kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

City Break – Berlin i Festiwal Świateł! [nocleg w Berlinie]

0
Cena
649 zł
Cena
649 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

11

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 11-13.10.2024
Berlin
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Odkryj razem z nami magiczny Berlin! Stolica Niemiec to tętniąca życiem metropolia i jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie czeka na nas 🙂 Zanurz się w fascynującej mieszance kultur i odwiedź zabytki tego niesamowitego miasta. Wyspa Muzeów, Checkpoint Charlie, Brama Brandenburska czy majestatyczny Reichstag to tylko część tego co zobaczymy!

Tylko z nami zwiedzisz Berlin jak nigdy dotąd – zobaczymy najważniejsze atrakcje, jak i ukryte perełki poza utartym szlakiem. A to nie wszystko! Doświadczysz również magii Berlina po zmroku podczas Festiwalu Świateł, kiedy miasto rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by odkryć Berlin w całej jego okazałości!

FESTIWAL ŚWIATEŁ (FESTIVAL OF LIGHTS)

To niekwestionowane wydarzenie w turystycznym kalendarzu Berlina. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 2004 roku i szybko podbiła serca fotografów oraz podróżników z całego świata. Dzięki iluminacjom rozświetlającym najciekawsze zabytki miasto zapełnia się turystami z całego świata 🙂 Co ważne wydarzenie to jest całkowicie bezpłatne. Co roku możemy obejrzeć jak zostają przekształcone punkty orientacyjne oraz budynki w całym mieście za pomocą iluminacji, projekcji luministycznych i mapowania 3D 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Berlina podczas wyjątkowego wydarzenia: Festiwalu Świateł. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy – pierwszej w nocy, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 11.10.2024, o godz. 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 13.10.2024, około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy w Berlinie w komfortowym hostelu w Berlinie w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-osobowe za dopłatą). Pokoje 4-osobowe to nowoczesne i funkcjonalne pokoje wyposażone w łazienkę, zamykane szafki i dwa łóżka piętrowe. Obiekt położony jest w Berlinie, zaledwie cztery stacje kolei miejskiej (S-Bahn) od placu Alexanderplatz.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Niemiec, do stolicy tego kraju — Berlina i jednego z centrów kulturalnych tego kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dortmundzie i Berlinie. W Berlinie znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Na szczęście Berlin jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty – będziemy trochę spacerować :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200 złotych na euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Najważniejsze zabytki stolicy Niemiec, w tym: Reichstag, Brama Brandenburska czy Plac Poczdamski!
 • Miejsca związane z najnowszą historią Niemiec - Checkpoint Charlie czy East Side Gallery!
 • Magiczną Wyspę Muzeów wpisaną na na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO wraz ze słynną Katedrą!
 • Bajkowe projekcje luministyczne i mapowania 3D na najważniejszych budynkach Berlina!
 • I wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym hostelu w Berlinie w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-osobowe za dopłatą). Pokoje 4-osobowe to nowoczesne i funkcjonalne pokoje wyposażone w łazienkę, zamykane szafki i dwa łóżka piętrowe. W cenie jest zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest w tętniącej życiem dzielnicy Friedrichshain z mnóstwem modnych barów i klubów, zaledwie cztery stacje kolei miejskiej (S-Bahn) od placu Alexanderplatz.

Plan

Dzień 1Warszawa – Berlin

Na naszą przygodę wyruszamy w piątek wieczorem o 23:30. Około godziny 7:00 zatrzymamy się na przedmieściach Berlina na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, tak około 9:00 dotrzeć do pierwszego punktu naszego zwiedzania – Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Składa się on z 2711 betonowych bloków, upamiętnia ofiary Holocaustu. Przespacerujemy się między monumentalnymi stelażami, które skłaniać mają do refleksji nad trudną historią. Następnie przejdziemy do Bramy Brandenburskiej – symbolu zjednoczenia i pokoju. To historyczne miejsce jest sercem Berlina i jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta. To tutaj każdy z nam będzie mógł zrobić niezapomniane zdjęcia z symbolem niemieckiej stolicy 🙂 Chwilę później przespacerujemy się wokół Reichstagu – siedziby niemieckiego parlamentu, który imponuje swoją architekturą! Następnie skierujemy się do Dworca Friedrichstraße, gdzie znajdziemy muzeum „Pałac Łez”. To miejsce pełne historii i emocji, które opowiada o rozłąkach i ponownych spotkaniach ludzi w czasach podzielonego Berlina. Muzeum wypełnione jest wzruszającymi opowieściami, które przeniosą nas w czas zimnej wojny. Przed południem dotrzemy do Checkpoint Charlie – jedno z najbardziej znanych przejść granicznych na świecie, gdzie zaplanowaliśmy krótką przerwę na kawę. Zaraz po niej udamy się Plac Poczdamski – nowoczesne serce Berlina, centrum handlowe i kulturalne miasta, z ekscytującymi konstrukcjami ze szkła i stali. To idealne miejsce na dłuższą przerwę na samodzielnie odkrywanie okolicy lub też odpoczynek i posiłek. Następnie komunikacją miejską udamy się do noclegu. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy wieczorem na punkt kulminacyjny tego dnia – czyli wieczorny spacer Aleją Lip z przewodnikiem,  podczas którego będziemy podziwiać iluminacje Festiwalu Świateł 🙂

Dzień 2Berlin - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy w kierunku centrum Berlina by dotrzeć do pierwszego punktu naszego zwiedzania – East Side Gallery, gdzie spotkamy się z przewodnikiem. Jest to galeria – pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego. Następnie w kilka minut przejedziemy do Gedenkstätte Berliner Maue. To miejsce, które nie tylko upamiętnia podział Berlina, ale również edukuje i przypomina o wartościach wolności i demokracji. Zobaczymy oryginalne fragmenty Muru Berlińskiego, Wieżę Strażniczą oraz Okno Pamięci! Po zwiedzaniu udamy się wspólnie na Wyspę Muzeów, gdzie zaplanowaliśmy około 4 godziny czasu wolnego! Wyspa Muzeów to kompleks obejmujący Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Wyspa w 1999 roku została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Szczególnie polecamy odwiedzić jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie – Muzeum Pergamońskie – zawiera zbiory Sztuki Starożytnej, Azji Przedniej oraz Sztuki Islamskiej. Na wyspie planujemy być w godzinach 12:30-16:00, dlatego osobom, które będą chciały odwiedzić dane muzeum rekomendujemy wcześniejszy zakup biletu! Oczywiście można wybrać się w tym czasie na samodzielnie zwiedzanie Berlina lub odkryć muzea w innych częściach miasta, czy też wjechać na wieżę telewizyjną 🙂 Po czasie wolnym, około 16:30, wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Berlinie byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Dzień dobry, będę nudzić, bo mam tylko dobre wspomnienia. Ania rozwiąże każdy problem zanim się pojawi. Jest wspaniałą profesjonalistką, panuje nad wszystkim. Jest chyba na dopalaczach, ponieważ zaraża humorem, energią niesamowitą. Posiada wrażliwość, empatię, kulturę osobistą. Lubię jej interpretację świata. Premia dla niej. Jakość wycieczki 10/10.

Dorota M.

Wyjazd uważam za cudowny. Piękne iluminacje. Nie mam zastrzeżeń bo wszystko, zresztą jak zawsze było cudowne. Oczywiście cudowna Ania, która każdego dopieści w jego wymaganiach i kaprysach.
Dziękuje. Jesteście cudowi „gdzienaweekend”

Zofia K.
Koszty
Cena: 649 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Berlin - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hostelu w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-osobowe za dopłatą 100 zł/osoba)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Niemiec
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów przewodników lokalnych - około 10 EUR
 • Kosztów komunikacji miejskiej - kilka EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Berlin i Festiwal Świateł! [nocleg w Berlinie] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym. Dopłata 100 zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się