info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Odwiedzamy Żyrardów – polską stolicę lnu!

Cena
49 zł
Cena
49 zł
3 lutego 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

1 dzień
Termin : 3.02.2018 r.
Żyrardów
Zajętych miejsc : 20 z 40
Opis

Niedaleko Warszawy, w połowie drogi do Łodzi, znajduje się wyjątkowe, nieodkryte jeszcze, miejsce. To, zbudowane w całości z czerwonej cegły, miejsce było świadkiem oraz uczestnikiem wielu historycznych wydarzeń jakie miały miejsce w naszym kraju, w tym rewolucji przemysłowej czy pierwszych strajków robotników na ziemiach polskich w 1883 roku tzw. Strajk Szpularek. Mowa oczywiście o Żyrardowie. I do tego bez wątpienia jednego z najciekawszych miast Mazowsza, zapraszamy Was na jednodniową wycieczkę śladami lnu.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego udziałem w jednodniowej wycieczce do Żyrardowa.

Termin i miejsce zbiórki!

Spotykamy się w sobotę 3 lutego na stacji Warszawa Śródmieście o godz. 8.20. Zakończenie wycieczki około godziny 16.35. Wyjazd i powrót pociągiem KM. Pociągi jadą do Żyrardowa średnio około 45 minut.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już od początku każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • zrewitalizowaną Centralę Fabryczna
 • unikatową dzielnicą robotniczą
 • zrewitalizowany obiekt zabytkowej Resursy
 • unikatową architekturą industrialną
Prowadzący
Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa Śródmieście – Żyrardów– Warszawa Śródmieście

Spotykamy się sobotę, 3 lutego 2018 roku, o, godz. 8:20 na stacji Warszawa Śródmieście, skąd wyruszymy pociągiem do Żyrardowa (odjazd 8:31). Po dojechaniu na miejsce wyruszymy do centrum osady fabrycznej, a następnie zwiedzimy Resursę czyli placówkę kulturalna urządzona na wzór klubów angielskich oraz Kręgielnie fabryczną. Po drodze zobaczymy zbudowany w 1885 roku Kantor, Pończoszarnię oraz budynek administracyjny, Pałacyk Tyrolski. Godzinę później udamy się spacerem do Parku im. Karola Diettricha. Po dotarciu na miejsce przyjdzie czas na podziwianie zrewitalizowanego parku w stylu angielskim i ewentualnie wstęp do Muzeum Mazowsza Zachodniego (Willa Karola Diettricha), gdzie będziemy mogli podziwiać obraz o imponujących rozmiarach panoramy Żyrardowa fabrycznego. Następnie udamy się na teren Bielnika – kompleksu budynków, gdzie dokonywano procesu bielenia gotowego płótna oraz poddawano go ostatecznym wykończeniom. Zwiedzanie niezrewitalizowaną części fabryki; będzie również możliwość zwiedzania Muzeum Lniarstwa (budynek dawnej wykańczalni), jak również wstępu do Lnianego Zakątka – sklepu z wyrobami lnianymi 🙂 Około godziny 13ej zaplanowaliśmy obiad oraz czas wolny. Następnie zwiedzimy „starówkę”, czyli centrum miasta – zabudowania wokół Placu Jana Pawła II oraz zrewitalizowanej centrali fabrycznej. Około 15:30 zakończy zwiedzanie tego urokliwego miasteczka i udamy się na stację kolejową, tak aby punktualnie o 15:53 wyruszyć w drogę powrotną do Warszawy. Na stacji Warszawa Śródmieście powinniśmy być około 16:35.

Koszty
Cena: 49 zł
Cena zawiera:
 • Opieka pilota przewodnika przez cały dzień
 • Obiad w Żyrardowie (zupa, drugie danie, kompot)
 • Oprowadzanie po zwiedzanych obiektach
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Opłaty "co łaska" za wejście do Muzeum Lniarstwa
 • Biletów TAM i Z POWROTEM w cenie około 26 złotych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9073 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na wyjazd Odwiedzamy Żyrardów – polską stolicę lnu! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać.