info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Kajakowy Weekend – Czarna Hańcza i Marycha!

Cena
320 zł
Cena
320 zł
24 czerwca 2017
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 24-25.06.2017
Czarna Hańcza / Marycha
Zajętych miejsc : 44 z 48
Opis

Czarna Hańcza i Marycha, dwie rzeki, odmiennie ukształtowanie, ale za to obydwie z pięknymi terenami idealnymi do spływu kajakowego. Pierwsza – największa rzeka Suwalszczyzny, druga – uzależniająca rzeka na pograniczu polsko-litewskim dają gwarancję udanego weekendu kajakowego. Poznaj walory Wigierskiego Parku Narodowego oraz piękne pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć dwie piękne rzeki – Czarną Hańczę i Marychę w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić. Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 24.06.2017 o g. 05:30. Powrót w niedzielę 25.06.2017 około 21 wieczorem. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych domkach położonych w bardzo zacisznym miejscu nad jeziorem Pomorze.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi rzekami Suwalszczyzny!
 • Zobaczymy pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!
 • Zrobimy ognisko nad samym brzegiem jeziora Pomorze!
 • Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Obleciała już tyle miejsc, że nie pozostało już nic innego jak pilotować Zawsze z pasją, zawsze z uśmiechem i zawsze niestrudzenie zabiera uczestników wycieczek w miejsca zapierające dech w piersi! Najchętniej na rowerze, ale równie skutecznie dzierżąc wiosło czy zdzierając cholewki!

Galeria
Plan

Dzień 1CZARNA HAŃCZA

W sobotę w nocy o 05:30 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Wigierskiego Parku Narodowego. Po krótkiej, porannej toalecie w sobotę, około 11 rozpoczniemy spływ kajakami. Dzisiejszy etap jest dosyć łatwy – rzeka jest bardzo spokojna, a jednocześnie piękna i majestatyczna. Spływ zaczniemy w Starym Folwarku, przy jeziorze Wigry, dzięki temu będziemy mieli możliwość zobaczenia niezwykłego Pokamedulskiego Klasztoru z kajaka, co jest niesamowitą atrakcją 🙂 Następnie popłyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa (czaple siwe, kaczki, krzyżówki czy łabędzie). Otaczać nas będą rozległe bogate w różne gatunki roślin i zwierząt podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem i pałką wodną. Jest to jeden z najciekawszych odcinków tej rzeki. Położony częściowo na terenie Wigierskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Augustowskiej. Po około 5-6 godzinach dopłyniemy do Wysokiego Mostu skąd autokarem dotrzemy do miejsca noclegu. Po zakwaterowaniu, wieczorem zaplanowaliśmy ognisko nad samym brzegiem jeziora Pomorze 🙂

Trasa:
Stary Folwark – Maćkowa Ruda – Wysoki Most
długość ok. 15 km, czas spływu ok. 5-6 godzin + przerwy

Dzień 2MARYCHA

Rano po śniadaniu wyruszymy na drugą trasę naszego spływu. Rozpoczniemy ją spod naszych domków, by po kilkunastu minutach wpłynąć do rzeki Marycha na pograniczu polsko-litewskim. Rzeka na pierwszym odcinku jest bardzo łagodna, z urokliwymi szerokimi brzegami porośniętymi trzcinami i innymi roślinami wodnymi. Następnie rzeka nabiera trochę szybszego prądu, staję się węższa i coraz bardziej urokliwa. Z perspektywy kajaków może w całości podziwiać przepiękny dziki klimat. Rzeka płynie na granicy polsko-litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne), tak więc zachodzi konieczność posiadania dowodu osobistego, gdyż możliwe są kontrole graniczne 🙂 Po około 5 godzinach dopłyniemy do miejscowości Stanowisko, gdzie zakończymy przygodę z uzależniającą rzeką Marychą. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótka przerwę na obiad. Dotrzemy do placu Bankowego około 20-21.

Trasa:
Jezioro Pomorze – Zelwa – Stanowisko
długość ok. 16km, czas ok. 5 godzin + przerwy

Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Wigierski Park Narodowy i Stanowisko – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowych domkach nad brzegiem jeziora (5 osobowe, dwa pokoje – duży z 3 łóżkami i nieco mniejszy z 2 łóżkami, wyposażony w łazienkę z WC i umywalką oraz przestronny ganek, prysznice w oddzielnym budynku)
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka (1 na 2 osoby)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Organizacja ogniska w sobotę, drewno na opał i plastikową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Bilety wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego
 • Gadżet od gdzienaweekend.pl
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego
Cena nie zawiera:
 • prowiant na spływ oraz na ognisko
 • obiad w niedzielę

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Czarna Hańcza i Marycha! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Komentarze