info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Polowanie na krokusy na Polanie Chochołowskiej!

Cena
299 zł
Cena
299 zł
7 kwietnia 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.04.2018
Dolina Chochołowska
Zajętych miejsc : 37 z 47
Opis

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty! A jak wiosna to czas kiedy Polana Chochołowska zostaje pokryta fioletowym dywanem kwitnących krokusów. Zapraszamy wszystkich pragnących doświadczyć niezwykłych wizualnych wrażeń na weekend pełen kolorów i spektakularnych widoków! Będziemy mieli okazję zobaczyć zjawiskowy dywan z tysięcy kwiatów rozpościerających się na górskich polanach. Będziemy również chodzić po górach, dolinach i szczytach oraz… nocować w schronisku wśród górskich widoków! I to wszystko bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego o przeciętnej kondycji. Trasę można w razie potrzeby wydłużyć albo skrócić, a w szczególności pójść tylko dolinami, gdzie są niewielkie przewyższenia, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdy śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Polanie Chochołowskiej. W związku z tym musimy ze sobą zabrać na trasę rzeczy potrzebne nam na nocleg, ale na szczęście nie wiele bo tylko na jedną noc, także wystarczy nam mały plecak. Dodatkowo będziemy je mieć ze sobą tylko w dolinach, bo przed wyjściem na bardziej wymagający odcinek w sobotę będzie można je zostawić w schronisku. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek 6.04.2018 o g. 23:20. Powrót w niedzielę 8.04.2018 około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy w schronisku na Polanie Chochołowskiej pokojach kilkuosobowych (4, 6, 8 os) oraz 2 osobowych za dopłatą. Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu.
Do schroniska idziemy pieszo, więc należy zabrać ze sobą rzeczy na nocleg (ale przed wyjściem na wyższe partie gór będzie można je zostawić w schronisku).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co wziąć ze sobą?
 • Plecak na prowiant, mapki, rzeczy na nocleg itp.
 • Ze względu na nocowanie w schronisku należy zabrać suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej w sobotę rano i w schronisku),
 • Wygodne, najlepiej nieprzemakalne buty z podeszwą, która zapewni dobrą przyczepność,
 • Cieplejsze ubranie, w górach musimy być przygotowani na szybką zmianę temperatury,
 • Kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz - oby nie były potrzebne! :-)
 • Termos z ciepłą herbatą też może się przydać.
Co zobaczymy?
 • Dolinę Chochołowską – najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach!
 • Dolinę Kościeliską – jedna z najpiękniejszych tatrzańskich dolin!
 • Polanę Chochołowską – największa polana w polskich Tatrach, położna na wys. ok. 1100m!
 • Grzesia – szczyt na wys. 1653m, z które roztacza się wspaniały widok na zachodnie Tatry!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Galeria
Plan

Dzień 0/1Siwa Polana - Dolina Chochołowska - Grześ i Rakoń - Dolina Chochołowska

Ruszamy z placu Bankowego w piątkowy wieczór o 23:45 aby rano około 8:30 dojechać w okolice parkingu przy Siwej Polanie (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Stąd ruszymy na szlak Doliną Chochołowską! Najpierw wygodną asfaltową drogą wśród rozległych łąk, a potem od Polany Huciskiej już ścieżką kamienistą, z którą bez problemu poradzą sobie wszyscy, nawet niedoświadczeni piechurzy. Po nieco ponad 2 godzinach dotrzemy do jednego z najpiękniejszych punktów wyprawy – Polany Chochołowskiej! Przyjdzie czas na zachwyt nad morzem krokusów, odpoczynek i możliwość zostawienia części rzeczy w schronisku. Później zobaczymy mieszczącą się nieopodal przepiękną drewnianą kaplicę znajdującą się pod lasem, na górnym skraju Polany Chochołowskiej. Na tym nie koniec atrakcji, bowiem przed nami wycieczka górska na Grzesia i Rakoń. Zobaczymy panoramy, które mają wybitnie wysokogórski charakter! Po około 4-5 godzinach wrócimy do schroniska, gdzie znajdziemy czas na wieczorną integrację wśród przepięknych górskich widoków.

Trasa:

Siwa Polana – Dolina Chochołowska – Polana Chochołowska – Grześ – Rakoń – Polana Chochołowska
długość ok. 17 km, czas ok. 6,5 godziny + przerwy, 1093 m podejść, 858 m zejść.

(Możliwa rezygnacja z wyjścia w wysokie góry i dojście tylko do Polana Chochołowskiej ok 6,9km, 2:10 godz. 238 m podejść, 42 m zejść)

Dzień 2Dolina Chochołowska - Dolina Kościeliska - Kiry

Drugiego dnia naszej przygody przejdziemy do przepięknej Doliny Kościeliskiej. Trasa wiedzie przez malowniczą Dolinę Iwanówkę oraz Przełęcz Iwaniacką, po której czeka nas mały postój w schronisku na Hali Ornak. Następnie ruszymy do Doliny Kościeliskiej, która jest prawdziwym cudem natury! Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Rwące górskie potoki, płynące w skałach wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. Do najsłynniejszych należą Mylna, Raptawicka czy Smocza Jama. W sumie w dolinie odkryto ich około 450, co jest zdecydowanie imponującą liczbą! Niedługo później dotrzemy do parkingu w Kirach, gdzie będzie czas na odpoczynek i obiad. Do Warszawy wyjedziemy ok. 16 i dojedziemy prawdopodobnie około północy.

Trasa:

Polana Chochołowska – Przełęcz Iwaniacka – Schronisko na Hali Ornak – Dolina Kościeliska – parking
długość ok. 12 km, czas ok. 4,5 godziny + przerwy, 541 m podejść, 762 m zejść

(Możliwy także powrót bezpośrednio na Siwą Polanę ok 6,9km, 1:45 godz. 42 m podejść, 238 m zejść)

 

Uwaga – podane trasy mogą ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. O konkretnych przejściach będzie decydował przewodnik na miejscu. Będzie możliwość skrócenia/rezygnacji z części tras.

Koszty
Cena: 299 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – parking Siwa Polana i parking Kiry – Warszawa
 • Nocleg w schronisku na Polanie Chochołowskiej, pokoje 4,6,8 osobowe oraz 2 osobowe (dopłata 25zł/osoba - brak wolnych miejsc), wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Polowanie na krokusy na Polanie Chochołowskiej! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.