info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Biegówkowy Weekend – Jakuszyce! [vol. 2]

Cena
340 zł
Cena
340 zł
18 lutego 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 18-20.01.2019
Jakuszyce
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Od kilku sezonów szusujemy razem i na nartach i na snowboardzie, dwa sezony temu rozpoczęliśmy niesamowitą przygodę z biegówkami! Ogromne zainteresowanie naszym wyjazdem skłoniło nas do uruchomienia kolejnego terminu biegówkowego weekendu w Jakuszycach, tak więc w nadchodzącym sezonie będziemy aż dwa weekendy szurać po przepięknych terenach Jakuszyc, stolicy polskiego narciarstwa biegowego! Poprzednie wyjazdy utwierdził nas w przekonaniu, że od morza do Tatr nie ma lepszego miejsca z taką ilością tras biegowych zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.

Jakuszyce to najwyżej położona i praktycznie niezamieszkana część Szklarskiej Poręby. To część Gór Izerskich z pofałdowanym, urozmaiconym terenem, czystym powietrzem i przepięknymi widokami na Karkonosze. W górach Izerskich panuje specyficzny mikroklimat. Średnia roczna temperatura to tylko kilka stopni Celsjusza, a śnieg utrzymuje się tu nawet przez 5 miesięcy w roku! Właśnie tutaj trenuje nasza medalistka Justyna Kowalczyk!

Najbardziej znanym miejscem tej części Szklarskiej Poręby jest Polana Jakuszycka, skąd wyruszymy w naszą przygodę z biegówkami!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla wszystkich chętnych pośmigać na nartach biegowych! Zapraszamy zarówno osoby, które nigdy nie miały nart biegowych na nogach, jak również tych, którzy mają już doświadczenie z tym rodzajem aktywności 🙂

Planujemy jeździć w grupie prowadzonej przez lokalnego przewodnika (instruktora narciarstwa biegowego). Oczywiście chętni mogą także się oddzielić, doradzimy trasy dostosowane do doświadczenia.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek przed północą, wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi!

Wyjeżdżamy z Warszawy z Placu Bankowego o godzinie 23:30 w nocy z piątku 18 stycznia 2019 na sobotę 19 stycznia 2019. Na miejsce jedziemy komfortowym autokarem. Z soboty na niedzielę nocujemy w pensjonacie w Szklarskiej Porębie. Powrót do Warszawy zaplanowany jest w niedzielę wieczorem około północy.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu czeka na nas:
 • Opieka i przewodnictwo lokalnego instruktora nart biegowych!
 • 2 dni na biegówkach w przepięknym otoczeniu Gór Izerskich!
 • Trasy dostosowane do poziomu grupy!
 • Wieczorna integracja w sobotę!
 • Być może odkrycie w sobie talentu na miarę Justyny Kowalczyk :)
 • I wiele, wiele innych!
Polana Jakuszycka - główne atuty
 • Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców
 • Wspaniałe warunki klimatyczne dzięki czemu pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny
 • Trasy biegowe są o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km
 • Przepiękne widoki, gdyż większość tras położona jest w Górach Izerskich
 • Bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu biegowego
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w otoczonym lasem i położonym w spokojnej okolicy ośrodek wypoczynkowy w Szklarskiej Porębie w pokojach 2, 3 osobowych oraz typu studio z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Ośrodek uzyskał dobrą ocenę 7,2 na portalu booking.com.

Trasy biegowe

W sobotę i niedzielę trasa wybierana w zależności od poziomu zaawansowania grupy, możliwość wyboru i modyfikacji trasy na miejscu.


Sobota

Trasa podstawowa – Łatwa i bardzo popularna trasa z Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle. Pomimo dystansu lekko powyżej 10 km, trasa nie jest wymagająca i pokonają ją osoby bez przygotowania kondycyjnego. Wyruszamy z Polany Jakuszyckiej, kierując w lewo trasą biegnącą przez całą polanę, wzdłuż drogi krajowej w kierunku Czech. Na trasie nie sposób zabłądzić, wystarczy trzymać się głównej drogi.

Całkowity dystans: 10.26 km, najwyższy punkt: 947m, najniższy punkt: 881m, wysokość podjazdów: 180m, wysokość zjazdów: -171m


Sobota

Trasa średniozaawansowana – w zależności od poziomu nauki i chęci uczestników można rozszerzyć podstawową trasę wracając Starą Drogą Celną. Trasa jest średnio wymagająca ze względu na dystans do pokonania, lecz nie sprawi kłopotów.

Całkowity dystans: 12.63km, najwyższy punkt: 948m, najniższy punkt: 814m, wysokość podjazdów: 925m, wysokość zjazdów: -936m


Niedziela

Trasa nart biegowych – Jelenia Łąka – o średnim poziome, wymagająca lekkiego wysiłku i umiejętności technicznych na zjazdach. Początkowo trasa wiedzie trawersem i jest prawie płaska ale na ostatnich 1300 metrach czeka nas szybki i dosyć stromy zjazd do końca naszej trasy.

Całkowity dystans: 7.79km, najwyższy punkt: 958m, najniższy punkt: 874m, wysokość podjazdów: 578m, wysokość zjazdów: -554m

Galeria

Poprzednio na biegówkach w Jakuszycach śmigaliśmy w styczniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

A oto opinia zadowolonego podróżnika z naszego ostatniego biegówkowego weekendu :)

Było przecudownie!!!
Idealna pogoda się trafiła i było pięknie na miejscu. Po prostu mistrzostwo 🙂
Ludzie baaaardzo fajni. Ogromnym plusem był fakt, że większość robiła pierwsze kroki w biegówkach, tempo właściwie podzielone na wszystkich. Chodziłam swoim tempem i miałam czas żeby popatrzeć na widoki.
Zrelaksowałam się i nabrałam energii. Dziękuję!

Ewelina
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Szklarska Poręba

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek późnym wieczorem, 18 stycznia, o godzinie 23:30 na Placu Bankowym w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Jakuszyc, tak aby po nocny przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Krótko przed godziną 9 zawitamy do Szklarskiej Poręby, by chwilę później znaleźć się przy wypożyczalni sprzętu biegowego. Dla każdego będzie odpowiednio dużo czasu, aby dobrać idealny sprzęt dla siebie 🙂 Około godziny 10-ej rozpoczniemy nasz przygodę z biegówkami, pierwszym punktem będzie krótkie przeszkolenie z instruktorem. Gdy już posiądziemy wymaganą wiedzę wyruszymy w trasę, która wybierana będzie w zależności od poziomu zaawansowania grupy. Po kilku godzinach na Polanie Jakuszyckiej wybierzemy się autokarem do miejsca naszego noclegu. Około 18:30 zaplanowaliśmy obiadokolację, zaś dwie godzinny później przyjdzie czas na wieczorną integrację 😉

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy do Jakuszyc. Tu ponownie wybierzemy się na trasy biegówkowe. Bez zbędnego pośpiechu każdy będzie mógł kontynuować swoją przygodę z biegówkami. Trasy zostaną dobrane do poziomu zaawansowania grupy, tak więc każdy będzie zadowolony 😉 Około 16:00 prosto z miejsca naszej biegówkowej przygody wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. W stolicy planujemy być około 23:30.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Godziny i trasy uzależnione od stopnia zaawansowania grupy i warunków atmosferycznych.

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Jakuszyce - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Transport sprzętu narciarskiego (w luku bagażowym)
 • Nocleg w pensjonacie w Szklarskiej Porębie (pokoje 2, 3 osobowe i typu studio, wszystkie z łazienkami)
 • Odbiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę przewodnika lokalnego przez 2 dni wyjazdu (instruktora narciarstwa biegowego)
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie narciarskie - Kosztów Leczenia, NNW, OC oraz sprzętu
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • około 26zł/dzień - wypożyczenie kompletu nart dla uczestnika
 • Śniadania w sobotę oraz obiadu w niedzielę
 • Ewentualnych kosztów posiłków w schroniskach

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Biegówkowy Weekend – Jakuszyce [vol. 2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.