info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Bornholm – rowerem po duńskiej wyspie! [vol. 2]

0
Cena
1 550 zł
Cena
1 550 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2241

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

9 dni
Termin : 23.08-1.09.2019
Bornholm
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Bornholm to mała, ale bardzo zróżnicowana krajobrazowo duńska wyspa położona zaledwie 100 km od brzegu plaż w Kołobrzegu. Na północnym wybrzeżu dominują wysokie klify, jaskinie i skały pełne ptactwa, podczas gdy na południu znajdziemy przepiękne piaszczyste plaże i wydmy.

Przemierzając wyspę na rowerach będziemy mogli zobaczyć jedną z najpiękniejszych plaż na Bałtyku, spotkamy polskie żubry i nacieszymy się ciszą i bliskością natury, przejdziemy największy kamieniołom zaliczając przy tym najwyższy punkt na wyspie.

Zapraszamy na drugą w tym roku edycję naszego niezwykłego wyjazdu rowerowego, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się ciszą, bliskością natury i świetnie przygotowanymi ścieżkami dla jednośladów 🙂

UWAGA – mała grupa — ok. 25 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

To jest wyprawa rowerowo – trekkingowa. Jest dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne w okolicach 60 km wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki bardzo się przydają w terenach leśnych i na krótkich, ale stromych podjazdach.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży, poza krótkim kilkuminutowym dojazdem z promu i na prom, dlatego prosimy o spakowanie się w sakwy lub plecaki.

9 dni wyjazdu, 8 dni na wyspie, a tylko 5 dni urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i w sobotnie popołudnie dobijamy promem do brzegu Bornholmu. Wracamy w kolejną niedzielę w około południa.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym busem, wyjazd jest w piątek 23.08.2019 o g. 21:00. Powrót do Warszawy w niedzielę 01.09.2019 około południa.

UWAGA! W związku z wyłączeniem z ruchu Placu Bankowego na czas wakacji odjeżdżamy z Placu Defilad przy PKiN — parking od ulicy Marszałkowskiej.

Istnieje opcja dojazdu własnego, w tej sprawie prosimy o maila na: info@gdzienaweekend.pl.

W ciągu wyjazdu spędzamy 7 nocy w domkach kempingowych, a dwie pozostałe w komfortowym busie.

Transport oraz wypożyczenie rowerów!

Rowery bierzemy własne lub wypożyczone – przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie bicykle będą bezpieczne. Transport rowerów jest w cenie wycieczki.

Wypożyczenie rowerów


Istnieje możliwość wypożyczenia roweru górskiego lub trekkingowego w Warszawie w promocyjnej cenie za cały okres 250 zł (standardowa cena za dzień wypożyczenia to około 60 zł). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym partnerem, sklepem Airbike (zniżka na hasło gdzienaweekend.pl)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa/autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

B jak bagaż

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę. Jedyny przejazd z bagażami to kilkuminutowa droga pomiędzy promem a campingiem, dlatego prosimy o spakowanie się w sakwy/plecaki.

O jak opieka przewodnika

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam przewodnik, który pilotuje całą trasę. Paulina, pilot – przewodnik, zakochana w Bornholmie, zwiedziła go na dwóch kółkach wzdłuż i wszerz 🙂 Pokaże wszystko to, co najciekawsze na wyspie 😉

R jak rowery

Zabieramy własne lub wypożyczone rowery na specjalnie przystosowanej do tego przyczepce.


Istnieje możliwość wypożyczenia roweru górskiego lub trekkingowego w Warszawie w promocyjnej cenie za cały okres 250 zł (standardowa cena za dzień wypożyczenia to około 60 zł). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym partnerem, sklepem Airbike (zniżka na hasło gdzienaweekend.pl)

N jak noclegi

Siedem noclegów zaplanowaliśmy w domkach kempingowych 4-osobowych, toalety i prysznice wspólne z dostępem do sprzętu kuchennego. Obiekt jest położony 2 minuty spacerem od jednej z najpiękniejszych plaż na Bornholmie. Z kempingu można w zaledwie kilka chwil dojść do miasta Rønne. Kemping uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,2 na portalu booking.com.

H jak harmonogram

Harmonogram całego wyjazdu został drobiazgowo przygotowany przez naszego przewodnika, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany, aby móc zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej 😉

O jak objazd wyspy

Podczas wyjazdu trasa została tak zaplanowana, aby w całości objechać wyspę, zwiedzając najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca 🙂

L jak liczebność grupy

Grupa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

M jak musisz mieć

Podczas wyjazdu na pewno warto mieć ze sobą:
– kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
– oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
– dokumenty (dowód osobisty lub paszport),
– krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
– mały plecak lub sakwa rowerowa,
– dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
– mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower i nakładki na siodełka jeśli wypożyczasz rower (na nowym rowerze może być Ci niewygodnie),
– komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Podczas wyjazdu m.in.:
 • Zobaczymy najciekawsze miejsca i najbardziej urokliwe miasteczka Bornholmu!
 • Zachwycimy się jedną z najpiękniejszych plaż na Bałtyku!
 • Spotkamy polskie żubry i nacieszymy się ciszą i bliskością natury!
 • Przejdziemy największy kamieniołom zaliczając przy tym najwyższy punkt na wyspie!
 • Znajdziemy czas na odpoczynek i plażowanie!
Prowadzący

Paulina Piestrak

Nawigator wycieczkowy

Jeśli czegoś nie ma na mapie, to nie istnieje. To jej dewiza. Po prostu kocha mapy. A najbardziej lubi zaznaczać na nich kropeczki. Potem łączy je kreseczką i nazywa to trasą. A potem gdzieś jedzie i mówi, że podąża trasą. Takie nietypowe hobby, a co ciekawe pociąga za sobą tłumy 🙂

Poprzednio na wyspie Bornholm byliśmy w czerwcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinię uczestniczki!

Cały wyjazd moim zdaniem zasługuje na ogromne brawa! Pomysł miejsca docelowego, które jest przepiękne oraz połączenie z możliwością zwiedzania wyspy na rowerze to chyba najlepsze co mogliście zrobić 😉

Zakwaterowanie w bardzo dobrych warunkach i w miejscu, które ma potencjał, jeśli chodzi o spędzanie czasu, kiedy ktoś nie ma siły lub ochoty na wyprawę w teren.

Program wyjazdu był przemyślany i dawał możliwość poznania wyspy z każdej strony.

Uczestnikami wyjazdu była grupa fantastycznych osób, bardzo różnych, a jednocześnie skłonnych sobie wzajemnie pomagać, chętnych do spędzania czasu ze sobą, wpierających się. Nie do końca byłam tym zaskoczona, ponieważ nie jest to mój pierwszy wyjazd z Wami i wiem, że takich właśnie ludzi na Waszych wyprawach można poznać 😉
Podsumowując wyjazd dla mnie był bardzo wartościowy pod wieloma względami i na pewno nie ostatni (również na Bornholm!). Będę Was gorąco polecać wszystkim moim znajomym zainteresowanym tego typu wyprawami!

Monika
Plan

Dzień 1 - SobotaWarszawa – Świnoujście – Rønne

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 23 sierpnia o godzinie 21:00, z Placu Defilad przy PKiN — parking od ulicy Marszałkowskiej — skąd wyruszymy do portu w Świnoujściu. Około 8 rano dotrzemy na miejsce, zrobimy sobie przerwę śniadaniową na stacji benzynowej i następnie wraz z naszymi rowerami wyruszymy na Bornholm. Prom odpływa z portu punktualnie o godzinie 10. Po 6 godzinach przyjemnej żeglugi dotrzemy do Ronne, gdzie po wypakowaniu się będziemy mieli do przejechania niecałe 3 kilometry, aby dotrzeć na nasz kemping. Po zakwaterowaniu i zapoznaniu z okolicami i kempingiem chętni będą mogli pojechać na przejażdżkę z pilotką. Wieczorem wszyscy razem pójdziemy na plażę podziwiać zachód słońca i ładować baterię na kolejny już w 100% rowerowy dzień 🙂

Dzień 2 - Niedziela - 52,5 kmRønne – Hasle – Hammershus Slotsruin – Półwysep Hammeren – Sandvig – Rønne

Pierwszy dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy w kierunku Hasle, po drodze zajrzymy do najstarszej wędzarni na wyspie. Po spokojnym przejechaniu trasy dotrzemy do Hammershus Slotsruin. Są to ruiny jednego z największych w Europie północnej zamków epoki średniowiecza. Zamek usytuowany jest na wysokim klifie na szczycie wzgórza, około 75 metrów nad powierzchnią Bałtyku. Jego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Ruiny stały się jednym z najciekawszych miejsc Bornholmu i stanowią jego największą atrakcję turystyczną. Z Twierdzy Hammershus rozciąga się wspaniały widok na morze i klify, a w przejrzysty dzień można zobaczyć nawet Szwecję. Po pieszym zwiedzaniu ruin pojedziemy w rejon wyspy zwany Hammeren. Na jego terenie zwiedzimy latarnię morska z 1872roku – Hammeren Fyr o wysokości 82m, obejdziemy najpiękniejsze jezioro na wyspie – jeziorko Hammerso. Po przerwie na zwiedzenia tych cudów natury wyruszymy w kierunku Sandvig i miasteczka Allinge. Tu zaplanowaliśmy przerwę na obiad. Chętni będą mogli udać się do miejscowej wędzarni ryb położonej malowniczo na skalnym wybrzeżu, jednej z 3 najlepszych na wyspie! ? W drodze powrotnej do kempingu zajedziemy zobaczyć jeden z kościół rotundowy w Olsker.

Dzień 3 - Poniedziałek - 52 kmRønne – Gudhjem – Østerlars – Rønne

Drugi dzień po śniadaniu zaczniemy od odkrywania miasteczka Nykker, gdzie zobaczymy kolejny średniowieczny kościół rotundowy. Po przerwie na zwiedzenie tego niesamowitego miejsca wyruszymy w dalszą drogę do Helligdomsklipperne, czyli Świętych Klifów – nadmorskie klifów z głębokimi jaskiniami i stromymi oraz granitowymi kolumnami skalnymi. Czekają na nas fantastyczne panoramiczne widoki podczas spaceru wzdłuż ścieżki przybrzeżnej. Chętni będą mogli również zwiedzić Muzeum Sztuki Bornholmu lub podjąć wyzwanie wejścia do jaskini. Później wyruszymy do miasteczka Gudhjem, położonego nad brzegiem Bałtyku na stromym zboczu u stóp góry Bokul, z typowymi wąskimi labiryntami ulic schodzącymi do dwóch małych portów. To wszystko tworzy niezapomniany klimat ? I to właśnie tutaj zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek i posiłek. Około 15ej wsiądziemy znów na siodełko i powędrujemy w kierunku Baltic Sea Glass, pięknie położonej huty nad brzegiem morza. Dla turystów przygotowano tutaj nie tylko galerię, ale i warsztat, w którym z bliska można obserwować pracę artystów. Jest również sklep, w którym sprzedają szklane cudeńka 🙂 Potem wyruszymy do Osterlars, kolejno dotrzemy do najstarszego rotundowego kościoła na wyspie! Kościół wybudowany został w 1150 roku, i jest to najwyższy z czterech bornholmskich rotund. Wewnątrz świątyni można obejrzeć romańską chrzcielnicę, renesansową ambonę i malowidła ścienne. Po przerwie na zwiedzenie tej budowli wyruszymy już w kierunku campingu, po drodze przyjdzie czas na zakupy, ostatecznie około 19:30 dotrzemy do kempingu.

Dzień 4 - Wtorek - 45,9 kmRønne – Ekkodalen – Aakirkeby – Nyrals – Rønne

W tym dniu czeka na nas podjazd pod najwyżej położony punkt widokowy na wyspie – Rytterknægtskiosken. Później krętą ścieżką pomiędzy drzewami zjedziemy do doliny Ekkodalen (Doliny Echa), czyli największej i najdłuższej doliną szczelinowej na Bornholmie z przeciętną szerokość ok. 60 m i całkowitą długością ok. 12 km. Po dłuższym spacerze wśród przyrody przyjdzie czas na krótki odpoczynek, aby następnie wyruszyć w kierunku Aakirkeby – pierwszej „stolicy” Bornholmu, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek i zakupy. W tym dniu odwiedzimy również Ronne, po drodze zatrzymując się przy zabytkowym kościele w Nyrals oraz przy rzeżbach Slaus Stene. Samo miasteczko zamieszkane jest przez około 14 tysięcy mieszkańców, jest stolicą Bornholmu i stanowi centrum administracyjne i kulturalne. Miasto wzniesione w 1327 przez kupców związanych z Hanzą, zniszczone niemal doszczętnie przez bombardowania wojsk radzieckich w 1945 roku, zostało całkowicie odbudowane. W odbudowaniu miasta pomogli Szwedzi którzy przekazali 225 drewnianych domów gotowych do zamieszkania. To tutaj zobaczymy Kościół Św. Mikołaja czy też najmniejszy dom na wyspie, odwiedzimy również port z latarnią z 1880 roku! Po powrocie do kempingu oraz odpoczynku zaplanowaliśmy ognisko oraz wieczorną integrację z niespodzianką 😉

Dzień 5 - ŚrodaRønne

Dzień czwarty to dzień relaksu na wyspie 🙂 , czas wolny od jazdy . Każdy z uczestników będzie mógł go spędzić według własnego uznania.. na przykład wylegując się na plaży przy naszym kempingu. Dla silnych rowerzystów, którzy lubią aktywnie wypoczywać… nasza pilotka będzie miała wyzwanie! 😛

Dzień 6 - Czwartek - 71,6 kmRønne – Żubry – Aarsdale – Svaneke – Østermarie – Rønne

Dzień piąty – to najdłuższa trasa naszego wyjazdu, po śniadaniu wyjedziemy w kierunku części środkowej Bornholmu na spotkanie z Żubrami w lasach Almindingen. Następnie przemierzając lasy środkowe Bornholmu dojedziemy na drugi koniec wyspy. Tu w miejscowości Aarsdale zobaczymy działający do dziś holenderski wiatrak – swoisty symbol wyspy, który służy do mielenia mąki wyspie.

Chwilę później wyjedziemy w kierunku Svaneke, niesamowitego miasteczka – przepiękna miejska architektura, doskonałe cukierki i smaczne piwo – i w dodatku to wszystko w pastelowych kolorach. Co więcej, jego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków i wąskich uliczek znajduje się tętniący życiem rynek. Jest tu Svanake Bryhus – jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest fabryka cukierków na rynku, gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Po czasie wolnym w Svaneke wyruszymy w drogę powrotną, po drodze będziemy mijać jeszcze dwa stare wiatraki i tor wyścigów konnych, najmniejszy na świecie!

Dzień 7 - Piątek - 74,3 kmRønne – Boderne – Dueodde – Balka i Snogebak – Rønne

W tym dniu zaraz po śniadaniu opuścimy kemping i udamy się w kierunku Boderne – malowniczego miasteczka z czerwonymi domkami i piękną piaszczystą plażą. Po krótkim pobycie w tym urokliwym miejscu udamy się w dalszą podróż do Dueodde, niesamowicie pięknej plaży usypanej z bardzo drobnego białego piasku z wydmami 🙂 Zaplanowaliśmy tutaj czas wolny na kąpiele słoneczne, a może i morskie, chętni będą mogli zobaczyć latarnię morską czy zjeść posiłek w restauracji, pochodzić po wydmach. Później pojedziemy w kierunku dwóch malowniczych wiosek rybackich – Balka i Snogebak, tu będzie można spróbować specjałów z wędzarni ryb. Po czasie wolnym wyjedziemy w drogę powrotną, po kilku kilometrach dotrzemy do lokalnej winnicy, gdzie będziemy mogli odpocząć, posmakować i kupić wino z lokalnej winnicy. Około 18tej wyjedziemy w kierunku Ronne i naszego kempingu.

Dzień 8/9 - Sobota/Niedziela - 28,3 kmRønne – Kaplica Jona – Vang Granitbrud – Rønne – Świnoujście – Warszawa

Nasz ostatni dzień na wyspie spędzimy na krótkiej wycieczce. Po śniadaniu i spakowaniu bagaży wyruszymy w kierunku Hasle, po spokojnym przejechaniu 15km trasy dotrzemy do Kaplicy Jona – jest to strome urwisko skalne opadające do Bałtyku z 40 metrowym pionowym granitowym klifem. Ścieżka prowadzi urwiskiem wprost do morza (108 stromych drewnianych schodów), na plaży w klifie znajdują się wydrążone groty. Skała swoją nazwę wzięła od mnicha Jonsa, który próbował nawracać na chrześcijaństwo mieszkańców wyspy. Następnie podjedziemy zobaczyć kamieniołomy Vang Granitbrud z pięknym zejściem nad morze, kładką i urokliwym punktem widokowym. To będzie ostatnia atrakcja naszego wyjazdu skąd wyruszymy w kierunku Ronne, na ostatnie zakupy pamiątek i obiad. Z Ronne zajedziemy na nasz kemping żeby zabrać pozostawione tam bagaże. Około 18:30 wyjedziemy do portu w Ronne skąd punktualnie o 20 odpłyniemy do Polski. Do Warszawy wrócimy w niedzielę w okolicach godzin południowych.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 1550 zł
Cena zawiera:
 • Transport busem na trasie Warszawa - Świnoujście, Świnoujście - Warszawa lub dojazd własny rabat 150zł
 • Transport rowerów na przyczepce (również dla dojazdu własnego w ramach dostępności miejsc na przyczepce)
 • Bilety promowe w obie strony wraz z rowerem
 • 7 noclegów w domkach kempingowych 4 osobowych (toalety i prysznice wspólne)
 • Dostęp do sprzętu kuchennego
 • Opiekę pilota-przewodnika, który pilotuje całą trasę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie wyspy
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł/os, więcej informacji tutaj)
Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia (śniadania i kolacje będziemy przygotowywać wspólnie z dostępnych w lokalnym markecie produktów)
 • Kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Prysznica (5 DKK za 3 minuty)
 • Jednorazowej pościeli 110 DKK

WAŻNE: uczestnicy wspólnie sprzątają po sobie domek kempingowy.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Bornholm – rowerem po duńskiej wyspie [vol. 2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać.

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka