nikomu przedstawiać, jeden z symboli stolicy Węgier i całego kraju, jeden z największych i najpiękniejszych tego typu gmachów na świecie! Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek, obiad czy spacer po przepięknej okolicy. Po nim przejedziemy do hotelu komunikacją miejską. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wybierzemy się na niezwykle urokliwy, wieczorny rejs statkiem po Dunaju 🙂 Po rejsie będzie można powrócić do hotelu lub udać się na odkrywanie nocnych uroków tego miasta 🙂

Dzień 2Budapeszt

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas głównie Buda – zachodnia część stolicy Węgier. Zaczniemy od najbardziej chyba zaskakującego punktu naszej wizyty – jaskini! Bowiem oprócz zabytkowych budowli Budapeszt słynie także z ciekawych jaskiń. Jedna z nich to Pál-völgyi, najdłuższa jaskinia na Węgrzech. Następnie udamy się na wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych kościołów Węgier – Kościół Macieja oraz Baszta Rybacka – swoisty neogotycki taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Dunaj i okazały Parlament Węgierski. Znajdziemy również czas na zobaczenie wspaniałych fasad Pałacu Prezydenckiego a także Pałacu Królewskiego. Następnie przejdziemy pod Halę Targową i ulicę Vaci, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny na zakupy, ewentualny obiad czy możliwość wybrania się do pobliskich basenów termalnych Gellerta czy wdrapania na Górę Gellerta. A wieczorem będzie można się wybrać na imprezę w jednym z wielu klimatycznych pubów tego miasta!

Dzień 3/4Budapeszt - Szentendre - Warszawa

Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem. Krótko po nim wyruszymy w podróż do Sznetendre – małego, ale niezwykle malowniczego miasteczka w północnych Węgrzech, położonego nad Dunajem. W ciągu godziny zwiedzimy to urokliwe miejsce, a chwilę później, podczas czasu wolnego, będzie możliwość zjedzenia obiadu przed dalszą podróżą do Polski, a także zwiedzenia jedynego na świecie Muzeum Marcepana oraz dziesiątek innych muzeów, z których słynie to pięknie miasteczko. Pomiędzy północą a 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek dotrzemy do Warszawy.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-zwiedzania z przewodnikiem, które w przypadku ograniczenia zgromadzeń może być zamienione na indywidualne zwiedzanie z mapkami;

-rejsu, który może się nie odbyć lub odbyć z ograniczeniami

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

Poprzednio w Budapeszcie byliśmy w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

To była jedna z najlepszych podróży, jaką miałam! Fantastyczni ludzie, pięknie widoki, świetna atmosfera i super piloci :D.
Pilotów naprawdę podziwiam za fajną organizację i ogarnięcie tego niemałego stadka 😉 Pełne poświęcenie, profesjonalizm i dotego ogromne poczucie humoru – Brawo!
Pomimo tego, że na wyprawę z Wami wybrałam się sama, już po 10 min w autokarze czułam się jak wśród ,,swoich”. Naprawdę bardzo dobrze wspominam wyjazd, a z nowymi znajomymi już podczas drogi do Warszawy planowaliśmy kolejne wspólnego wyjazdu z Gdzie Na Weekend 😉

Magda

Na tak cudownym wyjeździe jeszcze nigdy nie byłam! Cała ekipa była super, piloci super się uzupełniali. Obydwoje solidni, sympatyczni i bardzo pomocni. Nawet jak ktoś dopiero ich poznał ma wrażenie, że zna ich od dawna. Organizowanie wycieczek mają chyba w genach. Ich cechy szybko udzieliły się uczestnikom bo wszyscy byli bardzo otwarci na poznawanie nowych ludzi.
Dziękuję za niezapomniany weekend. Z pewnością jeszcze nie raz się z Wami wybiorę!

Kasia
Koszty
Cena: 949 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Budapeszt - Szentendre - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem po Budapeszcie
 • 2 noclegi w hotelu *** w Budapeszcie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 250 zł/os.)
 • 2 śniadania (w sobotę i niedzielę) w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Węgier oraz Słowacji
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów komunikacji miejskiej (kilkanaście złotych)
 • Opcjonalnych kosztów wstępu na baseny termalne (możliwe w czasie wolnym)
 • Obligatoryjnych kosztów przewodników lokalnych oraz biletów wstępu (Jaskini Pál-völgyi, rejsu statkiem po Dunaju z kieliszkiem wybranego napoju /wino, piwo, sok/) - ok. 130 zł*Dokładna cena będzie znana bliżej wyjazdu
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – BUDAPESZT! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Zapisz się