info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Majówka w skalnych miastach! [Czechy+Polska]

Cena
590 zł
Cena
590 zł
3 maja 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend)
Termin : 3-6.05.2018
Skalne Miasta
Zajętych miejsc : 15 z 35
Opis

Formy skalne malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę, monumentalne skalne ściany, skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro oraz przepiękne czeskie zamki wraz z niezwykle urokliwymi miasteczkami. To tylko część atrakcji jaka na nas czeka podczas drugiej części długiego weekendu majowego. Zapraszamy na unikalny wyjazd po skalnych miastach i okolicznych atrakcjach w Czechach i Polsce!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłych skalnych formacji, labiryntów, jak również niezwykle ciekawych czeskich zamków! Nie wymagana jest duża kondycja, aczkolwiek wziąć pod uwagę, że będziemy trochę chodzić 🙂

4 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Ruszamy w czwartek 3 maja o godzinie 1:00, a wracamy w niedzielę 6 maja. Czwartek jest dniem wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć wolne w piątek aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Wyjeżdżamy w nocy ze środy 2.05.2018 na czwartek 3.05.2018 o godzinie 1:00 z Placu Bankowego w Warszawie i wracamy w niedzielę 6.05.2018 przed północą. Na wyjeździe spędzamy 3 noce w pensjonacie, a jedną w autokarze, ze względu na duże dystanse do pokonania, tak byśmy w dzień mogli skupić się na zwiedzaniu.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Wyjdziemy na szlak w Broumovskich Stěnach, gdzie zobaczymy Sępie Gniazdo oraz Skalny Teatr!
 • Zwiedzimy browar w Broumowie, gdzie przyjrzymy się tajemnicom produkcji jednego z najstarszych klasztornych piw na świecie oraz weźmiemy udział w ich degustacji!
 • Zwiedzimy Adrszpasko - Teplickie Skalne Miasto – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie!
 • Odkryjemy uroki jednych z najciekawszych zamków w Czechach - w Nachodzie i Nowym Mieście nad Metują!
 • Udamy się do Błędnych Skał i zdobędziemy Szczeliniec!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Gdzie nocujemy?

Nocujemy w przytulnym pensjonacie na terenie Ziemi Kłodzkiej w malowniczym zakątku u podnóża Gór Stołowych, w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami (pokoje 2 osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane są również trzy śniadania oraz obiadokolacje.

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Broumowskie Steny

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek, 3 maja o godzinie 1:00, i w zależności od sytuacji na drodze około godziny 7 rano zjemy śniadanie i udamy się jeszcze w około godzinną podróż. Około 9 wyjdziemy na szlak po Broumovské stěnach , czyli po naszemu Broumowskich Ścianach. Te monumentalne, pojedyncze skały i towarzyszące im kompleksy formują niezwykłe pejzaże skalnej krainy górskiej. Pierwsze niezwykłe miejsce jakie zobaczymy to Sępie Gniazdo, jest to najwyższe spiętrzenie w środkowej części Broumovskich Sten, zajęte przez piaskowcową grupę skalną kilkunastometrowej wysokości. Na szczycie skał znajduje się udostępniona ciągiem kamiennych stopni platforma widokowa, z której rozciąga się przepiękny widok na Kotliny Broumowską i Kłodzką, a także Góry Kamienne, Sowie i Stołowe. Po zachwytach z „gniazda” udamy się dalej urokliwym szlakiem, aż dotrzemy do Skalnego Teatru. Gdy dojdziemy na miejsce, a dojście zajmie nam dosłownie chwilę, będziemy mogli podziwiać Skalny Teatr z tarasu widokowego, znajdującego się na skałach. Warto też obejrzeć Skalny Teatr od wewnątrz, wysoko zadzierając głowę do góry, bo ściany teatru są ogromne, sięgające kilkudziesięciu metrów. Po zachwytach nad ogromnymi skalnymi blokami udamy się na postój w Hvezdie – chacie/schronisku. Po krótkim odpoczynku ruszymy dalej w trasę, tak aby około południa dotrzeć do miejscowości Hlavňov. Następnie udamy się w krótką podróż autokarem do Browaru w Broumowie. Podczas zwiedzania, otoczeni aromatem słodu wyrabianego w tutejszej tradycyjnej słodowni na podłodze, przyjrzyjcie się tajemnicom produkcji jednego z najstarszych klasztornych piw na świecie. Około 15ej przejedziemy do Broumova, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny. Następnie przejedziemy do naszego miejsca noclegu, gdzie późnym popołudniem będzie na nas czekać pyszna obiadokolacja, a wieczorem integracja.

Dzień 2Skały Adrszpaskie

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas Adrszpach – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie! Czekać na nas będzie szmaragdowe jeziorko, przy którym można by wypoczywać godzinami, kanion, czyli drewniany mostek między olbrzymimi, kilkudziesięciometrowymi skałami, Wielki Wodospad i okolice, aż po niezwykłe formy skalne, budzące najróżniejsze skojarzenia oraz wykutą w bramie skałę – jedno z najpiękniejszych miejsc Skalnego Miasta 🙂 Całodzienny spacer zakończymy czasem wolnym w Teplicach, jednym z najstarszych uzdrowisk w Czechach. Późnym popołudniem przejedziemy do pensjonatu na obiadokolację i wieczorną integrację.

Dzień 3Zamek - Nachod oraz Nowe Miasto nad Metują

Trzeci dzień rozpoczniemy zwyczajowo śniadaniem, a następnie przejedziemy autokarem, aby odkryć uroki dwóch najciekawszych zamków w Czechach! Pierwszy zamek odwiedzimy w miejscowości Nachod, gdzie zobaczymy twierdzę, której historia sięga pierwszej połowy XIII wieku. Dotrzeć do niego można którąś z malowniczych ścieżek wijących się po zboczach zamkowego wzgórza. Oficjalna droga jest znacznie dłuższa. Po sforsowaniu stoku dochodzimy do budowli albo przez most nad wybiegiem niedźwiedzi, albo obok głównej bramy. Zresztą te karkołomne trasy mają swój walor widokowy. Zamek ze swoimi pięcioma dziedzińcami naprawdę jest imponujący. Po zwiedzaniu tej ogromnej budowli przejdziemy na urokliwy ryneczek miasteczka, gdzie zaplanowaliśmy przerwę na posiłek i czas wolny. Następnie przejedziemy do Nowego Miasta nad Metują, perły architektury renesansowej w Czechach. Zwiedzimy tam Zamek w Nowym Mieście nad Metują będący częścią miejskiego parku kulturowego znajdującego się w zachodniej części rynku. Wzniesiony był wraz z miastem, pierwotnie jako gród późnogotycki, którego celem była ochrona miasta. Znajdziemy również czas na przerwę w urokliwym czeskim miasteczku, zaraz po niej udamy się na obiadokolację do pensjonatu.

Dzień 4Błędne Skały - Szczeliniec - Warszawa

W czwartym dniu zaraz po wcześniejszym śniadaniu opuścimy pensjonat i udamy się do Błędnych Skał. To przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna – miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Przejście labiryntu zajmuje około 35 minut, no chyba że ktoś musi się dłużej przeciskać 🙂 Jak już wszyscy dotrzemy do autokaru około południa dojedziemy pod Szczeliniec i udamy się na spacer. To najwyższy szczyt Gór Stołowych, niesamowicie ukształtowany, z długimi przepastnymi szczelinami, z tarasami widokowymi, z największym w Polsce skupiskiem oryginalnie uformowanych skał. W międzyczasie znajdziemy znajdziemy jeszcze czas na samodzielne pozwiedzanie i posiłek. Przed 17tą wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około północy.

Koszty
Cena: 590 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie oraz przejazdy lokalne
 • 3 noclegi w pensjonacie w Górach Stołowych w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami (pokoje 2 osobowe za dopłatą 50zł/osoba za cały pobyt)
 • Trzy śniadania
 • Trzy obiadokolacje w pensjonacie
 • Kawa i herbata bez limitu dostępna w kuchni w pensjonacie.
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika z uprawnieniami na Czechy oraz Polskę (Sudety) z płynną znajomością języka czeskiego
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do odwiedzanych miejsc (około 600CZK + 20PLN - Adrszpasko-Teplickie Skalne Miasto, Browar w Broumowie wraz z degustacją, Zamek w Nachodzie, Zamek w Nowym Mieście nad Metują, Błędne Skały, Szczeliniec)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Euromajówkę w skalnych miastach! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie zaliczki (200zł), której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2 osobowym. Dopłata 50zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu). UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).