info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Rowerowy Weekend – Mazury!

Cena
310 zł
Cena
310 zł
8 lipca 2017
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 8-9.07.2017 r.
Mazury
Zajętych miejsc : 24 z 48
Opis

Już po raz trzeci zapraszamy na odkrycie z nami rowerowej krainy. W drugi weekend lipca zabieramy Was na północną część naszej pięknej krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Do przejechania będziemy mieli około 120 kilometrów, w części trasa będzie wiodła Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo 🙂 Oprócz wspaniałych widoków zaplanowaliśmy również odwiedzenie kilka miejsc szczególnie wartych zobaczenia. Rowerowy weekend na Mazurach na pewno pozostanie Wam na długo w pamięci 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem pięknej krainy Wielkich Jezior Mazurskich na dwóch kółkach. Wycieczka dla osób o średnio-zaawansowanym poziomie umiejętności i kondycji pozwalającej przejechać około 60 km dziennie.
Przez cały weekend jeździmy „na lekko” – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, wracamy przed północą w niedzielę.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 08.07.2017 o g. 05:45. Powrót w niedzielę 09.07.2017 około północy. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 4 osobowych lub 2 osobowych (za dopłatą). Wszystkie pokoje z łazienkami.

Transport / wypożyczenie rowerów

Rowery można wziąć własne – przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie bicykle będą bezpieczne lub można wypożyczyć na miejscu.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Cudowne krajobrazy mazurskich jezior pośród pól, lasów i łąk!
 • Budynki z początku XX wieku we wsi Banie Mazurskie!
 • Muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej!
 • Grobowiec rodziny Fahrenheid – Piramida w Rapie!
 • Pałac rodu Lehndorff w Sztynorcie!
 • Mamerki – muzeum-centrum dowodzenia III Rzeszy!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Obleciała już tyle miejsc, że nie pozostało już nic innego jak pilotować Zawsze z pasją, zawsze z uśmiechem i zawsze niestrudzenie zabiera uczestników wycieczek w miejsca zapierające dech w piersi! Najchętniej na rowerze, ale równie skutecznie dzierżąc wiosło czy zdzierając cholewki!

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Węgorzewo

Ruszamy w sobotni poranek z placu Bankowego o 5:45, aby około 11:00 dotrzeć do Węgorzewa (po trasie znajdziemy czas na poranną toaletę i krótką przerwę). Po odebraniu/wypakowaniu rowerów, około godziny 12:00, wyruszymy w trasę z ośrodka wypoczynkowego PTTK, skąd promenadą biegnącą w kierunku zamku oraz przy Muzeum Kultury Ludowej dotrzemy do ścieżki rowerowej Green Velo. Na odcinku do Bań Mazurskich, ścieżka rowerowa przebiega starym torowiskiem kolejowym. To w tej miejscowości można obejrzeć pojedyncze budynki z początku XX wieku. Dalej pojedziemy do Ściborek, gdzie funkcjonuje muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej „Republika Ściborska” i propaguje się ideę życia Eko. To rejon Polski o najczystszym powietrzu, „polski biegun zimna”, o naturalnym krajobrazie, niezmienionej starej zabudowie wsi. Tu wilki, dziki, jelenie dosłownie są na wyciągnięcie ręki… Kolejną atrakcją podczas naszej trasy będzie grobowiec rodziny Fahrenheid – Piramida w Rapie, okryta tajemniczością jako punkt oddziaływania energii kosmosu 🙂 Po zaczerpnięciu energii z kosmosu udamy się dalej przepięknymi trasami w kierunku Czerwonego Dworu. Na sam koniec udamy się przez Węgorzewo do miejscowości Ogonki, gdzie będzie czekało na nas miejsce noclegowe w urokliwie położonym ośrodku, kilka kroków od Jeziora Święcajty. Po zakwaterowaniu i krótki odpoczynku przyjdzie czas na integrację przy ognisku 🙂

TRASA (około 65 km):
Ośrodek PTTK Węgorzewo – Banie Mazurskie- Ściborki – Grądy Węgorzewskie – Budry – Czerwony Dwór – Węgorzewo – Ogonki

Dzień 2Węgorzewo - Warszawa

Po śniadaniu wyruszymy na drugi dzień naszej rowerowej wyprawy – przed nami pętla wokół Jeziora Mamry. W miejscowości Ogonki zobaczymy bunkier z czasów II wojny, przykład umocnienia strategicznej przeprawy pomiędzy jeziorami. Dalej trasa prowadzić będzie lokalnymi drogami, mija hotel Ognisty Ptak nawiązujący nazwą do legendarnego bojera, którym na jeziorze Święcajty w 1938 roku pobito rekord prędkości. Po drodze zobaczymy kilka miejsc z malowniczym widokiem na jezioro Dargin. Następnie dotrzemy do miejscowości Sztynort, gdzie obejrzymy okazały XVII-wieczny pałac rodu Lehndorff oraz założenie parkowe z kilkuset letnimi drzewostanem. Kolejną atrakcją na trasie wycieczki będą Mamerki, gdzie znajduje się dobrze zachowany kompleks bunkrów. Za Mamerkami dotrzemy do Śluzy Guja – jedynej na trasie Kanału Mazurskiego w całości ukończonej i co więcej działającej. Powrotna trasa wycieczki biegnąć będzie promenadą przy Parku Etnograficznym aż do ośrodka wypoczynkowego PTTK w Węgorzewie. Około 17 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, na miejscu będziemy około 23-ej.

TRASA (około 45 km):
Ogonki – Sztynort – Pniewo-Mamerki (zwiedzanie)–Węgorzewo

Koszty
Cena: 310 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem trasie Warszawa - Węgorzewo - Warszawa
 • Nocleg w ośrodku w miejscowości Ogonki (pokoje z łazienkami, 4 osobowe oraz 2 osobowe za dopłatą 15zł/osoba)
 • Organizacja ogniska w sobotę, drewno na opał i plastikową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Niezapomniane wrażenia ze weekendu rowerowego
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do Mamerek 17zł os. dorosła/ 14zł - bilet grupowy
 • Kosztów wypożyczenia roweru (30zł/dzień) lub transportu rowerów na przyczepce (20zł/rower)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerowy Weekend – Mazury prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Dodatkowe opcje

 • Z autokarem jedzie specjalna przyczepka na rowery, można także wypożyczyć rower na miejscu.
  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2 osobowym. Dopłata 15zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu). UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
Komentarze