info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Babia Góra – Perć Akademicka i Pilsko! [Szczyt KGP+DPG]

0
Cena
449 zł
Cena
449 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

534
2 dni (weekend)
Termin : 24-25.06.2023
Babia Góra
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy ponownie wszystkich śmiałków, którzy chcieliby zdobyć Królową Beskidów w niezwykłej, wczesnoletniej scenerii! Zapraszamy na weekend w malowniczym Beskidzie Żywieckim, gdzie m.in.: zdobędziemy najwyższe szczyty tego pasma oraz zachwycimy się urokliwym widokami! Górski weekend z Babią Górą oraz Percią Akademików w roli głównej już w ostatni weekend czerwca!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 najwyższych (poza kilkoma wyjątkami) szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów przewyższeń oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw należy wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 2. – Babią Górę!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

DPG nr 7. – Pilsko w Beskidzie Żywieckim
DPG nr 9. – Babia Góra w Beskidzie Żywieckim

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

wyjazd trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla sprawnych fizycznie osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach i nie obawiają się lekkiej ekspozycji na wysokość (idziemy szlakiem ubezpieczonym łańcuchami)! Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 23.06.2023, na sobotę, 24.06.2023, o g. 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 25.06.2022, około 1:00 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty – będziemy na trochę przekraczać granicę słowacką,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapki – od słońca oraz zimową – od wiatru,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
  • Zdobędziemy Babią Górę - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, a także całych Beskidów Zachodnich (1725 m n.p.m.)!
  • Zdobędziemy drugi co do wysokości, po Babiej Górze, szczyt w Beskidzie Żywieckim – Pilsko (1557 m n.p.m.)!
  • Zdobędziemy wierzchołek Małej Babiej Góry — trzeciego co do wysokości szczytu w całych polskich Beskidach!
  • Będziemy podziwiać rozległe panoramy obejmujące swoim zasięgiem m.in. Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Śląski, Beskid Makowski, Gorce, Małą Fatrę oraz Tatry!
  • Zobaczymy słynne jeziorko osuwiskowe na Babiej Górze – Mokry Stawek!
  • Wejdziemy Akademicką Percią na Babią Górę!
  • Odwiedzimy schronisko górskie Markowe Szczawiny!
  • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 wśród użytkowników booking.com.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Sopotnia Wielka, Kolonia - Schronisko PTTK Na Rysiance - Hala Cebulowa - Pilsko - Schronisko PTTK Na Hali Miziowej - Sopotnia Wielka, Mrozków

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Niedługo po niej dojedziemy do Sopotni Wielkiej Kolonii i udamy się na szlak. Na początku dość długo będziemy szli wzdłuż potoku Sopotnia, po czym zaczniemy się ostro wspinać w kierunku schroniska. Pod koniec podejścia wyjdziemy z gęstego lasu wprost na widokową halę, na górze której będziemy mogli chwilę odpocząć w Schronisku PTTK na Hali Rysiance. Następnie ruszymy w stronę Trzech Kopców, po których szlak będzie prowadził granicą. Dalej, zatrzymując się oczywiście na podziwianie widoków na Hali Cudzichowej, dotrzemy do Hali Miziowej, gdzie odbijemy w prawo i zaczniemy się wspinać w kierunku naszego dzisiejszego celu – Pilska 🙂 Trasa na szczyt Pilska biegnie dalej wzdłuż granicy polsko-słowackiej. Chwilę później dotrzemy do Góry Pięciu Kopców (1533 m n.p.m.), czyli najwyższego wierzchołka masywu Pilska, jaki znajduje się po polskiej stronie. Stąd na właściwy wierzchołek Pilska pozostanie już kilka minut marszu. Aby się na niego dostać, trzymamy się zielonego szlaku, który wiedzie wśród kosodrzewiny. W takich okolicznościach meldujemy się na wierzchołku. Pilsko to drugi co do wysokości, po Masywie Babiej Góry szczyt Beskidu Żywieckiego. Najwyższy wierzchołek mierzy 1557 m n.p.m. i w całości leży po stronie słowackiej. Przez wielu szczyt ten jest uważany za najbardziej widokowe miejsce w całych Beskidach. Po dłuższej przerwie wyruszymy ponownie w kierunku Hali Miziowej. Zrobimy tam małą przerwę w Schronisku PTTK na Hali Miziowej. Następnie wyruszymy w dół w okolice miejsca, skąd zaczynaliśmy naszą wędrówkę. Po drodze czekają nas jeszcze widoki z Hali Jodłowcowej oraz oczywiście trasa wśród przepięknych lasów. Nasz szlak zakończymy w Sopotni Wielkiej, skąd udamy się do miejsca naszego noclegu, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Sopotnia Wielka, Kolonia – Schronisko PTTK Na Rysiance – Hala Cebulowa – Pilsko – Schronisko PTTK Na Hali Miziowej – Sopotnia Wielka, Mrozków
7:23 h, 21,4 km, suma podejść 1156 m, suma zejść 1201 m

Dzień 2Przełęcz Krowiarki – Akademicka Perć - Babia Góra - Mała Babia Góra - Zawoja

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się i wyruszymy na start szlaku na Przełęczy Krowiarki. Wyruszymy stąd szlakiem na Babią Górę, ale nie klasycznie, szlakiem czerwonym, a Percią Akademików, która jest zdecydowanie najtrudniejszym szlakiem prowadzącym na ten szczyt. Perć Akademików jest też jednym z najciekawszych szlaków w polskich Beskidach. Są tutaj sekwencje łańcuchów i klamry. Ale zanim dotrzemy do tego miejsca przespacerujemy się spokojnym, leśnym odcinkiem, oznaczonym kolorem niebieskim, co może nam zająć około dwóch godzin. Po drodze odwiedzimy największe z Babiogórskich jeziorek osuwiskowych – Mokry Stawek. Perć Akademików rozpoczyna się przy Skręcie Ratowników. Szlak poprowadzono najbardziej stromymi, północnymi stokami Babiej Góry. Przez pierwsze kilkanaście minut szlak prowadzi tajemniczo lasem. Dopiero potem jak przystało na prawdziwą Perć, tak i tutaj spotkacie kilka stromych, zabezpieczonych miejsc. Ale spokojnie, miejsca z łańcuchami nie są ani specjalnie skomplikowane, ani technicznie trudne. Obiektywnie rzecz biorąc, najtrudniejszym punktem na szlaku pozostaje 8 metrowa prawie pionowa ściana o nazwie Czarny Dziób. Są tutaj łańcuchy i klamry. Dla osób z doświadczeniem z tatrzańskimi łańcuchami ten odcinek nie powinien sprawić żadnych kłopotów. Natomiast dla tych co nie mieli styczności z takimi ścieżkami, jest to idealne miejsce na naukę. Ponieważ nie straszy tutaj żadna przepaść, jest dużo miejsca na stopy, chwyty pewne, a klamry są ładnie wpasowane w skałę. Gdy już wyskoczymy za ostatni łańcuch na Czarnym Dziobie, wówczas do szczytu pozostanie tylko kilka minut podejścia na najwyższy wierzchołek Babiej Góry – Diablak (1725 m n.p.m). Sama Babia Góra jest najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego, a także całych Beskidów Zachodnich. Jest to również najwyższy szczyt w Polsce, położony poza Tatrami i stanowi doskonały punkt widokowy. Będziemy tutaj mogli podziwiać rozległą panoramę obejmującą swoim zasięgiem zarówno Beskid Żywiecki, z drugim co do wysokości szczytem – Pilskiem, jak i Beskid Mały, Beskid Śląski, Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski, Tatry, a także Orawę, Niżne Tatry, Góry Choczańskie i Małą Fatrę. Zaraz po zachwytach nad widokami wyruszymy dalej szlakiem czerwonym w kierunku Przełęczy Brona, a jeśli starczy nam sił to zahaczymy jeszcze o wierzchołek Małej Babiej Góry — trzeciego co do wysokości szczytu w całych polskich Beskidach 🙂 Szczyt ten jest nieco niższy od głównego wierzchołka Babiej Góry, ale także bardzo widokowy i co najważniejsze doskonale widać stąd Diablak! Następnie zejdziemy w kierunku Schroniska Markowe Szczawiny, gdzie zatrzymamy się na przerwę. Zaraz po niej zaczniemy schodzić w dół do Zawoi Markowej, skąd wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około 1:00 w nocy zależnie od warunków na drodze.

Trasa:
Przełęcz Krowiarki – Akademicka Perć – Babia Góra (Diablak) – Mała Babia Góra – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa
6:25 h, 15,4 km, suma podejść 1019 m, suma zejść 1263 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Babiej Górze byliśmy w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wyjazd z ekipą gdzienaweekend jak zwykle udany 🙂. Pogoda zamówiona, widoki przepiękne, a ludzie pozytywnie zakręceni. Jechałam nie znając nikogo, a moje konto powiększyło się o nowych znajomych, z którymi już planujemy kolejne wędrówki. Cieszę się, że mogłam z Wami wyruszyć, zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać je. Jestem mocniejsza po tej przygodzie. Polecam wszystkim 🙂

Mariola W.

Serdecznie dziękuję za wyjątkowo udany weekend w Beskidzie Żywieckim, za miłe towarzystwo i piękną pogodę 🙂 To był mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend i jako zaprawiona górzystka najbardziej obawiałam się rygoru i nadopiekuńczości. Jednak dostałam od Was tyle swobody ile było mi trzeba. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku!

Karolina S.
Koszty
Cena: 449 zł
Cena zawiera:
  • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Przełęcz Krowiarki i Korbielów – Warszawa
  • Lokalne przejazdy autokarem
  • Nocleg w pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą 50 zł /os.)
  • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
  • Śniadanie w niedzielę
  • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Kolorowe mapki z trasami
  • Opiekę pilota
  • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
  • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
  • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
  • Prowiantu na ognisko
  • Biletów wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego - 7 zł normalny, 3,5 zł ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Babia Góra – Perć Akademicka i Pilsko! [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

  • Dane do ubezpieczenia

  • DD myślnik MM myślnik RRRR

    UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

  • Dodatkowe opcje

    Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym. Dopłata 50 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
  • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
  • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

    Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się