info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Złoty Weekend – Pieniny polskie i słowackie!

Cena
310 zł
Cena
310 zł
18 grudnia 2017

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.10.2017 r.
Pieniny
Zajętych miejsc : wszystkie
Opis

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć piękna złotej polskiej jesieni w niezwykłej scenerii, jaką są polskie i słowackie góry! Tym razem spędzimy weekend w malowniczych Pieninach – zarówno po ich polskiej jak i słowackiej stronie. Po stronie polskiej zdobędziemy m.in. słynne Trzy Korony oraz Sokolice, zwiedzimy Zamek Pieniński oraz… z przewodnikiem odkryjemy wnętrza zapory na Dunajcu! Na Słowacji natomiast czeka nas urokliwy szlak prowadzący południową częścią Pienin, gdzie zobaczymy m.in. wspaniałe skały oraz towarzyszyć nam będzie zachwycająca panorama Tatr. A to oczywiście nie wszystko 🙂 Złoty weekend w Pieninach już pierwszy weekend października!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Pienin w jesiennej odsłonie. Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale warto zwrócić uwagę na trasy (czas oraz przewyższenia) i upewnić się co do swoich możliwości. Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek, 6.10.2017 o g. 23:15. Powrót w niedzielę 8.10.2017 około 24 – 1 w nocy. Z soboty na niedzielę śpimy w Szczawnicy.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin Środkowych!
 • Ruiny zamku Pieniny!
 • Reliktową sosnę na Sokolicy!
 • Przepiękne widoki podczas przejścia w Pienińskim Parku Narodowym!
 • Wnętrza i maszyny zapory - elektrowni wodnej na Dunajcu z przewodnikiem!
 • Przepiękną słowacką część Pienin!
 • Czerwony Klasztor - jedną z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Obleciała już tyle miejsc, że nie pozostało już nic innego jak pilotować Zawsze z pasją, zawsze z uśmiechem i zawsze niestrudzenie zabiera uczestników wycieczek w miejsca zapierające dech w piersi! Najchętniej na rowerze, ale równie skutecznie dzierżąc wiosło czy zdzierając cholewki!

Galeria
Plan

Dzień 0/1Pieniny - część polska

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 6 października o godzinie 23:15 na placu Bankowym w Warszawie, skąd wyruszymy w Pieniny. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas krótka przerwa, na poranną toaletę. Naszą przygodę zaczniemy nie od szlaku, ale od zwiedzania zapory na Dunajcu, gdzie zlokalizowana jest elektrownia wodna! Zobaczymy jej wnętrza, maszyny oraz dowiemy się jak działa! Po zwiedzaniu wsiądziemy jeszcze do autokaru na kilka minut i przejedziemy do Sromowców Niżnych, skąd wyruszymy na szlak, aby niedługo potem znaleźć się w środku wyjątkowo atrakcyjnego pod względem przyrodniczym i turystycznym obszaru chronionego – Pienińskiego Parku Narodowego. Po minięciu przełęczy Szopka pozostanie już nam niewiele, aby zdobyć Trzy Korony – najwyższy i najbardziej widokowy szczyt Pienin Właściwych oraz jednocześnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Pieninach. Będziemy mogli podziwiać doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie może uda nam się nawet zobaczyć odległą Babią Górę. Po zachwytach nad pięknem gór zejdziemy przez polanę Kosarzyską zobaczyć ruiny zamku Pieniny wznoszące się na szczycie Góry Zamkowej. Gdyby ktoś myślał, że to koniec atrakcji na dziś to jest w dużym błędzie. Ruszymy dalej szlakiem aby za kilkadziesiąt minut dotrzeć do miejsca – symbolu Pienin. Mowa oczywiście o Sokolicy, jednego z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. To właśnie tutaj rośnie charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata – element rozpoznawczy tej góry i prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce 🙂 I to tutaj zobaczymy malowniczy, kręty przełom Dunajca, po którym prowadzone są popularne spływy. Chwilę później przeprawimy się przez tą rzekę, aby ostatecznie dotrzeć do Szczawnicy. Niedługo później zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem znajdziemy na pewno czas na integrację.

Trasa:
Sromowce Niżne – Trzy Korony – Zamek Pieniny – Sokolica – Szczawnica
Czas przejścia 4:50h plus przerwy
867m podejść, 866m zejść

Dzień 2Pieniny - część słowacka

Rano po śniadaniu pojedziemy do miejscowości Szlachtowa, skąd wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będą przepiękne widoki z Wysokiego Wierchu, za którym przekroczymy granicę i znajdziemy się na Słowacji. Odtąd będą nam towarzyszyć piękne widoki na Tatry. Dalej ruszymy na południe do Przełęczy pod Tokarnią i następnie skręcimy na zachód. Po drodze zobaczymy m.in. mnóstwo widokowych polan oraz na wysokości przełęczy Sedło Cerla cudny widok na Pieniny oraz przełom Dunajca. Po zachwytach nad panoramą rozpoczniemy zejście do miejscowości Sromowce Niżne, gdzie jeszcze po słowackiej stronie przejdziemy obok słynnego Czerwonego Klasztoru, czyli jednej z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach! W Sromowcach będzie czas wolny, aby coś zjeść, po którym ruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 24 – 1 w nocy.

Trasa:
Szlachtowa – Pod Wysokim Wierchem – Przełęcz pod Tokarnią – Pod Płaśnią – Przełęcz pod Klasztorną Górą – Sromowce Niżne
Czas przejścia 4,5h plus postoje

Koszty
Cena: 310 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Sromowce Niżne i Sromowce Niżne – Warszawa oraz przejazdy lokalne i transport bagaży
 • Nocleg w pensjonacie w centrum Szczawnicy (pokoje 3os, 4os I 5os z łazienkami oraz 2os z łazienkami za dopłatą 15zł/os brak pokoi 2os)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę 2 pilotów, w tym jednego przewodnika górskiego
 • Mapki z trasami
 • Niezapomniane wrażenia z jesiennej wyprawy w Pieninach :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Obiadu w niedzielę w czasie wolnym
 • Opłaty za wstęp do zapory - 10zł/osoba
 • Biletu wstępu na Trzy Korony i Sokolice - 5zł/2,5zł (jeden bilet na oba szczyty)
 • Opłaty za przeprawę promem przez Dunajec - 3zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Komentarze