kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Albania – trekking po Górach Przeklętych! [lot+bagaż w cenie]

0
Cena
4 199 zł
Cena
4 199 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1380

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (przedłużony weekend)
Termin : 2-6.08.2024
Albania
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Albania to kraj położony w południowej Europie, znany głównie ze wspaniałych plaż, gościnności oraz niezapomnianych krajobrazów. My chcemy go odkryć z zupełnie innej – nieodkrytej, dziewiczej i górskiej strony. Północna Albania to raj dla miłośników turystyki górskiej oraz pięknych monumentalnych widoków. Odkryj z nami Góry Przeklęte – Dolinę Valbony oraz Theth, gdzie wśród strzelistych gór rozrzucone są malutkie, klimatyczne wioski. Zobacz zdumiewające panoramy i skały schodzące wprost do lazurowej wody podczas rejsu po jeziorze Koman oraz zachwyć się klimatem nieodkrytej i wciąż dzikiej północnej Albanii!

Jedyna w swoim rodzaju wyprawa po Górach Przeklętych już na początku sierpnia sierpnia!

Najważniejsze zalety wyprawy z nami:

 • Autorski programSpecjalnie dla naszych podróżników przygotowaliśmy niezwykle ciekawy plan wyjazdu!
 • Lokalny przewodnik górskiZe względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników będzie nam towarzyszył przewodnik górski, który zna te góry na wylot!
 • Transfer uczestników i bagażyCodziennie dojeżdżamy na start i koniec szlaku, a nasze bagaże są wożone busami (w tym z Valbone do Teth)!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o bardzo dobrej kondycji, które regularnie chodzą po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do noclegu, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

5 dniowa wyprawa i 3 dni urlopu!

Wyruszamy w  piątek rano, a wracamy we wtorek wieczorem, zatem wystarczą 3 dni urlopu, aby uczestniczyć w tej 5-dniowej wyprawie🙂

Przejazdy i noclegi

Przelot

Do Czarnogóry lecimy samolotem linii LOT. Wylatujemy z Warszawy do Podgoricy w piątek o 10:40, 2.08.2024, z lotniska Chopina. Wracamy we wtorek, 6.08.2024, lądujemy w Warszawie planowo o 18:50. Szczegóły lotu w sekcji Przelot poniżej.

Transport

Na miejscu będziemy poruszać się busikami. Podczas przejazdów będziemy się zatrzymywać, żeby odwiedzać zaplanowane dla Was atrakcje. Gwarantujemy, że podczas jazdy będzie co oglądać! 😉

Noclegi

Trzy noce spędzimy w pensjonacie sercu Doliny Valbone, zaś jedną noc w pensjonacie w Teth w pokojach 2, 3 oraz 4-osobowych z łazienkami.

 

Przelot

UWAGA!

Przelot Warszawa-Podgorica-Warszawa jest wliczony w cenę! 😊

Godziny przelotów

Wylot: Warszawa WAW,piątek, 2 sierpnia 2024, 10:40 › 12:40

Powrót: Podgorica TGD, wtorek, 6 sierpnia 2024, 17:00 › 18:50

Przewoźnik: LOT

Bagaż w cenie:

Bagaż rejestrowany / os.: 1 szt., do 23 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.);

Bagaż podręczny / os.: 1 szt., do 8 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport (ważny min. 3 miesiące po planowanej dacie powrotu),
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubranie na cebulkę, w tym ciepłe rzeczy (w wysokich górach nawet latem potrafi być zimno)
kurtkę przeciwdeszczową
ciepłą czapkę i cienkie rękawiczki
spodnie i buty na zmianę, ew. kapcie do noclegu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Kraj wyjazdu

Wyjeżdżamy do Albani.

WALUTA

Oficjalną walutą w Albania jest lek albański (ALL) – 1 lek = około 0,043 złotego. Płatności kartą w Albanii nie są tak powszechne, jak w Polsce. Można nimi płacić w supermarketach czy na stacjach benzynowych. Wymiana złotówek jest niemal niemożliwa. Najlepiej sprawdzi się euro, ponieważ nawet jeśli go nie wymienimy, będziemy mogli w euro zapłacić.

CENY

Ceny jedzenia w Albanii są bardzo przystępne. Większość produktów kupimy taniej niż w Polsce, szczególnie poza sklepami hotelowymi i starówkami miast turystycznych.

ROAMING

W Albanii można korzystać z roamingu. Będzie on niestety bardzo drogi, ponieważ kraj ten nie należy do Unii Europejskiej. Nie obowiązują tam więc takie same zasady roamingowe, jak na terenie UE. Najlepiej przed przylotem na teren Albanii wyłączyć roaming danych i korzystać z publicznych sieci WiFi.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Standardowe wtyczki elektryczne jak w Polsce. W niektórych hotelach i pensjonatach mogą występować gniazdka przystosowane do specjalnych, płaskich wtyczek. W takich przypadkach mogą być dostępne przejściówki, które umożliwią podłączenie naszych urządzeń. W większości miejsc nie będzie potrzeby korzystania z nich.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać do Albanii, prezentując ważny dowód osobisty lub paszport. Warto upewnić się, że dokument jest w dobrym stanie, aby uniknąć ewentualnych kłopotów z identyfikacją. Na pobyt do 30 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Albania nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale Polska podpisała z Albanią umowę o bezpłatnym leczeniu. Jednak publiczna służba zdrowia z powodu niedoinwestowania jest w Albanii na bardzo niskim poziomie, zatem sugeruje się korzystanie z prywatnych placówek opieki zdrowotnej. Zalecane jest posiadaniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które obejmuje koszty leczenia za granicą. Takie ubezpieczenie zapewniamy w cenie naszego wyjazdu 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy promem jezioro Koman, gdzie czekają nas widoki porównywane do fiordów!
 • Czekają nas wspaniałe, nieodkryte, a przy tym przystępne trekkingi po albańskich Górach Przeklętych!
 • Spędzimy 3 noce w Parku Narodowym Dolina Valbony - w dolinie wciśniętej między skaliste szczyty!
 • Zdobędziemy Maja e Rosit (2524 n.p.m.) – dwutysięcznik z panoramicznym, oszałamiającym widokiem na Góry Przeklęte!
 • Odkryjemy Teth - najbardziej odizolowaną i uroczą wioskę w Europie - i spędzimy tam noc!
 • Zasmakujemy w lokalnej albańskiej kuchni!
 • Po sąsiedzku zwiedzimy stolicę Czarnogóry – Podgoricę!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

W Albanii trzy noce spędzimy w pensjonacie w sercu Doliny Valbone, zaś jedną noc w pensjonacie w Teth w pokojach 2, 3 oraz 4-osobowych z łazienkami 🙂 W cenie zagwarantowane są cztery śniadania, trzy obiadokolacje oraz obiad w drodze pierwszego dnia. Obiekty uzyskał świetną ocenę użytkowników portalu booking.com oraz google maps.

Plan

Dzień 1Warszawa – Podgorica – Jezioro Koman – Dolina Valbony

W piątek rano rozpoczniemy wspólny przedłużony sierpniowy weekend – około 9:00 spotkamy się na lotnisku Chopina w Warszawie, by na pokładzie samolotu linii lotniczych LOT wyruszyć w kierunku Czarnogóry. Na miejscu wylądujemy planowo ok. 12:40, wsiądziemy do busików i pojedziemy w kierunku przejścia granicznego z Albanią, a następnie nad brzeg jeziora Koman, z którego wypłyniemy w malowniczy rejs. Ten rozległy akwen otoczony ze wszystkich stron wysokimi, górskimi szczytami porośniętymi dziewiczą zielenią często porównywany jest przez podróżników do norweskich fiordów. Siedząc na pokładzie promu płynącego po turkusowej wodzie, zażywać będziemy kąpieli słonecznych i cieszyć oczy wspaniałymi widokami. Na ląd zejdziemy w Fierze, skąd odbierą nas busiki i zawiezą do miejsca noclegu w Dolinie Valbony. Ze względu na to, że do pensjonatu dojedziemy późno, bo około 23:00, tego dnia obiad zjemy po drodze. Po przyjeździe i zakwaterowaniu, będzie czas na zasłużony odpoczynek po długim dniu. 😊

Dzień 2Maja e Rosit

Drugiego dnia wyspani, po śniadaniu wyruszymy na szlak, by odkrywać albańskie Góry Przeklęte! Należą one do Gór Dynarskich, leżą na terenie trzech krajów (Albanii, Czarnogóry i Kosowa), a ich nazwa najpewniej odnosi się do faktu, że postrzegane są jako dzikie i nie do zdobycia, chociaż w języku polskim są także nazywany po prostu Północnoalbańskimi. Mimo to są świetnym kierunkiem dla amatorów przygód – znajdą się tam szlaki na kilkudniowe górskich wyprawy piesze, ale i dużo łatwych miejsc spacerowych i widokowych dostępnych praktycznie dla każdego. My wybierzemy się na Maja e Rosit (2524 n.p.m.), szczyt graniczny z Czarnogórą, który po stronie albańskiej jest bardziej dziki, aczkolwiek w pełni oznaczony 😉 Po drodze nie zabraknie pięknych widoków, ale sama wędrówka należeć będzie do tych bardziej wymagających. Idąc szutrowym szlakiem pośród niesamowitej zieleni pokonywać będziemy kolejne metry nad poziomem morza, a otaczające nas szczyty podpowiadać nam będą, ile jeszcze trasy przed nami. Co jakiś czas zrobimy przerwę na złapanie oddechu i podziwianie spektakularnych krajobrazów na przenikającą się zieleń flory, szarość spiczastych szczytów i błękit nieba. Popołudniem dotrzemy do naszego celu – Maja e Rosit (2524 n.p.m.), trzeciego najwyższego szczytu Czarnogóry, dziesiątego Albanii. Słynie on z najlepszego widoku na całe Góry Przeklęte, dzięki lokalizacji w samym środku pasma i bardzo głębokich doliny z każdej strony. Nasyceni pięknymi widokami ruszymy w dół tą samą drogą, by pod wieczór wrócić do naszego miejsca noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja i wieczorna integracja.

Trasa

Valbone – Maja e Rosit – Valbone
7:38 h, 16,6 km, suma podejść 1634 m, suma zejść 1634 m

Dzień 3Zla Kolata

W niedzielę rano zjemy śniadanie i pojedziemy odkrywać kolejne trasy albańskich Alp – Gór Dynarskich. Nadal podróżować będziemy po terenie Parku Narodowego Doliny Valbony, tym razem odkrywając wschodni jego obszar. Znów skierujemy się na granicę albańsko-czarnogórską i wyruszając z miejscowości Cerem piąć się będziemy w górę leśnym szlakiem. Będąc na wysokości 1850 m n.p.m. dotrzemy do pola krasowego Qafa Borit, gdzie las przerzedzi się i pojawią się pierwsze, bardziej rozległe panoramy. Wspinając się dalej po zielonych zboczach usłanych kamieniami zbłądzimy na teren Czarnogóry, by po kilku kilometrach wrócić na granicę i i stanąć u stóp Zla Kolata (2534 m n.p.m.). Górujący nad nami szczyt wyglądać będzie niezwykle i monumentalnie, a my podziwiać będziemy go z przełęczy Qafa e Prosllopit (2039 m n.p.m.). Czerwonym szlakiem iść będziemy dalej pośród gigantycznych alpejskich wierzchołków, aż dojdziemy do Valbone, skąd wrócimy do miejsca noclegu na odpoczynek, obiadokolację i wieczorną integrację.

Trasa

Cerem – Qafa Borit – Zla Kolata – Valbone
6:25 h, 12,9 km, suma podejść 979 m, suma zejść 1187 m

Dzień 4Valbone - Theth

W poniedziałek po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu, zapakujemy bagaże i podjedziemy na start szlaku. Tego dnia ruszymy z Valbone w kierunku Teth. Jest to jeden z najbardziej znanych szlaków Albanii za sprawą oszałamiającego piękna przyrody, dziewiczych krajobrazów, surowych szczytów, krystalicznie czystych rzek oraz niewielkich, klimatycznych chat napotykanych po drodze. Raj dla podróżników, miłośników przyrody i fotografów. 😊 Dzień spędzony w trasie na krętych szlakach zapewni nam wiele emocji i wrażeń, a na końcu dotrzemy do Teth, które jest najbardziej odizolowaną wioską w Europie! Maleńkie Teth wygląda jakby czas się w nim zatrzymał – jest tam jedna droga, kilka chat i niewielki kościółek, a całość objęta jest uściskiem strzelistych gór albańskich Alp. Tak urocze i klimatyczne miejsca ciężko już znaleźć na mapach. W Teth w naszym miejscu noclegu po zakwaterowaniu zaplanowany jest czas wolny, by podziwiać okolicę we własnym zakresie. Wieczorem po obiadokolacji oczywiście zapraszamy na integrację, by wymienić się doświadczeniami i wspomnieniami z minionego dnia.

Trasa

Valbone – Teth
5:14 h, 12,8 km, suma podejść 899m, suma zejść 1116 m

Dzień 5Teth – Podgorica – Warszawa

Wtorek to będzie nasz ostatni dzień w podróży – po śniadaniu wykwaterujemy się i ruszymy w stronę granicy z Czarnogórą. Po drodze dość kamienistą trasą z okien busów podziwiać będziemy liczne małe wioski, kręte drogi i to jak w wysokich górach żyją Albańczycy. Około południa przekroczymy granicę, a chwilę później wysiądziemy w stolicy Czarnogóry – Podgoricy. W czasie wolnym każdym będzie miał okazję przejść się ulicami miasta oraz spróbować smaków lokalnej kuchni. Po tak miłym zakończeniu wspólnego wyjazdu wyruszymy na lotnisko w Podgoricy, skąd z niesamowitymi wspomnieniami i masą zdjęć, wrócimy do Warszawy.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
4. Przedstawione szlaki mają charakter poglądowy – o realizacji konkretnych tras decydować będzie lokalny przewodnik na miejscu po wzięciu pod uwagę m.in. kondycji grupy, warunków pogodowych oraz aktualnego stanu szlaków.
 
Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z trekkingu po Górach Rodniańskich i Marmaroskich w Rumunii!

Nie mam żadnych zastrzeżeń, chciałabym tylko gorąco podziękować za wspólną wycieczkę 🙂 Uważam, że Renata, Marcin i Piotr mają niesamowitą energię i stanowią bardzo zgrany zespół. Ponadto są bardzo elastyczni i byli w stanie reagować na bieżąco na zmieniające się warunki pogodowe. Jeżeli chodzi o samą lokalizacje i to, co mogliśmy zobaczyć przez te kilka dni to jestem pod ogromnym wrażeniem widoków i myślę, że większość osób, która brała udział w wycieczce bardzo chciałaby pojechać jeszcze raz w te góry 🙂

Karolina S.

Ten wyjazd przebił skalę 😉 To były tylko 3 dni urlopu, a po powrocie czułam się tak jakby to były 3 tyg resetu. Było intensywnie w tym dobrym znaczeniu i w zasadzie to by mogło powiedzieć wszystko, ale chciałabym jeszcze docenić robotę pilotów – pojechało naprawdę świetne trio, Renata, która zawsze wszystko dopnie, Piotr, który jeszcze fajniej się sprawdza jako górski a nie tylko miejski przewodnik, Marcin z całym swoim zapałem, wielkie dzięki dla nich w szczególności za 2 rzeczy- rozsądne decyzje, bezpieczeństwo, kontakt z grupą i roszady w planach aby go zrealizować dostosowane do samopoczucia uczestników i pogody. Poza tym wyszedł dobry skład uczestników i myślę że sam opis planu, poziomu trudności itd sprawił, że na wyjeździe znalazły się osoby z podobnym nastawieniem do wyjazdu.

Agnieszka G.
Koszty
Cena: 4199 zł

płatna w 3. ratach:
1200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1500 zł do 3.06.2024,
1499 zł do 1.07.2024.

Cena zawiera:
 • Bilety lotnicze wraz z bagażem (info w sekcji Podstawowe Informacje -> Przelot)
 • Przejazdy busami na trasach lokalnych na terenie Czarnogóry oraz Albanii
 • Transport bagaży
 • Cztery noclegi w pensjonatach w pokojach 2, 3 i 4-osobowych z łazienkami
 • Cztery śniadania
 • Trzy obiadokolacje
 • Jeden obiad na trasie
 • Transport łodzią na trasie Koman - Fierze
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW terenie Albanii
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika górskiego w języku angielskim
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Albania – trekking po Górach Przeklętych! [lot+bagaż w cenie] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób). Jeśli życzysz sobie łóżko małżeńskie lub nie masz problemu z zakwaterowaniem na takim łóżku wpisz proszę nam tutaj tę informację.

  UWAGA - ze względu na charakterystykę obiektów noclegowych w górach w Albanii nie jesteśmy w stanie zagwarantować realizacji sugestii (m.in. nie zagwarantujemy określonego typu pokoju /np. 2-os./ i mogą się trafić pokoje koedukacyjne)
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się