info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Sylwester w Górach Stołowych! [narty Zieleniec lub piesze wędrówki]

Cena
749 zł
Cena
749 zł
19 stycznia 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

przedłużony weekend sylwestrowo-noworoczny (4 dni)
Termin : 30.12.2017-2.01.2018
Góry Stołowe
Zajętych miejsc : 46/48
Opis

Sylwester tuż tuż… czas powoli zacząć planować sylwestrowy, w tym roku, przedłużony weekend. Proponujemy Wam powitanie Nowego Roku inaczej niż zwykle i w miejscu zupełnie innym niż do tej pory! Zapraszamy w okolice Gór Stołowych, gdzie będziecie mogli szusować na nartach/snowboardzie lub biegówkach, chodzić po górach a także zwiedzać!

Fanów białego szaleństwa zachwyci jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce wraz z 22 kilometrami doskonale przygotowanych tras – Zieleniec, do którego codziennie dowieziemy wszystkich chętnych 🙂 Miejsce to jest również idealne dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie bowiem oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę 🙂 Jest tam też dostępnych wiele kilometrów tras biegowych! Można wziąć swój sprzęt lub wypożyczyć na miejscu.

Na miłośników górskich widoków oraz zwiedzania oprócz niezwykle urokliwych tras czekać będzie m.in.: Szczeliniec, Skalne Grzyby, Kaplica Czaszek, Muzeum Papiernictwa czy twierdza Kłodzko wraz podziemną trasą turystyczną.

Wszyscy natomiast będziemy integrować się w pensjonacie, bawić podczas zabawy sylwestrowej oraz wspominać wrażenia z poprzednich dni podczas wieczornej degustacji lokalnego piwa i opowieści piwowara pierwszego dnia 2018 roku 😉

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego – zarówno dla osób zainteresowanych jeżdżeniem na nartach/desce/nartach biegowych (zarówno doświadczonych jak i początkujących, można wziąć swój sprzęt lub wypożyczyć na miejscu) oraz osób chcących pochodzić po górach i pozwiedzać.

Śpimy w Łężycy – u stóp Gór Stołowych – skąd codziennie autokar będzie dowoził narciarzy do Zieleńca (około 25 minut jazdy), a po drodze będzie miał przystanek w obie strony w Dusznikach Zdroju (kilka minut jazdy). Jest zatem pełna dowolność, codziennie można:

 • Wybrać się na stok do Zieleńca
  Na cały dzień pojechać do Zieleniec Ski Arena jeździć na nartach/desce/nartach biegowych. Chętnym pomożemy wynająć instruktora. Codziennie spędzimy tam czas od około 9:30 (1 stycznia 10:30) do około 17:00 (w sylwestra 16:00). Godziny mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe/drogowe.
 • Pójść w Góry Stołowe
  Nasz pensjonat jest idealnym miejscem startu (końca) górskich wędrówek – do m.in. Szczelińca, Skalnych Grzybów czy wielu innych wspaniałych atrakcji.
 • Pojechać zwiedzać okoliczne atrakcje
  Chętni mogą zabrać się autokarem do Duszników Zdroju, aby zwiedzić to miasto lub np. pojechać do niedalekiej Kudowy.


Dla tych, co nie zatracą się w białym szaleństwie przewidzieliśmy program alternatywny – w planie znajdziecie nasze sugestie na każdy dzień (zarówno chodzenie po górach jak i zwiedzanie), a w realizacji ich będzie was wspierał jeden z pilotów 🙂 Prosimy pamiętać, że jest to program alternatywny realizowany we własnym zakresie (a także na własne ryzyko – m.in. podczas spacerów po górach), może wiązać się z dodatkowymi kosztami (transport, wstępy) oraz wymagać przejazdów komunikacją publiczną (która w okresie Sylwestrowym jeździ dość rzadko) i nie gwarantujemy jego realizacji.

4 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Aby spędzić 4 dni na stoku lub chodząc po górach wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu (wtorek 2 stycznia 2018)!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad (parking przy Pałacu Kultury od strony ul. Marszałkowskiej) Placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku na sobotę, 30.12.2017 o g. 00:15. Powrót we wtorek 2.01.2018 przed północą. Trzy noclegi spędzamy w komfortowym pensjonacie u stóp Gór Stołowych w Łężycy (pokoje 3-5 osobowe oraz 2 osobowe za dopłatą, wszystkie z łazienkami). Mamy rezerwacje na wyłączność całego budynku (jednego z dwóch w pensjonacie).

Można dołączyć do wyjazdu na trasie w Łodzi i Wrocławiu.

UWAGA – zmiana miejsca wyjazdu ze względu na miejską imprezę sylwestrową na Placu Bankowym – wyruszamy tym razem wyjątkowo z Placu Defilad (parking przy Pałacu Kultury od strony ul. Marszałkowskiej)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co będzie można robić?
 • Szusować na nartach lub/i snowboardzie!
 • Uczyć się jazdy na nartach/desce wraz z instruktorem (pomożemy go wynająć)!
 • Delektować się lokalnym mikrobrowarem i z pajdą chleba ze smalcem słuchać opowieści piwowara o warzeniu i rodzajach piwa!
 • Uczestniczyć w świetnej imprezie sylwestrowej z pysznym jedzeniem (4 gorące posiłki), nawet do białego rana ;-)
 • Zwiedzić okoliczne miejscowości pełne atrakcji!
 • Chodzić po Górach Stołowych!
 • I wiele, wiele innych!
Zieleniec - trasy narciarskie oraz biegowe

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim na Ziemi Kłodzkiej i jednym z największych w całej Polsce. Zieleniec Ski Arena to 27 wyciągów i koleje, na które składa się także 5 nowoczesnych kanap oraz 22 kilometry doskonale przygotowanych tras. Trasy zjazdowe w kurorcie są zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa, po bardzo wymagające. Dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe).

Zieleniec - główne atuty
 • Profesjonalnie przygotowane trasy, które są regularnie dośnieżane i ratrakowane
 • Zróżnicowanie tras - są trasy i wyciągi bezpieczne dla dzieci oraz początkujących, a także zaawansowanych narciarzy / snowboardzistów
 • Większość stoków jest oświetlona
 • Z jednego końca Zieleńca na drugi można się dostać nie ściągając nart
 • Wystarczy 1 karnet na wszystkie wyciągi
 • W sumie 21 kilometrów tras w tym najdłuższa ok. 3km
 • Snowpark i rynna snowboardowa
Mapa wyciągów i tras narciarskich
Trasy biegowe

Zieleniec leży na zboczach Gór Orlickich, których nieco wyższe partie są doskonałym miejscem do uprawiania klasycznej odmiany narciarstwa – biegów. Niemal 200 kilometrów tras poprowadzonych zakątkami przepięknej krainy, zróżnicowany stopień trudności oraz przede wszystkim niezwykłe panoramy – to tylko niektóre z zalet uprawiania biegów narciarskich w naszych stronach.

Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Opinie uczestników

 • Każdy wyjazd, czy to jednodniowy, czy dłuższy – to nowa przygoda, to nowi świetni, pełni pasji i życia ludzie, nastawieni na spędzanie wolnych chwil gdzieś w drodze, nie przed TV, czy „kompem”. Każdy wyjazd to interesuące i ciekawe miejsca, przepiękna zamówiona pogoda, dobra zabawa. Nie można też ominąć pilotów, przewodników i oczywiście kierowców, którzy są skarbnicą wiedzy o miejscach, które zwiedzamy – zawsze służących pomocą.

  Wiola Zotów
 • (…)Świetne pomysły na wyjazdy i miejsca do zwiedzenia, bardzo solidna organizacja i kontakt przed i w czasie wyjazdu. No i przede wszystkim atmosfera na wyjazdach. Nawet jeśli ktoś ma robotę w kanałach, konkubinę, która zdradza ze szczerbatym listonoszem, bolący ząb, lumbago, czy przeciekający dach, to tu spotka gagatków, którzy pomogą mu o tym wszystkim w czasie weekendu skutecznie zapomnieć!

  Jan Laguna‎
 • (…) Z GdzienaWeekend wyjeżdżają osoby otwarte na nowe znajomości, lubiące aktywnie spędzać wolny czas. Organizatorzy to wyjątkowi ludzie, spełniający swoją pasję i zarażają nią innych. Każda organizowana przez nich impreza jest niezapomniana. Nie sposób się nudzić. Więc jeśli nie wiesz co zrobić w wolny weekend dołącz do GdzienaWeekend, gorąco polecam.

  Ania Hibsz
Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Łężyce - Zieleniec - Łężyce

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę, 30 grudnia o godzinie 00:15, tak aby około godziny 7 rano dojechać do pensjonatu. Na miejscu będzie czekać na nas pyszne śniadanie, a także będzie można skorzystać z łazienki celem porannego odświeżenia.

Fanów białego szaleństwa zabierzemy autokarem do Zieleńca. Po krótkiej podróży (około 25min) Waszym oczom ukaże się marzenie każdego narciarza i snowboardzisty. Przed Wami kilka godzin czasu wolnego na dowolne aktywności w tym świetnym ośrodku, bo zbiórka zaplanowana jest dopiero o 17 😉

Miłośnicy górskich widoków oraz zwiedzania w tym dniu mogą wyruszyć autokarem do miejscowości Duszniki-Zdrój, skąd można m.in. komunikacją publiczną dostać się do Kudowy-Zdrój. Na miejscu proponujemy udać się na około półgodzinny spacer do niezwykłej Kaplicy Czaszek. Wracając można zobaczyć Szlak Ginących Zawodów, Park Zdrojowy w zimowej odsłonie wraz z Pijalnią Wód Leczniczych, a nawet Muzeum Zabawek oraz Muzeum… Żaby 🙂 Po powrocie do Dusznik Zdroju warto udać się jeszcze do jedynego w swoim rodzaju Muzeum Papiernictwa. Po godzinie 17 autokar wracając z Zieleńca odbierze zwiedzających i zawiezie do pensjonatu.

Wszyscy zakwaterujemy się w pensjonacie około 18, po czym udamy się na obiadokolację. Następnie czeka nas już relaks podczas wieczornej wspólnej integracji 🙂

Dzień 2Łężyce - Zieleniec - Łężyce

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze szusowanie lub wędrówki po górach.

Fanów białego szaleństwa zabierzemy ponownie autokarem do Zieleńca. Po krótkiej podróży znów do Waszej dyspozycji kilka godzin czasu wolnego na dowolne aktywności w tym ośrodku. W tym dniu zbiórka zaplanowana jest około 16, tak aby mieć więcej czasu na przygotowanie kreacji na imprezę sylwestrową 😉

Miłośnicy górskich widoków oraz zwiedzania w tym dniu podjadą autokarem do Karłowa, skąd można wyruszyć na zdobycie Szczelińca Małego oraz Wielkiego. Droga w dwie strony nie powinna zająć dłużej niż około 1,5 godziny, wliczając w to czas na zachwyty na widokami 😉 Z Karłowa można udać się dalej w kierunku fortu Karola, zajmie to około 40 minut. Warto dojść na Lisią Przełęcz skąd można szybko dojść do Białych Skał, z tego miejsca powrót do pensjonatu nie powinien zająć dłużej niż 1,5 godziny.

Na wszystkich o godzinie 17 czekać będzie obiadokolacja. Po niej każdy z nas będzie miał dłuższą chwilę na przygotowanie do imprezy sylwestrowej, której start jest planowany na 20. Podczas imprezy czeka nas syte i pyszne menu, a o północy dla wszystkich szampan!

Dzień 3Łężyce - Zieleniec - Łężyce

Trzeci dzień zaczniemy od późniejszego śniadania, tak abyśmy już około godziny 10 wyruszyli na kolejny dzień pełen atrakcji.

Fanów białego szaleństwa w tym dniu również zabierzemy do Zieleńca. Po niezbyt długiej podróży znów do Waszej dyspozycji będzie kilka godzin czasu wolnego na dowolne aktywności w tym ośrodku. W tym dniu zbiórka zaplanowana jest dopiero o 17, tak aby mieć więcej czasu na nacieszenie się białych puchem 😉

Miłośnicy górskich widoków oraz zwiedzania w tym dniu mogą zaplanować wyjście do Rezerwatu Skalne Grzyby. Skalne Grzyby to oryginalnie ukształtowane kamienie znajdujące się na wysokości około 680-700 metrów n.p.m. i rozciągnięte nieregularnie na długości około 2 km. Cechą charakterystyczną tych skał jest ich piętrowe ustawienie na sobie, dzięki czemu tworzą przeróżne kształty takie jak: grzyby, maczugi, bramy… Część skał posiada swoje własne nazwy takie jak: „Głowa Psa”, „Dwa Borowiki”, „Prawdziwek”, „Krucza Skała”, „Rogacz”… Nie jest to jedno wielkie skupisko skał, dlatego też należy ich „szukać” wśród rosnących drzew. Wycieczka powinna zająć około 5 godzin plus przerwy i zagwarantować fantastyczne zdjęcia 🙂

Wszyscy po chwili odpoczynku po całym dniu pełnym wrażeń o godzinie 19ej zjemy obiadokolację. Jednak to nie koniec atrakcji w tym dniu, gdyż o godzinie 20ej pojedziemy do knajpy kilka kilometrów od ośrodka, gdzie czeka na nas degustacja piwa w lokalnym mikrobrowarze, poczęstunek w postaci wytwarzanego tam chleba ze smalcem oraz opowieść piwowara na temat warzenia i rodzajów piwa! No i oczywiście wspólna integracja 🙂 Powrót do ośrodka zaplanowaliśmy przed północą 😉

Dzień 4Łężyce - Zieleniec - Łężyce - Warszawa

W czwartym dniu zaraz po śniadaniu opuścimy pokoje i wyruszymy jak najszybciej na ostatni dzień pełen atrakcji.

Fanów białego szaleństwa zabierzemy po raz ostatni do Zieleńca. Do Waszej dyspozycji będzie kilka godzin czasu wolnego na pożegnanie się z białych puchem. W tym dniu zbiórka zaplanowana jest o godzinie 15, tak aby mieć chwilę czasu na odświeżenie i odpoczynek przed powrotem do stolicy.

Miłośnicy górskich widoków oraz zwiedzania w tym dniu mogą wyruszyć do miejscowości Duszniki Zdrój, a następnie pociągiem do Kłodzka. Tutaj warto zobaczyć wznosząca się w centrum miasta, na Górze Fortecznej (369 m n.p.m.) twierdzę, która jest najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym obiektem, jak również podziemne korytarze i tunele pod ulicami Kłodzka czyli Podziemną Trasę Turystyczną liczącą aż 600 metrów. Warto również przejść się jeszcze po Rynku, aby następnie oczekiwać na autokar, który zabierze nas w drogę powrotną do Warszawy.

Wszyscy do Warszawy planujemy dotrzeć krótko przed północą.

 

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od pogody i innych czynników losowych, w szczególności sugerowane atrakcje alternatywne mogą być nie możliwe do zobaczenia z niezależnych od nas przyczyn. Ostateczny program będzie ustalany i przekazywany na miejscu przez pilota.

Koszty
Cena: 749 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem trasie Warszawa - Góry Stołowe - Warszawa
 • Codzienne transfery lokalne autokarem na trasie Pensjonat - Duszniki Zdrój - Zieleniec
 • Transport sprzętu narciarskiego w luku bagażowym
 • 3 noclegi w pensjonacie w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami (pokoje 2 osobowe za dopłatą 90zł/osoba za cały pobyt) - mamy rezerwację całego budynku (jednego z dwóch w pensjonacie)
 • Cztery śniadania
 • Trzy obiadokolacje w pensjonacie
 • Kawa i herbata bez limitu przez cały pobyt w dostępnym dla uczestników aneksie kuchennym
 • Degustacja piwa w lokalnym mikrobrowarze (4x120ml) plus pajda świeżo wypiekanego chleba ze smalcem i ogórkiem (osoby nie pijące alkoholu do wyboru 2szt napoju bezalkoholowego - woda/sok/herbata/cola itp.)
 • Szkolenie prowadzone przez doświadczonego piwowara na temat warzenia i rodzajów piwa podczas degustacji (około 30-60 minut). Degustacja oraz szkolenie odbywa się w zarezerwowanej w całości dla nas karczmie.
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Ubezpieczenie narciarskie (OC oraz sprzętu narciarskiego)
 • Opiekę dwóch pilotów
Cena nie zawiera:
 • Kosztów Balu Sylwestrowego - 150zł - płatne obligatoryjnie pilotowi w autokarze.
  -Cena zawiera uczestnictwo z zabawie sylwestrowej z profesjonalnym DJ-em lub zespołem wraz z 4 posiłkami gorącymi, zimną płytą, zimnymi oraz gorącymi napojami (woda, soki, kawa, herbata) oraz szampanem o północy. Możliwość wnoszenia własnego alkoholu. Impreza jest na około 120 osób łączana z pozostałymi gośćmi pensjonatu, odbywać się będzie w drugim (nie naszym) budynku pensjonatu (odległość między budynkami około 50 metrów).
 • Pozostałych posiłków
 • Dla fanów białego szaleństwa:
  - kosztów SKI-PASS Kompleksu Zieleniec:
       -punktowych 1,5 - 13,5zł (1,25 - 11,25zł przy zakupie 200 punktów za 250zł)
       -2-7 godzinnych (50 - 90zł)
       -1-4 dniowych (105 - 310zł, rabat 20% przy zakupie on-line do 31.10)
       -pełny cennik tutaj
  - ewentualnych kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego - około 30 zł / dzień
  - kosztów wynajęcia instruktora (ok. 50zł/h lekcja grupowa, ok. 100zł/h indywidualna)
 • Dla miłośników górskich widoków:
  -kosztów przejazdów lokalnych poza dojazdem do Dusznik Zdroju
  -kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Sylwestra w Górach Stołowych prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki 250zł.

Komentarze