info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Zielony weekend – Karkonosze!

Cena
330 zł
Cena
330 zł
26 maja 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 19-20.05.2018 r.
Karkonosze
lista rezerwowa :-(
Opis

Mamy dla Was nie lada gratkę – późnowiosenną wyprawę po perle polskich Sudetów – Karkonoszach. To najwyższe pasmo górskie Sudetów, a zarazem najbardziej malownicze. Widoki rozciągające się z najwyższych szczytów zapierają dech w piersiach. Podczas naszej wyprawy zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy – Szrenicę, z widokiem na Szklarską Porębę. A oprócz przepięknych widoków czeka nas też trochę historii regionu, bo zajrzymy po czeskiej stronie do Harrachova do huty szkła, gdzie zobaczymy jak powstaje szkło! Zapowiada się wspaniała wyprawa!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego o przeciętnej kondycji, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko (bez bagaży)!

Podczas wyjazdy śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Hali Szrenickiej. Nasze bagaże zostanę przetransportowane do schroniska samochodem terenowy z przyczepką, tak więc na trasę zabieramy jedynie rzeczy niezbędne na szlaku, najlepiej spakowane w mały plecak. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór koło północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek 18.05.2018 o g. 23:30. Powrót w niedzielę 20.05.2018 wieczorem – około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy schronisku na Hali Szrenickiej w pokojach kilkuosobowych (4, 6, 8 os) oraz 2 osobowych za dopłatą. Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu. W cenie jest transport bagaży do schroniska.

Waluta

W Czechach, czyli w sobotni poranek w Harrachovie oraz podczas przerwy w schronisku po czeskiej stronie, płacimy koroną czeską, w wielu miejscach karty płatnicze nie są honorowane.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co wziąć ze sobą?
 • Plecak na prowiant, mapki, rzeczy na nocleg do bagażu głównego itp.,
 • Ze względu na nocowanie w schronisku należy zabrać suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej w sobotę rano i w schroniskach),
 • Wygodne, najlepiej nieprzemakalne buty z podeszwą, która zapewni dobrą przyczepność,
 • Cieplejsze ubranie, w górach musimy być przygotowani na szybką zmianę temperatury (czapkę, szalik, rękawiczki),
 • Kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz - oby nie były potrzebne! :-)
 • Latarkę oraz okulary przeciwsłoneczne,
 • Termos z ciepłą herbatą też może się przydać.
Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się widokami zapierającymi dech w piersiach!
 • Zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy – Szrenicę!
 • Obejrzymy słynne Śnieżne Kotły!
 • Zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach - Mumlavy i Panczavy!
 • Zobaczymy proces produkcji szkła w hucie!
 • Spędzimy noc w wysokogórskim schronisku w Karkonoszach!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Kania

Eko nawigator

Parafrazując klasyka – pani mówi o przyrodzie. Przy tym całkiem często i inaczej niż klasyk, bo konkretnie i ciekawie. Podobno to wina wykształcenia. Do tego jak sama o sobie mówi jest mapowym maniakiem. Podejrzewamy, że umie czytać mapy. Czyli nie dość, że opowie to jeszcze trafi gdzie trzeba.

Gdzie nocujemy?

Nocujemy w przytulnym schronisku na Hali Szrenickiej w Karkonoszach, w pokojach 4, 6 oraz 8 osobowych (pokoje 2 osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane jest również śniadanie oraz obiadokolacja. Schronisko uzyskało świetną ocenę 8,4 na portalu booking.com.

Galeria
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Harrachov

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 18 maja o godzinie 23:30 na Placu Bankowym w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Harrachova, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Około dwie godziny później dotrzemy do celu i udamy się na niezwykły pokaz w najstarszej prywatnej hucie szkła w Czechach. Zobaczymy jak ze szklanej masy powstają gotowe produkty, będziemy mogli obserwować pracę mistrzów szklarskich wykorzystujących tradycyjne metody produkcji. Odwiedzimy również muzeum ze zgromadzoną kolekcją zabytkowego szkła produkowanego przez tutejszą hutę. Chętni będą mogli również udać się na zakupy do przyzakładowego sklepu 😉 Chwilę później rozpoczniemy wędrówkę. Udając się w stronę Wodospadu Mumlavy przejdziemy przez Harrachov, będziemy mogli zobaczyć również słynną mamucią skocznię narciarską w tej miejscowości. Przy jednym z najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach planowany jest krótki postój i czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie rozpoczniemy wyprawę w góry, przejdziemy do rozdroża Krakonosova Snidane, skąd rozpoczniemy górski atak w stronę Szrenicy. Po drodze zaplanowaliśmy również czas na odpoczynek w okolicy schroniska turystycznego. Po odpoczynku wejdziemy na najwyższe partie Karkonoszy, które jest najciekawsze i najbardziej zróżnicowane pod względem botanicznym. Następnie zejdziemy w stronę Hali Szrenickiej, gdzie w schronisku zjemy obiadokolację, a po wieczornej integracji udamy się na nocleg. Dla chętnych będzie możliwość wejścia na Szrenicę, aby zobaczyć zachód słońca 🙂

Trasa:

Harrachov – Wodospad Mumlavy – Krakonosova Snidane – Vosecka Bouda – Hala Szrenicka
długość ok. 11,5 km, czas ok. 5,5 godziny + przerwy, 520 m podejść

Dodatkowo wejście na Szrenicę – około 30 minut w jedną stronę z Hali Szrenickiej

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Po śniadaniu w schronisku i wykwaterowaniu wyruszymy znów na czeską stronę Karkonoszy. Dotrzemy do urokliwych źródeł Łaby, stamtąd przejdziemy do schroniska na Labskiej Boudzie. Następnie zejdziemy podziwiać kolejny podczas tego wyjazdu wodospad, największy w całych Sudetach oraz Republice Czeskiej. Wodospad Panczawy jest najwyższym wodospadem Karkonoszy – jego wysokość wynosi 148 metrów, a suma wszystkich kaskad dochodzi do 250 metrów! Później ruszymy w kierunku Polski i dojdziemy do zapierających dech w piersiach Śnieżnych Kotłów, będzie to już nasz ostatni moment w najwyższych partiach Karkonoszy. Chwilę później zaczniemy schodzić w stronę Szklarskiej Poręby. Po drodze zatrzymamy się w Schronisku pod Łabskim Szczytem, gdzie będzie przerwa na obiad. W Szklarskiej Porębie będzie czekał na nas autokar, którym wrócimy do Warszawy. Planowany powrót do stolicy około północy – pierwszej w nocy.

Trasa:

Hala Szrenicka – Źródła Łaby – Labska Bouda – Wodospad Panczawy – Śnieżne Kotły – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Szklarska Poręba
długość ok. 15,5 km, czas ok. 6 godzin + przerwy, 500 m podejść

Koszty
Cena: 330 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Harrachov oraz Szklarska Poręba - Warszawa
 • Nocleg w schronisku w pokojach 4, 6, 8os z pościelą, pokoje 2 osobowy za dopłatą 30zł / osoba, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w formie szwedzkiego stołu
 • Obiadokolacja w sobotę (zupa, drugie danie, kompot)
 • Transport bagaży w obie strony - z parkingu do schroniska
 • Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika sudeckiego
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do huty wraz z pokazem (120CZK), zbierane przez pilota w autokarze.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zielony weekend – Karkonosze prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.