kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Beskid Wyspowy – Mogielica, Modyń i Luboń Wielki! [Szczyty 3xDGP w tym 1xKGP]

0
Cena
469 zł
Cena
469 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1682

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.10.2023
Beskid Wyspowy
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich podróżników, którzy chcieliby odkryć piękno Beskidu Wyspowego w jesiennej odsłonie! W planach mamy zdobycie najwyższego szczytu Mogielicy, przejście znaną i ambitną Percią Borkowskiego, odwiedzenie Schroniska PTTK na Luboniu Wielkim i spacer uliczkami urokliwej Rabki-Zdrój. Jedno jest pewne – podczas tego wyjazdu z nami na pewno nie będziesz się nudzić!

Nie czekaj i zapisz się już dziś na październikowy weekend z dala od Netflixa, zaś w pięknych okolicznościach przyrody i ze świetną grupą podróżników! 😊

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 najwyższych (poza kilkoma wyjątkami) szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów przewyższeń oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw należy wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 9. – Mogielicę!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

DPG nr 16. – Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym
DPG nr 18. – Mogielica w Beskidzie Wyspowym
DPG nr 19. – Modyń w Beskidzie Wyspowym

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla sprawnych fizycznie osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach i nie obawiają się skalistego terenu, w którym czasem trzeba skorzystać z pomocy rąk. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 6.10.2023, na sobotę, 7.10.2023, o g. 00:15. Powrót w niedzielę wieczorem, 8.10.2023, około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapkę zimową i rękawiczki,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na kurtkę, wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
kijki trekkingowe,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą  🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Charakterystyczne krajobrazy Beskidu Wyspowego, tworzone przez odosobnione szczyty Beskidu Wyspowego!
 • Mogielicę (1170,2 m n.p.m.) – najwyższy szczyt pasma należący do KGP z odnowioną wieżą widokową i piękną Polaną Stumorgową u podnóży!!
 • Rozległe widoki z niedawno postawionej wieży na szczycie Modynia (1029 m n.p.m)!
 • Urokliwe centrum uzdrowiska Rabka-Zdrój!
 • Perć Borkowskiego - jedną z najciekawszych i najambitniejszych tras w Beskidach, z gołoborzami i jaskiniami!
 • Rozległe panoramy z Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.) należącego do DPG!
 • I wiele innych pięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest w centrum Rabki-Zdrój, kilka kroków od Park Zdrojowego. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał fantastyczną ocenę 8,6 wśród użytkowników booking.com.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Młyńczyńska - Modyń - Cichoń – Przełęcz Słopnicka - Mogielica – Przełęcz Rydza Śmigłego

W nocy z piątku na sobotę o g. 00:15 wyruszymy z placu Defilad, tak aby nad ranem po przerwie na śniadanie i kawę dojechać na start trasy. Niebieskim szlakiem ruszymy w Beskid Wyspowy w miejscowości Młyńczyska. Po intensywnym podejściu zdobędziemy szczyt Modyń (1029 m n.p.m.), gdzie zobaczymy rozległą panoramę na charakterystyczne, pojedyncze góry Beskidu Wyspowego. Stamtąd leśnym szlakiem dotrzemy do Cichonia (926 m n.p.m.), a potem zrobimy krótką przerwę na Przełęczy Słopnickiej (759 m n.p.m.). Podziwiać z niej będziemy widok na zdobyty wcześniej Modyń, oddalony Beskid Sądecki oraz kolejny cel podróży i najwyższy szczyt pasma Mogielicę (1170 m n.p.m.). Następnie czekać nas będzie długie, ale za to łagodne podejście na tę ostatnią. Po dotarciu na górę i wdrapaniu się na niedawno odnowioną wieżę widokową ujrzymy niesamowitą panoramę na rysujące się w oddali Pieniny, Gorce, Tatry i leżące u stóp rozległe polany Beskidu Wyspowego. Szczyt należy do KGP, więc będzie szansa na zdobycie nowej pieczątki! 😊 Całodniową wędrówkę zakończymy przyjemnym zejściem do Przełęczy Rydza Śmigłego (700 m n.p.m.), skąd udamy się do miejsca noclegu. Po obiadokolacji spotkamy się na wieczornej integracji przy grillu 🙂

Zdjęcie od lewej autorstwa Mickur ze strony mapa-turystyczna, w środku oraz po prawej autorstwa englu ze strony mapa-turystyczna.

Trasa:
Młyńczyńska – Modyń – Cichoń – Przełęcz Słopnicka – Mogielica – Przełęcz Rydza Śmigłego
7:08 h, 19,4 km, suma podejść 998 m, suma zejść m 923 m

Dzień 2Rabka Zdrój - Perć Borkowskiego - Luboń Wielki - Luboń Mały - Naprawa

W niedzielę po śniadaniu spakujemy rzeczy do autokaru i bezpośrednio z miejsca noclegu wyjdziemy na szlak. Po krótkim spacerze przez urokliwe centrum Rabki-Zdrój mijając Park Zdrojowy wkroczymy na żółty szlak prowadzący na główny cel dnia, czyli Luboń Wielki (1023 m n.p.m.). Trasa ta należy do najambitniejszych i najciekawszych w Beskidzie Wyspowym i nazywana jest Percią Borkowskiego na część Stanisława Dunin-Borkowskiego – zasłużonego działacza turystycznego. Po kilku kilometrach pośród leśnej głuszy przywita nas czerwona tablica „Rezerwat przyrody Luboń Wielki”, a krajobraz zmieni się z polnych i leśnych ścieżek w coraz ostrzejsze podejście po głazach i kamieniach obok osuwisk, gołoborzy i rumowisk. Z pomocą dobrych górskich butów damy radę, a czasami i rąk (😊) i po zameldujemy się na szczycie. Luboń Wielki (1023 m n.p.m.).  Jest on popularnym celem turystów, znajduje się tam nieduże Schronisko PTTK wybudowane w 1931 roku, radiowo-telewizyjna stacja nadawcza oraz punkt meteorologiczny. Szczyt jest świetnym punktem widokowym w kierunkach północnym i zachodnim. Po przerwie na pamiątkowe zdjęcia i chwilę na relaks ruszymy dalej i przez Luboń Mały (869 m n.p.m.) przejdziemy całość pasma, a następnie wyruszymy na obiad i w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce dotrzemy około północy, w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcie w środku oraz po prawej autorstwa  Grzegorza Kochmańskiego zaczerpnięto ze strony Schroniska PTTK na Luboniu Wielkim 🙂

Trasa:
Rabka Zdrój – Perć Borkowskiego – Luboń Wielki – Luboń Mały – Naprawa
5:54h, 16 km, suma podejść 707 m, suma zejść 552 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z podobnego wyjazdu!

Podobny wyjazd to zdobycie Babiej Górze w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wyjazd z ekipą gdzienaweekend jak zwykle udany 🙂. Pogoda zamówiona, widoki przepiękne, a ludzie pozytywnie zakręceni. Jechałam nie znając nikogo, a moje konto powiększyło się o nowych znajomych, z którymi już planujemy kolejne wędrówki. Cieszę się, że mogłam z Wami wyruszyć, zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać je. Jestem mocniejsza po tej przygodzie. Polecam wszystkim 🙂

Mariola W.

Serdecznie dziękuję za wyjątkowo udany weekend w Beskidzie Żywieckim, za miłe towarzystwo i piękną pogodę 🙂 To był mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend i jako zaprawiona górzystka najbardziej obawiałam się rygoru i nadopiekuńczości. Jednak dostałam od Was tyle swobody ile było mi trzeba. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku!

Karolina S.
Koszty
Cena: 469 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Młyczyńska i Naprawa – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację grilla, węgiel na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras GPX
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Prowiantu na grilla

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Beskid Wyspowy – Mogielica, Modyń i Luboń Wielki! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się