info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Albania – Góry Przeklęte!

0
Cena
1 250 zł
Cena
1 250 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2539

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 5-10.09.2019
Albania
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Albania to kraj położony w południowej Europie, znany głównie ze wspaniałych plaż, gościnności oraz niezapomnianych krajobrazów. My chcemy go odkryć z zupełnie innej strony, nieodkrytej, dziewiczej, górskiej. Północna Albania to raj dla miłośników turystyki górskiej oraz pięknych monumentalnych widoków. Odkryj z nami Dolinę Valbony oraz Theth, gdzie wśród gór rozrzucone są malutkie, klimatyczne wioski oraz zobacz zdumiewające panoramy skały schodzące wprost do lazurowej wody podczas rejsu po jeziorze Koman!

Jedyna w swoim rodzaju wyprawa po Górach Północnalbańskich już na początku września!

UWAGA – mała grupa — ok. 20 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem mniej turystycznych obszarów Albanii. Podczas wyjazdu będziemy poruszać się busem oraz spać w hotelach.
Nie wymagana jest specjalna kondycja, ale czeka nas kilka trekkingów, w tym jeden dłuższy kilkugodzinny o umiarkowanej trudności, o czym warto pamiętać.

6 dni wyjazdu a tylko 4 dni urlopu!

Wylatujemy z Warszawy z lotniska Chopina w czwartek, a lądujemy we wtorek, więc wystarczy wziąć 4 dni urlopu, aby spędzić na wyjeździe aż 6 dni!

Transport i noclegi

Do Albanii dostaniemy się samolotem. Wylatujemy z Warszawy z lotniska Chopina w środę, a lądujemy we wtorek.

Na miejscu będziemy poruszać się klimatyzowanym busem, którego standard nie odbiega od typowych europejskich. W planach także jednodniowa wyprawa w góry busikami terenowymi. Nie planujemy przejazdów nocnych, odległości, które będziemy pokonywać ograniczają się do maksymalnie kilkugodzinnych przejazdów.

W ciągu wyjazdu śpimy w komfortowych hotelach (4 noce) oraz hostelu (1 noc) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odkryjemmy Teth - najbardziej odizolowaną wioskę w Europie!
 • Zachwyci nas imponujący wodospad Grunasi!
 • Schodzimy Valbonę - dolinę wciśnięta między skaliste szczyty!
 • Zobaczymy Szkodrę - największy ośrodek gospodarczy i kulturalny w północnej części Albanii!
 • Przepłyniemy promem jezioro Koman, gdzie czekają nas widoki porównywane do fiordów!
 • Czekają nas wspaniałe, a przy tym przystępne trekkingi po górach Przeklętych!
 • I wiele, wiele innych!
 • A to wszystko zwiedzimy z lokalnym polskim pilotem-przewodnikiem!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowych hotelach (4 noce) oraz hostelu (1 noc), które zostały bardzo starannie wybrane. Dwa pierwsze noclegi zostały zaplanowane w **** (4-gwiazdkowym) hotelu w Szkodrze. Kolejne dwie noce spędzimy w hotelu w Valbone. Ostatni nocleg spędzimy w hostelu w Podgoricy. W cenie są również zagwarantowane śniadania każdego dnia (w ostatnim dniu lunch boxy) oraz obiadoklacje/kolacje (bez ostatniego dnia w Podgoricy).

Plan

Dzień 1Warszawa – Podgorica – Szkodra

Startujemy – i tym razem dosłownie – z Warszawy (lotnisko Chopina, szczegóły wylotu w sekcji przelot do Podgoricy) w czwartek rano i lądujemy w czarnogórskiej Podgoricy wczesnym popołudniem. Tam odbiera nas bus jedziemy w kierunku Szkodry w Albanii. W zależności od sytuacji na granicy czas podróży może wynieść około 4 godziny, dlatego po drodze na pewno zatrzymamy się coś przekąsić. Około 18 dotrzemy do Szkodry, gdzie przed zakwaterowaniem w hotelu zobaczymy jeszcze Twierdzę Rozafa. Z drogi na zamek rozciąga się fantastyczny widok na okolicę, a w jej panoramie wyróżnia się bladobłękitna sylwetka Ołowianego Meczetu. Sama twierdza wznosi się na wapiennym wzgórzu nad Jeziorem Szkoderskim. Została ona wybudowana około cztery tysiące lat temu, a obecne mury stoją na tych pierwotnych. Po dłuższej chwili przeznaczonej na podziwianie widoków oraz samej budowli wyruszymy w dół. Po krótkiej podróży zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem zjemy obiadokolację w hotelu oraz rozpoczniemy integrację, a późnym wieczorem udamy się na zasłużony odpoczynek 🙂

Dzień 2Szkodra – Teth – Szkodra

Rano po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę busikami terenowymi do Theth. Trasę pokonamy w około 2,5 godziny, z czego ostatnie 12 km wąską nieutwardzoną drogą wijącą się nad stromymi zboczami! Teth leży na północy kraju, pośród strzelistych i groźnie wyglądających szczytów Alp Albańskich, zwanych także górami Przeklętymi! To miejsce jest idealne przede wszystkim dla entuzjastów trekkingów, górskich widoków i dzikiej przyrody. Po krótkiej przechadzce po wiosce udamy się na trekking do wodospadu Grunasi. Wiedzie do niego całkiem przyjemny szlak, który najpierw prowadzi wzdłuż kanionu, a następnie mija kilka domów i zbocze porośnięte niewysokimi drzewami i krzewami. Trasa ta zajmie nam około 3 godzin w obydwie strony, ale bez problemu przejdzie każdy, nawet mniej wprawiony piechur. Sam wodospad mierzy sobie około 30 metrów wysokości, jego wody pochodzą ze skały i ze śniegu, który zalega tu około 150 dni w roku. Gdy już nacieszymy się niezwykłymi widokami wyruszymy w drogę powrotną. Będziemy też mogli zwiedzić typowo albańskie domostwa oraz miejsce obronne. Po południu zaplanowaliśmy czas wolny na posiłek oraz odpoczynek. Chwilę później wyruszymy w drogę powrotną do Szkodry. Jeśli czas pozwoli, w drodze powrotnej zatrzymamy się przy kamiennym moście Mesi na rzece Kir. Ma on około sto metrów długości i powstał w drugiej połowie XVIII wieku. Wieczorem dotrzemy do miejsca noclegu, gdzie zasiądziemy wspólnie do obiadokolacji 🙂 Następnie udamy się na miasto na wspólną integrację!

Dzień 3Szkodra – Koman – Fierze – Valbona – Kukaj – Valbona

W tym dniu zaraz po śniadaniu musimy się spakować, aby wyruszyć w dalszą drogę. Po około półtoragodzinnej podróży dotrzemy do miejscowości Koman. Około 10 wyruszymy w niezwykły trzygodzinny rejs po jeziorze Koman. Jest to sztuczny zbiornik wodny, końcowy efekt powstałego zespołu zapór wodnych i hydroelektrowni na rzece Drin. Ma aż 72 kilometry długości! Widoki podczas rejsu zapierają dech w piersiach! Jezioro Koman jest niezwykłe w swej kolorystyce, gdyż wraz z przesuwaniem się słońca i chmur zmienia swój kolor z zielonej, chwilami aż po jasnoniebieski i to wszystko na tle majestatycznych gór. Odcinek, po którym płyniemy, znajduje się między dwoma tamami i jest wciśnięty w dolinę pomiędzy wysokimi górami. Trzy godziny rejsu upłyną nam na kluczeniu pomiędzy stromymi zboczami. Będzie to nie lada gratka dla lubiących przyrodę i bajeczne widoki! Podczas rejsu gdzieniegdzie na brzegu dostrzeżemy nieliczne zabudowania, które wyglądają na dość odizolowane od cywilizacji. Około 13 dobijemy do brzegu i ruszymy dalej busem w stronę cudownej doliny Valbony robiąc po drodze przerwę na posiłek. Dojeżdżając do doliny udamy się jeszcze na krótki trekking do położonej na wysokości 900 m n.p.m. wioski Kukaj. Będziemy podążać szlakiem, pośród alpejskich łąk oraz szczytów. Krótko po 17 wyruszymy do miejsca naszego zakwaterowania w mieście Valbona. Wieczorem będzie na nas czekać obiadokolacja w hotelu.

Dzień 4Valbona – Cerem – Valbona

Po śniadaniu wyruszymy na trekking po okolicy Valbony, a dokładnie do miasteczka Cerem. Trasa będzie miała około 20 kilometrów i wraz z przerwami spędzimy prawie cały dzień górach. Po minięciu opustoszałych pastwisk i odcinku lasu dojdziemy do stepowanej doliny alpejskiej. Tutaj miniemy Przełęcz Perslopit, która jest najwyższym punktem i stanowi granicę z Czarnogórą u podstawy najwyższego szczytu Albanii. Następnie szlakiem z widokiem na dolinę dotrzemy do wioski Cerem. Widoki, które tutaj będziemy mieć okazję podziwiać na długo zapadną nam w pamięci! Po dotarciu na miejsce zaplanowaliśmy przerwę na miejscu oraz posiłek na łonie natury lub w lokalnej restauracji 🙂 Zaraz potem wyruszymy w drogę powrotną napawając się nieziemskim widokami. Około 19 wrócimy do hotelu na obiadokolację. Wieczorem przyjdzie czas na odpoczynek i integrację.

Dzień 5Valbona – Szkodra – Podgorica

W tym dniu po śniadaniu w przypadku ładnej pogody wyruszymy na około dwugodzinny trekking do Rrogam. Po niecałych 3 kilometrach dotrzemy na miejsce. Tam zatrzymamy się na chwilę w miejscowej knajpce, na odpoczynek i lokalną herbatę. Chwilę później wyruszymy w drogę powrotną, tak aby przed 10 wyruszyć w kierunku Szkodry. Przed nami prawie 6-godzinna podróż. Po dotarciu na miejsce przyjdzie czas na posiłek oraz odpoczynek. Około 17 wyruszymy w dalsza podróż, tak aby wieczorem około 21-22, w zależności od sytuacji na granicy, dotrzeć do noclegu w Podgoricy.

Dzień 5Podgorica - Warszawa

W tym dniu zaraz po rozdaniu lunch boxów wyruszymy na lotnisko skąd o 8:45 wystartujemy do Warszawy. Przed 11 powinniśmy wylądować na lotnisku Chopina i tam zakończymy naszą wyprawę. Osoby lecące LOTem będą mogły jeszcze we własnym zakresie spędzić czas w Podgoricy lub poczekać na lotnisku do 16:30.

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z innej naszej wyprawy - do Gruzji - i przeczytaj opinie uczestników!

Dzięki za wspaniały wyjazd, Gruzja ma swój urok, warto było zobaczyć inny kraj, gruzińskie klimaty, obyczaje, kuchnię, zabytki, itp. I myślę, że nie był to mój pierwszy i zarazem ostatni raz 🙂 Wszystko w porządku, pogoda też zamówiona, nic dodać, nic ująć. No dobra – żeby nie było tak słodko – był jeden minus – było za krótko.

Bogusia

Gruzja piękny kraj! Pilotka i lokalny przewodnik spisali się na medal, pomocni, komunikatywni, weseli z taką ekipą można ruszać na koniec świata! Na pewno skorzystam z waszych innych propozycji wyjazdowych 🙂 pozdrawiam

Jarek
Koszty
Cena: 1250 zł + przelot

płatna w 2. ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
850 zł do 5.08.2019 r.

Cena zawiera:
 • Transport busem z klimatyzacją podczas całej podróży po Albanii
 • Transport busa promem przez jezioro Koman
 • 5 noclegów w hotelach/hostelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • 5 śniadań
 • 4 obiadokolacje/kolacje
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Albanii
 • Opiekę polskiego pilota-przewodnika
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł/os, więcej informacji tutaj)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków (będą w większości organizowane wspólnie przez przewodnika w rozsądnych cenach - około 20zł-30zł za obiad)
 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu ok. 25-30EUR (lokalnych busików do Theth, biletów na prom, wstępów do zwiedzanych obiektów)
 • Przelotu do Podgoricy (informacje w sekcji Przelot do Podgoricy)
Przelot do Podgoricy

Przelot Warszawa-Podgorica-Warszawa nie jest wliczony w cenę i trzeba go nabyć we własnym zakresie.

Uwaga – wyjazd odbędzie się przy min. 10 uczestnikach. Prosimy po rejestracji i wpłacie zaliczki o wstrzymanie się z zakupem biletów do czasu potwierdzenia wyjazdu.

WYPRAWA POTWIERDZONA! – po zapisie i wpłacie zaliczki można kupować bilety!

Godziny przelotów

PODSTAWOWE POŁĄCZENIE

Wylot: Warszawa WAW, czwartek, 5 września, 11:05 › 13:05

Powrót: Podgorica (TGD), wtorek, 10 września, 08:35 › 10:35

Przewoźnik: WIZZAIR

ALTERNATYWNE POŁĄCZENIE

Wylot: Warszawa WAW, czwartek, 5 września, 10:35 › 12:35

Powrót: Podgorica (TGD), wtorek, 10 września, 16:35 › 18:35

Przewoźnik: PLL LOT

Ceny przelotów

Aktualna cena:
778 zł WIZZAIR (stan na 2018-04-23)
714 zł PLL LOT (stan na 2018-04-23)

Uwaga – ceny biletów wciąż się zmieniają (zarówno w górę jak i w dół) – nie działa tu reguła im wcześniej tym lepiej, więc po otrzymaniu potwierdzenia, że można kupować bilety polecamy regularnie sprawdzać ceny. Przy odrobinie szczęścia można czasem upolować bilety w cenie 600 zł w dwie strony.

Sugerujemy nie sprawdzać cen bezpośrednio na stronie Wizzair, a poprzez pośredników (np. skyscanner.pl) – Wizzair bada zainteresowanie i na tej podstawie winduje ceny.

Zakup biletów

Po rejestracji i wpłacie zaliczki prosimy czekać na mailowe potwierdzenie organizacji wyjazdu i dopiero wtedy kupować bilety.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Albanię – Góry Przeklęte! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki.

UWAGA – do przekroczenia granicy wymagany jest ważny dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

WYPRAWA POTWIERDZONA! – po zapisie i wpłacie zaliczki można kupować bilety!

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka