info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Mazury wojennym szlakiem!

Cena
299 zł
Cena
299 zł
18 grudnia 2017

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 23-24.09.2017
Mazury
Zajętych miejsc : 25 z 30
Opis

Wyjazd na Mazury nie musi kojarzyć się tylko z relaksem pod żaglami czy rowerowymi eskapadami po przepięknych terenach. Zapraszamy Was na niezwykły wyjazd, który będzie jedyną w swoim rodzaju okazją do zetknięcia się z fascynująca historią tych terenów. Historią dramatyczną, czasem tajemniczą, ale zawsze niezwykle interesującą. Czekają na nas porzucone siedliska, relikty linii kolejowych, pozostałości wiaduktów, śluz i fortyfikacji, ale także zamki i twierdze! Wojenny szlak Mazur sięga nie tylko I oraz II wojny światowej, ale także dużo wcześniejszych dziejów.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem wojennego szlaku Mazur!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, wracamy przed północą w niedzielę.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę o godz. 5:30. Powrót w niedzielę około 23:00. Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w pokojach 4-6 osobowych. W cenie wyjazdu jest obiadokolacja w sobotę wieczorem i śniadanie w niedzielę.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?:
 • Centrum Dowodzenia III Rzeczy wraz z Muzeum II wojny światowej w Mamerkach!
 • Największą śluzę na Mazurach w Leśniewie Górnym!
 • Zamek reszelski sięgjący połowy XIII wieku!
 • Sanktuarium maryjne w Świętej Lipce z XIV wieku wraz z słynnymi organami!
 • Słynną kwaterę Główną Hitlera i Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych w Wilczym Szańcu!
 • Giżycko wraz z jego wspaniałym widokiem na jezioro Niegociń!
 • Niesamowitą Twierdzę Boyen w Giżycku!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Waldemar Wojciechowski

Mazurski gawędziarz

Gdyby był robotem nazywalibyśmy go mobilnym punktem informacji turystycznej, bo o Mazurach wie wszystko. Na szczęście jest człowiekiem i w całkiem do skumania sposób transferuje nam niezliczone mazurskie historie nucąc iście Monty-Pythonowskie wtrącenia 🙂

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa - Kętrzyn - Święta Lipka

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę, 23 września o godzinie 05:30, tak aby około 9:30 rozpocząć zwiedzanie Mazur wojennym szlakiem! Pierwszym niezwykłym miejscem, gdzie się zatrzymamy będzie budowla pochodząca z I połowy XIV wieku i będzie to Zamek krzyżacki w Kętrzynie. Niesamowita twierdza w samym centrum miasta, której centralną częścią jest mały, uroczy dziedziniec. Chwilę później pojedziemy do miejscowości Mamerki, gdzie zobaczymy największy schron na Mazurach wraz z Muzeum II wojny światowej. To największy w Europie kompleks niezniszczonych bunkrów z okresu II wojny światowej. Po kolejnym krótkim przejeździe znajdziemy się w miejscu, które zapadnie Wam na długo w pamięci. Największa śluza na Mazurach w Leśniewie Górnym (Fürstenau I) robi ogromne wrażenie, tym bardziej, że na wysokiej na kilkanaście metrów betonowej ścianie widnieje ślad po godle III Rzeszy. To bardzo rzadki przypadek zachowania w Polsce znienawidzonego i wyklętego symbolu. Po tak wielu atrakcjach powrócimy do Kętrzyna na przerwę obiadową. Kolejnym punktem naszego wojennego szlaku będzie zamek reszelski. Jest to piękny, gotycki zamek ze strzelistą neogotycką wieżyczką, okrągłą basztą i bramą prowadzącą na dziedziniec. Po obejrzeniu tej twierdzy zaplanowaliśmy czas wolny, a następnie przejedziemy do miejsca zakwaterowania. Po obiadokolacji rozpalimy ognisko i rozpoczniemy wieczorną integrację 😉

Dzień 2Giżycko - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas zwiedzanie sławnego sanktuarium maryjnego w Świętej Lipce, bowiem już w średniowieczu ustalił się zwyczaj organizowania pielgrzymek do tego właśnie miejsca. Kolejnym punktem na naszym wojennym szlaku będzie położone w samym sercu Mazur, porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. To swoiste zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. To właśnie tutaj w 1944 roku dokonano nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera! W tym niezwykłym i tajemniczym miejscu spędzimy około dwóch godzin, by zaraz potem udać się na przerwę obiadową oraz czas wolny. Na sam koniec naszej wyprawy zwiedzimy Twierdzę Boyen, jeden z najciekawszych obiektów historycznych w Giżycku! Jest ona doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Po zakończeniu zwiedzania wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, w której będziemy około 23-ej.

Koszty
Cena: 299 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Święta Lipka - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w Świętej Lipce (Dom Pielgrzyma) w pokojach 2 osobowych (za dopłatą 20 zł) z łazienkami oraz w pokojach 4, 5 i 6 osobowych z łazienkami
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadania w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Obsługę lokalnego przewodnika przez cały wyjazd
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępów ok. 50zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Mazury wojennym szlakiem! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Komentarze