info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Żeglarska majówka w Chorwacji!

Cena
1,550 zł1,333 zł
Cena
1,550 zł1,333 zł
27 kwietnia 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

10 dni (długi weekend majowy)
Termin : 27.04-6.05.2018
Morze Adriatyckie z wybrzeżem Dalmacji Południowej
Zajętych miejsc : wolne miejsca
Opis

Zapraszamy na rejs pod żaglami po najpopularniejszym akwenie żeglarskim ostatnich sezonów! Wody Adriatyku, bo o nich mowa, są jednym z nielicznych miejsc zaliczanych do żeglarskiego raju! Słuchając zainteresowanych naszymi wspólnymi przygodami w poprzednich rejsach, przygotowaliśmy dla Was specjalną propozycję. Trasa rejsu została opracowana przede wszystkich turystycznie, ze szczególnym akcentem na relaks, odpoczynek i zwiedzanie urokliwych zakątków Dalmacji Południowej. Ograniczamy do minimum dalekie i długie żeglowania pomiędzy wyspami. Trasa będzie prowadziła tak, abyśmy zobaczyli najciekawsze miejsca Dalmacji Południowej od Trogiru na południe.

Zapraszamy na naszą najnowszą propozycję wspólnego rejsu pod żaglami oraz zwiedzania najciekawszych miejsc chorwackiego wybrzeża.

MEGA PROMOCJA!

Cena 1333zł tylko do końca tygodnia! (reg. 1550zł!)

Serio. Nigdzie nie znajdziesz taniej. Przedłużamy do końca tygodnia mega promocję na naszą wspaniałą MAJÓWKĘ na ŻAGLACH W CHORWACJI!!!
➡Dołącz do ekipy za jedyne 1333zł !!!! (cena regularna 1550zł)
➡Tylko do końca tygodnia!
➡To najtaniej na świecie! Serio.
➡Takiej okazji nie znajdziesz nigdzie i nigdy 🙂
➡Dla każdego – nie trzeba doświadczenia!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w żeglowaniu. Pływamy na dwóch 8-osobowch jachtach i na każdym będzie płynął doświadczony skiper, który będzie się opiekował grupą i zapewni bezpieczną i miłą realizację naszych marzeń. Zapewniamy, że choroba morska w Chorwacji przy takich założeniach rejsu raczej nie występuje. Zawsze też nasi sternicy rejsu będą służyli pomocą tym najbardziej potrzebującym tak, aby wymarzony wyjazd był jak najbardziej komfortowy.

Mała grupa – tylko dwa jachty!

9 lub 10 dni wyjazdu a tylko dwa lub trzy dni urlopu!

1 oraz 3 maja są dniami wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć 2 dni (dla grupy podróżującej samolotem) lub 3 dni (dla grupy podróżującej autokarem), aby spędzić aż 7 dni na jachcie!

Przejazdy i noclegi

Ruszamy z Warszawy wspólnie autokarem (27 kwietnia – piątek) lub samodzielnie samolotem (28 kwietnia – sobota), wracamy wspólnie autokarem w niedzielę (6 maja około 18:00) lub samodzielnie samolotem (5 maja – sobota).

Szczegóły w zakładce TRANSPORT

Podczas całego weekendu śpimy na jachcie (zarówno na dziko jak i w marinach), tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia na pokład jachtu każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, wyjazd jest absolutnie dla każdego.

Dlaczego warto?

Chorwackie wybrzeże jest niesłychanie piękne i różnorodne, niemal nie mające sobie równych w całej Europie. Najlepiej odkrywać ten kraj jachtem żaglowym, bowiem wiele atrakcji dostępnych jest od strony morza. I tak właśnie my będziemy odkrywać jego uroki, badając najciekawsze zatoki i nurkując w poszukiwaniu najciekawszych podwodnych widoków.

Żeglowanie komfortowym jachtem w maju, to podróż po już ciepłych wodach Adriatyku w promieniach cieplutkiego słońca… to najlepsza pora na prawdziwe żeglowanie, bo właśnie wtedy upał jeszcze nie jest dokuczliwy, a ciepło porannego słońca rozgrzewa i zachęca do morskich kąpieli. Do tego o tej porze możemy się spodziewać lekkiego powiewu wiatru, który pozwoli nam pływać na żaglach, a nie na silniku jak to zwykle bywa w środku letniego sezonu.

Jedną z rekomendacji piękna tego miejsca jest fakt, że nasi sternicy żeglują tutaj od kilkunastu lat i zawsze z przyjemnością wracają tutaj by wspólnie odkrywać perełki Dalmacji Południowej wspólnie ze swoimi załogami. Dołącz do nas, popłyńmy w nasz wspaniały rejs nowoczesnym jachtem żaglowym pośród przepięknych zatok i malowniczych brzegów wybrzeża Dalmacji Południowej.

Zapraszamy na morską przygodę, na wyjątkową podróż, której nie zapomnisz do końca życia!

Czym będziemy pływać?

Będą to komfortowe jachty, wygodne i dobrze wyposażone jednostki. Ich wnętrze wykonane jest w nowoczesnym stylu, przestronne i jasne. Nowatorskie podejście do zabudowy nie wpłynęło na szczęście negatywnie na przestrzeń oraz ilość schowków. Pod pokładem zmieszczą się wszelkie potrzebne nam przedmioty, a liczne zamykane bakisty pomagają bezpiecznie zasztauować prowiant oraz rzeczy osobiste. Jachty są bardzo zwrotne, dobrze się je prowadzi, zawierają wyposażenie nawigacyjne oraz takielunek na najwyższym poziomie.
Jachty posiadają trzy kajuty dwuosobowe oraz ogólnodostępne miejsce dla dwóch osób. Jachty mają na wyposażeniu łazienkę z wc i prysznicem, kuchenkę, piekarnik i lodówkę, jak również ponton, silnik, UKF, GPS, sonar oraz radio.

 

Podczas majówki m.in.:
 • Opłyniemy wybrzeże chorwackiej Dalmacji Południowej!
 • Zwiedzimy starówkę Trogiru wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO!
 • Wpłyniemy do wnętrza Błękitnej Groty, by napawać się urokiem tego miejsca!
 • Zażyjemy kąpieli w lazurowej wodzie Adriatyku!
 • Pożeglujemy na wyspę Hvar i zdobędziemy Twierdzę Spanjola!
 • Zawitamy do Korčuli, która swą zabytkowością i położeniem zasłużyła na miano „Małego Dubrownika"!
 • I wiele, wiele innych!
Ważne informacje!

Do czego się spakować?

Najlepiej w worek żeglarski, ale w zupełności wystarczy miękka torba. NIE ZABIERAJ WALIZKI CZY PLECAKA ZE STELAŻEM – to co z sobą wniesiesz na pokład musi się zmieścić na Twojej koi. Wyjazd jest dla osób, dla których słowo PRZYGODA kojarzy się radośnie i wspólnie z pozostałymi będą budować pozytywną atmosferę tego weekendu.

Co zabrać z sobą na rejs?

Duże ilości dobrego humoru, śpiwór, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, np. tenisówki, kurtka typu softshell (chroniąca przed wiatrem i szybko schnąca). Przyda się też latarka, najlepiej czołówka. Na jachcie mamy samochodowe gniazdko 12V.

Gdzie śpimy?

W czasie całego wyjazdu mieszkamy i śpimy na jachcie, tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia chyba, że załoga akurat uzna, że warto stanąć na rybce w lokalnej smażalni.

Choroba morska?

Choroba morska nam nie straszna, nie daj sobie wmówić, że na spokojnym akwenie, gdzie co kilka godzin zatrzymujemy się rozłoży Cię ta przypadłość. Zdaniem naszych skipperów opowieści o chorobie morskiej są mocno przereklamowane.

Prowadzący

Michał Dziadosz

Pełnogębny żeglarz

Mawiają, że popłynąłby na wszystkim – wszędzie! Że widział potwora z Lochness – w Polsce! Że przyniósł killwater – w kieszeni! My wiemy na pewno, że to doświadczony sternik, który bezpiecznie poprowadzi jachty i pokaże piękno natury 🙂 Po prosty żeglarz pełną gębą. Od ucha do ucha 🙂

Galeria
Plan

Dzień 0Warszawa - Kastela

08:45 Wyjazd z Warszawy autokarem rejsowym (Dworzec Zachodni PKS)

Dzień 1Warszawa - Kastela

PLAN RAMOWY
10:00 Przyjazd autokarem rejsowym do mariny w chorwackiej miejscowości Kastela (odpoczynek po podróży i poznawanie okolicy)
13:00 Przylot osób podróżujących samolotem
17:00 Zbiórka w marinie i odbiór jachtów, zaokrętowani
18:00 Wstępne szkolenie z zasad zachowania na jachcie, integracja

Naszą żeglarski wyjazd rozpoczniemy w marinie Kastela – bardzo komfortowym dużym porcie jachtowym, przy którym znajduje się parking dla tych, którzy dojadą własnym autem oraz dobra infrastruktura, aby zacząć wspólną przygodę. Po zaokrętowaniu, pozostaniemy na noc w porcie, aby dać sobie czas na aklimatyzację do życia na jachcie.

Dzień 2 - 6Morze Adriatyckie i wybrzeża Dalmacji Południowej

W pierwszy dzień na jachcie ruszymy do Trogiru, rozpoczniemy dość krótkim rejsem na „dzień dobry”. Po dopłynięciu do tego urokliwego miasteczka rozpoczniemy wspólne zwiedzanie. Starówka Trogiru wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwarta, średniowieczna starówka miasteczka położona jest na wyspie. Wzdłuż portu znajduje się wysadzany palmami, szeroki bulwar, wokół którego skupia się wieczorne życie miasta.

Nad ranem kolejnego dnia ruszymy dalej ku przygodzie i zależnie od warunków na morzu chcielibyśmy dopłynąć do wyspy Bisevo i jej Błękitnej Groty – jednej z najpiękniejszych atrakcji Chorwacji. Na naszych pontonach wpłyniemy do wnętrza groty, by napawać się urokiem tego miejsca. Wnętrze jaskini ma niepowtarzalny nastrój dzięki światłu, które wpada do niej pod powierzchnią wody.

Dalej pożeglujemy w kierunku najbardziej urokliwego miejsca – wyspy Hvar. Nim jednak tam dotrzemy zatrzymamy się w najpiękniejszych zatoczkach Chorwacji, gdzie zażywając kąpieli w lazurowej wodzie Adriatyku poszukamy tutejszych „specjałów z palemką”. Oczywiście odwiedzimy też miasto Hvar. To eleganckie miejsce spotkań turystów, żeglarzy i podróżników różnych narodowości. Dookoła towarzyszy tam zapach lawendy, który można spotkać… w postaci wielu pamiątek z lawendą związanych. Nas jednak najbardziej będzie interesowało wejście na wzgórze, gdzie znajduje się Twierdza Spanjola, z której rozpościera się piękny widok na miasto, port i atol Sveti Klement chroniący Hvar od pełnego morza.

Jeśli warunki pogodowe będą nam sprzyjały pożeglujemy do Korčuli – wyspy miłośników przygód, dzikich plaż, wyśmienitych win i kąpieli morskich. Spotkamy się tutaj z kryształowo czystą i niesamowicie turkusową wodą. Warto jednak wybrać się na wieczorny spacer by poznać uroki Korčuli, która swą zabytkowością i położeniem zasłużyła na miano „Małego Dubrownika”.

Dzień 7Kastela

Piątek będzie ostatnim dniem żeglowania. Po kilkudniowym podziwianiu chorwackiego wybrzeża powrócimy około 16ej do mariny w Kasteli. Wieczorem zaplanowaliśmy wspólną integrację podczas której będziemy mogli powspominać niesamowite chwile podczas naszego rejsu.

Dzień 8 - 9Kastela - Warszawa

W sobotę około godziny 6ej rano grupa osób podróżujących samolotem uda się na lotnisko do Splitu. Pozostałe osoby będą mogły pojechać lokalnym transportem do Splitu i na własną rękę zwiedzić to urokliwe miasto. Podróżujący autokarem wsiądą w autobus około godziny 18, i wyruszą w drogę powrotną do Warszawy. Droga nam minie na wspominaniu ostatnich kilku dni i rejsu, który mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci do końca życia 🙂 Planowany przyjazd autokarem do Warszawy w niedzielę około godziny 18ej.

Koszty
Cena: 1333zł 1490zł TYLKO DO KOŃCA TYGODNIA
Cena zawiera:
 • Miejsce na komfortowym jachcie, posiadającym:
  -łazienkę z wc i prysznicem,
  -przestrzeń wspólną z kuchenką, piekarnikiem i lodówką,
  Na wyposażeniu jachtu także: ponton, silnik, UKF, GPS, sonar, radio.
 • Opiekę doświadczonego skippera
 • Pościel w kajucie (koc i 2 prześcieradła)
 • Sprzątanie końcowe jachtu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Kasy jachtowej (wyżywienie, paliwo do jachtu, opłaty portowe) w formie składkowej ok. 150 euro / tydzień – rozliczane po rejsie (skipper nie partycypuje w kosztach),
 • Podatku turystycznego 1 euro/dzień
 • Transportu do i z Chorwacji – pomagamy w organizacji najlepszego połączenia

  UWAGA - dla uczestników wyjazdu autokarowe bilety rejsowe w super cenie 15% taniej - jedyne 403,75zł w obie strony!!!
  (cena regularna 475zł)

 • Opłat za wstęp do odwiedzanych parków
 • Kaucji zwrotnej 200 euro/osoba

Transport do Chorwacji

Przejazd ani przelot na trasie: Warszawa-Chorwacja-Warszawa nie jest wliczony w cenę i trzeba go nabyć we własnym zakresie. W przypadku wyboru w formularzu pomocy przy zakupie biletu autobusowego po rejestracji oraz otrzymaniu wpłaty prześlemy dane do zakupu biletu na przejazd autokarem rejsowym. Osoby podróżującej samolotem dokonują zakupu biletów samodzielnie, ale chętnie pomożemy przy zakupie..

Przejazd autokarem

Rekomendujemy wyjazd autokarem rejsowym z Warszawy z Dworca Zachodni PKS (stanowisko 11) w piątek 27 kwietnia o godzinie 9:00 (zbiórka 15 minut wcześniej), przyjazd na miejsce w sobotę 28 kwietnia o godzinie 10:00. Powrót w sobotę 5 maja o godzinie 18:20, przyjazd do Warszawy zaplanowano na 6 maja na godzinę 18:00.

Przystanek autobusowy, na którym należy wysiąść, to Marina Kastela i znajduje się on bezpośrednio przy marinie, gdzie czekać będzie jacht.

Autokar jest wyposażony w: klimatyzację z indywidualną regulacją, WC, DVD, nawigację satelitarną, mikrofon, nagłośnienie oraz oświetlenie dla każdego pasażera. Autobusy są niezwykle ciche dzięki wytłumionemu wnętrzu.

Istnieje możliwość zakupu biletu z naszą pomocą, w takim przypadku prosimy zaznaczyć odpowiednią opcję przy rezerwacji. W przypadku wyboru tej opcji mamy super zniżkę 15% na bilet na hasło gdzienaweekend.pl! Cena w obie strony w tym przypadku wynosi 403,75 złotych/osoba (cena regularna 475zł!).

Można oczywiście jechać również dowolnym innym przewoźnikiem, ważne żeby dotrzeć w sobotę przed godziną odbioru jachtów.

Przelot samolotem

Brak jest bezpośredniego połączenia, ale jest kilka połączeń w sobotę rano z dogodnymi przesiadkami.
Aktualnie (stan na 2018-03-15) najtańsze połączenie to:

Wylot: Warszawa WAW, sobota, 28 kwietnia , 07:45 › 17:50 Split (przesiadka Frankfurt nad Menem – FRA)
Powrót: Split SPU, sobota, 5 maja, 07:45 › 12:05 Warszawa (przesiadka Dusseldorf – DUS)
Przewoźnik: Lot + Croatia Airlines
Cena: 897 zł

Lotnisko w Splicie znajduje się raptem 9km od mariny, gdzie czekać będzie jacht.

Uwaga – ceny biletów wciąż się zmieniają (zarówno w górę jak i w dół) – nie działa tu reguła im wcześniej tym lepiej, polecamy regularnie sprawdzać ceny oraz trasy przez różne porty przesiadkowe (np. tutaj: https://goo.gl/VGP5Hz ). W razie potrzeby pomożemy kupić bilet.

Przejazd samochodem

W przypadku przejazdu własnym samochodem prosimy o stawienie się w marinie Kastela 28 kwietnia najpóźniej o godzinie 17:00. Oczywiście jeśli się zdarzy, że przyjedziesz później to po prostu później wsiądziesz na jacht.

Na miejscu jest ogólnodostępny parking na ternie mariny w cenie 50EUR/tydzień.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Żeglarska majówka w Chorwacji! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia prześlemy na podanego maila informacje o wpłacie zaliczki (500zł), której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

UWAGA – Cena promocyjna 1333zł tylko do końca tygodnia!

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Przejazd ani przelot na trasie: Warszawa-Chorwacja-Warszawa nie jest wliczony w cenę i trzeba go nabyć we własnym zakresie. Powyższe opcje mają jedynie charakter poglądowy, abyśmy mogli lepiej zaplanować pierwszy i ostatni dzień wyjazdu.

  Zaznacz jeśli chcesz zakupić bilet na autokar rejsowy z naszą pomocą. Po otrzymaniu wpłaty wyślemy dane do zakupu biletu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w kajucie prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby.