info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Babia Góra – nowe szlaki – Perć Akademicka i Pilsko! [Szczyt KGP]

0
Cena
380 zł
Cena
380 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1372

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 4-5.06.2022
Babia Góra
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy ponownie wszystkich śmiałków, którzy chcieliby zdobyć Królową Beskidów nowymi szlakami w niezwykłej, wczesnoletniej scenerii! Zapraszamy na weekend w malowniczym Beskidzie Żywieckim, gdzie m.in.: zdobędziemy najwyższe szczyty tego pasma oraz zachwycimy się urokliwym widokami! Górski weekend z Babią Górą oraz Percią Akademików w roli głównej już w pierwszy weekend czerwca!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 najwyższych (poza kilkoma wyjątkami) szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów przewyższeń oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw należy wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 2. – Babią Górę!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla sprawnych fizycznie osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach i nie obawiają się lekkiej ekspozycji na wysokość (idziemy szlakiem ubezpieczonym łańcuchami)!. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 3.06.2022 na sobotę 4.06.2022 o g. 00:30. Powrót w niedzielę 5.06.2022 przed północą.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapki – od słońca oraz zimową – od wiatru,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zdobędziemy Babią Górę - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, a także całych Beskidów Zachodnich (1725 m n.p.m.)!
 • Zdobędziemy drugi co do wysokości, po Babiej Górze, szczyt w Beskidzie Żywieckim – Pilsko (1557 m n.p.m.)!
 • Zdobędziemy wierzchołek Małej Babiej Góry — trzeciego co do wysokości szczytu w całych polskich Beskidach!
 • Będziemy podziwiać rozległe panoramy obejmujące swoim zasięgiem m.in. Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Śląski, Beskid Makowski, Gorce, Małą Fatrę oraz Tatry!
 • Zobaczymy słynne jeziorko osuwiskowe na Babiej Górze – Mokry Stawek!
 • Wejdziemy Akademicką Percią na Babią Górę!
 • Odwiedzimy schronisko górskie Markowe Szczawiny!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 wśród użytkowników booking.com.

Plan

Dzień 1Przełęcz Krowiarki – Akademicka Perć - Babia Góra - Mała Babia Góra - Zawoja

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Około godziny 9:00 dojedziemy do Przełęczy Krowiarki, skąd wyruszymy szlakiem na Babią Górę, ale nie klasycznie, szlakiem czerwonym, a Percią Akademików, która jest zdecydowanie najtrudniejszym szlakiem prowadzącym na ten szczyt. Perć Akademików jest też jednym z najciekawszych szlaków w polskich Beskidach. Są tutaj sekwencje łańcuchów i klamry. Ale zanim dotrzemy do tego miejsca przespacerujemy się spokojnym, leśnym odcinkiem, oznaczonym kolorem niebieskim, co może nam zająć około dwóch godzin. Po drodze odwiedzimy największe z Babiogórskich jeziorek osuwiskowych – Mokry Stawek. Perć Akademików rozpoczyna się przy Skręcie Ratowników. Szlak poprowadzono najbardziej stromymi, północnymi stokami Babiej Góry. Przez pierwsze kilkanaście minut szlak prowadzi tajemniczo lasem. Dopiero potem jak przystało na prawdziwą Perć, tak i tutaj spotkacie kilka stromych, zabezpieczonych miejsc. Ale spokojnie, miejsca z łańcuchami nie są ani specjalnie skomplikowane, ani technicznie trudne. Obiektywnie rzecz biorąc, najtrudniejszym punktem na szlaku pozostaje 8 metrowa prawie pionowa ściana o nazwie Czarny Dziób. Są tutaj łańcuchy i klamry. Dla osób z doświadczeniem z tatrzańskimi łańcuchami ten odcinek nie powinien sprawić żadnych kłopotów. Natomiast dla tych co nie mieli styczności z takimi ścieżkami, jest to idealne miejsce na naukę. Ponieważ nie straszy tutaj żadna przepaść, jest dużo miejsca na stopy, chwyty pewne, a klamry są ładnie wpasowane w skałę. Gdy już wyskoczymy za ostatni łańcuch na Czarnym Dziobie, wówczas do szczytu pozostanie tylko kilka minut podejścia na najwyższy wierzchołek Babiej Góry – Diablak (1725 m n.p.m). Sama Babia Góra jest najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego, a także całych Beskidów Zachodnich. Jest to również najwyższy szczyt w Polsce, położony poza Tatrami i stanowi doskonały punkt widokowy. Będziemy tutaj mogli podziwiać rozległą panoramę obejmującą swoim zasięgiem zarówno Beskid Żywiecki, z drugim co do wysokości szczytem – Pilskiem, jak i Beskid Mały, Beskid Śląski, Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski, Tatry, a także Orawę, Niżne Tatry, Góry Choczańskie i Małą Fatrę. Zaraz po zachwytach nad widokami wyruszymy dalej szlakiem czerwonym w kierunku Przełęczy Brona, a jeśli starczy nam sił to zahaczymy jeszcze o wierzchołek Małej Babiej Góry — trzeciego co do wysokości szczytu w całych polskich Beskidach 🙂 Szczyt ten jest nieco niższy od głównego wierzchołka Babiej Góry, ale także bardzo widokowy i co najważniejsze doskonale widać stąd Diablak! Następnie zejdziemy w kierunku Schroniska Markowe Szczawiny, gdzie zatrzymamy się na przerwę. Zaraz po niej zaczniemy schodzić w dół do Zawoi Markowej, skąd udamy się do miejsca naszego noclegu, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Przełęcz Krowiarki – Akademicka Perć – Babia Góra (Diablak) – Mała Babia Góra – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa
6:25 h, 15,4 km, suma podejść 1019 m, suma zejść 1263 m

Dzień 2Przełęcz Glinne - Pilsko - Hali Miziowa - Korbielów

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się i udamy się na start szlaku. Wyruszamy z przełęczy Glinne szlakiem na Pilsko stanowiącym fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego. Trasa na szczyt Pilska biegnie wzdłuż granicy polsko-słowackiej. Najpierw będziemy wędrować czerwonym szlakiem, a następnie niebieskim słowackim. Sama wędrówka wprowadzi nas w leśny świat gór.  Trasa, którą powędrujemy, początkowo nieznacznie wznosi się do góry, dopiero później zaczynamy szybciej zyskiwać na wysokości. Po około 1,5 godziny na szlaku wychodzimy ponad granicę lasu, a to oznacza, że będziemy mogli podziwiać widoki na Beskid Żywiecki i Makowski oraz Orawę. Teraz również po raz pierwszy widzimy nasz cel – wierzchołek Pilska. Chwilę później dotrzemy do Góry Pięciu Kopców (1533 m n.p.m.), czyli najwyższego wierzchołka masywu Pilska, jaki znajduje się po polskiej stronie. Stąd na właściwy wierzchołek Pilska pozostanie już kilka minut marszu. Aby się na niego dostać, trzymamy się zielonego szlaku, który wiedzie wśród kosodrzewiny. W takich okolicznościach, po ponad dwóch godzinach wędrówki meldujemy się na wierzchołku. Pilsko to drugi co do wysokości, po Masywie Babiej Góry szczyt Beskidu Żywieckiego. Najwyższy wierzchołek mierzy 1557 m n.p.m. i w całości leży po stronie słowackiej. Przez wielu szczyt ten jest uważany za najbardziej widokowe miejsce w całych Beskidach. Po dłuższej przerwie wyruszymy w kierunku Hali Miziowej. Najpierw pójdziemy w stronę Góry Pięciu Kopców, a następnie wraz z niebieskim i czarnym szlakiem dalej ku schronisku. Chwila przerwy i zaczniemy schodzić w dół do Korbielowa, skąd wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy przed północą zależnie od warunków na drodze.

Trasa:
Przełęcz Glinne – Pilsko – Hali Miziowa – Korbielów
4:20 h, 11,7 km, suma podejść 735 m, suma zejść 939 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być porcjowane / podawane zmianowo,

-przekroczenia granicy słowackiej – w zależności od bieżących przepisów przejście górskie może być tylko po polskiej stronie,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Babiej Górze byliśmy w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wyjazd z ekipą gdzienaweekend jak zwykle udany 🙂. Pogoda zamówiona, widoki przepiękne, a ludzie pozytywnie zakręceni. Jechałam nie znając nikogo, a moje konto powiększyło się o nowych znajomych, z którymi już planujemy kolejne wędrówki. Cieszę się, że mogłam z Wami wyruszyć, zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać je. Jestem mocniejsza po tej przygodzie. Polecam wszystkim 🙂

Mariola W.

Serdecznie dziękuję za wyjątkowo udany weekend w Beskidzie Żywieckim, za miłe towarzystwo i piękną pogodę 🙂 To był mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend i jako zaprawiona górzystka najbardziej obawiałam się rygoru i nadopiekuńczości. Jednak dostałam od Was tyle swobody ile było mi trzeba. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku!

Karolina S.
Koszty
Cena: 380 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Przełęcz Krowiarki i Korbielów – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą 40 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Prowiantu na ognisko
 • Biletów wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego - 7 zł normalny, 3,5 zł ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Babia Góra – nowe szlaki – Perć Akademicka i Pilsko! [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Hidden
  Prosimy o informację na jakiej podstawie planujesz wjazd na teren Słowacji, jeśli będą wymogi szczepień/testów.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)