kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Biegówkowy Weekend – Jakuszyce! *PREMIUM* [vol. 2]

0
Cena
559 zł
Cena
559 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

252
2 dni (weekend)
Termin : 2-4.02.2024
Jakuszyce
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na drugą edycję zimowego weekendu z wyjątkowo wciągającą przygodę z biegówkami w Jakuszycach – najwyżej położoną i praktycznie niezamieszkaną częścią Szklarskiej Poręby. To miejsce oferuje pofałdowany, urozmaicony teren, czyste powietrze i przepiękne widoki na Karkonosze. Zaś w Górach Izerskich panuje specyficzny mikroklimat, a średnia roczna temperatura wynosi tylko kilka stopni Celsjusza. Śnieg utrzymuje się tu nawet przez pięć miesięcy w roku!

Jakuszyce to stolica polskiego narciarstwa biegowego, a Polana Jakuszycka to najbardziej znane miejsce tej części Szklarskiej Poręby. Tam właśnie rozpocznie się nasza przygoda z biegówkami, która będzie trwała aż dwa dni. Poprzednie wyjazdy utwierdziły nas w przekonaniu, że od morza do Tatr nie ma lepszego miejsca z taką ilością tras biegowych zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Przekonajcie się o tym sami i rozpocznijcie przygodę z biegówkami 🙂

INSTRUKTOR NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Unikalnym atutem naszego wyjazdu jest cały dzień z lokalnym instruktorem narciarstwa biegowego:

Początkujący nauczą się jak poprawnie jeździć – odbędzie się szkolenie wstępne

Doświadczeni będą mogli podszkolić swoje umiejętności – instruktor będzie doradzał i szkolił cały dzień

Chętni dowiedzą się gdzie warto pojeździć

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla wszystkich chętnych pośmigać na nartach biegowych! Zapraszamy zarówno osoby, które nigdy nie miały nart biegowych na nogach, jak również tych, którzy mają już doświadczenie z tym rodzajem aktywności 🙂

Planujemy jeździć w grupie prowadzonej przez lokalnego przewodnika (instruktora narciarstwa biegowego) – przez całą sobotę, w niedzielę grupę poprowadzi doświadczony pilot.

Tempo jazdy będzie umiarkowane – dostosowane do grupy średniozaawansowanej i początkującej.

Osoby chcące jechać szybciej lub wolniej będą mogły się odłączyć od grupy. Oczywiście wskażemy gdzie warto pojechać i jak ewentualnie wydłużyć lub skrócić trasę.

W cenie wyjazdu jest szkolenie wstępne prowadzone przez doświadczonego instruktora, podczas którego początkujący dowiedzą się podstaw jazdy a bardziej doświadczeniu będą mogli uzupełnić wiedzę. Dodatkowo instruktor będzie szkolił i doradzał przez całą sobotę!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem około północy, wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie o godzinie 23:45 w nocy z piątku 2.02.2024 na sobotę 3.02.2024. Powrót w niedzielę 4.02.2024 około północy.

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w Jeleniej Górze w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

odpowiedni strój na biegówki, o tym, jak się ubrać poczytajcie tutaj.
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
mały plecaczek na biegówki (wodę, batonika i ew. prowiant)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu czeka na nas:
 • Opieka i przewodnictwo lokalnego instruktora nart biegowych przez całą sobotę!
 • Szkolenie wstępne z doświadczonych instruktorem!
 • 2 dni na biegówkach w przepięknym otoczeniu Gór Izerskich!
 • Trasy dostosowane do poziomu grupy!
 • Wieczorna integracja w sobotę!
 • Być może odkrycie w sobie talentu na miarę Justyny Kowalczyk :)
 • I wiele, wiele innych!
Polana Jakuszycka - główne atuty
 • Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców
 • Wspaniałe warunki klimatyczne dzięki czemu pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny
 • Trasy biegowe są o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km
 • Przepiękne widoki, gdyż większość tras położona jest w Górach Izerskich
 • Bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu biegowego
Dlaczego PREMIUM?

Nocujemy w komfortowym hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w Jeleniej Górze w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. z łazienkami za dopłatą). W cenie pobytu zagwarantowana jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę 🙂 Dodatkowo w ramach pobytu jest 1,5 godziny dostępu do strefy Wellness (basen, jacuzzi, sauna, sala fintess). Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 na portalu booking.com oraz 4,1 na google.com!

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Warszawa – Szklarska Poręba

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek późnym wieczorem, 2 lutego, o godzinie 23:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Jakuszyc, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Krótko przed godziną 9:00 zawitamy do Szklarskiej Poręby, by chwilę później znaleźć się przy wypożyczalni sprzętu biegowego. Dla każdego będzie odpowiednio dużo czasu, aby dobrać idealny sprzęt dla siebie 🙂 Około godziny 10:00 rozpoczniemy naszą przygodę z biegówkami, pierwszym punktem będzie godzinne szkolenie wstępne z instruktorem. Gdy już posiądziemy wymaganą wiedzę wyruszymy w trasę, która wybierana będzie w zależności od poziomu zaawansowania grupy. Po kilku godzinach wrócimy na Polanę Jakuszycką, skąd wybierzemy się autokarem do miejsca naszego noclegu, gdzie czeka nas obiadokolacja, a później przyjdzie czas na wieczorną integrację 😉

Trasy biegowe

W sobotę i niedzielę trasa wybierana w zależności od poziomu zaawansowania grupy, możliwość wyboru i modyfikacji trasy na miejscu.


Sobota

Trasa podstawowa

Łatwa i bardzo popularna trasa z Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle. Trasa w obydwie strony to dystans około 10 kilometrów. Trasa ta jest niewymagająca i pokonają ją osoby bez przygotowania kondycyjnego.

Całkowity dystans: 10,26 km, najwyższy punkt: 947 m, najniższy punkt: 881 m, wysokość podjazdów: 180 m, wysokość zjazdów: 171 m

Trasa średniozaawansowana

W zależności od poziomu i chęci uczestników można rozszerzyć podstawową trasę wracając Starą Drogą Celną. Trasa jest średnio wymagająca ze względu na dystans do pokonania, lecz nie powinna sprawić trudności.

Całkowity dystans: 12,63 km, najwyższy punkt: 948 m, najniższy punkt: 814 m, wysokość podjazdów: 925 m, wysokość zjazdów: 936 m

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy do Jakuszyc. Tu ponownie wybierzemy się na trasy biegówkowe. Bez zbędnego pośpiechu każdy będzie mógł kontynuować swoją przygodę z biegówkami. Trasa zostanie dobrane do poziomu zaawansowania grupy, tak więc każdy będzie zadowolony 😉 Nieco po 15:00 prosto z miejsca naszej biegówkowej przygody wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy w zależności od warunków na drodze.

Trasy biegowe

Niedziela
Tego dnia wszyscy razem rozpoczniemy szusowanie na Duktach, a następnie każdy będzie mógł wybrać odpowiednią dla siebie długość trasy. Poniższe trasy omówi pilotka, więc każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie odpowiedniego 🙂

Trasa najkrótsza

 Dukty (górny oraz dolny). Chętni wracają tym samym dolnym duktem lub jeszcze raz górnym.

Całkowity dystans: 5,6 km, najwyższy punkt: 955 m, najniższy punkt: 887 m, wysokość podjazdów: 67 m, wysokość zjazdów: 67 m

Trasa średnia

Dukty + Kopalnia Kwarcu Stanisław. Trasa średniowymagająca ze względu na dystans do pokonania, lecz nie powinna sprawić trudności.

Całkowity dystans: 11,4 km, najwyższy punkt: `1029 m, najniższy punkt: 887 m, wysokość podjazdów: 163 m, wysokość zjazdów: 163 m

Trasa najdłuższa

Dukty + Kopalnia + Samolot. Trasa wymagająca ze względu na dystans do pokonania.

Całkowity dystans: 16,9 km, najwyższy punkt: `1021 m, najniższy punkt: 883 m, wysokość podjazdów: 229 m, wysokość zjazdów: 229 m

Dla chętnych możliwość skrócenia i zjazd krótką, ale stromą górką z serpentynami 🙂

Wyjazd odbędzie się niezależnie od pogody, w przypadku deszczu/braku śniegu będziemy odpowiednio modyfikować plan, w tym możliwe przejścia piesze po górach.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Na biegówkach w Jakuszycach śmigaliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Było przecudownie!!! Idealna pogoda się trafiła i było pięknie na miejscu. Po prostu mistrzostwo 🙂 Ludzie baaaardzo fajni. Ogromnym plusem był fakt, że większość robiła pierwsze kroki w biegówkach, tempo właściwie podzielone na wszystkich. Chodziłam swoim tempem i miałam czas żeby popatrzeć na widoki. Zrelaksowałam się i nabrałam energii. Dziękuję!

Ewelina

Wyjazd na biegówki – rewelacyjny !!! Panowała bardzo dobra atmosfera, a wieczór integracyjny był świetnym pomysłem. Moim celem było zapoznanie się z tą dyscypliną sportu, bo nigdy jej nie próbowałam i udało się to w 100%. Instruktorka była pomocna, z dobrym podejściem, wskazywała co i jak robić. Bardzo mi się podobało!

Kasia
Koszty
Cena: 559 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Jakuszyce - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Transport sprzętu narciarskiego (w luku bagażowym)
 • Nocleg w hotelu *** w Jeleniej Górze w pokojach 2-os. z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • 1,5 godziny dostępu do strefy Wellness w hotelu
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Szkolenie wstępne z instruktorem
 • Opiekę przewodnika lokalnego przez całą sobotę (instruktora narciarstwa biegowego)
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie narciarskie - Kosztów Leczenia, NNW, OC oraz sprzętu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • 50 zł/dzień - wypożyczenie kompletu nart dla uczestnika (cena specjalna dla naszej grupy!)
 • Śniadania w sobotę oraz obiadu w niedzielę
 • Ewentualnych kosztów posiłków w schroniskach

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Biegówkowy Weekend – Jakuszyce! *PREMIUM* [vol. 2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Szczegóły dotyczące sprzętu

 • Istnieje możliwość wypożyczenia nart biegowych w cenie 50zł/dzień. W przypadku chęci wypożyczenia prosimy o wypełnienie poniższych danych do rezerwacji sprzętu.

 • Please enter a number from 50 to 250.
 • Please enter a number from 30 to 200.
 • Please enter a number from 20 to 60.
 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).

Zapisz się