info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Biegówkowy Weekend – Jakuszyce!

0
Cena
350 zł
Cena
350 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1216

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 11-12.01.2020
Jakuszyce
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Ta zima to już nasz czwarty sezon niesamowitej i wciągającej przygody z biegówkami! Wszyscy dotychczasowi uczestnicy byli zachwyceni taką formą aktywności, tak więc w nadchodzącym sezonie zimowym będziemy ją kontynuować i znowu będziemy aż dwa dni szurać po przepięknych terenach Jakuszyc, stolicy polskiego narciarstwa biegowego! Poprzednie wyjazdy utwierdziły nas w przekonaniu, że od morza do Tatr nie ma lepszego miejsca z taką ilością tras biegowych zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Jakuszyce to najwyżej położona i praktycznie niezamieszkana część Szklarskiej Poręby. To część Gór Izerskich z pofałdowanym, urozmaiconym terenem, czystym powietrzem i przepięknymi widokami na Karkonosze. W górach Izerskich panuje specyficzny mikroklimat. Średnia roczna temperatura to tylko kilka stopni Celsjusza, a śnieg utrzymuje się tu nawet przez 5 miesięcy w roku! Właśnie tutaj trenuje nasza medalistka Justyna Kowalczyk!

Najbardziej znanym miejscem tej części Szklarskiej Poręby jest Polana Jakuszycka, skąd wyruszymy w naszą przygodę z biegówkami!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla wszystkich chętnych pośmigać na nartach biegowych! Zapraszamy zarówno osoby, które nigdy nie miały nart biegowych na nogach, jak również tych, którzy mają już doświadczenie z tym rodzajem aktywności 🙂

Planujemy jeździć w grupie prowadzonej przez lokalnego przewodnika (instruktora narciarstwa biegowego). Oczywiście chętni mogą także się oddzielić, doradzimy trasy dostosowane do doświadczenia.

W cenie wyjazdu jest szkolenie wstępne prowadzone przez doświadczonego instruktora, podczas którego początkujący dowiedzą się podstaw jazdy a bardziej doświadczeniu będą mogli uzupełnić wiedzę.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem o północy, wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie o godzinie 23:45 w nocy z piątku 10.01.2020 na sobotę 11.01.2020. Powrót w niedzielę 12.01.2020 około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w Szklarskiej Porębie w pokojach 2 i 3 os z łazienkami oraz 4 os z łazienkami na życzenie.

Co ze sobą zabrać?

odpowiedni strój na biegówki, o tym, jak się ubrać poczytajcie tutaj: goo.gl/mq2Rd8
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
mały plecaczek na biegówki (wodę, batonika i ew. prowiant)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu czeka na nas:
 • Opieka i przewodnictwo lokalnego instruktora nart biegowych!
 • Szkolenie wstępne z doświadczonych instruktorem!
 • 2 dni na biegówkach w przepięknym otoczeniu Gór Izerskich!
 • Trasy dostosowane do poziomu grupy!
 • Wieczorna integracja w sobotę!
 • Być może odkrycie w sobie talentu na miarę Justyny Kowalczyk :)
 • I wiele, wiele innych!
Polana Jakuszycka - główne atuty
 • Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców
 • Wspaniałe warunki klimatyczne dzięki czemu pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny
 • Trasy biegowe są o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km
 • Przepiękne widoki, gdyż większość tras położona jest w Górach Izerskich
 • Bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu biegowego
Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie w Szklarskiej Porębie w pokojach w 2, 3 osobowych z łazienkami oraz 4 osobowych z łazienkami na życzenie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Trasy biegowe

W sobotę i niedzielę trasa wybierana w zależności od poziomu zaawansowania grupy, możliwość wyboru i modyfikacji trasy na miejscu.


Sobota

Trasa podstawowa – Łatwa i bardzo popularna trasa z Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle. Pomimo dystansu lekko powyżej 10 km, trasa nie jest wymagająca i pokonają ją osoby bez przygotowania kondycyjnego. Wyruszamy z Polany Jakuszyckiej, kierując w lewo trasą biegnącą przez całą polanę, wzdłuż drogi krajowej w kierunku Czech. Na trasie nie sposób zabłądzić, wystarczy trzymać się głównej drogi.

Całkowity dystans: 10.26 km, najwyższy punkt:947 m, najniższy punkt:881 m, wysokość podjazdów:180 m, wysokość zjazdów:-171 m


Sobota

Trasa średniozaawansowana – w zależności od poziomu nauki i chęci uczestników można rozszerzyć podstawową trasę wracając Starą Drogą Celną. Trasa jest średnio wymagająca ze względu na dystans do pokonania, lecz nie sprawi kłopotów.

Całkowity dystans:12.63 km, najwyższy punkt:948 m, najniższy punkt:814 m, wysokość podjazdów:925 m, wysokość zjazdów:-936 m


Niedziela

Trasa nart biegowych – Jelenia Łąka – o średnim poziome, wymagająca lekkiego wysiłku i umiejętności technicznych na zjazdach. Początkowo trasa wiedzie trawersem i jest prawie płaska ale na ostatnich 1300 metrach czeka nas szybki i dosyć stromy zjazd do końca naszej trasy.

Całkowity dystans: 7.79 km, najwyższy punkt: 958 m, najniższy punkt: 874 m, wysokość podjazdów: 578 m, wysokość zjazdów: -554 m

Poprzednio na biegówkach w Jakuszycach śmigaliśmy w styczniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Było przecudownie!!!
Idealna pogoda się trafiła i było pięknie na miejscu. Po prostu mistrzostwo 🙂
Ludzie baaaardzo fajni. Ogromnym plusem był fakt, że większość robiła pierwsze kroki w biegówkach, tempo właściwie podzielone na wszystkich. Chodziłam swoim tempem i miałam czas żeby popatrzeć na widoki.
Zrelaksowałam się i nabrałam energii. Dziękuję!

Ewelina
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Szklarska Poręba

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek późnym wieczorem, 10 stycznia, o godzinie 23:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Jakuszyc, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Krótko przed godziną 9 zawitamy do Szklarskiej Poręby, by chwilę później znaleźć się przy wypożyczalni sprzętu biegowego. Dla każdego będzie odpowiednio dużo czasu, aby dobrać idealny sprzęt dla siebie 🙂 Około godziny 10 rozpoczniemy naszą przygodę z biegówkami, pierwszym punktem będzie godzinne szkolenie wstępne z instruktorem. Gdy już posiądziemy wymaganą wiedzę wyruszymy w trasę, która wybierana będzie w zależności od poziomu zaawansowania grupy. Po kilku godzinach wrócimy na Polanę Jakuszycką, skąd wybierzemy się autokarem do miejsca naszego noclegu. Około 18:30 zaplanowaliśmy obiadokolację, zaś dwie godzinny później przyjdzie czas na wieczorną integrację 😉

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy do Jakuszyc. Tu ponownie wybierzemy się na trasy biegówkowe. Bez zbędnego pośpiechu każdy będzie mógł kontynuować swoją przygodę z biegówkami. Trasy zostaną dobrane do poziomu zaawansowania grupy, tak więc każdy będzie zadowolony 😉 Około 16:00 prosto z miejsca naszej biegówkowej przygody wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. W stolicy planujemy być około 23:30.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Godziny i trasy uzależnione od stopnia zaawansowania grupy i warunków atmosferycznych.

Koszty
Cena: 350 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Jakuszyce - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Transport sprzętu narciarskiego (w luku bagażowym)
 • Nocleg w pensjonacie w Szklarskiej Porębie (pokoje 2, 3 osobowe oraz 4 osobowe na życzenie, wszystkie z łazienkami)
 • Odbiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Godzinne szkolenie z instruktorem
 • Opiekę przewodnika lokalnego przez 2 dni wyjazdu (instruktora narciarstwa biegowego)
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie narciarskie - Kosztów Leczenia, NNW, OC oraz sprzętu
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Około 25 zł/dzień - wypożyczenie kompletu nart dla uczestnika
 • Śniadania w sobotę oraz obiadu w niedzielę
 • Ewentualnych kosztów posiłków w schroniskach

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Biegówkowy Weekend – Jakuszyce prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy do zapisu na drugą edycję naszego wyjazdu, zapisz się już teraz tutaj.

Zapraszamy również na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.