info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Złoty Weekend – Bieszczady! *PREMIUM*

Cena
349 zł
Cena
349 zł
18 grudnia 2017

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 21-22.10.2017
Bieszczady
Zajętych miejsc : wszystkie
Opis

Złota polska jesień najpiękniejsza jest w górach i to nie tylko tych wysokich! Jest ciepło, słonecznie a drzewa przybierają odcienie złota i czerwieni! Zapraszamy zatem na złoty weekend w Bieszczadach, podczas którego doświadczycie tych niezwykłych jesiennych widoków w jednych z najpiękniejszych rejonów tych uroczych gór 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Bieszczad w jesiennej odsłonie. Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale warto zwrócić uwagę na trasy (czas oraz przewyższenia) i upewnić się co do swoich możliwości. Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek, 20.10.2017 o g. 22:30. Powrót w niedzielę 22.10.2017 około 24 – 1 w nocy. Z soboty na niedzielę śpimy w Ustrzykach Górnych w komfortowym hotelu w pokojach 1, 2 lub 3 osobowych, do dyspozycji uczestników jest basen oraz sauna.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zdaniem wielu najpiękniejszą trasę w polskich Bieszczadach - przez Rozsypaniec i Halicz!
 • Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad!
 • Przepiękną Połoninę Caryńską!
 • Pozostałości cerkwi św. Dymitra i cmentarz w Wołosatem!
 • Torfowisko wysokie w Wołosatem!
 • Niezwykły cmentarz w Berechach Górnych!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Dlaczego premium?

Będziemy nocować w eleganckim hotelu w pokojach 1, 2 i 3 osobowymi z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę oraz obiadokolacja w sobotę. Do dyspozycji uczestników jest basen oraz sauna.

Galeria
Plan

Dzień 0/1Wołosate, Halicz i Tarnica

W piątek o 22:30 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Wołosatego, które, z racji swojego położenia u podnóży Tarnicy, uważane jest za jedną z najlepszych baz wypadowych na bieszczadzkie szlaki. Po krótkiej, porannej toalecie w sobotę około 8 wyruszymy na szlak w kierunku Przełęczy Bukowskiej. Podczas marszu będziemy mogli delektować się otaczającą nas dziką i bujną przyrodą. Sama przełęcz jest też dość zarośnięta, a znajdująca się tam wiata posłuży nam jako miejsce odpoczynku i nabrania sił przed dalszą drogą. Następnie ruszamy dalej w kierunku na Rozsypaniec i Halicz. Z samej przełęczy skierujemy się ku granicy lasu wąską, stromą dróżką mijającą imponujące wychodnie skalne. To właśnie na granicy lasu nasze trudy zostaną sowicie wynagrodzone, a naszym oczom ukaże się od razu oszałamiająca, wysokogórska panorama. Niemal u naszych stóp będzie leżeć przepiękna Połonina Bukowską z widoczną ścieżką wiodącą na Kińczyk Bukowski, a gdy spojrzymy dalej dojrzymy ukraińską część Bieszczadów. Ruszymy dalej w kierunku Rozsypańca, tutaj widoki będą coraz bardziej zachwycające. Dalej czeka nas jeszcze mała wspinaczka po kamienistym szlaku na sam Halicz. Tutaj będziemy mogli spokojnie odpocząć w towarzystwie wspaniałych widoków. Po zdobyciu Halicza czekać nas będzie zejście przez Kopę Bukowską. Podczas wędrówki zobaczymy piękny widok na zdobyte przez nas masywy. Następnie przez przełęcz pod Tarnicą, gdzie chętni będą mogli wbiec jeszcze na samą Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad, dotrzemy z powrotem wprost do Wołosatego, korzystając z możliwości podziwiania zapierających dech w piersiach widoków w kierunku na Krzemień, Halicz i Rozsypaniec, a także w drugą stronę w kierunku Połoniny Caryńskiej. Po drodze jeszcze zobaczymy pozostałości greckokatolickiej cerkwi w pw. św. Dymitra. Z Wołosatego, jeśli nie będzie zbyt późno przejedziemy zobaczyć Torfowisko, a następnie udamy się do Ustrzyk, gdzie zakwaterujemy się w komfortowym hotelu i czekać nas będzie pyszna obiadokolacja. Wieczorem oczywiście znajdziemy na pewno czas na integrację.

Trasa:
Wołosate – Przeł. Bukowska – Rozsypaniec – Halicz – Kopa Bukowska – Przeł. Pod Tarnicą – Tarnica – Wołosate
Czas przejścia 6:10h + przerwy
Podejść 863m, zejść 863m

Dzień 2Połonina Caryńska

Rano po śniadaniu o 9:00 wyruszymy na szlak, w tym dniu przejdziemy Połoninę Caryńską, której grzbiet rozciąga się na długości przeszło czterech kilometrów i składa z czterech wierzchołków, z których trzy znajdują się na trasie szlaków turystycznych. Czerwonym szlakiem wspinać się będziemy przez stary las bukowy. Pod koniec robi się bardzo stromo, wspinaczkę ułatwiają kamienne schodki z poręczami. W końcu szlak doprowadzi nas na grzbiet połoniny. To, co tu najbardziej zadziwia, a jednocześnie przyciąga, to dzika przyroda. W matecznikach żyją niedźwiedzie, rysie czy wilki, a jeśli szczęście dopisze, zobaczyć można okazałe jelenie karpackie. To niewątpliwie wspaniałe miejsce. Po przerwie oraz nacieszeniem się wspaniałymi widokami zejdziemy do miejscowości Brzegi Górne. Zobaczymy jedną z nielicznych pozostałości po dawnych mieszkańcach tego terenu jaką jest cmentarz greckokatolicki, położony przy skrzyżowaniu wielkiej pętli bieszczadzkiej. Po zejściu ze szlaku wyruszymy do Wetliny, gdzie będzie czas wolny, aby coś zjeść, po którym ruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 24 – 1 w nocy.

Trasa:
Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska – Brzegi Górne
Czas przejścia 3:20h + przerwy
Podejść 667m, zejść 585m

Koszty
Cena: 349 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Ustrzyki Górne i Ustrzyki Górne – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowym hotelu w Ustrzykach Górnych (pokoje 1, 2 lub 3 osobowe z pościelą, łazienki w pokojach)
 • Basen i sauna dostępne w hotelu dla uczestników
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę 2 pilotów, w tym jednego przewodnika górskiego
 • Mapki z trasami
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego na dwa dni
 • Niezapomniane wrażenia z jesiennej wyprawy w Bieszczady :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Obiadu w niedzielę na trasie

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Bieszczady! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Komentarze