info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Rowerem po Puszczy Białowieskiej (Polska + Białoruś)

Cena
340 zł
Cena
340 zł
18 lipca 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 9-10.06.2018
Puszcza Białowieska
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich fanów dwóch kółek, zarówno tych zaprawionych w długich trasach, jak i zupełnych amatorów na dwudniową wyprawę po przepięknych terenach Puszczy Białowieskiej! Czeka nas spotkanie z unikalną na skalę europejską fauną i florą, nie tylko po polskiej stronie, ale również po białoruskiej! Przejedziemy puszczę ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód podziwiając niezwykłe widoki, przepiękne lasy, żubry, jeziora, rzeki i tradycyjną zabudowę.

UWAGA – na tę wyprawę nie musisz mieć swojego roweru – można wypożyczyć porządne rowery górskie na miejscu!

Puszcza Białowieska to wspaniały i unikalny kompleks leśny położony na terenie Polski i Białorusi charakteryzujący się niezwykłymi na skalę europejską walorami:
– mieszka tutaj największa populacja wolnego żubra na świecie!
– rosną tu jedne z najstarszych dębów w Polsce!
– występuje tu aż 59 gatunków ssaków!
– puszcza posiada niezwykle bogaty świat grzybów – ok. 5tys gatunków!
– są tu rzeki, jeziora, bagna i torfowiska!
– Białowieski Park Narodowy – to najstarszy park narodowy w Polsce!
– to niezwykle piękne miejsce, które raz odwiedzone przyciąga ponownie 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem przepięknych terenów Puszczy Białowieskiej!

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać puszczę na rowerach pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika-przyrodnika, który podczas postojów będzie nam opowiadał o faunie i florze tego przepięknego lasu.

Planowane trasy to 40km pierwszego dnia i około 50km drugiego, ale możne je zarówno skrócić jak i wydłużyć nawet do 70km – także każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Wiodą one głównie przez leśne ubite drogi choć może się zdarzyć trochę piachu (głównie pierwszy dzień) i asfaltu (głównie drugi dzień). Przez cały weekend jeździmy „na lekko” – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, wracamy przed północą w niedzielę.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę o godz. 5:45. Powrót w niedzielę około 23:00. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym hotelu w centrum Białowieży w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami. W cenie wyjazdu jest ognisko z kiełbaskami wieczorem i śniadanie w niedzielę.

Transport / wypożyczenie rowerów

Rowery można wziąć własne – przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie bicykle będą bezpieczne lub można wypożyczyć na miejscu – są to porządne górskie rowery sprawdzone osobiście przez organizatorów.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zabrać ze sobą!

Zastanawiasz się co warto wziąć ze sobotą, poniżej krótka podpowiedź:
-mały plecak na prowiant
-śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej w sobotę rano, podczas wycieczki pierwszego dnia nie ma sklepów!)
-kremy do opalania, spreje na komary, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy
-kurtkę przeciwdeszczową
-warto zabrać kask rowerowy (wypożyczalnia nie dysponuje kaskami) oraz zapięcie do roweru (rowery w sobotę trzymamy na zewnątrz na terenie pensjonatu)
-jeśli bierzesz swój rower: dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
-mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower i nakładki na siodełka jeśli wypożyczasz rower (na nowym rowerze może być Ci niewygodnie)
-komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Co zobaczymy?
 • Przepiękne tereny Puszczy Białowieskiej po stronie polskiej i białoruskiej!
 • Znaczną część słynnego transgranicznego szlaku rowerowego!
 • Tajemnicze Miejsce Mocy!
 • Wyjątkowy Szlak Dębów Królewskich!
 • Unikalna architektura mijanych wsi!
 • Siedzibę Dziadka Mroza!
 • Ostry Język Teściowej i Carska Polanę!
 • I wiele, wiele innych!
 • A to wszystko pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika-przyrodnika!
Prowadzący

Anna Kania

Eko nawigator

Parafrazując klasyka – pani mówi o przyrodzie. Przy tym całkiem często i inaczej niż klasyk, bo konkretnie i ciekawie. Podobno to wina wykształcenia. Do tego jak sama o sobie mówi jest mapowym maniakiem. Podejrzewamy, że umie czytać mapy. Czyli nie dość, że opowie to jeszcze trafi gdzie trzeba.

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku położonym w centrum Białowieży w okolicach Białowieskiego Parku Narodowego. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Ośrodek uzyskał świetną ocenę 8,2 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Galeria
Plan

Dzień 1Polska

Ruszamy z Warszawy 9 czerwca o 5:45 komfortowym autokarem, a nasze rowery bezpiecznie zamocowane na przyczepce. Około godziny 11 dotrzemy do Białowieży, gdzie wypożyczymy rowery lub zdejmiemy nasze z przyczepki. Następnie wszyscy wyruszymy w trasę. Po drodze czeka nas m.in. możliwość zwiedzenia Rezerwatu Wysokie Bagno, naładowania się mocą w Miejscu Mocy, obejrzenia przepięknych wielowiekowych dębów oraz zachwycenia się wspaniałą zabudową regionu 🙂 Dojedziemy również do doliny rzeki Narewki – wzdłuż granicy Parku Narodowego. Po 17ej udamy się w kierunku naszego ośrodka, gdzie po zakwaterowaniu oraz krótkiej przerwie spotkamy się na wspólnej integracji przy ognisku.

Trasa do pokonania w pierwszym dniu to około 40 km

Dzień 2Białoruś

W niedzielę zaraz po śniadaniu ruszymy ponownie w trasę, tym razem po białoruskiej stronie. Podczas wycieczki będziemy przejeżdżać m.in. przez Jezioro Liackoje, będziemy mogli zobaczyć siedzibę Dzieda Maroza (Dziadka Mroza), zwiedzimy Chronioną Dąbrowę z ciekawymi monumentalnymi drzewami, będziemy mogli odpocząć na „Carskiej Polanie” (używanej jako historyczne miejsce biesiad władców Polski) oraz podążyć drogą tzw. „Ostrym Językiem Teściowej”, która ciągnie się przez fragment tajgi 🙂 Zobaczymy też dąb „Pustelnik” oraz brzozę z „Głową Żubra”, a tak to poza tym wszędzie laaaaas i przepiękne widoki 🙂 Po 15ej przekroczymy granicę, tak aby w Białowieży około 16-17 zjęść wspólny obiad. Po oddaniu wypożyczonych rowerów lub zapakowaniu naszych na przyczepkę wyruszymy w drogę powrotna, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 22-23.

Trasa do pokonania w drugim dniu to około 50 km

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie. Trasy przejazdów mogą być różne w zależności od dostępności obszarów puszczy.

Poprzednio rowerami zagościli w Puszczy Białowiejskiej w sierpniu, zobacz koniecznie relację!

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa-Białowieża-Warszawa oraz transport bagaży podczas przejazdu rowerami
 • Nocleg w komfortowym ośrodku w pokojach 2 i 3 osobowych z pościelą i łazienkami
 • Przygotowanie ogniska
 • Prowiant na ognisko (kiełbaski, chleb, przyprawy, plastikowa zastawa itp.)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opłaty i formalności związane z wjazdem na Białoruś
 • Obowiązkowe ubezpieczenie na Białoruś
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika - przyrodnika
Cena nie zawiera:
 • Prowiant na przejazdy
 • Kosztów wypożyczenia roweru (30zł/dzień płatne na miejscu) lub transportu rowerów na przyczepce (20zł/rower płatne w autokarze)
 • Opcjonalne wstępy:
  - Szlak Dębów Królewskich 6zł/3zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po Puszczy Białowieskiej (Polska + Białoruś) prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.