info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

City Break – BERLIN!

Cena
379 zł
Cena
379 zł
25 czerwca 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 8-9.06.2019
Berlin
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Berlin, stolica Niemiec i jedna z największych metropolii Europy, a zarazem jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. To miasto, w którym znajdziemy niesamowitą mieszankę kultur i niezliczoną ilość zabytków. Wyspa Muzeów, Checkpoint Charlie, Brama Brandenburska czy Reichstag – to tylko niewielka część atrakcji, które będziecie mieli okazję zobaczyć podczas naszego wyjazdu. Tylko podczas naszego wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje, jak i mniej turystyczne obszary. W drugi dzień wybierzemy się do dzielnicy Kreuzberg — niebanalnego miejsca pod względem różnorodności subkultur, nieoczywistych atrakcji i lokalnych knajpek. Turystyczny oraz alternatywny Berlin czeka na Was!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Berlina. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje, jak i mniej turystyczne obszary.

Na miejscu oprowadzi nas doświadczony przewodnik (po polsku), ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku 7.06.2019 na sobotę 8.06.2019 o godz. 00:00 (północ). Powrót w niedzielę 9.06.2019 około godziny 24:00.

Można dołączyć do nas na trasie – jedziemy autostradą A2

Śpimy w Berlinie w komfortowym hostelu w pokojach 4 osobowych z łazienkami i 2 osobowych z łazienkami za dopłatą. Hostel znajduje się ok 15 min jazdy autokarem od centrum Berlina.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Niemiec, do stolicy tego kraju — Berlina i jednego z centrów kulturalnych tego kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dortmundzie i Berlinie. W Berlinie znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Na szczęście Berlin jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty — będziemy dużo chodzić. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-200 złotych na euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Najważniejsze zabytki stolicy Niemiec, w tym: Reichstag, Brama Brandenburska czy Plac Poczdamski!
 • Miejsca związane z najnowszą historią Niemiec - Checkpoint Charlie czy East Side Gallery!
 • Magiczną Wyspę Muzeów wpisaną na na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO wraz ze słynną Katedrą!
 • Alexander Platz jedno z najbardziej znanych miejsc położony we wschodniej części Berlina!
 • Kreuzberg - alternatywną dzielnicę stolicy Niemiec!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie śpimy?

Będziemy nocować w komfortowym hostelu w berlińskiej dzielnicy Marzahn-Hellersdorf w pokojach 4 osobowych z łazienkami oraz 2 osobowych z łazienkami za dopłatą. Pokoje wyposażone są w lodówkę, czajnik elektryczny oraz bezpłatny dostęp do WiFi. W cenie jest zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,0 na portalu agoda.com.

Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Plan

Dzień 1Warszawa – Berlin

Na naszą przygodę wyruszamy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:00. Około godziny 7:00 zatrzymamy się na przedmieściach Berlina na MOP-ie na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, tak aby przed 9:00 dotrzeć do dawnego centrum Berlina Zachodniego, który zobaczymy z okien autokaru. Chwilę później rozpoczniemy zwiedzanie, pierwszym obiektem, który zobaczymy będzie Reichstag (z zewnątrz), siedziba niemieckiego parlamentu, jeden z symboli Berlina! Jest to budynek, którego mury były niemym świadkami zmieniających się ustrojów państwa niemieckiego — Cesarstwa, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, Berlina podzielonego murem i w końcu ponownie zjednoczonych Niemiec. Następnie podejdziemy pod prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny zabytek niemieckiej stolicy — Bramę Brandenburską. Po przerwie na zrobienie zdjęć i zachwytami nad tym obiektem spojrzmy jeszcze na Aleję Unter den Linden — jedną z najpiękniejszych ulic tego miasta. Jej nazwa tłumaczona jest dosłownie jako Aleja pod Lipami i jak nietrudno zgadnąć, że pochodzi od porastających centralny pas ulicy oraz obie jej strony lip 🙂 Tuż obok znajduje się Pomnik Pamięci Żydów, który jest głównym miejscem pamięci ofiar Holocaustu w Niemczech! Jestem to miejsce niezwykle przejmujące, gdyż na ogromnej powierzchni wzniesiono 2 711 lekko odchylonych od pionu betonowych bloków ustawionych w równoległych szeregach. Kolejne miejsce, które zobaczymy to Plac Poczdamski — centrum handlowe i kulturalne miasta, z ekscytującymi konstrukcjami ze szkła i stali. Po drodze odwiedzimy jeszcze dwa pomniki — Pomnik pomordowanych Sinti i Romów oraz Pomnik pamięci homoseksualistów. Kontynuując spacer po niemieckiej metropolii dotrzemy do kolejnego bardzo ciekawego i ważnego miejsce na mapie turystycznej tego miasta — zewnętrznego muzeum Topografia Terroru. Placówka powstała na miejscu dawnej siedziby Gestapo, SS, SD i nazistowskiego kontrwywiadu i pokazuje zbrodniarzy III Rzeszy. Chwilę później dotrzemy do Checkpoint Charlie – jednego z najbardziej znanych przejść granicznych na świecie! W okresie zimnej wojny było to jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a RFN. Około południa zaplanowaliśmy czas na przerwę na kawę 🙂 Po przerwie wyruszmy na dalsze zwiedzanie. Przed nami Wyspa muzeów, czyli kompleks obejmujący Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Wyspa została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym miejscu nie sposób nie spojrzeć na katedrę Berlińską, która stanowi symbol miasta. Zbudowana w 1717 roku, posiada wspaniałą kopułę w stylu neoklasycystycznym, tak bardzo cenioną przez turystów oraz architektów. Niedługo potem przejdziemy na Alexander Platz. W centralnym punkcie miasta zaplanowaliśmy przerwę na lunch. Około 16 przejdziemy komunikacja miejską do hotelu, gdzie koło 17 się zakwaterujemy a wieczorem zaplanowaliśmy integrację i odkrywanie nocnego Berlina w okolicach Warschauer Strasse:-)

Dzień 2Berlin - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu zwiedzimy Kreuzberg. Dotrzemy tam komunikacją miejską. Kreuzberg to nie tylko nazwa dzielnicy Berlina, to podejście do życia. Kreuzberg jest prowokacyjny. Dla niektórych ta część miasta z tak wieloma imigrantami i różnorodnymi subkulturami jest symbolem upadku zachodniej kultury i wszystkiego „niemieckiego”. Dla innych jest to jedyna częścią miasta, w której możliwe jest życie w mieście — w sensie zróżnicowanej metropolii. Nasze kroki na początku skierujemy wzdłuż Oranienstraße, potem przejdziemy na Mariannenplatz ze starym szpitalem. Kolejno udamy się w kierunku Schlesischer Tor, by przejść mostem Oberbaumbrücke nad Szprewą, aby zakończyć spacer w okolicach East Side Gallery. Jest tutaj mnóstwo knajpek, dlatego będzie to idealne na przerwę obiadową. Po czasie wolnym, około 16:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, która zakończy się w późnych godzinach wieczornych, prawdopodobnie około 24:00 w zależności od warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Poprzednio byliśmy w Wilnie i Trokach, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Cześć, to mój pierwszy wyjazd z Wami ale na pewno nie ostatni 🙂 Jestem bardzo zadowolona z organizacji i przebiegu całej wycieczki. Bardzo fajnie, że jest czas na pozwiedzanie z przewodnikiem ale także czas wolny i możliwość wykorzystania go tak, jak każdy chce. Bardzo dziękuję za ten wyjazd i będę Was polecać znajomym! 🙂

Anna

Super wyjazd, bardzo dziękuję 🙂
Świetni przewodnicy, ciekawe opowieści oraz znakomita opieka nad cala grupą!

Roksana
Koszty
Cena: 379 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Berlin - Warszawa
 • Nocleg w komfortowym hostelu (pokoje 4 os. z łazienkami i 2 os. z łazienkami za dopłatą 50 zł/os - brak wolnych pokoi).
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Niemiec
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów komunikacji miejskiej (2,80 EUR sztuka, potrzebne min. 2)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – BERLIN! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.