info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Gruzja – trekking, rafting i plażing!

Cena
990 zł
Cena
990 zł
27 czerwca 2017
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

6 dni
Termin : 22-27.06.2017
Gruzja
Zajętych miejsc : wszystkie
Opis

Gruzja to kraj pełen wspaniałych ludzi, przepięknych krajobrazów i cudownych, niezwykle starych zabytków. Zapraszamy Was zatem na wyprawę do tego niezwykłego kraju. W ciągu wydłużonego o cztery dni weekendu zjedziemy ten przepiękny kraj wszerz i wzdłuż i odkryjemy jego wspaniałe uroki.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem mniej turystycznych obszarów Gruzji

5 dni wyjazdu a tylko 3 dni urlopu!

Wylatujemy w czwartek 22.06 o 16:05 i wracamy we wtorek 27.06 23:25, więc wystarczy wziąć urlop w piątek, poniedziałek i wtorek, aby spędzić na miejscu całe 5 dni!

Przejazdy i noclegi

W ciągu wyjazdu spędzamy 5 nocy w gruzińskich pensjonatach, o umiarkowanym, ale przyzwoitym standardzie. Będziemy poruszać się komfortowym, klimatyzowanym busem, którego standard nie odbiega od typowych europejskich. W zależności od wielkości grupy możliwe także przejazdy autami terenowymi. Nie mamy w planach przejazdów nocnych, odległości które będziemy pokonywać ograniczają się do maksymalnie kilkugodzinnych przejazdów.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odkryjemy barwną jaskinię Prometeusza!
 • Spłyniemy pontonem kanionem rzeki Martwili!
 • Zauroczymy się widokami nad potężną zaporą Enguri!
 • Zatracimy się w niezwykłym widoku na lodowiec Chalaadi!
 • Poczujemy romantyczny klimat podczas zachodu Słońca na plaży w Batumi!
 • Odpoczniemy w gorących źródłach w Sairme!
 • Zmoczymy się podczas raftingu w Borżomi!
 • Zajrzymy do Wardzi, miasta wykutego w skale!
 • I wiele, wiele innych!
 • A to wszystko zwiedzimy z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem!
Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Galeria
Plan

Dzień 0Warszawa – Kutaisi

Startujemy – i tym razem dosłownie – z Warszawy (lotnisko Chopina) w czwartek 22 czerwca o godzinie 16:05 i lądujemy w Kutaisi o 21:25. Tam odbiera nas bus z kierowcą i polskojęzycznym przewodnikiem i jedziemy zakwaterować się do hotelu.

Dzień 1Kutaisi – Jakinia Prometeusza – Martwili – Inguri – Mestia

Rano po śniadaniu udamy się w kierunku Swanetii. Po drodze czeka nas Jaskinia Prometeusza – podziemny skarb Gruzji. Będzie to jedna z najpiękniejszych grot, jaką w ogóle można gdziekolwiek zobaczyć. Obejrzymy feerię barw i form, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, trawertyny, kolumny naciekowe, skamieniałe wodospady oraz przejdziemy ponad 1000 metrową podziemną trasą! Odwiedzimy również kanion Martwili, który jest jednym z wyjątkowych i niesłychanie pięknych atrakcji naturalnych Gruzji. Dla chętnych będzie możliwość skorzystania ze spływu pontonem. Po tylu wrażeniach czeka nas jeszcze przystanek przy zaporze Inguri. Jest to druga pod względem wysokości zapora na świecie – ma 272 metry wysokości! Następnie dotrzemy do Mestii, która znajduję się w samym sercu Swanetii – nieodkrytej krainy znajdującej się wśród najwyższych szczytów Kaukazu, słynnej z nieskażonej przyrody, walecznych górali i niezwykłego folkloru. Zobaczymy zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy i poznamy przesympatycznych ludzi. To tu zaobserwujemy cudowny kontrast pomiędzy porośniętymi roślinnością niższymi wzniesieniami, a groźnymi skalistymi szczytami pokrytymi bielutkim, świeżym śniegiem. Zachwytom nie będzie końca. Sama Mestia natomiast to niewielkie miasteczko, gdzie charakterystycznym widokiem są średniowieczne baszty rodowe, które służyły jednocześnie za warownię i dom, i gdzie my spędzimy noc. W pensjonacie, nie w baszcie.

Dzień 2Mestia – Lodowiec Chalaadi – Mestia

Lodowiec jest kolejnym punktem obowiązkowym w Mestii. Zaraz po śniadaniu wyruszamy w drogę. Droga pod lodowiec Chalaadi nie jest skomplikowana ale dość długa, jest to 12,5 km w jedną stronę, dlatego też pierwszy odcinek przemierzymy jeepami. Droga dostępna dla samochodów kończy się przy pięknie położonym, widowiskowym moście okrążającym łukiem skałę. Następnie czeka na treking po tym niezwykłym terenie pełnym olśniewających widoków. Po dotarciu na miejscu zobaczymy jak z lodowca wypływa rzeka, widok jest niesamowity! Do Mestii wrócimy tą samą drogą.

Dzień 3Mestia – Batumi

Po śniadaniu wyruszymy do jednego z najstarszych miast Gruzji – Batumi. Zaraz po przybyciu rozpoczniemy zwiedzanie tego oryginalnego miasta, zobaczymy m.in. starówkę, turecki meczet z drugiej połowy XIX wieku, Park Przymorski, Uniwersytet, synagogę, dawny kościół katolicki z początku XX wieku. Miasto to jest jednym z najważniejszych portów Morza Czarnego, a jednocześnie również modny, letni kurort, dlatego też znajdziemy czas na plażowanie. Na koniec dnia będziemy wyczekiwać na przepiękny zachód słońca.

Dzień 4Batumi – Kutaisi – Sairmo – Achalciche

W tym dniu po śniadaniu wyruszymy w kierunku Achalciche. Po drodze czeka nas odpoczynek do naszego intensywnego zwiedzania – w gorące źródła. Sairme – bo to właśnie tutaj przyjdzie czas na nasz relaks, to uzdrowisko, rozmieszczone na południe od miasta Kutaisi, które słynie ze swoich iglastych i liściastych lasów, górskiego klimatu i, co rzecz najważniejsza, leczniczych, mineralnych i termalnych wód. Na koniec dotrzemy do Achalciche, miejsca naszego noclegu, nad którym wznosi się wspaniała odrestaurowana twierdza.

Dzień 5Achalciche – Wardzia – Borjomi – Kutaisi - Warszawa

W tym dniu zaraz po śniadaniu wyruszymy do Wardzi, miasta wykutego w skale, jednej z najbardziej znanych atrakcji w Gruzji. Do dziś zachowało się ponad 250 komnat na 13 poziomach oraz fragmenty sieci tuneli, korytarzy, schodów i systemu wodno-kanalizacyjnego. Przez lata była jednym z głównych ośrodków kulturalno-religijnych monarchii gruzińskiej. Kolejnym punktem w tym dniu będzie rafting w Borjomi! Gwarantujemy niezapomniane chwile podczas spływu tą górską rzeką! Późnym popołudniem udamy się do Kutaisi, gdzie o 21:55 wystartujemy do Warszawy. Przed północą powinniśmy wylądować na lotnisku Okęcie i tam zakończymy naszą wyprawę.

Koszty
Cena: 990 zł
Cena zawiera:
 • Transport komfortowym busem z klimatyzacją podczas całej podróży po Gruzji – ponad 1000km! (w zależności od wielkości grupy może dodatkowo jechać także samochód terenowy)
 • 5 noclegów w pensjonatach (standard przyzwoity, łazienki mogą być na kilka pokoi)
 • 5 śniadań
 • Kolacja z lokalnymi daniami i gruzińskim winem
 • Koszty wstępów (Jaskinia Prometeusza, spływ kanionem Martwili, gorące źródła Sairme)
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę lokalnego polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę pilota
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Rafting w Borżomi (opcjonalny, ok. 30GEL)
 • Przelot do Kutaisi (od około 750zł, info w sekcji Przelot do Kutaisi)
Przelot do Kutaisi

Przelot Warszawa-Kutaisi nie jest wliczony w cenę i trzeba go nabyć we własnym zakresie. Po rejestracji oraz otrzymaniu wpłaty będziemy kontaktować ze sobą osoby, aby mogły kupić bilety wspólnie na samolot wykorzystując np. jedną kartę Wizzair.

Godziny przelotów

Wylot: Warszawa WAW, czwartek, 22 czerwca, 16:05 › 21:25

Powrót: Kutaisi KUT, wtorek, 27 czerwca, 21:55 › 23:25

Przewoźnik: WIZZAIR

Ceny przelotów

Aktualna cena: 820 zł / 748 zł WIZZ Discount Club (stan na 2017-03-05)

Uwaga – ceny biletów wciąż się zmieniają (zarówno w górę jak i w dół) – nie działa tu reguła im wcześniej tym lepiej, więc po otrzymaniu potwierdzenia, że można kupować bilety polecamy regularnie sprawdzać ceny. Zwykle można dostać bilety nawet za 500zł w dwie strony.

Zakup biletów

Po rejestracji i wpłacie zaliczki można śmiało kupować bilety. My dodajemy uczestników do listy mailingowej, aby mogli kupować bilety wspólnie dzieląc się karta Wizzair.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Gruzja – trekking, rafting i plażing! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty. UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

Komentarze