kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Berlin i Festiwal Świateł! [vol. 2] [nocleg w Berlinie]

0
Cena
599 zł
Cena
599 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1416

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-8.10.2023
Berlin
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy na drugą edycję naszego weekendowego wyjazdu do Berlina, stolicy Niemiec i jednej z największych metropolii Europy, a zarazem jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. To miasto, w którym znajdziemy niesamowitą mieszankę kultur i niezliczoną ilość zabytków. Wyspa Muzeów, Checkpoint Charlie, Brama Brandenburska czy Reichstag – to tylko niewielka część atrakcji, które będziecie mieli okazję zobaczyć podczas naszego wyjazdu. Tylko podczas naszego wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje, jak i mniej turystyczne obszary. A do tego odkryjemy to wspaniałe miasto z kolorowej nocnej perspektywy – wspaniale oświetlone podczas Festiwalu Świateł!

FESTIWAL ŚWIATEŁ (FESTIVAL OF LIGHTS)

To niekwestionowane wydarzenie w turystycznym kalendarzu Berlina. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 2004 roku i szybko podbiła serca fotografów oraz podróżników z całego świata. Dzięki iluminacjom rozświetlającym najciekawsze zabytki miasto zapełnia się turystami z całego świata 🙂 Co ważne wydarzenie to jest całkowicie bezpłatne. Co roku możemy obejrzeć jak zostają przekształcone punkty orientacyjne oraz budynki w całym mieście za pomocą iluminacji, projekcji luministycznych i mapowania 3D 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Berlina podczas wyjątkowego wydarzenia: Festiwalu Świateł. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy – pierwszej w nocy, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 6.10.2023, o 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 8.10.2023, około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy w Berlinie w komfortowym hostelu w Berlinie w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-osobowe za dopłatą). Pokoje 4-osobowe to nowoczesne i funkcjonalne pokoje wyposażone w łazienkę, zamykane szafki i dwa łóżka piętrowe. Obiekt położony jest w Berlinie, zaledwie 4 stacje kolei miejskiej (S-Bahn) od placu Alexanderplatz.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Niemiec, do stolicy tego kraju — Berlina i jednego z centrów kulturalnych tego kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dortmundzie i Berlinie. W Berlinie znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Na szczęście Berlin jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty – będziemy trochę spacerować :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200 złotych na euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Najważniejsze zabytki stolicy Niemiec, w tym: Reichstag, Brama Brandenburska czy Plac Poczdamski!
 • Miejsca związane z najnowszą historią Niemiec - Checkpoint Charlie czy East Side Gallery!
 • Magiczną Wyspę Muzeów wpisaną na na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO wraz ze słynną Katedrą!
 • Bajkowe projekcje luministyczne i mapowania 3D na najważniejszych budynkach Berlina!
 • I wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym hostelu w Berlinie w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-osobowe za dopłatą). Pokoje 4-osobowe to nowoczesne i funkcjonalne pokoje wyposażone w łazienkę, zamykane szafki i dwa łóżka piętrowe. W cenie jest zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest w tętniącej życiem dzielnicy Friedrichshain z mnóstwem modnych barów i klubów, zaledwie 4 stacje kolei miejskiej (S-Bahn) od placu Alexanderplatz.

Plan

Dzień 1Warszawa – Berlin

Na naszą przygodę wyruszamy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:00. Około godziny 7:00 zatrzymamy się na przedmieściach Berlina na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, tak aby między 8:00 a 9:00 dotrzeć do pierwszego punktu naszego zwiedzania – East Side Gallery, gdzie spotkamy się z przewodnikiem, z którym spędzimy ten dzień. East Side Gallery jest to galeria-pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego. Następnie wyruszymy dalej odkrywać historię dramatycznego podziału miasta i kraju do Gedenkstätte Berliner Mauer –  miejsce pamięci podziału Niemiec. Miejsce to obejmuje m.in. zachowany w stanie oryginalnym odcinek muru, dzięki czemu widoczna jest konstrukcja zabezpieczeń granicznych. Stąd wyruszymy do centrum oglądając po drodze z okien autokaru najsłynniejsze obszary Berlina Zachodniego. W samym centrum czeka nas spacer po najsłynniejszych obiektach tej części Berlina – zobaczymy m.in. najbardziej rozpoznawalny zabytek niemieckiej stolicy — Bramę Brandenburską, Plac Poczdamski — centrum handlowe i kulturalne miasta, z ekscytującymi konstrukcjami ze szkła i stali czy Checkpoint Charlie – jedno z najbardziej znanych przejść granicznych na świecie! Po spacerze czeka nas chwila na samodzielnie odkrywanie okolicy i złapanie słynnego currywursta, a następnie udamy się do noclegu. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy wieczorem na punkt kulminacyjny tego dnia – czyli wieczorny spacer Aleją Lip podczas którego będziemy podziwiać iluminacje Festiwalu Świateł 🙂

Dzień 2Berlin - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy w kierunku centrum Berlina. Ten dzień minie nam pod znakiem zwiedzania muzeów, gdyż jest to jedna z rzeczy, z której słynie to miasto. W planach mamy wspólne zwiedzanie z przewodnikiem (w języku angielskim) słynnego Muzeum Żydowskiego. Należy ono do wyjątkowych instytucji w muzealnym krajobrazie Europy, a jego zbiory i działalność powodują, że jest ono żywym centrum niemiecko-żydowskiej historii i kultury. Ale to nie wszystko, bo sam budynek muzeum jest architektonicznym majstersztykiem i za pomocą formy architektonicznej przedstawia. kontrowersyjny obszar niemiecko-żydowskiej historii. Po zwiedzaniu udamy się wspólnie na Wyspę Muzeów, gdzie zaplanowaliśmy około 4 godziny czasu wolnego! Wyspa Muzeów to kompleks obejmujący Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Wyspa w 1999 roku została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Szczególnie polecamy odwiedzić jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie – Muzeum Pergamońskie – zawiera zbiory Sztuki Starożytnej, Azji Przedniej oraz Sztuki Islamskiej. Na wyspie planujemy być ok. 13-16:30 i zalecamy wcześniejszy zakup biletu! Oczywiście można wybrać się w tym czasie na samodzielnie zwiedzanie Berlina lub odkryć muzea w innych częściach miasta, czy też wjechać na wieżę telewizyjną 🙂 Po czasie wolnym wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu !

Poprzednio w Berlinie byliśmy kilka lat temu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Byłam z Wami po raz pierwszy na takim wypadzie autokarowym. Dziękuje za świetną wycieczkę, było naprawdę mega super:) Berlin jest fajnym miastem. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, hotel zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Plan wycieczki też był fajnie przygotowany, zawierał wiele ciekawych miejsc i też pilotka i przewodnik super to poprowadzili, oboje z duża wiedzą oraz przy tym z poczuciem humoru. Przy okazji poznałam nowych znajomych, co mnie ogromnie cieczy 🙂 myślę, że to na pewno nie był ostatni wyjazd z Wami, bo macie wiele fajnych pomysłów, więc na pewno jeszcze w Wami będę podróżować! Dziękuje Wam wszystkim za super wyjazd.

Monika
Koszty
Cena: 599 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Berlin - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hostelu w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą 100 zł/os.)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Niemiec
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów i przewodników lokalnych - około 15 EURUwaga - zwiedzanie Muzeum Żydowskiego po angielsku - można z niego zrezygnować, prosimy o informację bezpośrednio po zapisie.
 • Kosztów komunikacji miejskiej - kilka EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Berlin i Festiwal Świateł! [vol. 2] [nocleg w Berlinie] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się