info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Albania – Góry Przeklęte!

Cena
1,250 zł
Cena
1,250 zł
5 września 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 5-10.09.2019
Albania
lista rezerwowa :-(
Opis

Albania to kraj położony w południowej Europie, znany głównie ze wspaniałych plaż, gościnności oraz niezapomnianych krajobrazów. My chcemy go odkryć z zupełnie innej strony, nieodkrytej, dziewiczej, górskiej. Północna Albania to raj dla miłośników turystyki górskiej oraz pięknych monumentalnych widoków. Odkryj z nami Dolinę Valbony oraz Theth, gdzie wśród gór rozrzucone są malutkie, klimatyczne wioski oraz zobacz zdumiewające panoramy skały schodzące wprost do lazurowej wody podczas rejsu po jeziorze Koman!

Jedyna w swoim rodzaju wyprawa po Górach Północnalbańskich już na początku września!

UWAGA – mała grupa — ok. 20 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem mniej turystycznych obszarów Albanii. Podczas wyjazdu będziemy poruszać się busem oraz spać w hotelach.
Nie wymagana jest specjalna kondycja, ale czeka nas kilka trekkingów, w tym jeden dłuższy kilkugodzinny o umiarkowanej trudności, o czym warto pamiętać.

6 dni wyjazdu a tylko 4 dni urlopu!

Wylatujemy z Warszawy z lotniska Chopina w czwartek, a lądujemy we wtorek, więc wystarczy wziąć 4 dni urlopu, aby spędzić na wyjeździe aż 6 dni!

Transport i noclegi

Do Albanii dostaniemy się samolotem. Wylatujemy z Warszawy z lotniska Chopina w środę, a lądujemy we wtorek.

Na miejscu będziemy poruszać się klimatyzowanym busem, którego standard nie odbiega od typowych europejskich. W planach także jednodniowa wyprawa w góry busikami terenowymi. Nie planujemy przejazdów nocnych, odległości, które będziemy pokonywać ograniczają się do maksymalnie kilkugodzinnych przejazdów.

W ciągu wyjazdu śpimy w komfortowych hotelach (4 noce) oraz hostelu (1 noc) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odkryjemmy Teth - najbardziej odizolowaną wioskę w Europie!
 • Zachwyci nas imponujący wodospad Grunasi!
 • Schodzimy Valbonę - dolinę wciśnięta między skaliste szczyty!
 • Zobaczymy Szkodrę - największy ośrodek gospodarczy i kulturalny w północnej części Albanii!
 • Przepłyniemy promem jezioro Koman, gdzie czekają nas widoki porównywane do fiordów!
 • Czekają nas wspaniałe, a przy tym przystępne trekkingi po górach Przeklętych!
 • I wiele, wiele innych!
 • A to wszystko zwiedzimy z lokalnym polskim pilotem-przewodnikiem!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowych hotelach (4 noce) oraz hostelu (1 noc), które zostały bardzo starannie wybrane. Dwa pierwsze noclegi zostały zaplanowane w **** (4-gwiazdkowym) hotelu w Szkodrze. Kolejne dwie noce spędzimy w hotelu w Valbone. Ostatni nocleg spędzimy w hostelu w Podgoricy. W cenie są również zagwarantowane śniadania każdego dnia (w ostatnim dniu lunch boxy) oraz obiadoklacje/kolacje (bez ostatniego dnia w Podgoricy).

Plan

Dzień 1Warszawa – Podgorica – Szkodra

Startujemy – i tym razem dosłownie – z Warszawy (lotnisko Chopina, szczegóły wylotu w sekcji przelot do Podgoricy) w czwartek rano i lądujemy w czarnogórskiej Podgoricy wczesnym popołudniem. Tam odbiera nas bus jedziemy w kierunku Szkodry w Albanii. W zależności od sytuacji na granicy czas podróży może wynieść około 4 godziny, dlatego po drodze na pewno zatrzymamy się coś przekąsić. Około 18 dotrzemy do Szkodry, gdzie przed zakwaterowaniem w hotelu zobaczymy jeszcze Twierdzę Rozafa. Z drogi na zamek rozciąga się fantastyczny widok na okolicę, a w jej panoramie wyróżnia się bladobłękitna sylwetka Ołowianego Meczetu. Sama twierdza wznosi się na wapiennym wzgórzu nad Jeziorem Szkoderskim. Została ona wybudowana około cztery tysiące lat temu, a obecne mury stoją na tych pierwotnych. Po dłuższej chwili przeznaczonej na podziwianie widoków oraz samej budowli wyruszymy w dół. Po krótkiej podróży zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem zjemy obiadokolację w hotelu oraz rozpoczniemy integrację, a późnym wieczorem udamy się na zasłużony odpoczynek 🙂

Dzień 2Szkodra – Teth – Szkodra

Rano po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę busikami terenowymi do Theth. Trasę pokonamy w około 2,5 godziny, z czego ostatnie 12 km wąską nieutwardzoną drogą wijącą się nad stromymi zboczami! Teth leży na północy kraju, pośród strzelistych i groźnie wyglądających szczytów Alp Albańskich, zwanych także górami Przeklętymi! To miejsce jest idealne przede wszystkim dla entuzjastów trekkingów, górskich widoków i dzikiej przyrody. Po krótkiej przechadzce po wiosce udamy się na trekking do wodospadu Grunasi. Wiedzie do niego całkiem przyjemny szlak, który najpierw prowadzi wzdłuż kanionu, a następnie mija kilka domów i zbocze porośnięte niewysokimi drzewami i krzewami. Trasa ta zajmie nam około 3 godzin w obydwie strony, ale bez problemu przejdzie każdy, nawet mniej wprawiony piechur. Sam wodospad mierzy sobie około 30 metrów wysokości, jego wody pochodzą ze skały i ze śniegu, który zalega tu około 150 dni w roku. Gdy już nacieszymy się niezwykłymi widokami wyruszymy w drogę powrotną. Będziemy też mogli zwiedzić typowo albańskie domostwa oraz miejsce obronne. Po południu zaplanowaliśmy czas wolny na posiłek oraz odpoczynek. Chwilę później wyruszymy w drogę powrotną do Szkodry. Jeśli czas pozwoli, w drodze powrotnej zatrzymamy się przy kamiennym moście Mesi na rzece Kir. Ma on około sto metrów długości i powstał w drugiej połowie XVIII wieku. Wieczorem dotrzemy do miejsca noclegu, gdzie zasiądziemy wspólnie do obiadokolacji 🙂 Następnie udamy się na miasto na wspólną integrację!

Dzień 3Szkodra – Koman – Fierze – Valbona – Kukaj – Valbona

W tym dniu zaraz po śniadaniu musimy się spakować, aby wyruszyć w dalszą drogę. Po około półtoragodzinnej podróży dotrzemy do miejscowości Koman. Około 10 wyruszymy w niezwykły trzygodzinny rejs po jeziorze Koman. Jest to sztuczny zbiornik wodny, końcowy efekt powstałego zespołu zapór wodnych i hydroelektrowni na rzece Drin. Ma aż 72 kilometry długości! Widoki podczas rejsu zapierają dech w piersiach! Jezioro Koman jest niezwykłe w swej kolorystyce, gdyż wraz z przesuwaniem się słońca i chmur zmienia swój kolor z zielonej, chwilami aż po jasnoniebieski i to wszystko na tle majestatycznych gór. Odcinek, po którym płyniemy, znajduje się między dwoma tamami i jest wciśnięty w dolinę pomiędzy wysokimi górami. Trzy godziny rejsu upłyną nam na kluczeniu pomiędzy stromymi zboczami. Będzie to nie lada gratka dla lubiących przyrodę i bajeczne widoki! Podczas rejsu gdzieniegdzie na brzegu dostrzeżemy nieliczne zabudowania, które wyglądają na dość odizolowane od cywilizacji. Około 13 dobijemy do brzegu i ruszymy dalej busem w stronę cudownej doliny Valbony robiąc po drodze przerwę na posiłek. Dojeżdżając do doliny udamy się jeszcze na krótki trekking do położonej na wysokości 900 m n.p.m. wioski Kukaj. Będziemy podążać szlakiem, pośród alpejskich łąk oraz szczytów. Krótko po 17 wyruszymy do miejsca naszego zakwaterowania w mieście Valbona. Wieczorem będzie na nas czekać obiadokolacja w hotelu.

Dzień 4Valbona – Cerem – Valbona

Po śniadaniu wyruszymy na trekking po okolicy Valbony, a dokładnie do miasteczka Cerem. Trasa będzie miała około 20 kilometrów i wraz z przerwami spędzimy prawie cały dzień górach. Po minięciu opustoszałych pastwisk i odcinku lasu dojdziemy do stepowanej doliny alpejskiej. Tutaj miniemy Przełęcz Perslopit, która jest najwyższym punktem i stanowi granicę z Czarnogórą u podstawy najwyższego szczytu Albanii. Następnie szlakiem z widokiem na dolinę dotrzemy do wioski Cerem. Widoki, które tutaj będziemy mieć okazję podziwiać na długo zapadną nam w pamięci! Po dotarciu na miejsce zaplanowaliśmy przerwę na miejscu oraz posiłek na łonie natury lub w lokalnej restauracji 🙂 Zaraz potem wyruszymy w drogę powrotną napawając się nieziemskim widokami. Około 19 wrócimy do hotelu na obiadokolację. Wieczorem przyjdzie czas na odpoczynek i integrację.

Dzień 5Valbona – Szkodra – Podgorica

W tym dniu po śniadaniu w przypadku ładnej pogody wyruszymy na około dwugodzinny trekking do Rrogam. Po niecałych 3 kilometrach dotrzemy na miejsce. Tam zatrzymamy się na chwilę w miejscowej knajpce, na odpoczynek i lokalną herbatę. Chwilę później wyruszymy w drogę powrotną, tak aby przed 10 wyruszyć w kierunku Szkodry. Przed nami prawie 6-godzinna podróż. Po dotarciu na miejsce przyjdzie czas na posiłek oraz odpoczynek. Około 17 wyruszymy w dalsza podróż, tak aby wieczorem około 21-22, w zależności od sytuacji na granicy, dotrzeć do noclegu w Podgoricy.

Dzień 5Podgorica - Warszawa

W tym dniu zaraz po rozdaniu lunch boxów wyruszymy na lotnisko skąd o 8:45 wystartujemy do Warszawy. Przed 11 powinniśmy wylądować na lotnisku Chopina i tam zakończymy naszą wyprawę. Osoby lecące LOTem będą mogły jeszcze we własnym zakresie spędzić czas w Podgoricy lub poczekać na lotnisku do 16:30.

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z innej naszej wyprawy - do Gruzji - i przeczytaj opinie uczestników!

Dzięki za wspaniały wyjazd, Gruzja ma swój urok, warto było zobaczyć inny kraj, gruzińskie klimaty, obyczaje, kuchnię, zabytki, itp. I myślę, że nie był to mój pierwszy i zarazem ostatni raz 🙂 Wszystko w porządku, pogoda też zamówiona, nic dodać, nic ująć. No dobra – żeby nie było tak słodko – był jeden minus – było za krótko.

Bogusia

Gruzja piękny kraj! Pilotka i lokalny przewodnik spisali się na medal, pomocni, komunikatywni, weseli z taką ekipą można ruszać na koniec świata! Na pewno skorzystam z waszych innych propozycji wyjazdowych 🙂 pozdrawiam

Jarek
Koszty
Cena: 1250 zł + przelot

płatna w 2. ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
850 zł do 5.08.2019 r.

Cena zawiera:
 • Transport busem z klimatyzacją podczas całej podróży po Albanii
 • Transport busa promem przez jezioro Koman
 • 5 noclegów w hotelach/hostelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • 5 śniadań
 • 4 obiadokolacje/kolacje
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Albanii
 • Opiekę polskiego pilota-przewodnika
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł/os, więcej informacji tutaj)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków (będą w większości organizowane wspólnie przez przewodnika w rozsądnych cenach - około 20zł-30zł za obiad)
 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu ok. 25-30EUR (lokalnych busików do Theth, biletów na prom, wstępów do zwiedzanych obiektów)
 • Przelotu do Podgoricy (informacje w sekcji Przelot do Podgoricy)
Przelot do Podgoricy

Przelot Warszawa-Podgorica-Warszawa nie jest wliczony w cenę i trzeba go nabyć we własnym zakresie.

Uwaga – wyjazd odbędzie się przy min. 10 uczestnikach. Prosimy po rejestracji i wpłacie zaliczki o wstrzymanie się z zakupem biletów do czasu potwierdzenia wyjazdu.

WYPRAWA POTWIERDZONA! – po zapisie i wpłacie zaliczki można kupować bilety!

Godziny przelotów

PODSTAWOWE POŁĄCZENIE

Wylot: Warszawa WAW, czwartek, 5 września, 11:05 › 13:05

Powrót: Podgorica (TGD), wtorek, 10 września, 08:35 › 10:35

Przewoźnik: WIZZAIR

ALTERNATYWNE POŁĄCZENIE

Wylot: Warszawa WAW, czwartek, 5 września, 10:35 › 12:35

Powrót: Podgorica (TGD), wtorek, 10 września, 16:35 › 18:35

Przewoźnik: PLL LOT

Ceny przelotów

Aktualna cena:
778 zł WIZZAIR (stan na 2018-04-23)
714 zł PLL LOT (stan na 2018-04-23)

Uwaga – ceny biletów wciąż się zmieniają (zarówno w górę jak i w dół) – nie działa tu reguła im wcześniej tym lepiej, więc po otrzymaniu potwierdzenia, że można kupować bilety polecamy regularnie sprawdzać ceny. Przy odrobinie szczęścia można czasem upolować bilety w cenie 600 zł w dwie strony.

Sugerujemy nie sprawdzać cen bezpośrednio na stronie Wizzair, a poprzez pośredników (np. skyscanner.pl) – Wizzair bada zainteresowanie i na tej podstawie winduje ceny.

Zakup biletów

Po rejestracji i wpłacie zaliczki prosimy czekać na mailowe potwierdzenie organizacji wyjazdu i dopiero wtedy kupować bilety.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Albanię – Góry Przeklęte! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki.

UWAGA – do przekroczenia granicy wymagany jest ważny dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

WYPRAWA POTWIERDZONA! – po zapisie i wpłacie zaliczki można kupować bilety!

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.