kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Bornholm – rowerem po duńskiej wyspie! [BOŻE CIAŁO]

0
Cena
2 099 zł
Cena
2 099 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

4898

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 7-12.06.2023
Bornholm
Miejsca : wyjazd w trakcie realizacji :)
Opis

Bornholm to mała, ale bardzo zróżnicowana krajobrazowo duńska wyspa położona zaledwie 100 km od brzegu plaż w Kołobrzegu. Na północnym wybrzeżu dominują wysokie klify, jaskinie i skały pełne ptactwa, podczas gdy na południu znajdziemy przepiękne piaszczyste plaże i wydmy.

Przemierzając wyspę na rowerach będziemy ponownie mogli zobaczyć jedną z najpiękniejszych plaż na Bałtyku, spotkamy polskie żubry i nacieszymy się ciszą i bliskością natury, przejdziemy największy kamieniołom zaliczając przy tym najwyższy punkt na wyspie.

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się ciszą, bliskością natury i świetnie przygotowanymi ścieżkami dla jednośladów 🙂

Pewny prom z Sassnitz!

Podczas tego wyjazdu płyniemy na Bornholm promem z niemieckiego portu Sassnitz. Jest to duży i bezpieczny prom, który pływa niezależnie od pogody (w przeciwieństwie do promu z Kołobrzegu, który często zawiesza kursowanie podczas silnych wiatrów). Dzięki temu nasz plan wyjazdu jest pewny i nie zagrożony przez sytuację pogodową na Bałtyku 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Dla kogo wyjazd?
Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/h. Dystanse dzienne w okolicach 60 km wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki bardzo się przydają w terenach leśnych i na krótkich, ale stromych podjazdach.

Plan dnia
Plan podczas wyjazdu wygląda tak, że ok. 9:00 opuszczamy camping i wracamy dopiero ok. 18:00. Średnio połowę czasu spędzamy na rowerze, resztę dnia przeznaczamy na zwiedzanie, relaks oraz posiłki. Czasem będzie możliwość zjedzenia w lokalnym barze, czasem muszą wystarczyć nasze kanapki 🙂

Co jeśli?
A co jeśli będę chcieć jechać szybciej lub wolniej? Albo gdzie indziej? Nic na siłę! Jeśli z jakichkolwiek przyczyn będziesz chcieć inaczej spędzić dzień możesz odłączyć się od grupy i samodzielnie odkrywać tę przepiękną wyspę 🙂

Bagaże
Jeździmy „na lekko”, poza krótkim kilkuminutowym dojazdem z promu i na prom, dlatego prosimy o spakowanie się w sakwy lub plecaki.

4 dni jeżdżenia na wyspie, a tylko dwa dni urlopu!

Wyjeżdżamy w środę wieczorem, wracamy w nocy z poniedziałku na wtorek. Co ważne 8 czerwca (Boże Ciało) jest ustawowo dniem wolnym, więc wystarczą tylko 2 dni urlopu, aby zjeździć wszerz i wzdłuż tę przepiękną wyspę 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem lub busem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w środę, 7.06.2023, o g. 19:00. Powrót w nocy z poniedziałku, 12.06.2022, na wtorek, 13.06.2022, około 2:00.

Na wyspę płyniemy promem z Sassnitz, który daje nam gwarancję realizacji kursu! Po odbiorze roweru z promu w Ronne wyruszymy w krótką podróż na rowerach (około 3 km – warto mieć sakwy/plecaki), aby się zakwaterować.

W ciągu wyjazdu spędzamy 4 noce w domkach kempingowych nad samym morzem, a dwie pozostałe w busie/autokarze. Domki są 4-osobowe. Łazienki wspólne. Wszystkie domki wyposażone są w aneksy kuchenne.

Transport rowerów!

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne. Transport rowerów jest w cenie wycieczki.

Co ze sobą zabrać?

Podczas wyjazdu na pewno warto mieć ze sobą:
KASK (obowiązkowy!)
dokumenty (dowód osobisty lub paszport),
kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
sakwy/plecak na bagaże – będziemy musieli dojechać ok. 3km z promu do noclegu z bagażami,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower,
rower! 😉 zapał oraz uśmiech!

Dlaczego warto z nami jechać na Bornholm?

Z nami zobaczysz więcej! Posiadamy autorski program zwiedzania – jedyny i unikatowy 😉
Mamy nocleg blisko plaży! Wschód i zachód słońca nigdzie nie wyglądają piękniej jak oglądane z plaży 🙂
Jeździmy na lekko! Jedynie krótki dojazd z promu / na prom czeka nas z bagażami 🙂
Dowieziemy Ciebie i Twojego dwukołowego rumaka z Warszawy na prom i w drogę powrotną! Nie musisz się martwić o samodzielny transport na wyspę 🙂
Zaopiekuje się Tobą doświadczony pilot! Pasjonat, który zjeździł wyspę wzdłuż i wszerz!

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa/autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas wyjazdu m.in.:
 • Zobaczymy najciekawsze miejsca i najbardziej urokliwe miasteczka Bornholmu!
 • Zachwycimy się jedną z najpiękniejszych plaż na Bałtyku!
 • Nacieszymy się ciszą i bliskością natury!
 • Przejdziemy największy kamieniołom zaliczając przy tym najwyższy punkt na wyspie!
 • Znajdziemy czas na odpoczynek i plażowanie!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w domkach campingowych nad samym morzem! Domki są 4 osobowe. Łazienki wspólne – jak to na campingu 🙂 Na campingu jest ogólnodostępna dobrze wyposażona kuchnia, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Sassnitz - Ronne - Hasle - Ronne

Nasz wyjazd rozpoczniemy w środę, 7 czerwca o godzinie 19:00, skąd wyruszymy do portu w Sassnitz. Około 10:00 rano dotrzemy na miejsce, skąd wraz z naszymi rowerami wyruszymy na Bornholm. Prom odpływa z portu punktualnie o godzinie 11:50, tak aby po około 3,5-godzinnym rejsie zacumować w Ronne. Po odbiorze roweru wyruszymy w krótką podróż na rowerach (około 3 km – warto mieć sakwy/plecaki), aby się zakwaterować.

Po krótkim odpoczynku na campingu wyruszymy w naszą pierwszą trasę na Bornholmie! Pierwszym naszym celem jest  małe miasteczko portowe na zachodnim wybrzeżu Bornholmu na północ od Rönne. Hasle, bo to o nim mowa, jest jednym z większych miast na wyspie, a znane jest przede wszystkim z wędzarni, w której oprócz oferowanych rybnych dań znajduje się również muzeum, poświęcone historii i sposobu wędzenia ryb. Centrum miasta to port, otoczony małymi uliczkami i kolorowymi zabudowaniami. Obszar wokół Hasle jest jednym z najbardziej zróżnicowanych na Bornholmie – napotkamy tutaj skały, dziewicze lasy, krystalicznie czyste jeziora, jak i drobne piaszczyste plaże – na jednej z nich zaplanowaliśmy krótki odpoczynek 🙂 Przed 20:00 dotrzemy na miejsce noclegu. Po krótkim odpoczynku spotkamy się na wspólnej integracji 🙂

Trasa: ok. 35 km, podjazdy 140 m, zjazdy 132 m

Dzień 2Rønne - Nykker - Gudhjem - Østerlars - Rønne

W piątek po śniadaniu zaczniemy od odkrywania miasteczka Nykker, gdzie zobaczymy średniowieczny kościół rotundowy. Po przerwie na zwiedzenie tego niesamowitego miejsca wyruszymy w dalszą drogę. Następnie, po godzinnej podróży, dotrzemy do Helligdomsklipperne, czyli Świętych Klifów – nadmorskich klifów z głębokimi jaskiniami i stromymi oraz granitowymi kolumnami skalnymi. Czekają na nas fantastyczne panoramiczne widoki podczas spaceru wzdłuż ścieżki przybrzeżnej. Chętni będą mogli również zwiedzić Muzeum Sztuki Bornholmu. Potem wyruszymy do miasteczka Gudhjem, położonego nad brzegiem Bałtyku na stromym zboczu u stóp góry Bokul, z typowymi wąskimi labiryntami ulic schodzącymi do dwóch małych portów. To wszystko tworzy niezapomniany klimat! I to właśnie tutaj zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek i posiłek. Po przerwie wsiądziemy znów na siodełko i powędrujemy w kierunku Baltic Sea Glass, pięknie położonej huty nad brzegiem morza. Dla turystów przygotowano tutaj nie tylko galerię, ale i warsztat, w którym z bliska można obserwować pracę artystów. Jest również sklep, w którym sprzedają szklane cudeńka 🙂 Potem wyruszymy do Osterlars, gdzie dotrzemy do najstarszego rotundowego kościoła na wyspie! Kościół wybudowany został w 1150 roku, i jest to najwyższy z czterech bornholmskich rotund. Wewnątrz świątyni można obejrzeć romańską chrzcielnicę, renesansową ambonę i malowidła ścienne. Po przerwie na zwiedzenie tej budowli wyruszymy już w kierunku campingu, gdzie dzień zakończymy oczywiście wspólną integracją 🙂

Trasa: ok. 58 km, podjazdy 360 m, zjazdy 352 m

Dzień 3Rønne - Aakirkeby - Nexø - Rønnee

W sobotę naszą trasę zaczniemy od przejazdu do Muzeum NaturBornholm, nowoczesnego centrum nauki i wiedzy o geologicznej przeszłości i współczesnej przyrodzie Bornholmu. Chętni będą mogli zwiedzić to niezwykłe miejsce. Następnie wyruszymy do Aakirkeby – pierwszej „stolicy” Bornholmu, gdzie zaplanowaliśmy krótki czas wolny na odpoczynek i zakupy. Kolejno ruszymy do Nexo po drodze przejeżdżając obok słynnego Bornholmskiego Park Motyli Tropikalnych – kompleksu szklarni, w których swobodnie lata ponad tysiąc unikalnych motyli! Chętni będą mogli zwiedzić to niezwykłe miejsce. W samym Nexø zrobimy przerwę na obiad, zakupy i zwiedzanie tego pięknego miasta. Nastęnie wyruszymy do Dueodde – najpiękniejszej plaży na wyspie! Po drodze zatrzymamy się jeszcze na innej pięknej plaży – Balce! Po plażowaniu czeka nas jeszcze podróż powrotna do Ronne, którą uatrakcyjnią nam m.in. piękny wiatrak w Kirkemolle, plaża w Boderne oraz wędzarnia ryb, gdzie będzie można zakupić pyszne specjały z lokalnych połowów 🙂 Wieczorem oczywiście spotkamy się na integracji i wspólnie powspominamy atrakcje dnia!

Trasa: ok. 84 km, podjazdy 270 m, zjazdy 262 m

Dzień 4Rønne - Vang - Helligdomsklipperne - Hammershus Slotsruin - Półwysep Hammeren - Allinge - Olsker- Rønne

Niedzielę rozpoczniemy przejazdem do kamieniołomu z pięknym zejściem nad morze, kładką i urokliwym punktem widokowym w miasteczku Vang. Kolejny punkt naszego wyjazdu to Hammershus Slotsruin. Są tu ruiny jednego z największych w Europie północnej zamków epoki średniowiecza. Zamek usytuowany jest na wysokim klifie na szczycie wzgórza, około 75 metrów nad powierzchnią Bałtyku. Jego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Ruiny stały się jednym z najciekawszych miejsc Bornholmu i stanowią jego największą atrakcję turystyczną. Z Twierdzy Hammershus rozciąga się wspaniały widok na morze i klify, a w przejrzysty dzień można zobaczyć nawet Szwecję. Niedługo później dotrzemy do latarni Hammeren Fyr, która znajduje się na najwyższym punkcie Bornholmu – 82 metry nad poziomem morza. Natomiast na półwyspie Hammeren zobaczymy naturalne jeziorko Hammerso i sztuczne Opalsoen – Jezioro Opalowe. Po przerwie na zwiedzenia tych cudów natury wyruszymy do Sandvig, gdzie dotrzemy do ciekawej plaży z piramidami z kamyków. W miasteczku Allinge zaplanowaliśmy przerwę na obiad. Chętni będą mogli udać się do miejscowej wędzarni ryb położonej malowniczo na skalnym wybrzeżu, jednej z 3 najlepszych na wyspie! W drodze powrotnej do kempingu zajedziemy zobaczyć jeden z kościół rotundowy w Olsker oraz kościół w Kirkeby. Po przerwie na zwiedzenie tej budowli wyruszymy już w kierunku campingu, gdzie tradycyjnie zakończymy dzień wspólną integracją 🙂

Trasa: ok. 56 km, podjazdy 375 m, zjazdy 369 m

Dzień 5/6Rønne - Sassnitz - Warszawa

W poniedziałek rano opuścimy kemping i udamy się w drogę do portu, tak aby około 8:00 wyruszyć w powrotny rejs do Polski. Około 11:20 zawitamy do portu w Sassnitz skąd około godziny później wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 2:00 w nocy.

Uwaga – plan jest ramowy, w szczególności ze względu na pogodę (np. sztorm na morzu) transport na wyspę może się odbyć innym promem z innego miasta w innych godzinach. Może to spowodować zmiany tras i godzin przejazdów rowerowych pierwszego i ostatniego dnia. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinia z poprzedniego wyjazdu!

Na wyspie Bornholm byliśmy wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestniczek!

Wyjazd organizacyjnie był super, a jeszcze pogoda nam dopisała wyjątkowo, więc codziennie były kąpiele w morzu i wróciłam opalona na heban 😎 Kemping ładny i co ważne, blisko plaży, więc nawet po wycieczce można było zdążyć się pokąpać, a potem polecieć na zachód słońca 🙂 Prowadzące bardzo fajne dziewczyny, jako współlokatorki również. Fajnie, że były dwie, bo przydała się osoba otwierająca i zamykająca grupę. Wycieczki ciekawe i urozmaicone.

Gosia Ś.

Wyjazd zaliczam do bardzo udanych. Pilotki bardzo komunikatywne, sympatyczne, wesołe dziewczyny. Trasy dobrze opracowane, tempo jazdy dostosowane do możliwości uczestników i pogoda jak na zamówienie 🙂

Ola Ch.
Koszty
Cena: 2099 zł

płatna w 2 ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1599 zł do 8.05.2023

Cena zawiera:
 • Transport busem/autokarem na trasie Warszawa - Sassnitz - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce lub luku bagażowym dla niestandardowych gabarytów
 • Bilety promowe w obie strony wraz z rowerem
 • 4 noclegi w domkach kempingowych 4-osobowych (łazienki wspólne)
 • Dostęp do kuchni na campingu
 • Opłata za prąd na campingu
 • Opłata za sprzątanie końcowe domku
 • Mapki tras do samodzielnego wydruku oraz ślady gpx
 • Opiekę pilota - przewodnika, który pilotuje całą trasę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Danii
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia (śniadania i kolacje będziemy przygotowywać wspólnie z dostępnych w lokalnym markecie produktów)
 • Kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Prysznica (5 DKK za 2,5 minuty)
 • Jednorazowej pościeli ok. 110 DKK

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Bornholm – rowerem po duńskiej wyspie! [BOŻE CIAŁO] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Zapisz się