info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Odessa – Czerwcówka 2018 nad Morzem Czarnym! *PREMIUM*

Cena
649 zł
Cena
649 zł
18 lipca 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend)
Termin : 30.05-03.06.2018
Lwów/Odessa
lista rezerwowa :-(
Opis

Odessa przez wielu określana jest jako ukraińska perełka Morza Czarnego. Gdy poznamy ją bliżej sami uznamy, że określenie to jest bardzo trafne, ponieważ miasto urzeka nie tylko mnóstwem ciekawych miejsc oraz zabytków, które zobaczymy na własne oczy, ale również piękną piaszczystą plażą. To również jeden z najpiękniejszych czarnomorskich portów. Tym bardziej nie dziwi fakt, że dziś powraca do łask i kusi nas 🙂 Do Odessy dojedziemy ze Lwowa nocnym pociągiem w komfortowych wagonach sypialnych. Zapraszamy na długi weekend czerwcowy do Lwowa i Odessy 🙂

WYPRAWA POTWIERDZONA! ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem pięknego Lwowa oraz niezwykłej czarnomorskiej Odessy.

Podczas wyjazdu skupimy się na zwiedzaniu z przewodnikiem, ale będzie też sporo czasu wolnego na samodzielnie odkrywanie Odessy i Lwowa oraz na plażowanie nad Morzem Czarnym!

Objazdowy charakter wyjazdu
Wyjazd ma charakter objazdowy, pierwszą noc spędzamy w autokarze, drugą i czwartą w podciągu sypialnym, a trzecią w 4 gwiazdkowym hotelu. Dzięki temu możemy naprawdę dużo zobaczyć i do tego komfortowo się wyspać (w pociągu czy hotelu), ale wymusza to pewne ograniczenia dostępu do m.in. pryszniców – które poza hotelem będą na dworcach, ale nie możemy zagwarantować, że uda się z nich skorzystać – może zabraknąć czasu lub mogą… nie działać – w końcu to Ukraina 🙂

Bagaże – zwiedzamy „na lekko”!
Ze względu na objazdowy charakter będziemy musieli przetransportować bagaże z jednego środka lokomocji do innego lub do hotelu, ale zadbamy o to, żeby podczas zwiedzania nie przeszkadzały nam czekając sobie bezpiecznie – w luku autokaru, skrytkach, hotelu czy pilnowane przez pilota lub przewodnika.

5 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Wyruszamy z Warszawy w środę wieczorem 30 maja, a wracamy w niedzielę wieczorem 3 czerwca, czwartek 31 maja jest dniem wolnym od pracy (Boże Ciało), czyli wystarczy wziąć urlop w piątek 1 czerwca, aby spędzić z nami te niezwykłe 5 dni!

Przejazdy i noclegi

Wyjazd jest z Placu Bankowego w środę 30 maja o 21:00, powrót w niedzielę 3 czerwca około 24 – 2 w nocy.

Z Warszawy do Lwowa jedziemy komfortowym autokarem. Przyjeżdżamy w czwartek rano i po dniu zwiedzania wsiadamy około 22:00 w nocny pociąg do Odessy. W Odessie jesteśmy w piątkowy poranek, zwiedzamy miasto i śpimy w hotelu. W sobotę również zwiedzamy Odessę i wieczorem wsiadamy w nocny pociąg do Lwowa, gdzie przyjeżdżamy w niedzielny poranek. Po południu w niedzielę ruszamy autokarem do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy.

Warszawa – Lwów – Autokar
Z Warszawy do Lwowa jedziemy komfortowym autokarem. Autokar wyposażony jest m.in. w toaletę. Standardowo co około 2-3 godziny czeka nas postój oraz dłuższy postój na granicy.

Lwów – Odessa – Pociąg
Z Lwowa do Odessy jedziemy komfortowym, ale tradycyjnym ukraińskim pociągiem sypialnym w wagonach klasy „kupiejnej”. Oznacza to, że śpimy w 4 osobowych przedziałach, co pozwoli nam się komfortowo wyspać. W pociągu można zamówić m.in. kawę i herbatę.

Hotel w Odessie
W Odessie śpimy z piątku na sobotę w eleganckim 4 gwiazdkowym hotelu w centrum w pokojach 2 osobowych.

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Doświadczymy podróży ukraińskim pociągiem!
 • Odkryjemy symbole kultury i architektury Lwowa!
 • Zawitamy do Odessy - ukraińskiej perełki Morza Czarnego!
 • Zwiedzimy najważniejsze i najciekawsze zabytki Oddessy
 • Wejdziemy na kultowy odesski obiekt architektoniczny - Schody Potiomkinowskie!
 • Zwiedzimy z przewodnikiem Teatr Opery i Baletu, najbardziej znany i zjawiskowy budynek w całej Odessie!
 • Odkryjemy światowej sławy katakumby w Nerubajske!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Dlaczego premium?

Będziemy nocować w eleganckim hotelu **** (czterogwiazdkowym) w centrum Odessy w pokojach 2 osobowych z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w sobotę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,4 na portalu booking.com.

Do Odessy podróżujemy pociągiem w wagonie „kupiejnym”. Jest to komfortowy wagon sypialny przedziałowy. W każdym przedziale są 4 miejsca do leżenia. W cenie wyjazdu zapewniamy pościel. W każdym wagonie pracuje 2 prowodników, dostęp do składu pociągu mają tylko osoby z biletami.

Poniższe zdjęcia mają charakter poglądowy 🙂

Galeria
Plan

Dzień 1/2Lwów

Wyruszamy autokarem w środę, 30 maja o godzinie 21:00 z Warszawy z placu Bankowego. Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski. W zależności od sytuacji na granicy około godziny 9 rano dotrzemy do Lwowa. Po krótkiej przerwie na śniadanie rozpoczniemy zwiedzanie. Obejrzymy symbol kultury i architektury Lwowa – przepiękną Operę, która majestatycznie króluje nad główną promenadą miasta Prospektem Swobody. Idąc wzdłuż Alei Wolności zatrzymamy się jeszcze przy pomniku ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki. Zobaczymy też pomnik Adama Mickiewicza, by następnie spacerem dotrzeć do Rynku z imponującym Ratuszem! Zobaczymy również Katedrę łacińską, kaplicę Boimów, Katedrę ormiańską i wiele innych urokliwych miejsc! Przejdziemy również pod Kościół Dominikanów i Arsenał. Po 13ej wyruszymy pieszo na zwiedzanie największej polskiej nekropolii znajdującej się za granicą – Łyczakowa – i oddamy hołd zasłużonym. Po chwili zadumy wrócimy do Starego Miasta, gdzie zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na odpoczynek, posiłek czy też własne poznawanie tegoż urokliwego miasta 🙂 Około 20ej spotkamy się ponownie i udamy się na dworzec kolejowy, gdzie będzie możliwość skorzystania z pryszniców, zrobienia zakupów czy odpoczęcia przed podróżą. Po 22 zameldujemy się w pociągu, w wagonach sypialnych, tak aby punktualnie o 22:15 wyruszyć pociągiem do Odessy. Czas przejazdu to około 10 i pół godziny.

Dzień 3Odessa

Przed 9 rano powinniśmy dotrzeć do Odessy. Pierwszą połowę dnia przeznaczymy na zwiedzanie centrum Odessy, które zaczniemy od Placu Katedralnego. Zobaczymy największą prawosławną cerkiew na terenie miasta – Sobór Przemienienia Pańskiego, budynek Filharmonii Miejskiej, który swoim wyglądem przypomina nieco słynny, wenecki Pałac Dożów czy też Ratusz Miejski. Przyjdzie również czas na Schody Potiomkinowskie – kultowy obiekt architektoniczny, które są naprawdę gigantyczne! Dawniej stanowiły miejsce, przez które wkraczało się do miasta. Zbudowano je już w pierwszej połowie XIX wieku, ale sławę zyskały niemal 100 lat później, gdy stały się jednym z „bohaterów” filmu „Pancernik Potiomkin”. Zachwycimy się również neogotyckim Pałacem Beliny-Brzozowskiego oraz Belwederem, a niedługo później dotrzemy na nadmorski bulwar. Będąc w tym mieście nie sposób pominąć domu przy słynnej ulicy Deribasowskiej, pod numerem 16. To tu mieszkał w 1825 r. nasz narodowy wieszcz, Adam Mickiewicz. Dotrzemy również do słynnego Hotelu „Pasaż”, następnie przejdziemy na ulokowany w malowniczym parku, tuż nad Morzem Czarnym, Stadion Czernomorca, po czym czeka nas odpoczynek i czas wolny na obiad. Chwilę później wyruszymy zwiedzić z przewodnikiem Teatr Opery i Baletu, czyli najbardziej znany i zjawiskowy budynek w całej Odessie. Powstał już w 1810 roku, a barokowa fasada ozdobiona została popiersiami m.in. Mikołaja Gogola i Aleksandra Puszkina. Około 17 powrócimy do hotelu, gdzie się zakwaterujemy. Po odpoczynku wyruszymy na odkrywanie wieczornej, bardziej imprezowej części Odessy oraz oczywiście wspólną integrację 😉

Dzień 4Odessa

Trzeci dzień zaczniemy od śniadania w hotelu, a następnie zaraz po wykwaterowaniu wyjedziemy do katakumb w Nerubajske. Odeskie katakumby, najsłynniejsze w świecie nie tylko po swoim niezwykłym splocie labiryntów ale też po długości, która osiąga trzy tysiące kilometrów. Dla porównania: długość Rzymskich katakumb – trzysta, paryskich – pięćset kilometrów. Nawet przybliżona topografia odeskiego podziemnego labiryntu jest nieznana, tak więc lepiej podczas zwiedzania trzymajcie się przewodnika 😀 Około południa powrócimy do Odessy, gdzie podczas wolnego każdy będzie mógł wybrać się na plażę, skosztować specjałów kuchni ukraińskiej czy na własną rękę pozwiedzać jeszcze raz to miasto 😉 Około 20 spotkamy się ponownie i udamy się na dworzec, skąd punktualnie o 22:05 wyruszymy pociągiem w drogę powrotną do Lwowa.

Dzień 5Lwów

Rano dotrzemy do Lwowa. Ten dzień można przeznaczyć na samodzielne odkrywanie Lwowa lub też dalsze zwiedzanie z przewodnikiem mniej standardowych miejsc. Chętni będą mogli wybrać się na spacer do Skansenu Muzeum Architektury Ludowej zwanym Gajem Szewczenki oraz na Wysoki Zamek, skąd roztacza się wspaniała panorama Lwowa! Po spacerze około 13:00 znajdziemy jeszcze czas na posiłek przed drogą powrotną do Polski. Około 15:00 wyruszymy w kierunku granicy, tak aby około północy dotrzeć do Warszawy.

Koszty
Cena: 649 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem trasie Warszawa - Lwów - Warszawa
 • Przejazd pociągiem Lwów - Odessa oraz Odessa - Lwów z miejscem w przedziale sypialnym 4 osobowym z pościelą
 • 1 nocleg w hotelu 4* w Odessie (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • Śniadanie w hotelu w sobotę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Ukrainy
 • Opiekę przewodnika przez cały wyjazd
 • Opiekę pilota
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów (Katakumby + Opera Odessa - 40zł płatne obligatoryjnie pilotowi w autokarze, pozostałe wstępy opcjonalnie maksymalnie około 30zł)
 • Kosztów korzystania z prysznica na dworcu, poczekalni, przechowalni bagażu (kilkanaście zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Oddessa – Czerwcówka nad Morzem Czarnym! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki. UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.