info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Odwiedzamy Kazimierz Dolny! – wycieczka jednodniowa

Cena
130 zł
Cena
130 zł
26 maja 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

1 dzień
Termin : 19.05.2018
Kazimierz Dolny
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Kazimierz Dolny to miasteczko o wyjątkowych walorach architektoniczno-krajobrazowych! Założone zostało w XIV wieków nie przez kogo innego jak Kazimierza i to Sprawiedliwego 😉 Pierwszy człon nazwy wzięło od imienia swojego założycielka, zaś drugi miał go odróżniać od Kazimierza pod Krakowem (obecnie dzielnicy miasta). I właśnie wiekowe zabytki, położenie nad Wisłą oraz zielone wzgórza są znakiem rozpoznawczym Kazimierza Dolnego. Może też dlatego od dawien dawna miasteczko to przyciągało jak magnes licznych artystów. W majową sobotę przyciągnie również nas na jednodniową wycieczkę 😉

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego udziałem w jednodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego. Na miejscu poruszamy się elektrycznymi eko-busikami oraz spacerujemy. Będzie też czas wolny na obiad i odkrywanie miasta samemu 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjazd jednodniowy (sobota).

Termin i miejsce zbiórki!

Wyjeżdżamy w sobotę 19.05.2018 o godzinie 7:00 z Placu Bankowego w Warszawie i wracamy tego samego dnia około 21:00.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już od początku każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Korzeniowy Dół uważany za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów!
 • Jeden z najpiękniejszych cmentarzy żydowskich w Polsce!
 • Słynny Duży Rynek wraz z okolicznymi zabytkami!
 • Ruiny wspaniałej twierdzy, basztę oraz Górę Trzech Krzyży wraz przepiękną panoramą!
Prowadzący
Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa - Kazimierz Dolny - Warszawa

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę, 19 maja o godzinie 7:00, i po około trzygodzinnej podróży, z małym śniadaniowym postoje po drodze, powinniśmy dotrzeć do Kazimierza Dolnego. Po krótkiej przerwie czeka na nas pierwsza nie lada atrakcja 🙂 Wsiadamy w charakterystyczne zielone elektryczne pojazdy i ruszamy w drogę. W trakcie wycieczki czas umili nam audio przewodnik, z którego dowiemy się trochę więcej o historii miasteczka i wiążących się z nim legend i anegdot. Poczujemy również wiatr we włosach 😉 Trasa przejazdu będzie wiodła przez ulicę Puławską, gdzie będziemy mogli zobaczyć charakterystyczne spichlerze by następnie dotrzeć do kirkutu. I właśnie tutaj zaplanowaliśmy krótką przerwę na zobaczenie zabytkowej ściany płaczu wraz z jednym z najpiękniejszych cmentarzy żydowskich w Polsce. Po powrocie do naszych eko-busików wyruszymy do wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie przewidziane jest około dwudziestu minut na spacer po nim. Korzeniowy Dół uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. Wystające, poskręcane fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach nadały mu imię i sławę. Dzięki niezwykłemu światłu przechodzącemu przez korzenie zlewające się z lessowym podłożem i zielenią niezwykłe wrażenia podczas spaceru gwarantowane 🙂 Po spacerze w wąwozie pojedziemy na Duży Rynek, a po drodze będziemy mogli podziwiać ciekawą architekturę miasteczka. Około południa rozpoczniemy zwiedzanie Rynku, zapoznamy się z ogólną historią miasta oraz jego budową, zobaczymy również Kościół Farny, synagogę oraz Klasztor Reformatorów w murem obronnym. Po pierwszej części zwiedzania zaplanowaliśmy przerwę na obiad oraz czas wolny. Około 15:00 wyruszymy na dalsze zwiedzanie. Odwiedzimy górujące nad przepięknym Kazimierzem Dolnym ruiny wspaniałej twierdzy wybudowanej tu w połowie XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego oraz zobaczymy Basztę, która broniła w średniowieczu przeprawy przez Wisłę. Na sam koniec wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, z której rozciąga się przepiękna panorama na całe miasteczko. Po zachwytach nad tym widokiem około 18:00 wyruszymy w drogę powrotną. Do Warszawy powinniśmy dotrzeć około 21:00.

Koszty
Cena: 130 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Kazimierz Dolny - Warszawa
 • Opieka pilota przewodnika przez cały dzień
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Przejazd lokalnym eko-buskiem z przewodnikiem audio
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
Cena nie zawiera:
 • Opcjonalnego obiadu w cenie 20 zł (zupa, drugie danie, kompot)
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9073 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na wyjazd Odwiedzamy Kazimierz Dolny! – wycieczka jednodniowa prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać.